Christopher Paolini: Eragon

Több
13 éve 3 napja #396260 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
A mágia alapból megvolt, csak az ősi nyelvet olyanná varázsolták hogy azzal működjön.. vagy mi :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #396205 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Grondir írta:

Alyr Arkhon írta: Az elfek olyan simán varázsolgatnak sárkányok nélkül, hogy ihaj. Persze a sárkányok nagy mágikus hatalommal bírnak, de ez nem ugyanaz.


Valahol bele van írva, hogy sárkányoktól jön a világba a mágia, akkor is ha más is tudja használni...


A mágia az ősi nyelvből jött, nem a sárkányoktól, bár akiben nincs mágikus vér, azt egy sárkány is mágussá teheti. Asszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396178 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta: Az elfek olyan simán varázsolgatnak sárkányok nélkül, hogy ihaj. Persze a sárkányok nagy mágikus hatalommal bírnak, de ez nem ugyanaz.


Valahol bele van írva, hogy sárkányoktól jön a világba a mágia, akkor is ha más is tudja használni...

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394962 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Engem érdekel, annak ellenére, hogy van még mit fejlődnie Paolini barátunknak. Az egész mű kb, egy GyU-HP keverék fűszerezve egy-két saját ötlettel, meg egyébbel. De egészében még élvezhető is. Kíváncsi vagyok a végére.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394958 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Kíváncsi vagyok mikor lesz magyarul.
Kikapcsolódásnak tökéletes!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394956 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Ha a sorozat még érdekel bárkit, a negyedik könyv címe Inheritance, november 8-án jelenik meg.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378730 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Zsodoo írta:

Idhren írta: Van benne egy-két eredetibb ötlet, azokon a kevésbé eredetieken túl, amit Maedhros kb szóról szóra kitalált :D
Úgyis jön a nyár, itt a könnyed nyári olvasmány :D

Igen, én is olvastam és nem okozott meglepetést. Szerintem nem volt nagy szám, szinte teljesen u.a. mint amit itt lent olvashatunk... :)

Azért egy dolog eléggé tetszett benne, de nem spoilerezek.
(Mmint egy ötlet. :) )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 11 hónapja #378723 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Idhren írta: Van benne egy-két eredetibb ötlet, azokon a kevésbé eredetieken túl, amit Maedhros kb szóról szóra kitalált :D
Úgyis jön a nyár, itt a könnyed nyári olvasmány :D

Igen, én is olvastam és nem okozott meglepetést. Szerintem nem volt nagy szám, szinte teljesen u.a. mint amit itt lent olvashatunk... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378680 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Tyűha, nem is tudtam, hogy már megjelent...

(Egyébként sztem "briszingör". :) )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378616 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Na, elolvastam a Brisingr-t (vagy hogy a francba van, betűzze, akinek 2 anyja van)
Magyarul, persze, nem álltam volna neki angolul csak úgy :P

Meglepően jó volt, bár az eleje kicsit vontatott, egy-két fejezetet kb 5re nyújtott, de határozott fejlődés az első kettőhöz képest.
Legalábbis nekem.
Van benne egy-két eredetibb ötlet, azokon a kevésbé eredetieken túl, amit Maedhros kb szóról szóra kitalált :D
Úgyis jön a nyár, itt a könnyed nyári olvasmány :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374396 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Idhren írta:

Maedhros írta: Eragon és Roran elmennek, hogy kiszabadítsák Katrinát Jabba (áthúzva) a ra'zacok fogságából. Miután ez megtörtént, Eragon elmegy Yo... Oromishoz, és megtudja, hogy Morzan tényleg az apja. Esetleg mégse, mert valójában Brom. :twisted:



Akinek a neve igazából José Rodrigez de la Macho :mrgreen: :twisted:


:lol: hát igen, senki se tudhassa :lol:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374336 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Maedhros írta: Eragon és Roran elmennek, hogy kiszabadítsák Katrinát Jabba (áthúzva) a ra'zacok fogságából. Miután ez megtörtént, Eragon elmegy Yo... Oromishoz, és megtudja, hogy Morzan tényleg az apja. Esetleg mégse, mert valójában Brom. :twisted:



Akinek a neve igazából José Rodrigez de la Macho :mrgreen: :twisted:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374325 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Várom... ez azért nem HP, hogy angolul essen neki az ember, de nem merek semmilyen Eragonos oldalra menni, mert nem akarom előre tudni.
Bár a nagy finálé úgyis a negyedik részre marad...

Azért elképzelésem van.

Eragon és Roran elmennek, hogy kiszabadítsák Katrinát Jabba (áthúzva) a ra'zacok fogságából. Miután ez megtörtént, Eragon elmegy Yo... Oromishoz, és megtudja, hogy Morzan tényleg az apja. Esetleg mégse, mert valójában Brom. :twisted:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372841 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Angol nyelven már megvásárolható a Brisingr a Bookline-on! Mindössze 5 793 Ft-ért 8O 8)
Magyar nyelven jövő év tavaszára ígéri nekünk az Európa könyvkiadó! :P

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369189 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Encsi írta:

Kar'sa írta: "francba, kitalálták a zseniálisan kiagyalt, kitalálhatatlan címemet, csesszék meg, kapnak valami tökéletesen idióta címet". :lol:


Ezt nem értem


Szvsz Kar'Sa arra célzott, hogy Paolini is az Empire-t akarta eredetileg de a gaz rajongók ellőtték, így gyorsan kitalált valamit a saját nyelvén és így mutat fügét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369174 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Kar'sa írta: "francba, kitalálták a zseniálisan kiagyalt, kitalálhatatlan címemet, csesszék meg, kapnak valami tökéletesen idióta címet". :lol:


Ezt nem értem

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369167 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta:

Maedhros írta: Brísingr lesz a harmadik könyv címe...


És mikor adják ki?

Passz. Amúgy, LOL, ennek tiszta olyan szaga van, hogy "francba, kitalálták a zseniálisan kiagyalt, kitalálhatatlan címemet, csesszék meg, kapnak valami tökéletesen idióta címet". :lol:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369164 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Maedhros írta: Brísingr lesz a harmadik könyv címe...


És mikor adják ki?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369153 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Maedhros írta: Könnyed nyári olvasmánynak ideális, és a második határozottan jobb, mint az első. Jó a stílusa és izgalmas... bár az ember valahogy mindent előre sejt.


Gondolom, mostanra alakult ki C.P. (többé-kevésbé) végleges stílusa. Az első kötetben még érződött a szárnybontogatása. De tény, hogy jól sikerült. Ami engem illet, kíváncsi vagyok a harmadik részre, bár azt hiszem, túl sok meglepetés már nem érhet minket. 8)

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365950 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Na, kiderült, hogy az Empire-elmélet téves. Brísingr lesz a harmadik könyv címe, Glaedr van az elején, és lesz negyedik is...
(néhányan máris elkezdtek elméletezni a külföldi fórumokon, hogy két E betűs cím + két B betűs cím... 4. köny: Brom! Nem tudni, miért, de nem bírják elfogadni, hogy Brom meghalt és kész. Sebaj, majd visszajön kékfényben, és félrehajtogatja az útjából az ágakat.)

Kissé hosszúra nyúlt és kettészedte. Naná, dupla pénz, meg tovább húzhatja az olvasók idegeit. Remélem, ő nem rendez olyan tömegmészárlást, mint a banya.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362449 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Könnyed nyári olvasmánynak ideális, és a második határozottan jobb, mint az első. Jó a stílusa és izgalmas... bár az ember valahogy mindent előre sejt.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362437 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
ez jó volt :D
én ovlastam a regényeket, sőt ott voltam Celdömölkön ahol forgatták...csak sajnos a gépemet formázni kellett és elszáltak a képek :roll: :cry: de a könyvek tényyleg egész jók, persze nem egy LOTR :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362415 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Ha folytatódik a Star Wars-vonal a harmadik könyvben, akkor:

- Oromis végelgyengülésben elhuny, de előbb megerősíti: "Igen, ő a testvéred"
- Murtagh párszor elmondja, hogy benne nincs vívódás, pedig van
- Az Uralkodó előtt fog párbajozni Murtagh és Eragon, miközben Nauék akcióznak :D
- Murtagh a végén az Uralkodó ellen fordul, megmenti Eragont, de halálos sebet kap (sajnálnám, de így logikus)
- Saphira összejön a 3. sárkánnyal
- Mindenki összejön mindenkivel
- tűzijáték. :D

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362039 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Encsi írta:

Nóli i linantea írta: Valóban nem nagy durranás, de én élveztem.


egy picit én is az elsőt, de a végére már nem érdekelt a folytatás


Én olvastam a másodikat is.
Nyári olvasmánynak szvsz egész jó.
Nem az a "jaj mit történik, nem akarom tudni, nem akarom tudni" féle... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362018 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Nóli i linantea írta: Valóban nem nagy durranás, de én élveztem.


egy picit én is az elsőt, de a végére már nem érdekelt a folytatás

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362000 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Ezenkívül a Star Wars-t meg a Harry Pottert kihagytad.
:D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361990 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Valóban elhamarkodott a véleményed :roll: Érdemes ismerni valamit mielőtt nyilatkozol róla.
Lehet hogy ötletlopás, de kire ne lennének hatással az előző könyvek amiket olvasott?
Ezzel az erővel kábé minden írót ötletlopónak lehetne titulálni. Tény hogy ebben az esetben erőteljesebben hajaz korábbi könyvekre, de ettől még egy kellemes, szórakoztató regény.
Valóban nem nagy durranás, de én élveztem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361973 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Elnézést, én se nem olvastam, se nem láttam. Tudom, hogy így elhamarkodottnak tűnik a véleményem, de szerintem nagyon nagy részben ötlelopás, mind Tolkienről, mind más fantasy-könyvekről. Nekem nagyon nem tetszik, láttam a térképet, és bosszantóan hasonlít egy csomó mindenre, ami a Gyűrűk Urában van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #357007 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
az első könyvet olvastam csak és a filmjét láttam. nem mondom, hogy nem jó, de nem volt rám valami nagy hatással.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356985 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Nessa írta:

Arwenstar írta:

Kar'sa írta:

Arwenstar írta: Valaki megírná nekem ,hogy miről szól ez az Eragon?Bocs,de lusta vagyok utánanézni... :roll:

Láttad a Csillagok Háborúját? Na, pontosan ugyanarról, fantasy környezetben.


Az nagyon jó lehet.A Star Wars-ban,hogy őszinte legyek zavart a sok hiper-szuper,hűdeintelligens gépezet,de azt hiszem szivesen megnézném fantasyra átírva,mert maga a történet nem rossz.

Azért túl sokra ne számíts. Akkor csak pozitív csalódás érhet... :wink:


Te már láttad/olvastad?Látom nem vagy elragadtatva tőle... :)

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.525 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére