Christopher Paolini: Eragon

Több
17 éve 4 hónapja #306936 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
A játékot ismeri valaki? Nem egy nagy szám, amolyan RotK-féle hentelős játék, de azért el lehet vele lenni. Saphirán pl. különösen élvezetes lovagolni. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306933 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
A névalkotáshoz annyit fűznék hozzá, hogy valóban, aki hozzám hasonlóan tizenévesen kezdett írogatni az tudja, hogy az aposztrófok meg a nyelvünkben ritkább/egzotikusabb betűk nagyon nagy szerepet kapnak, aztán egyre kevésbé... de a szerző szvsz abban az időszakban volt.
Másrészt mindenki abból merít, amit olvasott, akaratlanul is... ha a srác előtte sok Márquezt olvasott volna, akkor bizony olyan stílusjegyek lennének benne... a cselekményről annyit, hogy bár elég stilizált, de ez fantasyben nem meglepő :twisted: .
Nekem végül is tetszett a könyv, a kavarás nélküli alaptörténetet leszámítva, , azon lehetne még csiszolni, de a stíluson inkább jobban. bár azt mondom, hogy a fiatalkor miatt van. Olvasson sokat :) )))
Nekem tetszett, egyszer jó votl elolvasni, annyira nem vonz, hogy neki álljak újra, akkor inkább más, de arra tökéeltes, hogy egy reggel el lehessen olvasni és akkor még jól is szórakozik rajta az ember :) (főleg a háhhá.. ilyen stílusú nevet én is alkottam -felkiáltásokkal:D)
Az, hogy a gyerek szülei könyvkiadók az meg csak szimpla szerencse, én is díjaznám, ha az enyémek is könyvkiadással foglalkoznának.
A filmtől meg nem félek, azt örömmel várom, a könyvet (2. részt) meg meg fogom venni, ha lesz időm elmenni a könyvesboltig.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306925 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nekem olyan elképzelésem is van h Morzan az apja. Murtagh-al testvérek. :D Azér az nem lenne rossz. De csaknem ien SW-s közhely lesz a vége. Hát kíváncsian várom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306847 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Feanor Faelivrin írta: Én az elsőt már kiolvastam és a másodiknak kb a felénél járok és meg kell mondanom tényleg van egy két ötlet átvevés a Gyűrűkurából épp úgy mint a Star Warsból és a Hpből. Pl mindjárt itt van az alap sztori hogy egykor hősök vigyázták a rendet de az egyik elárulta a többit és most ő a zsarnok. Ez azthiszem nem csak szerintem Sw-s.


Azért remélem nem derül ki, hogy Darth Galbatorix Eragon Skywalker apja, ugye nem? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306803 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Koko írta:

Feanor Faelivrin írta: Én az elsőt már kiolvastam és a másodiknak kb a felénél járok és meg kell mondanom tényleg van egy két ötlet átvevés a Gyűrűkurából épp úgy mint a Star Warsból és a Hpből. Pl mindjárt itt van az alap sztori hogy egykor hősök vigyázták a rendet de az egyik elárulta a többit és most ő a zsarnok. Ez azthiszem nem csak szerintem Sw-s.


Aza baj h mostmár akármit kitalálsz, mindenre rá lehet fogni h "úúúú ez most tiszta olyan mint az!". Nagyon nehéz olyan (jó) sztorival előállni, ami 100%-osan egyedi.


Hát azért akik igyekeznek azoknak szokott sikerülni.

Egyébként nem a 100%ig eredeti sztori a kívánalom, hanem az olyan sztori ami nem más történetekből van összerakva.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306801 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Feanor Faelivrin írta: Én az elsőt már kiolvastam és a másodiknak kb a felénél járok és meg kell mondanom tényleg van egy két ötlet átvevés a Gyűrűkurából épp úgy mint a Star Warsból és a Hpből. Pl mindjárt itt van az alap sztori hogy egykor hősök vigyázták a rendet de az egyik elárulta a többit és most ő a zsarnok. Ez azthiszem nem csak szerintem Sw-s.


Aza baj h mostmár akármit kitalálsz, mindenre rá lehet fogni h "úúúú ez most tiszta olyan mint az!". Nagyon nehéz olyan (jó) sztorival előállni, ami 100%-osan egyedi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306792 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Én az elsőt már kiolvastam és a másodiknak kb a felénél járok és meg kell mondanom tényleg van egy két ötlet átvevés a Gyűrűkurából épp úgy mint a Star Warsból és a Hpből. Pl mindjárt itt van az alap sztori hogy egykor hősök vigyázták a rendet de az egyik elárulta a többit és most ő a zsarnok. Ez azthiszem nem csak szerintem Sw-s.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306751 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Moist kezdtem el olvasni a könyvet. A 32-dik oldalon tartok, még sehol sem tart semmi, de a stílus már kialakult. Hát hümm. Nem rossz, de eleve úgy olvasom, hogy egy kezdő írta, akinek csak azért került kiadásra a könyve, mert a szüleinek kiadója van. Ahhoz képest nem rossz.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306742 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Niphredil Eleanor írta:

Koko írta: Mivel az író is fiatal, sztem elsősorban a fiatalabb generációkat célozza meg a könyv. Nem kell Lotr-ra számítani. Ez tulajdonképpen egy tinikönyv mint a HP


Másodszor pedig Koko megjegyzéséhez tennék még hozzá annyit, hogy azért remélem a kritikusabb egyének figyelembe veszik azt is, hogy ennek a könyvnek az írója nincs még 20 éves sem... Ennél fogva nem lehet elvárni tőle (engyenlőre :wink: ), hogy a Profhoz hasonló történettel remekeljen. Ahogy előttem korábban is említették, ez még csak amolyan szárnybontogatás. :wink: De szerintem maga a történet alapötlete kifejezetten érdekes és figyelemre méltó, és aki már ilyen fiatalon ehhez hasonló könyveket ír, az még igen sokra viheti később, ha már csiszoltabb és "felnőttesebb" lesz. Biztosan fogjuk még hallani a nevét. :D

A névlopás pedig szerintem fel lehet fogni úgy is, hogy esetleg ezzel szerette volna kifejezni Tolkien iránti tiszteletét, szeretetét, hiszen a srác köztudottan nagy Tolkien rajongó! :wink: Nem hiszem, hogy rossz szándékból tette, és lopást túl erős szónak tartom erre. Nem negatívan kell hozzáállni. De nem szeretnék senkit se befolyásolni, akinek nem tetszik, hát nem tetszik. De úgy hiszem, fogunk mi még Paolinitől nagyobb műveket is látni... :wink:


Amugy ezt írtam le énis néhány HSZ-el ezelőtt de sebaj. :D :D

Végre megvettem az Eldestet. Kiolvasás után írok majd valami véleményt róla. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306686 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Először is szeretnék én is mindenkit üdvözölni ebben az új topicban! :wink: Remélem, hogy sokan és sokat fogunk ide írogatni. :D

Koko írta: Mivel az író is fiatal, sztem elsősorban a fiatalabb generációkat célozza meg a könyv. Nem kell Lotr-ra számítani. Ez tulajdonképpen egy tinikönyv mint a HP


Másodszor pedig Koko megjegyzéséhez tennék még hozzá annyit, hogy azért remélem a kritikusabb egyének figyelembe veszik azt is, hogy ennek a könyvnek az írója nincs még 20 éves sem... Ennél fogva nem lehet elvárni tőle (engyenlőre :wink: ), hogy a Profhoz hasonló történettel remekeljen. Ahogy előttem korábban is említették, ez még csak amolyan szárnybontogatás. :wink: De szerintem maga a történet alapötlete kifejezetten érdekes és figyelemre méltó, és aki már ilyen fiatalon ehhez hasonló könyveket ír, az még igen sokra viheti később, ha már csiszoltabb és "felnőttesebb" lesz. Biztosan fogjuk még hallani a nevét. :D

A névlopás pedig szerintem fel lehet fogni úgy is, hogy esetleg ezzel szerette volna kifejezni Tolkien iránti tiszteletét, szeretetét, hiszen a srác köztudottan nagy Tolkien rajongó! :wink: Nem hiszem, hogy rossz szándékból tette, és lopást túl erős szónak tartom erre. Nem negatívan kell hozzáállni. De nem szeretnék senkit se befolyásolni, akinek nem tetszik, hát nem tetszik. De úgy hiszem, fogunk mi még Paolinitől nagyobb műveket is látni... :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306415 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ecthelion írta: Tény hogy a srác lopkodott neveket Tolkientől, de ilyen alapon a Prof törp nevei sem saját találmányok, ahogy a Gandalf vagy az Earendil (Earendel) név sem. ;)


Azért van egy kis különbség:
Tolkien nem lopott, hanem merített, bevallottan, szándékosan, hogy megteremtse a műve és az északi mítoszvilág közti kapcsolatot. (ne feledjük, eredeti célja az volt, hogy saját mitológiát teremtsen Angliának)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306388 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Tény hogy a srác lopkodott neveket Tolkientől, de ilyen alapon a Prof törp nevei sem saját találmányok, ahogy a Gandalf vagy az Earendil (Earendel) név sem. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306385 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Felagund írta: Könnyen lesz zseni valaki, ha a szüleinek könyvkiadója van ;)

Ó, hogy... :P Kis mázlista. Én meg törjem magam évekig és teljesítsek száz százalékon, hogy legalább nullának nézzenek ;) )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306376 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Felagund írta:

Cerebrum írta: Pl. annyira tipikus, hogy a fantasy írók azzal akarják egzotikussá tenni az általuk kitalált neveket, hogy lehetőleg mindbe belepakolnak egy aposztrófot. :)


És minél több betűt az ábécé végéről (x, y, w, z) :D


OFF

No, ez viszont már rám nem nagyon jellemző :)
w-t és y-t használok gyakran, w-t mint W hangot, y-t, mint Ü-t

ON

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306375 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta: Pl. annyira tipikus, hogy a fantasy írók azzal akarják egzotikussá tenni az általuk kitalált neveket, hogy lehetőleg mindbe belepakolnak egy aposztrófot. :)


És minél több betűt az ábécé végéről (x, y, w, z) :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306374 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta: ...Pl. annyira tipikus, hogy a fantasy írók azzal akarják egzotikussá tenni az általuk kitalált neveket, hogy lehetőleg mindbe belepakolnak egy aposztrófot. :)

Juj... most elszégyelltem magam... :oops:
Igaz én vagy nem nagyon teszek beléjük aposztrófot, vagy hemzseg tőlük, de az nálam ékezetek helyett, más kiejtésre utalóan vannak...
Pl. a nevemben az (r') az egy nem pergetett, raccsolós r hang, de jaja... igen, ez jellemző...

ja, és bocs az OFF-ért...


Felagund: ja, ezen már én is filóztam...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306373 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Snuffles írta: Egy nyikhaj írta, valóban korrekt munka lehet, ha ilyen népszerű,


Könnyen lesz zseni valaki, ha a szüleinek könyvkiadója van ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306368 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Olvastam! Tetszett! Ennyi!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306362 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Koko írta:

Cerebrum írta: Az Eragon-t amúgy tényleg "Eragán"-nak kéne ejteni, vagy csak elírták? Mert idáig ez az egyetlen tényleg hangzatos név, de 'á'-val sztem elég hülyén hangzik... Úgy értem 'o'-val kicsit karakterisztikusabb.

A neveket meg vegyétek Tolkien iránti tiszteletének kimutatásaként.

Ez akkor sem így működik. Ha hasonló nevet választ az oké, na de hogy egyértelműen "kölcsönvesz"... Nos, anno kevesebbért is plágiumpert indítottak volna. Mondjuk engem nem különösen zavar, mert nem olyan jó fantasy ez, hogy sokszor kelljen olvasni, máshoz is vagyok szokva (hagy példálozzak már George R. R. Martinnal, Peter S. Beagle-lel, Moorcok-kal, Gene Wolfe-fal, stb.).
Az Eragon-Eragán témához: az angolok is ejtik a "dragon"-t is "dragannak", sztem itt is erről lehet szó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306359 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta: Az Eragon-t amúgy tényleg "Eragán"-nak kéne ejteni, vagy csak elírták? Mert idáig ez az egyetlen tényleg hangzatos név, de 'á'-val sztem elég hülyén hangzik... Úgy értem 'o'-val kicsit karakterisztikusabb.


Magyarul "o"-val, de az angol trailerben ugy emléxem "á"-val ejtették.

A neveket meg vegyétek Tolkien iránti tiszteletének kimutatásaként.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306356 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Utólagos halk megjegyzés: a stílusom és a hangnem ne tévesszen meg senkit, mindig ilyen fékezhetetlen és harcia stílusban írok, ha csak elkap a hév, szóval emiatt elnézést. Nem is csak az Eragonra és a Gyűrűk Urára értettem, bármilyen másik két könyvre, annyira irritál, ha ilyen indokokat találnak az emberek. Mármint "én ezt el nem olvasom, mert ...".
Szóval izé, áh, na mindegy, bocs az OFF-ért...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306354 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Én igazából gyűlölöm a plagizálást, de hogy valaki azért nem olvas el egy könyvet, mert nyíltan látszik, hogy Tolkiennél még név, de nála már földrajzi cucc, hát ez azért már kicsit sok. Kevés dolog van komolyan, amit jobban utálok annál, hogy valaki lopkod, de attól még elolvasom, nem? És elolvasás nélkül én se "fikázom". Osztálytársam nagy rajongója a könyvnek, én még a kezembe se vettem, de hadd védjem már egy kicsit meg. Egy nyikhaj írta, valóban korrekt munka lehet, ha ilyen népszerű, és azon akad ki a jónép (nemcsak itt... ó, még rengeteg helyen...), hogy lopkodja a neveket Tolkientől? És ha Rowlingtól lopta volna? Az már nem nagy szám, gondolom én. Az nem Gyűrűk Ura, csak holmi herripotter.
Persze ez csak egy példa volt, mondhattam volna bármilyen másik könyvet és írót.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306352 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Én nem nagy elvárásokkal kezdtem olvasni, pláne, h az utószóval indítottam, és tudtam, hogy a gyerek bevallottan "nagy tisztelője" (értsd: tőlük lopott) különféle nagyformátumú fantasyíróknak, többek között Tolkiennek is. De nekem egész kellemes csalódás volt - no nem egy komolyabb valami, de a tucat papírkötéses fantasyk sorából még ki sem lóg, ahhoz képest, hogy ki írta (bár, élek a gyanúperrel, hogy a fordító is dobott rajta valamicskét, meg hát bevallottan át- meg átszerkesztették a szülők és a hozzáértők). Ifjúsági regénynek kell olvasni, fiataltól fiataloknak, úgy emészthető. Ha a majdani gyerekem rákap a fantasztikus irodalomra, még lehet, hogy a kezébe is adom.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306341 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Noredhel írta: Nem olvastam, elég volt belenézni, a térkép tele Tolkientől lopott nevekkel... (Melian, mint földrajzi név.. :evil: )


Hehe, én is rögtön a térkép és az idegen nyelvő szavak jegyzékének átböngészésével kezdtem... :) És hát igen, a legtöbb név elég erőteljes sindarin és/vagy khuzdul hatásokat hordoz magán, amik meg nem, azok meg sztem kicsit erőltetettek. Pl. annyira tipikus, hogy a fantasy írók azzal akarják egzotikussá tenni az általuk kitalált neveket, hogy lehetőleg mindbe belepakolnak egy aposztrófot. :)

Azért persze ahhoz képest, hogy egy 15 éves srác írta, tényleg elég korrekt munka, bár még csak a 25. oldalon tartok... :P

Az Eragon-t amúgy tényleg "Eragán"-nak kéne ejteni, vagy csak elírták? Mert idáig ez az egyetlen tényleg hangzatos név, de 'á'-val sztem elég hülyén hangzik... Úgy értem 'o'-val kicsit karakterisztikusabb.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306309 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Koko írta: Mivel az író is fiatal, sztem elsősorban a fiatalabb generációkat célozza meg a könyv. Nem kell Lotr-ra számítani. Ez tulajdonképpen egy tinikönyv mint a HP. De ez persze nem azt jelenti h az idősebbek nem rajonghatnak érte. Szal csak annyit akartam h a szőrös szívű kemény kritikájú embereket meglágyítsam egy picit. :D

A szerző életkora nem kifogás, és a célközönség sem. Ilyen erővel a Romana is művészi alkotási romantikus regény ha a célközönséget vesszük. És bezony az ponyva, akárhogy nézzük is :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306302 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Ha az ember úgy áll neki, hogy egy fiatal srác írta, akkor nem is olyan rossz. Bár még a felénél tartok. A különböző áthallások egy ideig zavartak ugyan, de hát ebben a korban ki nem írt hasonlóan? Nekem is volt egy ilyen szösszenetem, csakhogy a szüleim nem könyvkiadók és lekor sem nézte át :P el is raktam a fiók legaljára...
Szal olvastam már rosszabbat is. Túl sok csavar eddig nincs benne...
Ifjúsági fantasy. Annak jó.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306298 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Mivel az író is fiatal, sztem elsősorban a fiatalabb generációkat célozza meg a könyv. Nem kell Lotr-ra számítani. Ez tulajdonképpen egy tinikönyv mint a HP. De ez persze nem azt jelenti h az idősebbek nem rajonghatnak érte. Szal csak annyit akartam h a szőrös szívű kemény kritikájú embereket meglágyítsam egy picit. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306293 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta: Sok múlik a rendezőn meg a dramaturgon, meg a többieken, hogy mit is hoznak ki valakiből.


Meg a könyvön amiből csinálják...

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306277 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Kar'sa írta: Igazándiból nem is tudom... Engem valahogy nem fogott (még) meg ez a könyv... Ami nem jelent semmit... Eddig úgy a felét olvastam talán, de valahogy eddig nem támadt ingerenciám folytatni... Sztem kicsit (izé, nagyon, eléggé) klisés ez a könyv...
De majd meglátom még, ha rászánom magam a befejezésére...


Ha a feléig olvastad pont akkor kezdd el de azonnal. :D
Teirm elhagyása után keezdődik igazán a könyv.

Noredhel írta: Hát... Jeremy a trailer alapján olyan Obi-wan figurának tűnt, szval a tippem az, hogy nincs más dolga, mint bölcseket mondani, néha egy kis harci bemutatót tartani és esetleg majd meghalni. :lol:

Tényleg meghal. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306267 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Engem az nem zavarna... a Melian... kicsi a világ tudod... Bátyám pl. évekkel azelőtt, hogy a Gy.U.-t olvasta volna Frodo néven RPG-zett nekromantaként :D Meg pl. én is használtam egy ideig a készülő könyvemben szereplőként egy Endor nevezetű valakit... Aztán felhomályosítottak, hogy mi az, és rövid úton kilőttem...

Igazándiból nem is tudom... Engem valahogy nem fogott (még) meg ez a könyv... Ami nem jelent semmit... Eddig úgy a felét olvastam talán, de valahogy eddig nem támadt ingerenciám folytatni... Sztem kicsit (izé, nagyon, eléggé) klisés ez a könyv...
De majd meglátom még, ha rászánom magam a befejezésére...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.590 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére