C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 3 hónapja #282579 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Sil írta:

Coralie írta: Nekem volt egy kiskori emlékem. Egy filmről, amit a TVben láttam. Sok-sok éve keresem már, az alapján a pár emlék alapján, ami megmaradt bennem. Nyaggattam egy csomó mindenkit, főleg anyát, hogy csak rémlik valakinek, ha rám olyan furcsa, nagy hatással volt.

No, ez pont a kicsit lejjebb említett BBC-s tévésorozat volt, ezt adták nálunk is, valamikor a rendszerváltás környékén.


Nyugodtan leadhatnák most is. :wink:
Nem pedig azokat a baromságokat kellene nyomni éjjel nappal mit ami a jellemzö mostanság. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282569 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta: Nekem volt egy kiskori emlékem. Egy filmről, amit a TVben láttam. Sok-sok éve keresem már, az alapján a pár emlék alapján, ami megmaradt bennem. Nyaggattam egy csomó mindenkit, főleg anyát, hogy csak rémlik valakinek, ha rám olyan furcsa, nagy hatással volt.

No, ez pont a kicsit lejjebb említett BBC-s tévésorozat volt, ezt adták nálunk is, valamikor a rendszerváltás környékén.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282556 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én olvastam A varázsló unokaöccsét. Soka szidják, hogy gyerekes, de nekem akkor is tetszett :oops: Egy ponton van egy kis Szilmarilok világteremtés feeling, de nem erre a stílusra kell számítani. (Ha már hasonlítani kell, inkább Tolkien gyerekkönyveit idézi fel bennem. De csak halványan...)

Nekem volt egy kiskori emlékem. Egy filmről, amit a TVben láttam. Sok-sok éve keresem már, az alapján a pár emlék alapján, ami megmaradt bennem. Nyaggattam egy csomó mindenkit, főleg anyát, hogy csak rémlik valakinek, ha rám olyan furcsa, nagy hatással volt.

Aztán jött a Narnia, és elolvastam, miről fog szólni a film - és ráismertem! Amolyan gyerekes boldogság, de annyira kerestem, és úgy megörültem neki... :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282554 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
WOW!! :D
Szal ennek lesz több része is! Az naon szuper! :dance:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282540 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sziasztok!

Köszönöm az infokat! ;)

Üdv.: Lloth

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282533 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Alyr Arkhon írta: Ha az "A varázsló unokaöccse" az első rész, miért nem abból csináltak filmet először?

Valószínűleg azért, mert nincs egységes álláspont arról sem, hogy milyen sorrendben kellene olvasni a könyveket.

A könyvek kronológiai sorrendje:
1. The Magician's Nephew
2. The Lion, the Witch and the Wardrobe
3. The Horse and His Boy
4. Prince Caspian
5. The Voyage of the Dawn Treader
6. The Silver Chair
7. The Last Battle

Az eredeti sorrend, az első megjelenés szerint:
1. The Lion, the Witch and the Wardrobe
2. Prince Caspian
3. The Voyage of the Dawn Treader
4. The Silver Chair
5. The Horse and His Boy
6. The Magician's Nephew
7. The Last Battle

Érdekességként: a régi BBC-s tévésorozatok (akit ezek érdekelnek esetleg angolul, az dobjon meg egy privivel) a második elvet követték, sorrendben:
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe (1988)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (1989)
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (1989)
The Chronicles of Narnia: The Silver Chair (1990)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282531 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Lloth írta: Én nemrég vettem meg a sorozat első kötetét (A varázsló unokaöccse), de sajnos még nem volt időm belekezdeni (sok tanulás, kötelezők :( ). Szeretném megkérdezni a véleményetek arról, hogy milyen az első rész (lehetőleg spoilermentesen), mert lehet, hogy félre dobom a kötelezőket, és nekiállok, elvégre nem olyan hosszú.


Ha az "A varázsló unokaöccse" az első rész, miért nem abból csináltak filmet először?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282524 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én nemrég vettem meg a sorozat első kötetét (A varázsló unokaöccse), de sajnos még nem volt időm belekezdeni (sok tanulás, kötelezők :( ). Szeretném megkérdezni a véleményetek arról, hogy milyen az első rész (lehetőleg spoilermentesen), mert lehet, hogy félre dobom a kötelezőket, és nekiállok, elvégre nem olyan hosszú.

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282220 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ugyebár készült már egy Pc-s játék is a film alapján. Én ezt a játékot eléggé... tartom olyan mintha több játékot gyurtak volt össze. Ettől függetlenül nem is olyan rossz.

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282170 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Na nem, mintha úgy érezném, bárkit is izgat a véleményem, de csakazértis!

Összességében: Nagyon tetszett a film. Könyvű volt, de mégis adott újat, átjött a hangulata, egy olyan mese volt, amit kortól függetlenül élvezni lehet.
Az, hogy A Gyűrűk Urához kellene hasonlítani, eszembe se jutott. A két mű egészen más alapokon nyugszik. Ennél többet nem is hiszem, hogy mondani kellene.
A színészi teljesítmények nem kaptam nagy szerepet a filmben, de véleményem szerint a gyerekek, és a többi szereplő is jól visszaadta a könyvbeli karakterét. Jadis lett kicsit furcsa számomra, a könyv királynője több érzelemmel bírt, ha ezek meglehetősen negatív érzelmek voltak is. A nagy kedvencem Mr. Tumnus volt, de aki látta a filmet, azt hiszem, megérti. :wink:
Amit kicsit nehezményeztem, az a fordítás volt. Ez sajnos elég sok filmmel így van. Alapvető probléma az idegen nevek kiejtése. :? Nekem alapvetően jobba tetszene, ha az eredeti kiejtést választanák, de ha következetesen a magyar fonetikát veszik alapul, beletörődöm. Itt viszont a következetességnek nyoma sem volt. A nevek és helyszínek felét angolul, felét magyarosan mondták ki. De a „kedvencem”, amikor egy szón belül is variálnak… De sajnos ez tényleg nem csak a Narniára igaz…
Egy teljesen új jelenet volt az olvadó folyó és a jégen úszós kaland. Egy kis plusz izgalom, nem is húzták el, így elfért a filmben. Volt még egy kis epizód a rókával, ami meglepetés volt, így még a könyvet ismerőként sem tudta, mi sül ki belőle. Abszolút pozitív! Volt pár pont, ahol a mozi nézőközönsége egy emberként ijedt meg (pedig jópár szülő, tesó és gyermek lelkű felnőtt volt jelen :wink: ). Nagyon jól sikerült pillanatok voltak. Egy másik érdekesség, hogy volt pár klasszikus fogás, amikor mindenki tudta, hogy mi lesz ebből, meg hogy na, most akarnak jól megijeszteni – de meg is ijedtük, ennek ellenére. Nagyon tetszett, utólag jót nevettünk magunkon. :oops: :)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282161 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Á, dejó, Narnia topik.
Ha nem hívják rá fel a figyelmemet, észre sem veszem!

Megnéztem a filmet még decemberben, és nagyon tetszett!
Igazi gyerekmese, semmi túlkomplikáltság.

Thumnus valóban a legbájosabb karakter benne.

Nem hiszem, hogy a fantasy vagy a sci-fi kategóriákba beleférne.
'Szimplán csak' mese.
És annak zseniális.
Úgy van, ahogy írtátok: a könyvet szinte szóról szóra megfilmesítették.
És az a ritka eset áll fenn, hogy a film klasszisokkoll jobb, mint a könyv : )

Az elején féltem attól - mivel a Weta csinálta a díszleteket itt is, mint a GyU-nál - hogy nagyon Gyűrűk Urás lesz az egész. De nem lett az.
Igazi álomvilágot varázsoltak elénk, amit gyermekként elképzel az ember.

A hódok valóban zseniálisak :D

És Ancalimë igazad van, a boszorkány néha tényleg ilyen divatdiktátor-fílinggel lépett színre.

Kíváncsian várom a többi rész megfilmesítését!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282127 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Felagund írta: A fehér tigris ott vonult a csatában Jadis jobbján a "gonoszok" között...
(csak kis cameo, de nekem akkor is feltűnt ;) )


A gonoszok?
Dehát ők álltak a fehér oldalon...
:twisted:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282124 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én ne láttam volna? ;)

A fehér tigris ott vonult a csatában Jadis jobbján a "gonoszok" között...
(csak kis cameo, de nekem akkor is feltűnt ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282122 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Fehér tigris??? Fela, láttad Te egyáltalán a filmet? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282120 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Cerebrum írta: (Amúgy sem szeretem, mikor bizonyos állatokat folyton a jó, másokat meg a rossz szerepébe skatulyáznak be.)


Egyetértek!

IGAZSÁGOT A FEHÉR TIGRISNEK!!!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282115 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Brisa írta: Celebrum, a te érvelésed olyan, mintha a Tolkiennak mondanád, h mi a csudának tette bele Tomát meg Aranymagot, meg az enteket, sőt a rohírokat is igazán kihagyhatta volna, mert neked nem teccenek. Szerintem bízzuk rájuk a saját történeteiket...
És ahogy azt már sokszor elmondták: a Narnia Krónikái semmiképpen nem fantasy, hanem egy mese.

Fio, ha előveszel pár kisiskolásoknak írt könyvet, akkor rá fogsz jönni, h ezen a regények sajátosságai a következők:
:arrow: felnőttek számára kidolgozatlannak tűnő karakterek (a gyerekek hozzáteszik a magukét a saját kis fantáziájukkal - pl. felruházza a számára legszimpibb szereplőt a saját tulajdonságaival)
:arrow: egyszerű probléma, amely egyszerűen oldódik meg (a gyerekregények semmit sem bonyolítanak túl)
:arrow: (időben és térben) nagy lépésekben haladó történet
:arrow: tájleírások nagyon csekély mennyisége
:arrow: egy vagy maximum két szálon futó történet.

Ez kb. a 12 éves korig ajánlott könyvekre igaz. Ilyen pl. a Két Lotti, de a Narnia Krónikái is. Mindez a korosztály jellegzetességeinek figyelembe vételéről tanúskodik, azaz hozzáértésről.

Érdemes újra elővenni gyerekkorunk kedvenc könyveit, meglepő élményben lesz részünk.


No, először is én nem érveltem, szimplán csak leírtam a véleményemet a filmről és magáról a történetről. És akár miért ne mondhatnám azt is (ha már így felhoztad), hogy mi a csudának tette bele Tolkien Tomát meg Aranymagot, meg az enteket a GYU-ba, ha egyszer én így vélekednék? (Ami megjegyzem persze nem így van. :P ) Attól még ez nem érv, csupán egy vélemény. Egy vélemény, semmi több. A végső konklúzióra pedig (a Narnia kapcsán) már magam is rájöttem, hogy ez csupán mese, és az csakis az én hibám, hogy túl nagy elvárásokkal ültem be rá a moziba. Hiába no, a trailerek alapján én egészen másra számítottam. Talán tíz évvel ezelőtt még tetszett is volna...

Másodszor, a GYU-val történő összehasonlítgatás is csupán azon okból történt (mint azt már egyszer említettem), mivel én a médiában beharangozottak alapján egy teljesen hasonló kaliberű filmre számítottam. Ennyi.

Az olyan ostoba definiálgatások meg, hogy mi fantasy, meg mi nem, hidegen hagynak, elegett hallottam már belőlük tanulmányaim során (már a túlbonyolított és értelmetlen definíciókból, amik csak arra jók, hogy a kitalálója [természetesen most nem rád célzok] verhesse a mellét, hogy igen, na én aztán most jól megmondtam, hogy miről is van szó.) Nekem a GYU és a Narnia is (amellett, hogy ez utóbbi tényleg csak egy mese) fantasy és kész. Lehet kövezni. :)

Ja, és amúgy Cerebrum a nevem, r-el, nem l-el. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282098 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Celebrum, a te érvelésed olyan, mintha a Tolkiennak mondanád, h mi a csudának tette bele Tomát meg Aranymagot, meg az enteket, sőt a rohírokat is igazán kihagyhatta volna, mert neked nem teccenek. Szerintem bízzuk rájuk a saját történeteiket...
És ahogy azt már sokszor elmondták: a Narnia Krónikái semmiképpen nem fantasy, hanem egy mese.

Fio, ha előveszel pár kisiskolásoknak írt könyvet, akkor rá fogsz jönni, h ezen a regények sajátosságai a következők:
:arrow: felnőttek számára kidolgozatlannak tűnő karakterek (a gyerekek hozzáteszik a magukét a saját kis fantáziájukkal - pl. felruházza a számára legszimpibb szereplőt a saját tulajdonságaival)
:arrow: egyszerű probléma, amely egyszerűen oldódik meg (a gyerekregények semmit sem bonyolítanak túl)
:arrow: (időben és térben) nagy lépésekben haladó történet
:arrow: tájleírások nagyon csekély mennyisége
:arrow: egy vagy maximum két szálon futó történet.

Ez kb. a 12 éves korig ajánlott könyvekre igaz. Ilyen pl. a Két Lotti, de a Narnia Krónikái is. Mindez a korosztály jellegzetességeinek figyelembe vételéről tanúskodik, azaz hozzáértésről.

Érdemes újra elővenni gyerekkorunk kedvenc könyveit, meglepő élményben lesz részünk.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282091 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én úgy vagyok ezzel a filmmel, hogy lehetett volna jobb is. Nem azt mondom, hogy nem jó, mert valamilyen szinten jó is, de én hiányoltam belőle valamit. Látvány, jelmez, díszlet nagyon jók voltak. A szereplők többé kevésbé passzoltak is a szerepre, de a karakterek nem nagyon voltak rendesen kidolgozva. Az én viszonyítási alapom nemcsak a régi sorozat, hanem a rajzfim is. Igaz, annak eléggé gagyi rajzai voltak, de ott nagyon meg voltak formálva a karakterek. Itt szerintem meg kezdve a gyerekek karakterjével nem volt jól kidolgozva egy-két kivételével talán egyik sem. Mindegyik csak úgy "volt az Éterben".
A boszorkány se tetszett. Külsőre azt mondom oké, de az én "világomban" a boszorkány egy teljesen más típusú gonoszt képvisel, testesít meg.
Aslan, hát..... megpróbáltak mindent kihozni a számítógépes műszerekből, de így se sikerült elég életszerűre. Mondjuk Liam Neeson hangja ezt feletteti velem, de ez más kérdés. :D
Az egész filmben talán Tumnus volt az egyik kivételes szereplő, akire azt mondtam, hogy oké.
Viszont a zenéjét ki kell emelnem, mert az nagyon jó. :) Ha kell valakinek, akkor adjon CD-t és kiírom neki. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282052 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Azoknak, aki szerint Jadis a borg királynőhöz hasonlít, csak egy dolgot tudok mondani: ÉLJENEK A TREKKEREK!
Ne sírjatok, amiért senki sem halt meg örökre, mert a szereplőkre még sok feladat vár a leendő hat filmben. Ezért nem tudták kiírni őket.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282050 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekem nagyon tetszett a hódok "tájjellegű" beszéde. :) Tumnus kicsit szatírosan viselkedett, de azért nem zavaróan. Meg fogom venni a könyveket. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Cerebrum írta: No meg a két sereg összecsapásakor a háttérben magasló hegység is erősen hajaz a Ködhegységre. Meg mikor utaznak vonattal, van egy rész, mikor egy Hobbitfalvához nagyon hasonló tájat szelnek át. Vagy csak nagyon bele akarom látni a GYU-t? :D


Könnyen beleláthatod, hiszen Új-zélandon forgatták... :wink:
A kardok, és más fegyverek is erősen hasonlítottak Aragornékéra...
Ez meg a Weta bűne

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281872 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Azt más is észrevette, hogy a film elején, mikor ülnek a gyerekek egy szobában, kint esik az eső, és a kamera Lucyt mutatja, amint kifelé mered az ablakon, na, az az ablak tök olyan (meg Lucy mozdulata is), mint a Fotr-ben, mikor Aragorn nézi a nazgúlokat, ahogy azok lent örjöngenek a Pajkos Póni udvarán?

Ilyen van a HP4-ben is... Mikor Harry az első próbán a sárkány elől elbújt a szikla mögé, az a rész tök olyan, mint Frodó Móriában a troll előtt...


Amúgy most megnéztem, teljesen ugyanaz az ablak... :P

No meg a két sereg összecsapásakor a háttérben magasló hegység is erősen hajaz a Ködhegységre. Meg mikor utaznak vonattal, van egy rész, mikor egy Hobbitfalvához nagyon hasonló tájat szelnek át. Vagy csak nagyon bele akarom látni a GYU-t? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281866 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hát igen! Én is megnéztem ma a filmet...
Tényleg hűen másolta a regényt (de legalább a télapó nem piros kabátban volt)
A GyU látványilag nagyon magasra tette a mércét, de a Narnia megugrotta ezt a magasságot. Néhány kamera vezetési módot PJ-től tanulta a világ! :smokin:

Nagyon tettszett, amikor az egyik kentaur patkolta a másikat. :D
A fajok sokasága igazán lenyűgöző volt. Minotauruszok lettek a kedvenceim, meg a "Narniai Légvédelem" griffel az élen, és főnixel megerősítve :dance: :dance:
Sokan leszólták a jégkirálynő játékát, de nekem a hideg futkosott a hátamon, amikor megszólalt, pláne ha kedves akart lenni... :itscool:

Egy szó mint száz: Ez a film megérdemli nálam, hogy a GyU mellé kerűljön a polcon. :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281828 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Cerebrum írta: Azt más is észrevette, hogy a film elején, mikor ülnek a gyerekek egy szobában, kint esik az eső, és a kamera Lucyt mutatja, amint kifelé mered az ablakon, na, az az ablak tök olyan (meg Lucy mozdulata is), mint a Fotr-ben, mikor Aragorn nézi a nazgúlokat, ahogy azok lent örjöngenek a Pajkos Póni udvarán?

Ilyen van a HP4-ben is... Mikor Harry az első próbán a sárkány elől elbújt a szikla mögé, az a rész tök olyan, mint Frodó Móriában a troll előtt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281824 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Cerebrum írta: A róka az összes mesében egyfajta átmeneti figura, egyszer jó, egyszer rossz, vagyis mondhatni teljességgel kiismerhetetlen. :P Itt is valami hasonló volt. Végülis Tumnust ő dobta fel, nem? Csak azután pártolt át, miután a farkasok megszorították.

Nem, Tumnust Edmund dobta fel.

Én ma láttam, és nagyon tetszett. Teljesen hozta azt a hangulatot, amire még a régi tévésorozatból emlékszem, gyerekkoromból. Igaz, abban sokkal gagyibb trükkök meg állatok voltak, de nálam a könyvek mellett az a mérce (le is szedem majd és megnézem újra). Helyenként ugyan ez az új változat határozottan csöpögősre sikerült, de egy mesefilmnek ezt még el tudom nézni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281794 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Azt más is észrevette, hogy a film elején, mikor ülnek a gyerekek egy szobában, kint esik az eső, és a kamera Lucyt mutatja, amint kifelé mered az ablakon, na, az az ablak tök olyan (meg Lucy mozdulata is), mint a Fotr-ben, mikor Aragorn nézi a nazgúlokat, ahogy azok lent örjöngenek a Pajkos Póni udvarán?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281749 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Pedig a Hódok voltak a legjobbak! No és persze Tumnus. Meg a királynő, de ezt úgyis tudtuk!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281739 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Prisca írta: bár én nem olvastam a könyvet, lehet, hogy a fordításban is így van (ha nem akkor még inkább nem értem), de engem kifejezetten idegesített hódpapa, meg hódmama tájjellegűbeszéde...


Szvsz ha a fordíytásban nem is, de az eredetiben így kell lennie, ilyet a filmesek nemigen szoktak kitalálni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281725 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hali!

Múlt héten én is megnéztem a filmet, és meg kell, hogy mondjam - az előzetes negatív kritikák fényében - kellemesen csalódtam!
Természetesen nem vártam hatalmas drámát, hiszen egy meséről van szó, de akkor is...
A Boszorkány egyszerűen fantasztikus volt! Az arca, a szeme, a testtartása, a ruhái - főleg a csatában, a sörénnyel! és nagyon tetszettek a harcjelenetei is! A kreatúrák is jók voltak, érdekes volt a főnix lángolása, bár a jegesmacikat szvsz kissé túlzás volt harcimaciknak betenni a kocsi elé.
Azért néhány negatívum így is megmaradt:
- a legnagyobb kétségtelenül a technikai kivitelezés : képminőség, festett hátterek, Aslan enyhén szólva műre sikerült, és a faunok, hódok is kétségtelenül műnek tűnnek egyes képsorokban
- az a kissé túlzott "érzelmesség", ami néha majdnem elcsöppent - de ez lehet, hogy gyerekként élvezhető... ők tudják, és ami néha nagyon megakasztja a filmfolyamot...
- bár én nem olvastam a könyvet, lehet, hogy a fordításban is így van (ha nem akkor még inkább nem értem), de engem kifejezetten idegesített hódpapa, meg hódmama tájjellegűbeszéde...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281688 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én már kétszer láttam a filmet...és én nem így láttam...mármint Rókuci nem volt negatív,hanem csak úgy álcázta magát...Aslan küldte őt,hogy toborozzon sereget...ezt ne feledjétek!...szal szerintem csak álca volt az árulói kép,hogy könnyebben mozoghasson Narniában...

egyébként nekem tetszett és erősen gondolkodom azon,hogy elkezdjem a könyveket olvasni..egyébként az én kedvenc karakterem a hód család és Tumnus:)
A filmbeli fegyverforgatásról majd később fejtem ki a véleményem...

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.505 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére