Tábori program - 2005

Több
18 éve 11 hónapja #260291 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
akiknél az excel táblázat van, kérem írják bele a magyar cím mellé:

Ancalima Aranóre:

Fónagy Zsófia
1030 Wien
Löwengasse 32/6
Austria

(ezt most kaptam meg...)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260203 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Lau: keletlakók = 28csüt reggeltől 29péntek délig. felőlem alhatnak benn, csak hajnalban osonjanak ki ÉSZREVÉTLENÜL. de talán tényleg praktikusabb lenne mindenki szempontjából, ha nem aludnának benn. kaját szvsz vegyék meg maguknak a konyhán, amennyi jólesik.

TÜNDÉK!! KÜLDJÉTEK ÁT A PROGRAMTERVEKET, sebesen! Eglart kivéve senkiét sem kaptam meg, szóval tessék igyekezni!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260196 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
még valami:
:arrow: melyik nap lennének lenn a "keletlakók" pontosan? (7.nap eleje - 8.nap du. az hányadika?)
:arrow: mennyibe kerül nekik az 1napos lennlét? egy éjszaka +hány kaja van benne meg ilyenek?
:arrow: hozzanak azért sátrat, vagy mindenképp bennalszanak?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260178 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Akkor, ha elküldik a jellapot
Nimának és Póknak valóban el kellet volna már küldeni... :oops:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260176 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Laurelen írta:

Felagund írta:

Laurelen írta: felagund szvsz a diákigazolványt hagyjuk ki a levélből :mrgreen:


Miért, kell hozni, nem? :D

csak olyan mulatságos...ööö... :P
honnan lehet letölteni a betűtípust(lucida blackletter)? nem találom...


Nálam van... Majd lementem és odaadom...
(De szvsz írd be bármilyen keresőbe, és kiadja)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260174 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta: Előd (olyasmit mondott, hogy jön, de nem 100%)
Arden (azt mondta, hogy jön)
Míriel (azt mondta, hogy jön)
Dodiee (azt mondta, hogy jön)
Nodlee (jellap küldése folyamatban)
Gumipók (jellapot küldött)
Nimashilin (jellapot küldött)
gillz (határozott talán)

És inkább előbb még azon gondolkozzunk, hogy a felsorolt társaságból még van-e olyan, aki meggyőzhető arra, hogy végig lejöjjön.


ok. és ők mikor kapnak levelet? mert nem voltak rajta ulmo listáján.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260172 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Felagund írta:

Laurelen írta: felagund szvsz a diákigazolványt hagyjuk ki a levélből :mrgreen:


Miért, kell hozni, nem? :D

csak olyan mulatságos...ööö... :P
honnan lehet letölteni a betűtípust(lucida blackletter)? nem találom...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260171 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Előd (olyasmit mondott, hogy jön, de nem 100%)
Arden (azt mondta, hogy jön)
Míriel (azt mondta, hogy jön)
Dodiee (azt mondta, hogy jön)
Nodlee (jellap küldése folyamatban)
Gumipók (jellapot küldött)
Nimashilin (jellapot küldött)
gillz (határozott talán)

És inkább előbb még azon gondolkozzunk, hogy a felsorolt társaságból még van-e olyan, aki meggyőzhető arra, hogy végig lejöjjön.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260168 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Laurelen írta: felagund szvsz a diákigazolványt hagyjuk ki a levélből :mrgreen:


Miért, kell hozni, nem? :D

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260167 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
felagund szvsz a diákigazolványt hagyjuk ki a levélből :mrgreen:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260162 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
keletlakó projekt:
ha bárki tud arról, hogy a lentiek közül valaki jön mégis táborba szóljon:
(illetve, ha tud még esetleges keletlakót)
Alcar
Előd,
Galadh,
Remzy,
Dodie
Nodlee,
Daro,
Arden, (úgy emlékszem meggyőztük hogy jöjjön?)
Siss,
Fio,
Minerva,
Silmeniel,
fqqdk,
Orsie,
Nima,
Phelan,
Eleira,
Dín,
Sötét Úr,
Telcontar,
mogy,
Andris,
Gumipók ( tudtommal jön! vagy mégsem?)
Míriel (detto)
gillz
balázs

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260148 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta: Egyébként megértem az álláspontodat kriszana, Felagunddal egy kicsit elszállt a ló, nagyon a kezébe vette mindennek a szervezését, rávarrva a TÜNDE címkét, talikat szervez, meg megírja a levelet. Megmondja nekem, hogy mi tartozik az én hatáskörömbe, és különben se szóljak bele az ő kifogástalan munkájába. :twisted: :mrgreen:


Ezt az (egyébként kétes) dicsőséget roppant szívesen átadom bárki másnak, aki CSINÁLJA, és nem csak sír az arca, hogy miért így, meg miért úgy, és közben nem történik semmi...

Aeglos írta: Ja és Felagund, a levelet most nehari nincs időm végigolvasni, majd szerdaután, de amit tegnapeste beszéltünk, a hidegvizes reggelitornás cukornélkülis az nem tetszik. Szerintem két velemi tábor után egyébként a kutyának nem fog leesni hogy mi a hideg víz valódi oka, csak majd elátkoznak minket a fenébe, mert ők ugye a szállásért fizettek amiben a melegvíz is benne van. Meg a teában is a cukor. Meg vg agyára se kéne menni. Meg a táborozókéra se.


Megjegyzem, bármennyire is próbálsz engem a tündék "emblematikus alakjaként", vagy "fő döntéshozójaként" feltüntetni, a "megvonós" ötlet NEM tőlem származik, de nekem tetszett, ráadásul a tündék is egyhangúlag fogadták el. (Ha valaki mégis tiltakozott volna, csak nem vettem észre, szóljon!)
És hogy hogyan veszik észre a táborlakók? Hát, ha maguktól nem veszik észre, akkor bizony ezt kommunikálni kell feléjük (ugye, Ana? ;) ). Azt hiszem ennek (mmint a kommunikálásnak (de randa szó :? )) méltatlanul alulbecsülitek a hatását. De elég, ha megnézitek Angwen tavalyi működését, és hogy ezzel mit ért el, és mindjárt rájöttök, hogy miért őt választották a legjobb bölcsnek. Szóval a tennivaló: a csapvezek ezt szépen (keretmesés körítésben!) tálalják a népüknek.
(Vg meg örülni fog, hogy legalább egy kicsit megtakarítanak rajtunk ;) )

Továbbá: elismerem, hogy a csapattopicok létét vagy nem létét nem áll módunkban befolyásolni, mert nem a mi dolgunk, ez a "határozat" egy javaslat volt, amiben viszonylag egyhangúan a topicok nemléte mellett foglaltunk állást.

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260124 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
a felagund féle levél mellett ott lesz az adminisztratív levél :) (szal, nem quenyaszótár segítségével kell megtalálni a pályaudvart. :) )

csapattopicok: amelyik csapvez kér, annak legyen.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260102 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta:
tyűha,

álljunk már le, mindig ez megy, miután beírok vmi komolyabbat :D

kedves kriszana.
nagyon szeretnénk, ha benne lennél a táborszervezésben csapatvezetőként, nem véletlenül választottunk ki.
szerintem ez tök logikus, hogy a három tábvez hoz végső döntéseket, mivel mi nyertük meg a táborpályázatot, DE az is éppoly logikus, hogy igyekszünk minél több ember számára elfogadható döntést hozni, mivel a demokráciakultúránk van olyan szinten. [size=9:25vcekk3](magasan vervén az jó magyar köztársaságot, de ez most nem ide tartozik)[/size]
megjegyzem, a tündék most nem hoztak végleges döntéseket mindenkit érintő témában! a csapattopikoknál is ezért hangsúlyoztam, hogy beszéljük meg újra EGYÜTT.
és szvsz tündetémákban nyugodtan dönthetnek a tündék+tábvezek, csapveztémákban pedig a csapvezek+tábvezek. eddig szerintem még nem volt rá példa, hogy vkinek problémája volt, és nem szedtük elő & nem tárgyaltuk meg.
tökjó lenne, ha nem kéne ezen iszapbirkózni minden héten, hogy ki hoz döntéseket. szerintem annyira egyértelmű és fair.


meg a csapattopikokat is. maximálisan ellenzem, és egyetértek Lauval és Aeglosszal.

De mivel szerencsére ti 'csak' tábvezek vagytok, és egyetlen csapatért sem lesztek felelősek, ezért ugye a "fair" döntési mechanizmusotok, és főleg a 'demokratikus' hajlamaitok miatt lesznek csapattalik és topikok is.
Ha pedig mégsem engedélyezné a nagyhatalmú vezetőség, akkor most szólok, hogy szabotálni fogom a szabályokat (hisz mi másért lennének, ha nem azért, h szabotáljuk őket), és igenis összehívom a csapatomat a tábor előtt, ha nem nyittok nekünk topikot, akkor meg külön csetcsatornát fogok csináltni valakivel. Ennyit erről.

Mellesleg Cueddo, sztem ez az egész döntési mechanizmus, valóban egyértelmű (csak úgy tűnik, ami számomra egyértelmű, az nem azonos azzal, ami számodra is egyértelmű...). De a legkevésbé sem fair... ha már nagy szavakkal dobálózunk.

Amúgy meg nem értem, hogy mit kell ezen ÚJRA és EGYÜTT megbeszélni, mikor emlékeim szerint ezen dolgok ellen (csapattopik-beszüntetés, és csapattalálkozó-megakadályozás), már többszor szót emeltünk...
Megjegyzem, az előző hozzászólásodban nem írtad le, hogy a 'tündék nem hoztak végleges döntéseket'.

Ezt írtad: (idézem) "a megbeszélésen a tündék egyöntetűen a csapattopikok ellen foglaltak állást = a csapattopikokat a tábor UTÁN nyitjuk meg, együttmaradás, élménybeszámolók, stb. céljára.
1 ellenszavazat érkezett Erytől"

Ez számomra határozottan döntésnek tűnik, de biztos, csak az én kommunikációmmal van baj, ahogy Kincső is megmondta, nem hiába volt az az 5 év Kommunikáció szakon.
Elbeszélünk egymás mellett.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260084 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

tyűha,

álljunk már le, mindig ez megy, miután beírok vmi komolyabbat :D

kedves kriszana.
nagyon szeretnénk, ha benne lennél a táborszervezésben csapatvezetőként, nem véletlenül választottunk ki.
szerintem ez tök logikus, hogy a három tábvez hoz végső döntéseket, mivel mi nyertük meg a táborpályázatot, DE az is éppoly logikus, hogy igyekszünk minél több ember számára elfogadható döntést hozni, mivel a demokráciakultúránk van olyan szinten. [size=9:1k8jsp96](magasan vervén az jó magyar köztársaságot, de ez most nem ide tartozik)[/size]
megjegyzem, a tündék most nem hoztak végleges döntéseket mindenkit érintő témában! a csapattopikoknál is ezért hangsúlyoztam, hogy beszéljük meg újra EGYÜTT.
és szvsz tündetémákban nyugodtan dönthetnek a tündék+tábvezek, csapveztémákban pedig a csapvezek+tábvezek. eddig szerintem még nem volt rá példa, hogy vkinek problémája volt, és nem szedtük elő & nem tárgyaltuk meg.
tökjó lenne, ha nem kéne ezen iszapbirkózni minden héten, hogy ki hoz döntéseket. szerintem annyira egyértelmű és fair.

nyersanyagok: Ankalimon, ezt az újabb megoldást azért találtuk ki, mert eddig az volt az álláspontotok, hogy a nyersanyagrendszer semmilyen körülmények között nem tartható, és a csapvezek nem hajlandóak résztvenni benne. ezért eszkábáltunk össze vmit, ami majdnem olyan, de szerintünk sem olyan jó, mint az eredeti.
szóval, ha meg tudunk állapodni a leegyszerűsített verzióban, szíves-örömest visszaállítjuk. (Lau: természetesen az egyszerű nyersanyagrendszert továbbra is megfejeljük "elvi szempontokkal" :) )szombaton vegyük majd elő a témát, felírtam.

meg a csapattopikokat is. maximálisan ellenzem, és egyetértek Lauval és Aeglosszal.

KELETLAKÓK> Lau, megkérhetlek, hogy írd meg a levelet nekik? sztem igen sürgős a dolog, de én most nem érek rá egyszerűen, pénteken szigorlatozom. meg aztán csütön is.

Felagund: a levél tetszik, de a taliparamétereket szvsz ne rejtjelezzük, mert még galibát okozhat, nehogymár ezért maradjon le a fél tábor :D

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260056 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
csak egy nagyon nagyon kicsit lehetne emberségesebben ezt a kurva kibaszott táborszervezést csinálni? nyilván senki nem akar türannoszt játszani és mindenki arra törekszik hogy azok a nyomorultak akik "végig-jártam az összes könyvesboltot de sehol nem lehetett kapni a szilmarilokat, de azért nagyon szeretnék elmenni a táborba..." és "mellékeltem minden néphez fegyverterveket, amiket szívesen megcsinálok a táborra ha kérik"

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260052 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
nem lesz ez így jó, hogy "mindenféle aeglosok" leosztanak...
mert azt képzelik, hogy bármit megtehetnek, mert a Mester mellettük áll...

és nem fenyegetőzöm Aeglos. Nekem igenis komoly anyagi megterhelést jelent, hogy befizessem ezt a 25.000 Ft-ot. Ennyi erővel ezt másra is költhetem.
És hidd el, arra valóban nincs szükségem, hogy okosakat mondj.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260048 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Nem értek egyet azzal, hogy legyenek csapattopikok. Teszem ezt azért, mert úgy gondolom, hogy a tábor arra való, hogy ott szervezkedjenek az emberek, ott ismerkedjenek össze, és nagyon művi az előre kitalált megszerkesztett kész előrenyomottpólós csapatalakulós topikosdi. Ez annyit jelent, mint a tábor idejére mindenki szépen beleül a készbe. A csapatvezetők sok csapatidőt kértek. Megkapták. De szerintem ahhoz, hogy jól ki lehessen használni, nem kéne előre megbeszélni a legalapvetőbb dolgokat. Szerintem az úgy jó, hogyha ott derül ki.

Ez az én személyes tapasztalatomon alapul csupán. Azon, hogy nagyon tetszett, hogy az első táborban csak a helyszínen derült ki a csapatbeosztás, és a másodikban meg nagyon erőltetettnek tartottam a topikosdit. (Sőt a csapatgyűlésektől is elvette az ötletek, közös munka egy részét.)

Ez egy darab vélemény, és nem mindent elsöprő, sőt meggyőzhető is vagyok. Viszont nem tűröm el azt, hogy egyes kriszanák, akik tudatában vannak annak, hogy nehéz lesz a helyükre hasonlóan jó embert találni, ha kiszállnak, ezzel fenyegetőznek, ha nem az lesz amit ők akarnak. Erre mondják azt hogy gonosz bolyh...
Egyébként megértem az álláspontodat kriszana, Felagunddal egy kicsit elszállt a ló, nagyon a kezébe vette mindennek a szervezését, rávarrva a TÜNDE címkét, talikat szervez, meg megírja a levelet. Megmondja nekem, hogy mi tartozik az én hatáskörömbe, és különben se szóljak bele az ő kifogástalan munkájába. :twisted: :mrgreen:
De nézzük csak a dolog pozitív oldalát: Felagund TESZ a tábor érdekében. Az egy dolog, hogy az emberek majd felülbírálják, amit alkotott (többek között TE is), de morcogásra nincs ok, mivel majd együtt szépen testvériesen és mosolyogva fogjuk eldönteni, hogy kinek mi jó...

Szombaton nem érek rá. Ha nagyon kell mert mindenki iszonyúan csak akkr ér rá, majd mártírkodom egyet jól, és eljövök...höhö

Ja és Felagund, a levelet most nehari nincs időm végigolvasni, majd szerdaután, de amit tegnapeste beszéltünk, a hidegvizes reggelitornás cukornélkülis az nem tetszik. Szerintem két velemi tábor után egyébként a kutyának nem fog leesni hogy mi a hideg víz valódi oka, csak majd elátkoznak minket a fenébe, mert ők ugye a szállásért fizettek amiben a melegvíz is benne van. Meg a teában is a cukor. Meg vg agyára se kéne menni. Meg a táborozókéra se.

Szép napot!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260039 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Na, emberek!
Először is nagyon örülök, hogy visszaadtátok a hitemet ebben az egészben, bár ahogy látom páran alattam máris intenzíven ingatni próbálják, de jó... :ignore:

Nos, gyártottam egy ilyen Aldarion levelét, ha valakit érdekel. Ezt, vagy valami ehhez hasonlót kéne szvsz küldeni a népnek

Aldarion írta: A [NÉP] földjéről való [NÉV]-nak/nek

Mint azt korábbi levelünkből már tudhatod, úgy döntöttünk, hogy a nagy és dicső númenori kultúra áldásait a Középföldén a Gonosz homályában élő népekkel megismertetni, és őket a tudatlanság sötétjéből kivezetni kívánjuk. Ezért szorgos munkásaink már több éve dolgoztak egy Középföldén álló vár felépítésén, amely a númenori civilizáció központja leend Ennórén. A vár, ím, elkészült, és most határozott kívánságunk, hogy kézművesekkel, tudósokkal, dalnokokkal és minden más mesterség és művészet tudóival teljék meg.
Téged, társaiddal együtt, erre a nemes feladatra szemeltünk ki. Nemzetségfőd meleg ajánlása okán reméljük, hogy feladatodnak tőled telhető minden erőddel eleget teszel, s így nem kell csalódnunk benned.
Megparancsoljuk hát, hogy csomagold össze holmidat és mesterséged minden kellékét, de vigyázz, csak annyit, amennyit két kezedben és hátadon elhozhatsz, mert hajóink raktere - bármily hatalmas is - véges. Légy tehát ezen év Cermië havának huszonkettedik napján a nap első órájakor a Nagy Kikötő, Rómenna Déli mólójánál, a Vámháznál, ahol jegyedet megválthatod! Vígy magaddal minden olyan iratodat, és okleveledet melyekkel esetleg némi kedvezményt kaphatsz a hajójegy árából, melyet sajnálatos módon nem áll módunkban visszatérítenünk. A hajó húsz perccel a nap második órájának kedete előtt kifut a tengerre, ajánlatos tehát pontosnak lenned, mivel a későkre nem várnak a tengerészek, ezért hát vigyázz, mert imigyen járva dolgod végezetlenül leszel kénytelen atyáid földjére visszatérni és szembesülni rosszallásommal.
Hogy az út során és munkád közben magányos ne légy, keresd meg néped más tagjait, kik úgyszintén számosan tartanak veled, fogjatok össze, és segítsétek egymást, mert ismeretlen földre indultok, melyet csak együttes erővel tudtok megismerni, és veszélyeit leküzdeni. Néped vezetőjévé [CSAPVEZ]-t jelöltük ki, ki hű Kalandozónk, és ki rátermettségét és kiválóságát már számos alkalommal bizonyította. Ha már most fel akarnád venni vele a kapcsolatot, úgy ezt a [TELSZÁM ]-os távbeszélő számon keresztül teheted meg.
Utad célja a felfedezés, járj hát nyitott szemmel és füllel Ennórén! Az erődöt környező zöld erdőségekben az Óidőkben tündék lakoztak, lehetséges, hogy még mindig vándorol arrafelé közülük néhány. A Gil-Galad nagykirállyal való jó viszonyunk okán elrendeljük, hogy ha tündékkel találkoztok, fogadjátok őket illő megbecsüléssel. Az Eru Idősebb Gyermekei ők, tudásukat a Valáktól kapták, becsüljétek hát meg, ha megosztják veletek! A környező vad embernépeket pedig ragadjátok ki a sötétség karmaiból, és vezessétek őket a civilizálódás útján! Ha pedig új ismeretekre, föld mélyén rejtező ércekre, drágakövekre találtok, vagy olyan fákra, melyekből jó hajó ácsolható, abból szolgáltassatok illő részt a koronának!
Jó szelet és szerencsés megérkezást kívánva:

Anardil Tar-Aldarion, Eru kegyelméből Númenor királya
Kelt: A Nap Másodkorának 935. évében, Nárië havának harmincadik napján
[PECSÉT]


Lehet hozzászólni.
(Megj: ez igen jól néz ki mondjuk egy lucida blackletter, vagy hasonló betűtípussal ;) )

A másik, amit szeretnék leszögezni!
Úgy gondolom helyesnek, hogy a suszter maradjon a kaptafánál. Ergo a keretjátékot érintő kérdésekben a végső szót a TÜNDÉK mondják ki, míg a csapatokra vontakozó kérdésekben a CSAPATVEZETŐK. Kéretik ezt nem összekeverni! (se pro se contra!)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260020 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Szerintem ez a dolog most már tényleg kezd alakulni. Ez a mostani tervezet már jó kiindulópont lehet a végső megbeszélésekhez, ahol is majd a táborvezetők és a csapatvezetők is elővezethetik a szempontjaikat, és mindezek alapján tényleg döntést lehet hozni minden kérdésben.



Ana:
Ez csak egy tervezet. A kifogásaiddal nagyrészt egyetértek, de a végső megbeszélésen pont ezeket a kérdéseket fogjuk eldönteni.
Azzal nincs gond, hogy ki vagy akadva, de próbáld egy kicsit kulturáltabban tenni... ;) Végül is ez egy kultiválós... kulturálós... kulturálisos társaság.



A konkrétumokhoz előzetesen (lehet készíteni az érveket):

A csapatok előzetes és utólagos közösségi szerveződése fontos. A csapatközösségek nemcsak a táborra szólnak... Minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy egy 150 fős, együttesen közösségként működni már képtelen halmazban minél több közösségi formáció alakuljon ki és maradjon fel minél tovább.

Osztom Brandír kétségeit, hogy vajon a "luxuscikkek" elég motivációs tényezőt jelentenének-e. Én személyesen inkább a korábbi nyersanyagos rendszer egy lényegesen leegyszerűsített, mindenki által átlátható rendszerére voksolnék, de talán érdemes lenne további a verseny/motivációs tényezőt a tábori életbe csendesen becsempésző, ám az alapcélokkal nem ellentétes forma után kutatni a tudatalattinkban...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #260010 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Ana: Nyugi! Ez egy egyszerű tünde megbeszélés volt, amilyen tavaly is volt sokszor. Beosztották, melyik tünde mely nap tartja a programját, a csapatelőadásoknak mi lesz a témája, miképpen osztjuk be a sorrendjét, és hasonlók. Nem tudnál szombat délután hazautazni?

Függőség: nem hiszem, hogy egy kis szelet tortáért valaki vállalja a szivatásokat. Melegvíz megvonás természetesen NEM lehet a táborban! Ébresztés mindenképp kell, takarítónő van a várban, a zuhanyzót meg úgyis föltörli mindenki fürdés után. Azt meg senki nem fogja tudni, hogy a végső terepjáték feladatai nehezebbek vagy könnyebbek, mint ellenkező esetben lettek volna.

A következő megbeszélésen ezek szerint ismét dönteni kellene a csapattopikok megnyitásának dátumáról, hiszen mikor „Julcsin és Cueddon kívül ott volt 5 csapvez”, nem volt ott Aeglos. A döntéskor a keretjátékért felelős Tündék álláspontját természetesen érdemes figyelembe venni.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259997 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
hm, ez - úgy érzem - nagyon szép, hogy így fáradoztok, de hogy nélkülünk döntsetek...
lehet, hogy én is kénytelen leszek visszamondani a jelentkezésemet a táborba.

Mi az, hogy "nincs csapatépítés a tábor előtt"? És hogy "a megbeszélésen a tündék egyöntetűen a csapattopikok ellen foglaltak állást"
Mi van?
"1 ellenszavazat érkezett Erytől "
mert ugye más nem volt ott...

Szóval, kedves szervezők. Ha úgy gondoljátok, hogy szükség van rám, mint csapatvezetőre, vagy akár csak, mint résztvevőre, akkor töröljétek le az önelégült vigyort az arcotokról és meg ne próbáljatok a fejünk fölött dönteni olyan kérdésekben, amiben nekünk is kell, hogy beleszólásunk legyen.
Egyébként is: hogy a faszba képzelitek, hogy olyan "megbeszélést" hívtok össze, ahol nincsenek ott a csapvezek, csak 1-2???
Vagy mindenki ott volt rajtam kívül?
Mi a f a s z van már itt, baszki
Kezd kúrváradenagyon elegem lenni

Aeglos írta: Lesz tábortali 10-én délután? Azt csicseregték a madarak. Ki ér rá, ki nem?
Lamorak, Te élsz? Mutass életjelet!

Milyen tábortali, amúgy?

Igen, jól látjátok, ki vagyok akadva
ráadásul - úgy érzem - teljesen jogosan
Ha kihagytok mindenből, az lehet, hogy csak annak a jele, h közben leváltottatok, mint csapatvezetőt, de elfelejtettétek törölni a topikhozzáférésemet + elfelejtettetek szólni is...
ha erről van szó, akkor azért elvártam volna egy kibaszotte-mailt legalább
ha meg nem, akkor is jobb lenne, ha inkább ez lenne a vége mostmár

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259986 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta: nos,

a mai tünde(többségű) megbeszélésen történtek mindenféle megállapodások.


helyesbítés, a megbeszélésen a tündék 50%ban képviseltették magukat.

Cueddo írta: Függés, függetlenség


+mindkét oldalhoz hozzájárulnak a fennen hangoztatott elvi szempontok. jól ki kell majd játszani a véleménykülönbségeket végig a tábor során, és ez elsősorban a csapvezeken múlik! és az ő különböző hozzáállásukon. (a tábvezek részéről nem nagyon vetődik fel a kérdés, ők megmaradnak lojálisnak.)


a legcélszerűbb az lenne ha nagyrészben elvi kérdést csinálnának a dologból. helytartó/kormányzó választás és beiktatás úgyis lesz a végén, mert szép, mert ünnepség, mert buli.

>> mi legyen a csapattopikokkal?

pro/kontra:
(+) lehet nyöszörögni, ha vki olyan csapatba kerül, ahova nem szeretne, de változtatni már úgysem lehet. de legalább a feszültséget nem hozzák a táborba.
(-) akinek nincs nethozzáférése, ill. vidéki (ha csapattalit is szerveznek topicban) az kiszorul a csapatalakulás legfontosabb fázisából
(-) a csapatoknál minden előre le lesz szervezve, a tábor pedig épp arról szól, hogy a résztvevők helyben szerveződnek, egyenlő esélyekkel.

így a megbeszélésen a tündék egyöntetűen a csapattopikok ellen foglaltak állást = a csapattopikokat a tábor UTÁN nyitjuk meg, együttmaradás, élménybeszámolók, stb. céljára.
1 ellenszavazat érkezett Erytől :)


a topicok ellen: a csapat, a csapatközösség a táborra szól. jó lenne-és cél is - hogy alakuljanak kötelékek egyes emberek vagy többek között, de maga a csapat funkcióját veszti a tábor után.

tábor előtt nincs semmilyen csapatszerveződés. feltételezem a csapvezekről, hogy az első délutáni 4 órában (ami szvsz rengeteg kötetlen csapatidőnek!) lesz alkalom elsimítani a feszültségeket. meg képesek is lesznek rá.


ezt ha jól emlékszem leredukáltuk 2-2,5 órára. 4 óra iszonyú sok...

Cueddo írta: II. KELETLAKÓK

Jelöltek: Alcar(vezér), Előd, Galadh, Remzy, Dodiee, Nodlee, Daro, ?Arden, Siss, Fio, Minerva, Silmeniel, fqqdk, Orsie, Nima, Phelan, Eleira, Dín, Sötét Úr, Telcontar, mogy, Andris, ?Gumipók -- 23 fő, ebből többen biztos visszamondják.
>> nekik kell írni emailt és privit is!

jó lenne tudni, hogy akkor most kik is jönnek a táborba(már csak a keletlakóválogatás miatt is :) ), a lista akiknek elment a levél:


Abonyi Barbara
Ábrahám Zsófia
Andrási Gergely
Bagladi Diána
Barna Bálint
Becze Ádám
Békési Marcell Kristóf
Bogdán Réka
Both Soma
Bukovinszki Orsolya
Bukovinszki Virág
Büki Gabriella
Csányi Bianka
Czégé Dávid
Czintula Mónika
Doncsecz Zoltán
Dóra Ádám
Fábián Adél
Fábián Ágnes
Fazakas Anna Erzsébet
Fónagy Zsófia
Futó Péter
Fülöp László
Gárdonyi Zsuzsa
Gáspár Klára
Gáspár Kristóf
Gyalai Anna Zsófia
Hajnal Anna
Halász Diana
Hödl Patrícia
Inczédy Anna
Józs Sára
Kádár Anna
Karkus Zsuzsanna
Kaszab Zsuzsanna
Kaszás Péter
Kirschner Viktória
Kiss Judit Katinka
Kiss Kincső
Kiss Kinga
Kiss Renáta
Koós Eszter
Kovács Gábor
Kovács Krisztina Anna
Kőrösi Gergő
Kutassy Zsófia
Leitold Márton
Lénárt András
Liszka József
Lőki Dániel
Mohl Katalin
Molnár Endre
Molnár Gyula
Molnár Mónika
Nagy Réka Mária
Nándorfi Erzsébet
Németh Zita
Nyitrai Eszter
Óbert Anita
Pataky Péter
Rákos-Zichy Johanna
Reinicke Tamás
Sándor András
Sándor Éva
Savanyú Zsófia
Schlett Péter
Schmidt Barbara
Schuster Viktória
Sebestyén Csaba
Spiegel Eszter
Szabó Orsolya
Szalkai János
Szentesi Dalma Edina
Szentpétery Zsófia
Szlovák Edina
Tényi Adrienn
Tóth Gergely
Ürmössy Károly
Váczi Csilla
Varga Dóra
Varjú Kitti
Várszegi Éva
Vass Rózsa
Végh Norbert
Zsámboki Mónika
+
6db szervező, akik nincsenek a listán(Julcsi, Aeglos, Ankalimon, Angwen, Eglar, Lau)
91 ember

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259973 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
nos,

a mai tünde(többségű) megbeszélésen történtek mindenféle megállapodások.

I. A TÜNDÉK BEOSZTÁSA
- tematikus napok lesznek

3.nap - színjátszás - Cueddo - 3 óra (ez a délutáni NAGYtündeblokk hossza!)
4.nap - természet - Ádám - 3 óra
5.nap - mesék - Eglar - 3 óra
6.nap - tánc - Laurelen - 2,5 óra
7.nap - harc - Felagund - 3 óra
8.nap - versekdalok - Lamorak - 1,5-2 óra


II. KELETLAKÓK
7. reggel jönnek, különvonulnak az erdőbe, ahol de. rájuk találunk > humoros vetélkedő > du.-este részt vesznek a tündeprogramokon & előadásokon > éjszaka/hajnalban kiosonnak, lopnak zászlót, ha tudnak > 8. de. ezért számháború, leverjük őket, aztán ebédelünk, aztán 8. du. mennek haza.

Jelöltek: Alcar(vezér), Előd, Galadh, Remzy, Dodiee, Nodlee, Daro, ?Arden, Siss, Fio, Minerva, Silmeniel, fqqdk, Orsie, Nima, Phelan, Eleira, Dín, Sötét Úr, Telcontar, mogy, Andris, ?Gumipók -- 23 fő, ebből többen biztos visszamondják.
>> nekik kell írni emailt és privit is!


III. NYERSANYAGRENDSZER
nyersanyagrendszer nem lesz. ugyanakkor a függés-függetlenség közti feszültséghelyzetet, a döntés tétjét meg kell tartani, így a következő rendszert dolgoztuk ki:

Függés
(+:jó) jön valami luxuscikk, amit csak a király tud megadni, és bár nem nélkülözhetetlen, azért nagyon tud hiányozni. ilyenek: desszert, melegvíz.
(-:nemjó) mivel Aldarion elsődleges szempontja az uralom biztonsága és a rend, így mindennap egyre nehezített "fegyelmi" teendőkkel keseríti meg szegény gyarmatosítóink életét, mindennap +1, és ha 7. nap már 5 lesz, az igencsak motiválja a népet a függetlenségre. ilyenek, nagyjából sorrendben: ébresztés, aztán +reggeli torna, +felmosás, stb. (még 2-3 ilyet ki kell találni)
(+) a terepjáték normál nehézségű lesz, (-) de a helytartónak nem lesz túl sok jelentősége

Függetlenség
(+) nincs szivatás
(-) viszont luxuscikk sincs (két napot kell kibírni)
(-) a terepjáték nehezebb, (+) de a helytartót kormányzónak nevezik, és komoly presztízse lesz (arra a fél délutánra :P)

+mindkét oldalhoz hozzájárulnak a fennen hangoztatott elvi szempontok. jól ki kell majd játszani a véleménykülönbségeket végig a tábor során, és ez elsősorban a csapvezeken múlik! és az ő különböző hozzáállásukon. (a tábvezek részéről nem nagyon vetődik fel a kérdés, ők megmaradnak lojálisnak.)


IV. CSAPATOK, CSAPATELŐADÁSOK
a csapatelőadások témája egy-egy elsőkori adán hős lesz, akiket kisorsolunk a csapatok között. név szerint: Barahir, Beren, Húrin, Tuor, Earendil. (ha engedi a téma, a csapatarculatot is bele lehet vinni.)

sorsolás: algoritmussal fog történni, a csapatokat beszámozzunk, berakosgatjuk előre, a csapatok a 2. déli ceremónia keretében csak számokat fognak húzni. sorsolni a következő dolgokat kell: 1. csapatelőadás, 2. pohárnokság, 3. ébresztés, 4. éjjeliőrség.

a második tábori levélnek egy középföldés-hangulatú(!) megbízólevélnek kell lennie (szvsz ezzel nem mondunk újat), ami tkp. egy hivatalos utasítás Aldarion király magasabb beosztású embereitől (=Kalandozó-kapitányok=tábvezek).

és felmerült még egy kérdés, amit már egyszer megbeszéltünk, de azt nem tudom érvényesnek tekinteni, mivel Julcsin és rajtam kívül ott volt 5 csapvez. mivel a mostani megbeszélés résztvevői épp fordított arányban voltak jelen, ezért újra felteszem a kérdést, pár napos vitára:

>> mi legyen a csapattopikokkal?

pro/kontra:
(+) lehet nyöszörögni, ha vki olyan csapatba kerül, ahova nem szeretne, de változtatni már úgysem lehet. de legalább a feszültséget nem hozzák a táborba.
(-) akinek nincs nethozzáférése, ill. vidéki (ha csapattalit is szerveznek topicban) az kiszorul a csapatalakulás legfontosabb fázisából
(-) a csapatoknál minden előre le lesz szervezve, a tábor pedig épp arról szól, hogy a résztvevők helyben szerveződnek, egyenlő esélyekkel.

így a megbeszélésen a tündék egyöntetűen a csapattopikok ellen foglaltak állást = a csapattopikokat a tábor UTÁN nyitjuk meg, együttmaradás, élménybeszámolók, stb. céljára.
1 ellenszavazat érkezett Erytől :)

tábor előtt nincs semmilyen csapatszerveződés. feltételezem a csapvezekről, hogy az első délutáni 4 órában (ami szvsz rengeteg kötetlen csapatidőnek!) lesz alkalom elsimítani a feszültségeket. meg képesek is lesznek rá.

egyéb kérdés:
>> a faültetést a logisztikusoknak el kéne intézniük = facsemete vásárlása & engedélykérés az erdészettől.

KÖVETKEZŐ MEGBESZÉLÉS: jún11-szombat nekem megfelel, főleg azért, mert kora délután. felőlem bármikor lehet megbeszélés, csak 19.00-ig legyen vége, és ne 8-9-én vagy 13-14-én legyen.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259955 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir írta: Egyébirányú programokra való tekintettel, melyek mind 10-ét, mind 13-át alkalmatlanná teszik a megbeszélés időpontjára, megfontolásra javaslom a 11-ei szombati nap koradélutánját. Az időpontra reakciókat, egyéb felvetéseket mihamarabb kéretik megtenni.
„Have a nice day!” (Vogon búcsúzás)


eléggé valószínű, hogy én hazautazom a hétvégén

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259946 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Egyébirányú programokra való tekintettel, melyek mind 10-ét, mind 13-át alkalmatlanná teszik a megbeszélés időpontjára, megfontolásra javaslom a 11-ei szombati nap koradélutánját. Az időpontra reakciókat, egyéb felvetéseket mihamarabb kéretik megtenni.
„Have a nice day!” (Vogon búcsúzás)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259917 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Lesz tábortali 10-én délután? Azt csicseregték a madarak. Ki ér rá, ki nem?
Lamorak, Te élsz? Mutass életjelet!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259883 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Ulmo mondta, hogy akkor eltudná elvállalni Aldariont, ha megoldjuk neki a közlekedést. a kérdés mindenkihez szól: van erre vállalkozó személy?

ill. más jelölt...

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259827 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
állat? 8O

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #259819 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Elvis, Elvis nem jobb Nálad!

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.417 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére