C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 2 hónapja #285615 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha valakinek meglesz a maradék három könyv akkor el lehet kérni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285560 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza


Igen... Változatosság kedvéért sírtam ottis... :D Viszont az ötödik résznek a legszomorúbb a vége ( eddig, most a hatodikat nemnagyon tudtam olvasni... )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #285555 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Narnia 1. - A varázsló unokaöccse
Narnia 2. - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Narnia 3. - A ló és kis gazdája
Narnia 4. - Caspian herceg
Narnia 5. - A hajnal vándor útja
Narnia 6. - Az ezüst trón
Narnia 7. - A végső ütközet

Az első két kötet ára 1490 HUF, a 3- 4. 1790 HUF, a 5- 7. várhatóan szintén 1800 HUF körül fog mozogni (magyarul). Megvenni pl. a www.bookline . hu - n megrendeléssel.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285548 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mik a krónikák címei és hol lehet őket (és mennyiért) magyar nyelven megvásárolni. Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285540 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285523 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Öööö, nem lehet, hogy csak a régimódi írásmód miatt írták, hogy nővére? Mert nekem az jön le a könyvből és a filmből is, hogy Susan okoskodik, mert roppant cselesnek hiszi magát, Peter meg parancsolgat, mert ő a legidősebb. Vagy az csak azért van, mert fiú? :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285474 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hát én már örülnék, ha hozzájutnék...

(Oroszlán témában: vagy gondoljunk Wendriner úrra... :twisted: )

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285467 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Holtak Vezére: gondoltam, hogy a könyv olvasás több dolgot megmagyaráz, ami másképp nem tűnik fel a filmből :) kösze

Timona: értem, köszi :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285459 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ilweran, kicsit pontosítanék ;)

Timona írta: Várható könyvmegjelenések:

2006. március: Narnia 5. - A hajnal vándor útja
2006. április: Narnia 6. - Az ezüst trón
2006. szeptember: Narnia 7. - A végső ütközet


Ethuil, Aslan azért oroszlán, mert Narnia világát C. S. Lewis elsősorban beszélő álatokkal akarta benépesíteni és van egy mindenki által jól ismert mondás, miszerint: az oroszlán az állatok királya ;)
[size=9:qxmxfxn6](Mondjuk, ha belemélyedünk a szabadon élő oroszlánok jellemrajzába, akkor erősen megkérdőjelezhetővé válik eme megállapítást :roll: )[/size]

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285458 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ethuil: "Edmund komoly, kiegyensúlyozott férfiúvá érett. Kítűnő diplomata és igazságos bíró vált belőle. Edmund, az Igazságos nevet kapta." (a könyvből)

tehát nem akkor kapták ezeket a neveket amikor Aslan megkoronázta őket még gyerekkorukban hanem amikor már felnőttek, és tényleg a tulajdonságaikra utalt a név.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285441 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szóval, láttam végre a filmet, és kiemelnék pár dolgot:

Boszorkány: gyerek-gyilkos, állat-gyilkos, kissé szadista és pedofil ( :twisted: ) de azért ő teccet nekem, jó kis karakter volt, míg arcelvesztés miatt meg nem halt ...

Aslan: gagyi rész volt a feltámadása és fel tudna vki homályosítani, hogy miért pont oroszlán, van ennek jelentősége?

Edmund király, az igazságos, ehhh :P

Lehet ha olvastam volna a könyvet jobban magával ragadott volna :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285414 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem tudom, volt-e már, mert lusta vagyok visszaolvasni, de márciusban jelenik meg az utolsó három rész magyarul. Én már várom... :)
[size=9:1axmmmfi]Amúgy aki nem tudta megszerezni: nálunk (Bookline) mind rendelhető, magyarul és angolul is. Nem akarok reklámozni (főleg mert utálok itt dógozni) de tudom hogy kevés helyen kapni, ezért írtam be...Sorry![/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285408 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
és igen és igen megnéztem! végre valahára. Csodálom, hogy adják még. Azért a GyU jobban megfogott. Ez inkább gyerekeknek van. Ja, és az a kövér fickó a szánnal a mikulás volt? Elolvasni mondjuk nem fogom. maradok a jó öreg GyU-nál meg a HP-nél. a szüleim azt mondták, hogy Edmund olyan mint én. Mármint a tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285376 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem a film visszaadta azt, amiért csinálták: gyerekmese, és nem kell tőle többet várni. Egyszer nézhető. Nem kell minden történetnek GyU komolyságúnak lennie. A zenéje viszont kifejezetten tetszett, be is szereztem hamar. :)

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285345 Írta: Angelwings
Angelwings válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: azt mindenki tudja, hogy a bosziorkány, az oroszlán és a ruhásszekrény-t írta meg először.
ezért is ezt filmesítették meg először..


Szerintem lehetett volna szebb is a film. Vagyis sokkal szebb. Nem volt még szerecsém a könyvbe beleolvasni, de a film nem igazán adta át a történetet. Valahogy semmi nem maradt meg bennem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285297 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
azt mindenki tudja, hogy a bosziorkány, az oroszlán és a ruhásszekrény-t írta meg először.
ezért is ezt filmesítették meg először..

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285169 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Susan idősebbnála mert a nővére.
Egyébként rettentő módón érezhető a könyveken, hogy milyen sorrendben írta meg őket Lewis.Amit előszőr kell olvasni azt a biztosan a harmadik után írta. a másodikat pedig a harmadik előtt szóval a második könyvet írta asszem elsőnek. (legalábbis a kiadás éve szerint én erre következtetek)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285156 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Annedun: Hümm... Nem értem az összefüggést... Mármint azon kívül, hogy a tájról van szó... :oops:

Hogy mennyi idősek a gyerekek a könyvben (épp elkezdtem a hatodik részt, eddig az ötödik tetszett legjobban... :) (a Voyage of the "Dawn Treader")): a negyedik rész elején írja, hogy Lucy most megy először a nagyobbakkal az internátusba, tehát gondolom most lett ötödikes, kábé tizenegy éves lehet. Edmund egy évvel idősebb nála. A második rész egy évvel korábban játszódik. Nekem nagyon tetszik a filmbeli Lucy, de azért tízévesnek vsz kissé alulfejlett. A könyvben nem ilyen, ott kifejezetten érett kislány... További egy év múlva játszódik az ötödik rész, akkor Peter épp "fontos vizsgákra" készül a professzornál, tehát gondolom 17- 18 éves lehet. És mintha írná a könyv, hogy Susan egy évvel fiatalabb nála, de erre nem vennék mérget. Szal a filmben kábé 10, 11, 15 és 16 éveseket játszanak...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285137 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Ha ajánlhatok valamit: Pendragon könyvesbolt Pesten, a Pozsonyi úton ;) kifejezetten angol könyveket forgalmaznak, és egész jó árakkal dolgoznak

Köszi!
Majd ha egyszer feljutok Pestre... :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285093 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta:

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

Ha látod angolul is, szólj!

Ha ajánlhatok valamit: Pendragon könyvesbolt Pesten, a Pozsonyi úton ;) kifejezetten angol könyveket forgalmaznak, és egész jó árakkal dolgoznak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285089 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD


ez egyébként az író életéből van. szerintem direkt írta bele.
volt egy Kirk professzor nevű tanára, akivel egyszer kimentek a szabadba, és Lewis azt mondta, hogy milyen szép, vad ez a táj.
erre a professzor: miből gondolod, milyen feltételezés alapján, stb.
szerintem ez erre való homályos utalás...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285088 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

Ha látod angolul is, szólj!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285082 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)


Szentendrén is lehet kapni a Völgyzugoly könyvesboltban.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285077 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285071 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekünk sikerült valahogy beszerezni az első két részt. Csak Anyu már lenyúlta... :o

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285054 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én tegnap este, hazafelé bóklászván, egy kegytárgybolt kirakatában láttam több kötetet is belőle... :twisted: Sajnos, zárva volt...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285051 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD


Utálom a mazsolát.
:D DD

Egyébként pedig a meséknek fontos eleme a könnyen érthető hasonlatok használata. (habár itt némi szinesztézia is lehet, de lehet hogy mégse, mert nem értek hozzá)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285038 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD

Én olvastam angolul Magician's Nephew, a Lion the Witch and the Wardrobe és a Horse and his boy-t. ÉRdekes a szövege eredetiben is... Szerintem 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285037 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285027 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Bíztató! :)
Honnan van a hír?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.582 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére