Ajánló

Több
19 éve 6 hónapja #215847 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Ajánló
Khm...nos én még nem ajánlottam könyvet,szal bocsi,ha kicsit kezdetleges és rövid.
A könyv,igazából 3 könyv,mert ez egy trilógia.Ezek a Dragon Lance (Sárkánydárda) Krónikák. :arrow: az első kötet:Az őszi alkony sárkányai
:arrow: a második:A téli éj sárkányai
:arrow: a harmaik:A tavaszi hajnal sárkányai
Én sajna csak a második kötetet olvastam :oops: ,de az is nagyon jó.Vegyesen vannak benne érzelmek és persze kalandok,harcok a gonosz ellen,árulások...a szereplőket tekintve hagyományos fantasy:elfek,törpök,emberek,sárkányok( 8) ),sárkányfattyúk,és surranók(akiket főleg a hobbitokhoz hasonlítanék)...

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #215697 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Ajánló

Lamorak írta:

Silcucc/Gyalogkakukk írta: [size=9:3dvipmzo]Én csak egy apró megjegyzést tennék... Szó volt John Steinbeckről az Édentől keletre írójáról... Tegnap teljesen véletlenül láttam az mtv2-n az Egerek és emberek című filmet, amely szintén az ő regényéből készült... Érdemes megnézni ezt is, ha már nála tartunk... ;) [/size]


A John Malkovich-osat? az tényleg jó.


Bizony, azt... John Malkovich hihetlenül jót alakít benne...

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #215379 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem meglepő asszem, ha a kedvenc filmemet ajánlom =)

És melegen, szeretettel mindenkinek, aki kicsit is magáénak érzi a kelet filozófiáját, ezt a bölcsességében letisztult, végtelenül egyszerű de szigorú törvényeit a szerelemnek és a harc művészetének.

Ang Lee Tigris és Sárkánya a legjobb külföldi film Oscarját szedte össze, mellesleg kapott mellé még három másikat.

Számomra nics film, ami ezt szépségében fölülmúlná. Feledhetetlen szereplők, legendás történet, szóval minden, ami gyönyörűvé teszi. Nézzétek meg.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215213 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Ajánló
nekem volt már, Ring egy ilyen élményem...
szóval amit most ajánlok nektek az Anne Rice-tól a Boszorkánykrónikák (Mayfair Boszorkányok 1-2, Lasher,Táltos)
aki egy kicsit is fogékony a természetfölöttire, az mindenképpen olvassa el ezt a 4 könyvet, mert egyszerűen brilliánsak...
jó, néhol olyan, hogy nem szabad éjszaka olvasni, mert nem lehet tőle aludni, mert borzasztó nyomasztó, de nagyon-nagyon csodálatos könyv...
Egy boszorkánycsalád életét követi végig a 17. századtól, amikor is megidéznek maguknak Donnelaithben egy szellemet, aki hozzákötődik a családhoz, és innen indul a család vérfertőzésekkel, misztikával összekötött élete, amelybe beleszövődik a Talamasca nevű szervezet története is, akik a 7.századtól követik a természetfölötti bármilyen megjelenését a világunkban...
Mindenkinek tudom ajánlani, mert merem állítani, hogy ez a könyv megváltoztatott...

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215104 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Ajánló

Sil írta:

Timona írta: Elodyke én úgy értelmeztem amit Ankalimon írt, hogy egy műfajból ajánlhatsz évente 5őt: vagyis 5 könyvet, 5 filmet, 5 verset... de lehet, hogy én olvastam félre :roll:

Akkor félreolvastad, AnKalimon összesen gondolta azt az évente 5-öt, hogy csak olyan műveket ajánljatok, ami tényleg nagy hatást tett rátok.


Köszönöm, Sil, hogy értelmezted a kezdő hozzászólásomat, de cáfolnom kell téged. Most látom, hogy a kérdéses mondat ("Mindenki minden kategóriában évente legfeljebb 5 művet ajánlhat") kétféleképpen is értelmezhető, de az én eredeti szándékom szerint kategóriánként lehet 5-5 művet ajánlani.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214974 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Timona írta: Elodyke én úgy értelmeztem amit Ankalimon írt, hogy egy műfajból ajánlhatsz évente 5őt: vagyis 5 könyvet, 5 filmet, 5 verset... de lehet, hogy én olvastam félre :roll:

Akkor félreolvastad, Anci összesen gondolta azt az évente 5-öt, hogy csak olyan műveket ajánljatok, ami tényleg nagy hatást tett rátok.

Nekem egyébként eddig semmi gondom a mennyiséggel (és a minőséggel sem), hiszen ezek csak ajánlók, kedvcsinálók, nem kötelező azonnal mindet elolvasni. Van is már olyan, amit felírtam az én kis képzeletbeli "feltétlenül elolvasandó" listámra, de nem mindet [size=9:2edhcnbw](az Arany virágcserepet pl soha ki nem állhattam, a kígyócskáival együtt :wink: )[/size]. És ha majd alkalmam lesz rá, pl meglátom őket valahol, akkor biztos, hogy eszembe fog jutni, hogy miket hallottam róluk itt. És az sem gond szerintem, ha valaki más ajánlójára érkeznek reagálások, kiegészítések (én ezeket nem is számolnám bele a keretbe), mert az csak árnyalja a képet.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214550 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Ajánló
Ald@!
A Láthatatlan ember, Gárdonyitól, szerintem is nagyon jó! Nekem az egyik osztálytársam ajánlotta annak idején és nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Biztos nagyon közhely és mindenki ismeri, de azért leírnám ide azt a híres idézetet a könyvből:

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan."


Mindenkinek jó olvasást hozzá!

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214546 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Ajánló
Nos, messziről jött ember azt mond, amit akar, de azért én is ajánlanék valamit, ha már megszületett ez a topic :)
Egy együttesről van szó, a nevük Virgin Black. Először 2 éve kerültem kapcsolatba velük, egy barátom mutatta meg a zenéjüket, ami alapvetően valahol a heavy metal és a gothic rock között helyezkedik el, de számos más hatást is - így a klasszikus és a gregorián zenét, sőt helyenként drum'n'bass-t (!!!) - magába épít. Nem kevésbé a szövegeik: ezek az ausztrál jóemberek azon kevés zenekar közé tartoznak, amely messze távol tartja magát az oly széles körben elterjedt, dalszövegnek nevezett kötött ritmusú fűzfapoézistől. Két albumuk és egy EP-jük jelent meg eddig, és noha a szakma ódákat zeng róluk, földrajzi és anyagi helyzetük miatt nem nagyon megy nekik az európai idelátogatás (bár aki látott valamit a tavalyi lipcsei WGT-ről, ott előfordultak egy rövid vendégszereplés erejéig...).
Nekem személy szerint az első albumuk tetszik jobban, de a második is remekmű a maga nemében. Az egyik kritikus az általa életében hallott leginkább lidércnyomásos zenének nevezte a "Sombre Romantic"-ot, és ebben bizony van is valami :) A dolog azonban nem áll meg egyfajta horrorisztikus riogatásnál: Samantha Escarbe, a gitáros/zeneszerző/dalszövegíró/zenekari agy egyszer úgy jellemezte a zenekart, mint az "emberi életben egyszerre megjelenő sötétség és remény" fizikai leképezését.
Szerény véleményem szerint érdemes egy próbát tenni velük a listen.to/virginblack címen - már csak a látvány kedvéért is, de természetesen hangfile-ok és minden egyéb is megtalálható ott.
Üdv mindenkinek:
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214528 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Ajánló
Timona!
Az Édentől Keletre című filmet megtalálod egyrészt a Király utcában lévő James Dean videotékában és ha jól emlékszem az Odeon videotékának is megvan. :)

[size=9:joqbpsqe]De ha nagyon nem találod nekem megvan. Kölcsön ugyan nem adom, de szívesen megnézem többekkel is. Már más is jelezte, hogy meg szeretné nézni a filmet.[/size]

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214440 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Ajánló
Én filmet ajánlanék, olyan filmet, amit -feltételezem- sokan láttak, de rám nagyon mély hatást gyakorolt, a GyU óta a legnagyobbat. Eddig négyszer láttam, és mindannyiszor a székbe dermedve ültem végig, szinte levegőt sem vettem. És ez nem más, mint Az utolsó szamuráj. Nem lelkesedem Tom Cruise-ért, nem is miatta néztem meg eredetileg, hanem az új-zélandi forgatási helyszín miatt. Sőt, nem is akartam látni, mert együtt versenyzett a ROTK-kal az Oscarért, és mérges voltam, hogy ennyit kellett izgulnom holmi hatezredik szamurájos film miatt. Aztán kölcsönkaptam, s mivel időm volt, megnéztem. Leesett állal. Nemcsak a gyönyörű képek, a légkör, hanem az értékrend, a mondanivaló miatt is. Valamint, s ezt kell legelőre sorolnom, a hihetetlen filmzene miatt. Gyönyörű, sodró, mint egy megáradt folyó, torokszorítóan érzelmes, de egyáltalán nem csöpögős, japános dallamvilággal, komolyzenének beillő mélységgel. Hans Zimmer írta, és a GyU zenéje után a legszebb, amit életemben hallottam, képtelen vagyok megunni. Tökéletes aláfestése a filmnek, képek nélkül is tudom, hol tart a történet, ha hallgatom, (s ha írok, mostanában mindig ezt hallgatom), és bár elszomorító, de annyira gyönyörű, hogy a hideg rázdos némely résznél.
A film maga pedig értékrendjével, a becsület, a lojalitás bemutatásával példaértékű szvsz, körítve a számomra csodálandó szamuráj hitvallással, s azzal, hogy a dilemma elé állított főhős hazája ellen, ám az igazság mellett dönt. (Ami persze szubjektív, de szerintem sokan döntenének így. Remélem.) Fantasztikus tájak, időtlen (szomorú) nyugalom, nekem olyan volt, mint egy megtisztulás, kicsit visszatért az emberekbe vetett kevéske hitem. Direkt nem írom le a történetet, nem is kell ahhoz, hogy tiszta szívvel ajánljam mindenkinek ezt a filmet. Természetesen nem egy könnyű kis vígjáték, esetleg pzs is szükségeltetik hozzá, a düh meg a szomorúság könnyeit nyeldestem jómagam is.
Még annyi: a második főszereplő Ken Watanabe, akit remélem, sok filmben fogok még látni, hihetetlen angoltudásával, nagyon hiteles, számomra ő a főszereplő, és talán nem tudja mindenki, a jelmeztervező, Ngila Dickson…

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214405 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ajánló

Elanor írta: Nellas: nekem kicsit Hoffman Aranyvirágcserepe ugrott be így az ajánlásod alapján (márcsak a cím miatt is ;) ), de persze nem biztos, hogy sok hasonlóság van köztük :)


Igen, igen... :D Ez egy nagyon jó hasonlat, nekem is kicsit az a hangulat jön vissza a Szalamandránál, mint az Aranyvirágcserépnél. Az is nagyon tetszett.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214333 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha már könyveket ajánl mindenki, akkor én is ajánlanék kettőt, vagy két és felet rögtön...
Az egyik Stanisław Lemtől a Kiberiáda. Azoknak akik szeretik a sci-fit, a meséket, a lélekelemző írásokat és ezeknek keverékét...

A másik szintén hasonló, talán többek által ismert: Isaac Asimov: Én, a robot.
(tekintve hogy valami akciófilmszerű izé készül belőle, lehet, hogy divatkönyv lesz)

+1 : Stanisaw Lem: Pirx pilóta kalandjai

Ez mindhárom sci-fi, mi több klasszikus, és mint minden jó sci-finél itt sem a techniaki újítások, a száguldó űrhajók meg a lézerpisztolyok vannak előtérben (bár mindből akad, de az csak a körítés) hanem az Ember mint olyan.
Az ember aki megteremtette a mesterséges intelligenciát és nem tud mit kezdeni vele...

Olvassátok el őket, mindenkinek hasznos, akár szereti a sci-fiket, akár nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214217 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ajánló
Azt hiszem, ilyen ajánlás még nem volt, és nem is volt benne a kategóriák közt, de max ki lesz törölve :D
Tehá én egy együttest szeretnék ajánlani. A neve Everclear. Kétlem, hogy bárki is ismerné, mert Magyarországon egyáltalán nem ismertek, én is teljesen véletlenül bukkantam rájuk neten. Ha valamilyen stílusba szeretném besorolni, azt mondanám, punk-rock, de szvsz nagyon sokoldalú banda. Amerikai csapat, már egy ideje megvannak, pontosan 1992 óta. Azóta hét lemezük jelent meg. Huh, nem tudom, mit írhatnék még. Én a szövegeiket szeretem nagyon, meg persze a zenét. Berakok néhány dalszöveg részletet kedvcsinálónak ;) (angolul tudók előnyben :D )

„You put yourself in stupid places
Yes I think you know it's true
Situations where it's easy to look down on you
I think you like to be the victim
I think you like to be in pain
I think you make yourself a victim
almost every single day”

„Tell me why you want to be blind
i don't want to be normal like you
i know now everyday i get closer
to the place inside where i can be normal too”

„Five miles outside of Vegas when we broke down
Threw my keys inside the window and we never looked back
Got all drunk and sloppy on a Greyhound bus
We passed out, all them losers they were laughing at us
I will never let them break your heart
No I will never let them break me„

„Baby go to bed and put out the light
We both know if we talk anymore
We’re gonna end up in a great big fight
You can have your way again
Yeah, you believe what you wanna believe
You can walk all over me tomorrow
But tonight can we both just pretend to sleep„

„I see pictures in the clouds
So obscene, I gotta laugh out loud
I look back to find my way
And reminisce nice about the good old days”


Eheheh, rájöttem, hogy legszívesebben az össze számuknak betenném a szövegét…szóval itt most abbahagyom asszem :D A lényeg, hogy Ankalimon írta, hogy olyasmit ajánljunk, ami tényleg élmény. Hát nekem ők nem egy egyszerű együttes, és nem is egyszerűen a kedvenc együttesem, annál sokkal többet kaptam tőlük, nagyon sokat jelentenek nekem. Ha gondoljátok, keressetek rá a számaikra, egy próbát megér ;)
(Ja, az aláírásom is tőlük van :D )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214169 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ajánló
Nos, ha megengeditek, én is ajánlanék egy könyvet.
Bámulatos élmény lesz ígérem, ha valaki rászánja magát Thomas Wharton - Szalamandra c. művének elolvasására!
Mert én is úgy voltam vele, hogy egy érdekes kis regényt veszek a kezembe, mikor elolvastam az ajánlóját:

"A fia halála után a bolond gróf magába zárkózik: kibogozhatatlan fejtörőknek, bonyolult szerkezeteknek és agyafúrt könyveknek szenteli életét. Kastélya hamarosan egyetlen gigantikus, labirintusszerű örökmozgóvá válik, melyben könyvespolcok bukkannak fel váratlanul, az ágyak pedig éjszaka vándorolnak. Ebbe a bizarr környezetbe érkezik meg Nicholas Flood, az angol nyomdász, hogy a gróf parancsára kezdet és vég nélküli könyvet készítsen. Beleszeret a gróf lányába, Irenába, ám a gróf, ahogy felfedezi viszonyukat, börtönbe vetteti. Floodot tíz év elteltével nagy meglepetésére a grófnőtől született lánya szabadítja ki fogságából. Együtt vágnak neki a nagyvilágnak, hogy felkutassák a titokzatos módon eltűnt Irenát, és teljesítsék a gróf kívánságát. Egzotikus vidékek, álomszép mesék, féktelen fantázia.
Varázslatos regény Umberto Eco és Gabriel García Márquez nyomdokain."


De ez csak a felszín. Ez a könyv számomra a KÖNYV - így csupa nagybetűvel. És nem azért, mert ez lenne a kedvenc könyvem (nem az, csak egyike a kedvenceimnek), henem mert mély, mint az óceán, magas, mint a mennybolt, és határtalan, mint az űr.
Először megzavarodtam, le akartam tenni, aztán nem tudtam, magába szippantott és én ott keringtem a könyv lapjain.
A díszítő metszetek Comenius: Orbis pictus című munkájából valók és a végletekig fokozzák a varázslatot.
Biztos vagyok benne, hogy ez a könyv mindenki számára más. Talán mindenki mást talál az oldalakon - épp úgy, ahogyan azt Flood, az angol nyomdász akarta.

"Azt hiszem, minden olvasó másképp képzeli el ezt a könyvet. Nekem kicsit nagyobb, mint egy zsebkönyv. Keskenyebb.
Sápadt keze formát rajzol a homályba.
A borítója fókabőr, sötétzöldre festve, a lapok pedig...
Összeteszi a két kezét, hogy tenyere és ujjheygei összeérjenek. Kinyitja a szemét.
A lapok nagyon vékonyak. Szinte áttetszők, súlytalanok. Amikor becsukom a könyvet, olyan, mint amikor egy bogár behajtja a szárnyát a páncélja alá.
...
Mondja el, milyen, mikor kinyitja a könyvet.
Először nem is látom a szavakat. A szöveg egy karcsú, fekete ajtó. Lehetne bármilyen könyv.
Értekezés, javasolja Bougainville. Történelmi munka.
Vagy regény. Bárhol nyitom ki, lehet akár az utolsó lap is, egy történet elején találom magam."


Remélem kedvet kaptatok hozzá. Ez egy csoda.

Thomas Wharton - Szalamandra
Palatinus kiadó 2003



Brisa: el fogom olvasni azt a Galaxis utikalauz stopposoknak-ot! Nagyon tetszett a leírása... :wink:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214059 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Ajánló
John Steinbeck: Édentől Keletre: Tudom, hogy már többen ajánlottátok, de muszáj hozzászólnom. Ez az egyik kedvenc könyvem és mindenkinek nagyon ajánlom. Nem egy rövid írás, de félelmetesen jól dolgozza fel Káin és Ábel történetét. Én már kétszer olvastam, de biztos el fogom még egy párszor.
A könyv kapcsán szeretném mindenkinek ajánlani az ebből készült filmet. Címe Édentől Keletre (meglepő módon). Az egész könyvet nem mutatja be a film, inkább a második felét, de igyekszik belefűzni az elsőt is. A szereplőket nagyon jó kiválasztotta Elia Kazan, aki rendezte a filmet. A film 1954-ben készült, de úgy érzem a könyvhöz hasonlóan mai szemmel nézve is fantasztikus. És - mellesleg - James Dean játsza benne az egyik főszerepet. :)

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213815 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ajánló

Timona írta: Viszont szeretnék kérni egy ajánlást a Galaxis útikalauzstopposoknak c. Douglas Adams könyvről, mert meséltek már nekem ezt azt és szeretném elolvasni, de nem sokat tudok róla. Ha olvasta vki megköszönném, ha megosztaná velünk a véleményét.


Az egy beteg könyv, izé valójában az egy trilógia, ami öt kötetből áll. Tömény elmebetegség, de nagyon jó. :mrgreen: Arról szól, hogy van egy Arthur Dent nevezetű igen peches földlakó, aki tulképpen annyira nem is peches, hiszen egy Ford Prefect nevezezetű barátja segítségével még a Föld szétrobbantása előtt sikerül feljutniuk egy űrhajóra. Ami amúgy nem volt egy igen szerencsés dolog, hiszen a vogonoké az űrjármű, akikről ezt mondja a Galaxis Útikalauz:

"Vogon Építész Flották. Ha stoppot akarsz kapni, egyet tehetsz: lemondhatsz róla. A Vogon faj egyike a legellenszenvesebbeknek a Galaxisban: nem kifejezetten gonoszak, de modortalanok, bürokratikusak, fontoskodóak és érzéketlenek. Kisujjukat sem mozdítanák, hogy megmentsék a saját nagymamájukat a Traal bolygó Mohó Bogárpattintó Fenevadjától, hacsak nem kapnak írásos utasítást három példányban, aláírva, beküldve, visszaküldve, várakoztatva, elveszítve, megtalálva, nyilvános vizsgálatak alávetve, ismét elveszítve, végül három hónapra tőzeg alá temetve és gyújtósként hasznosítva.
Ha italt akarsz kapni egy Vogontól, legegyszerűbb, ha ledugod a torkán az ujjadat. Ha fel akarod bosszantani, vesd a nagymamáját a Traal bolygó Mohó Bogárpattintó Fenevadja elé.
Semmilyen körülmények között se hagyd, hogy egy Vogon a jelenlétedben olvassa fel a verseit.*"


A továbbiakban pedig a legvalószínűtlenebb dolgok történnek meg szegény Arthurral.

Érdemes elolvasni. De feltétlen vigyél magaddal egy törölközőt! És a pángalaktikus gégepukkasztó megkóstolását ki ne hagyd! De a legfőbb: NE ESS PÁNIKBA! :wink:

[size=9:11mnhg3h]* Arthur és Ford persze nem ússzák meg.[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213799 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Ajánló
Steinbeck- Édentől Keletre c. könyve olyan amit el kell olvasni, mert igencsak életszagú és nem kifejezetten az a minden jó, ha jó a vége féle. Viszont rengeteg olyan bölcsesség és igazság van benne, mint amiket kriszana is berakott. A karakterek pedig nagyon jól el vannak találva, közülük az én kedvencem Lee a maga fura keleties nyugalmával, aki mindig tudja mit kell mondani...
Mondom mindezt úgy, hogy több mint 2 éve olvastam, de nagyon mély nyomot hagyott bennem. Tényleg érdemes kézbe venni!

Ha nekem kéne ajánlani valamit, akkor az a Memento c film. Engem lebilincselt, mert az egy dolog, hogy egy olyan pasiról szól aki elvesztette a rövidtávú memóriáját, így csak a balesete előtti dolgokra emlékszik, ez már önmagában is lehetne érdekes, de a cselekmény forditott sorrendben pörög, tehát előbb tudom a végkifejletet, mint azt, hogy mindez miért történt. Ez kicsit zavarosnak tűnhet, elsőre én sem értetem mindent tökéletesen tisztán, de aztán még 3* megnéztem és mindig sikerült egy újabb apró részletet a helyére rakni a fejemben. Ami a szereplőket illeti: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, és Joe Pantoliano látható a főbb szerepekben.
Aki szeret agyalni egy film alatt az feltétlenül nézze meg!!!

Viszont szeretnék kérni egy ajánlást a Galaxis útikalauzstopposoknak c. Douglas Adams könyvről, mert meséltek már nekem ezt azt és szeretném elolvasni, de nem sokat tudok róla. Ha olvasta vki megköszönném, ha megosztaná velünk a véleményét.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213755 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!

Mivel eddig szinte csak könyveket ajánlottak az előttem szólók, szeretnék egy filmet is javasolni azoknak, akik kíváncsiak rá.

A rendező: Darren Aronofsky, a film címe pedig: Rekviem egy álomért (Requiem for a dream). A zenéje ismerős lehet, a TTT trailer alatt ment...
A filmről: számomra az eddigi legmegrázóbb film-élményt nyújtotta és nyújtja a mai napig is, minden alkalommal, mikor megnézem. Megunhatatlan. Spoilerek nélkül elég nehéz beszélni róla, de megpróbálom. Tehát az alaptörténet szerint 4 főhősünk van, két srác, egy lány és az egyik fiú édesanyja. A színészek szenzációs alakításokat nyújtanak, az egész film borzasztóan valóságos. Jared Leto, Jennifer Connelly, Ellen Burstyn és Marlon Wayans játszák a kulcsfigurákat.
A központi téma első pillantásra a drog, és hogy ez milyen hatással van az emberek életére, de többszöri átgondolás után szerintem mindenkinek más csapódik le a filmről. Megrázó, ahogy a rendező bemutatja az egyes emberek leépülését, és borzasztó nézni, miként bomlanak fel a személyes kapcsolatok. A legmeddöbbentő talán mégis az az egész filmben, hogy a karakterek annyira összetettek a maguk valóságosságával együtt, hogy mindenki találhat magának egyet-egyet a négyből, akivel azonosulni tud. Talán éppen ezért olyan nehéz objektíven nézni...
Attól függetlenül pedig, hogy a központban a drog áll, sokkal általánosabb kérdéseket vet fel... Ki mit képes megtenni egy-egy álma beteljesüléséért...
Szóval mindenkinek szeretném ajánlani, nagyon szép filmdrámáról van szó. Aki viszont nehezen viseli az érzelmileg kiakasztó dolgokat, inkább ne nézze meg.

És még szeretnék egy könyvet is ajánlani, bár szerintem szinte mindenki olvasta már... Csodálom is, hogy eddig senki sem vetette fel, szóval én Orwell 1984-ét ajánlanám, ha valaki jó könyvet szeretne olvasni. Szintén megrázó és elgondolkodtató könyv, érdemes átrágni rajta magát az embernek, többször is.
Ha pedig novellákra lenne éhes valaki, melegen ajánlom Csáth Gézát, aki morfiumfüggőként 32 évesen a felesége lelövése után lett öngyilkos. Sok érdekes kérdést vet fel ő is a novelláiban.

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213719 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Ajánló
No, akkor én is előhozakodok valamivel :D Nem újkeletű az élmény, régen olvastam a könyvet - bár akkor többször is, talán ideje újra elővenni :D - , de rám nagy hatással volt. Bár regény, mégis az első szótól az utolsóig igaz történet: a Holdra készülő amerikai űrhajósok története. Egy olasz riporternő szemén keresztül ismerjük meg őket, olyan módon, ahogy máshonnan nem ismerhetnénk. Nem tudom, ennyi elég-e ahhoz, hogy valaki kézbevegye, de ha elkezditek olvasni, garantáltan magával ragad az írónő stílusa és történetfűzése. És akkor már csak annyi van hátra, hogy eláruljam, miről is van szó:

Oriana Fallaci - Ha meghal a Nap

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213714 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Ajánló
Az én első ajánlásom (ha van még egyáltalán aki nem olvasta) Kahlil Gibran "A próféta" című munkája, amit 1923-ban írt. (Magyarországon az Édesvíz adta ki először 1993-ban, és már a sokadik kiadás jelent meg - amikor utoljára néztem könyvesboltokban még lehetett kapni...)

A könyv tulajdonképpen bármelyik valláshoz kapcsolódhatna (a szerző Libanonban született, ám keresztény, és sokáig élt Európában és az Egyesült Államokbn is). Arról szól, hogy egy szent ember, aki hosszú évtizedekig hazájától távol élt, és tanította az embereket, végre hazatérhet. Ám mielőtt elindulna a hajója, még egyszer beszél az emberekhez, a hitről, a szeretetről, a barátságról, meg ehhez hasonló dolgokról. Ahogy hallgatói fogalmaznak: megmutatja őket önmagunknak, és elmondja mindazt, ami neki a születés és halál közöttiekről megmutattatott.

Ez így talán nem tűnik túl érdekesnek, ám a szöveg maga elmondhatatlanul szép, és az egésznek van valami kifejezhetetlenül emelkedett, meditatív, megvilágosodás jellegű hangulata.

Ízelítő:

"És egy asszony, aki mellére csecsemőt szorított, azt mondta: Beszélj nekünk a Gyermekekről.
És ő így szólt:
Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek. Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai. Általatok érkeznek, de nem belőletek. És bár véletek vannak, nem birtokaitok. Adhattok nekik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok. Mert nekik saját gondolataik vannak. Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem. Mert az ő lelkük a holnap házában lakik, ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem. Próbálhattok olyanná lenni, mint ők, de ne próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok. Mert az élet sem visszafelé nem halad, sem a tegnapban meg nem reked.
Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek eleven nyílként röppennek el. Az íjász látja a célt a végtelenség útján, és ő feszít meg benneteket minden erejével, hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak. Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása; Mert Ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan."


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213701 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Ajánló
Gasperini! Mindent elmodntak róla, de egy pár szó erejéig... :roll: Igen, olvastam mindegyiket, meg is van, nagyon szerettem, főleg a pelusok miatt (tájékozatlanoknak: azok plüssállatkák, tömegével) :D , meg szomorédes humora miatt, meg mert olyan emberközeli és szeretetteljes. Nem csöpög, nem nyálas, reális, és mégis kellemes...Szeretem. Olvassátok el őket, ha módotok van rá!

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213544 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha már Dodiee felhozta (és istenien bemutatta) Gasperinit...

Az Én és ők sorozat az írónő saját bevallása szerint őszintébb, valódibb "változata", amolyan "ami az előző önéletrajzból a korhatár miatt kimaradt"-jellegű könyve az Egy nő és egyéb állatfajták. Felemelő, nyugtalanító, de ugyanakkor megnyugtató, hétköznapian különleges - minden, amit az Én és őkből szerethettünk, de ezen a könyvön csak azért nevetünk, hogy ne kelljen sírnunk rajta.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213503 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Ajánló
Azthiszem ha olyan könyvet kéne/akarnék ajánlani, ami valóban iszonyatosan sokat jelent nekem, és erősen megváltoztatta az életem... akkor az rögtön 3 könyv lenne, mégpedig Brunella Gasperini olasz írónő sorozata, az Én és Ők, az Ő és Mi, és kiemelten a Mi és ŐK... Lebilincselőek, humorosak és mégis meghatóak, egy család életét mutatják be, akik kicsit esetlenek, furcsák és mégis nagyon szeretetreméltóak. Kicsit mindenki magára, vagy a családjára ismerhet benne(nekem legalábbis sikerült.). Hogy mennyire szeretem ezeket a könyveket, az elmondhatatlan...

Bár órákat tudnék beszélni róla(Loth csak tudja..)próbálom viszonylag röviden összefoglalni.

Az első könyv, az Én és Ők, a családfő, Dino Gamberini feljegyzéseit tartalmazzák naplóformában. A papa kicsit morcos, kicsit szigorú, adja a nagy komoly embert, de nagyon szereti a családját. Ebben a részben ismerhetjük meg először a családot, akik Milánóban élnek egy kis lakásban 5en, plusz egy kutya, és annak ellenére, hogy mindig kevés a pénz, kicsi a lakás, elviselhetetlenek a rokonok, nagyon boldogok. És itt jön a lényeg(legalábbis ami nekem nagyon tetszett benne): van egy nyaralójuk San Mametében, a Kikötő. Ez az ő menedékük, ahova a szürke hétköznapok után menekülhetnek, mogyoróbokraival, peléivel, visszhangzó öblével, a kikötőben ringó, Domokos névre hallgató öreg ladikjával maga a paradicsom a család számára. Tele mesékkel, varázzsal és jóbarátokkal. Az apa soksok szeretettel írja le bolondos feleségét, különc gyerekeit, fárasztó munkáját és a szürke mégis boldog hétköznapokat.

A második kötet, az Ő és Mi az anya válasza férje "családi krónikájára". nem sokkal azután folytatja, ahol az apa abbahagyta. A gyerekek nőttek valamicskét, a Nagylány, Bruna már fiúzik(ez sok rettegés és aggódás tárgya), a Középső fiú Pop(aki anyakönyvileg a Maurizzio névre hallgat) a kamaszok magábaforduló, csendes és elgondolkodó életét éli, a Kicsi lány, Tatti pedig rímeket gyárt. Írónő lévén a mama több időt tölt a gyerekekkel mint a papa, és a könyv nagy része is San Mametében játszódik. "Csupacsont", ahogy férje hívja a vékonyka asszonyt egész nap csak fut és szalad, elfelejt dolgokat aztán újra megtalálja őket, minduttalan elveszíti a fonalat, szomorkodik a gondok miatt és ezekkel együtt is nagyon szereti az életet, férjét és gyerkeit. Egy kicsit máshogy látja a történéseket mint a férj, ettől más ez a kötet mint az első. De nem kevésbé szórakoztató.

És végül a harmadik kötet(az abszolút kedvencem, önmagában is nagyszerű könyv, bár azért ajénlom a sorozat első két darabjának elolvasását is) pedig Tatti, vagyis Nicoletta, az időközben kamaszlánnyá fejlődött "kicsi" története. Sok idő eltelt, sok minden történt, kutyák és macskák nemzedékváltása, és persze benne is rengeteg változás. Verseket ír, pikókat gyárt és folyton folyvást álmodozik.. Keveset beszél, inkább csak annyit hogy "huh", és kicsit álomvilágban él.. vagyis inkább San Mametében. az az ő kis menedéke, varázsos hangulatával, manzárdszobájával... az emlékezés könnyebbé teszi az iskolaév mindennapjait. Kapcsolata a szüleivel és testvéreivel is megváltozott(mert ilyenek a kamaszok..), szerelmes és mégsem, nem tudja mit akar, nem érti mi áltozott kiskorához képest, de még mindig rendületlenül hisz a mesékben. A regény azt veszi végig, ahogy a lány fokozatosan rádöbben, az élet nem csak mesékből áll, a világ más, és ugyanúgy lehet szeretni mint az álombélit... Igazából el kell olvasni, úgy lehet megérteni miért változtatta meg ez a könyv az életemet.. épp 14 voltam, akárcsak Nicoletta a könyvben.

Mindenkinek ajánlom, de tényleg... Engem teljesen magával ragadott....

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213479 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha nekem ajánlanom kellene egy könyvet, akkor jelen pillanatban Colleen McCullough-tól a Trója Éneke c. művet választanám.

A szerző a Tövismadarak c mű szerzője is egyben.

A közelmúltbeli film, erős a gyanúm, nagyrészt ebből táplálkozik.

A jellemek egyszerre esendők, imádnivalók és groteszkek, és kb. 10 szemszögből mutatja be az eseményeket fejezetenként felváltva.
Csodálatos. Letehetetlen.
Pedig igencsak vaskos!

Abszolút nem keni el a dolgot a nyálzás meg a giccsezés irányába, ami nőíróknál megszokott. Eseményeket, érzéseket és konfliktusokat taglal, a humora pedig egészen rendkívüli.

Egy figyelmeztetés: gyenge gyomrúak és szexuálisan intoleránsak számára nem javallott :!: :!:



Ui.: Ana, köszönöm, erről már soxor hallottam, de most tényleg megszerzem! :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213476 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
John Steinbeck: Édentől keletre. Félelmetesen jó ez a könyv. Amellett, hogy lebilincselő történet, olyan alaptörvények vannak benne, hogy az ember megdöbben, mikor olvassa. És mindezt nem kiemelt helyen, nagybetűkkel, vagy vastagon szedve, hanem egy hétköznapi párbeszédve ágyazva adja elő. Mint ezt itt:

"A nagyság végső soron nem más, mint a felelősségtudat, és az embernek magának kell eldöntenie, mit választ. A nagyság és a középszerűség közötti különbség a felelősségvállalásban van. Nem szokatlan betegség ez. De kellemes vígasz a közepes ember számára az a tudat, hogy a nagyság alighanem a legmagányosabb állapot a világon." (Samuel Hamilton)

"Mert ha gazdag az ember, akkor nem lehet lustasággal vádolni. Csak a szegények lehetnek lusták. Mint ahogy tudatlanok is csak ők lehetnek. Egy gazdag emberről, aki nem ért semmihez, azt mondják, hogy független, vagy elkényeztették."

"Nagyon korán megtanultam, hogy nem jó, ha az embernek kívánságai vannak. A kívánság jól megérdemelt csalódást hoz, semmi mást." (Lee)

Tegnap éjjel befejeztem John Steinbeck hatalmas opuszát. Megrázó volt a felismerés, hogy vége van. Jó lett volna még tovább olvasni, de mint a legtöbb jó történet, a könyvek sem folytatódnak örökké. S ilyen kor jön a nihil, az üresség.
Olvassátok el, érdemes.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #213445 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló
Akkor, minden fenyegetés és megkötés ellenére, (hogy kötözködjek, "tegnap láttam az RTLKlubon egy filmet..." ;) )
Film kategóriában ajánlanám mindenkinek az Ösztön c. filmet. (nem összetévesztendő az Elemi ösztönnel, ami a maga kategóriájában ugyancsak jó, de... )

A film "poénját" nem lövöm le, spoilernek csak annyit, hogy Anthony Hopkins továbbra sem hazudtolja meg magát, de nem emiatt ajánlom.
Szerény véleményem szerint ezt a filmet mindenkivel meg kellene nézetni, főleg azokkal akik valaha is vadászati célból fegyvert fogtak a kezükbe...
Mindenki nézze meg, a film 1999-es, tehát még egyes videotékákban fellelhető lehet.

Utóhatásként kétoldali civilizáció-gyűlölet felléphet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #213396 Írta: Ankalimon
Ajánló téma létrehozva Ankalimon által
A topik a legjobban kedvelt, különleges személyes élményt jelentő művészeti alkotások (regény, novella, vers, festmény, színdarab, film, zenemű) ajánlására, illetve az ajánlott művekkel kapcsolatos beszélgetések folytatására jött létre.



Fontos, hogy a topikban csak az igazán jelentős műveket ajánljuk, amelyek kivételes élményt jelentettek, semmiképpen nem kerülhetnek ide a "tegnap láttam az HBO-n egy filmet, nézzétek meg ti is" jellegű ad-hoc élménybeszámolók.

Ennek érdekében a következő szabályok érvényesülnek:
- Az ajánlott műveknek egészen különleges alkotásnak, rendkívüli élmény forrásának kell lenniük, nem egyszerűen csak valaminek, ami éppen megtetszett.
- Az ajánlást részletesen meg kell indokolni spoilerezés nélkül.
- Mindenki kategóriánként (regény, novella, vers, festmény, színdarab, zenemű) évente legfeljebb 5 művet ajánlhat.


2005.07.06. TARTALOMJEGYZÉK AZ AJÁNLÓ TOPIKHOZ időrendi sorrend
író: mű címe
r. rendező (filmekhez)

Ösztön r. Jon Turteltaub
John Steinbeck: Édentől keletre
Colleen McCullough: Trója Éneke
Brunella Gasperini
Kahlil Gibran: A próféta
Oriana Fallaci: Ha meghal a Nap

Rekviem egy álomért (Requiem for a dream) r. Darren Aronofsky
Memento r. Christopher Nolan
Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak
Thomas Wharton: Szalamandra
Everclear együttes
Stanislaw Lem: Pirx pilóta kalandjai és a Kiberiáda

Isaac Asimov: Én, a robot
Az utolsó szamuráj r. Edward Zwick
Virgin Black együttes
Anne Rice: Boszorkánykrónikák
Tigris és Sárkány r. Ang Lee
Dragonlance-krónikák

Fahrenheit 9/11 r. Michael Moore
Holt Költők Társasága r. Peter Weir
Miyamoto Musashi: Go Rin No Sho
Vámos Miklós: Öt kisregény
Szerb Antal: A Pendragon legenda
Ray Bradbury: 451 Fahrenheit /r. Francois Truffaut, 1966

Csáth Géza
Stuart Herrington: A te országod
Dead Soul Tribe együttes
Ray Bradbury: Marsbéli krónikák
Hegedűs Géza: Kettesben a Tragédiával
Henryk Sienkiewicz: Quo vadis

Erich Fromm: A szeretet művészete
Tari Annamária: Intim szféra
Popper Péter: A belső utak könyve
H. Hendrix: Párbajok - és békés megoldások
G. Chapman: Egymásra hangolva
Szilágyi Vilmos: Intim kapcsolat kézikönyve: szeretkezés - felsőfokon

Daniel Keyes: 5. Sally
A Holló (The Crow) r. Alex Proyas
Taira Shigesuke: Bushido Shoshinshu
Végszükség r.
A falu r. M.Night Shyamalan
Halott ember r. Jim Jarmusch

Ken Follett: A katedrális
Kertész Imre: Sorstalanság
Szürke Bagoly: Két kicsi hód
Szabó Magda: Régimódi Történet
Lois Lowry: The Giver (Az Emlékek Őre)
Sue Townsend Adrian Mole-kötetei

Táncos a sötétben r. Lars von Trier
Aldous Huxley: Szép új világ, Az érzékelés kapui
Belleville randevú (rajzfilm) r.
Iain M. Banks Kultúra regényfolyama
A vácrátóti botanikus kert
A bálnalovas r. Niki Caro

Galaktika folyóirat
Hős r. Yimou Zhang
Titkos ablak r. David Koepp
Wass Albert: A funtineli boszorkány I-III.
Virginia Woolf majd' összes műve
Amerikai história X r. Tony Kaye

Garden State r. Zach Braff
Asimov és Greenberg válogatta 17 sci-fi novellát tartalmazó kötet, a Szívélyes fahrenheit
Moldova György
Oriana Fallaci: Levél egy meg nem született gyermekhez
Murakami Haruki: Világvége és a keményrefőtt csodaország

Neil Gaiman: Tükör és füst
Neil Gaiman - Terry Pratchett: Elveszett próféciák
Békés Pál: Kétbalkezes varázsló
Dráveczky Zsuzsa: Asszony a fáraók trónján
Evangelion - japán anime
Az órák r. Stephen Daldry

Kill Bill r. Quentin Tarantino
Csokoládé r. Lasse Halström
Kutyaszorítóban r. Tarantino
Tom&Jerry: A Gyűrűk Egere
Shannon együttes
Ezeregyév - EXPERIDANCE táncprodukció

Cross Borns együttes
Sorstalanság r. Koltai Lajos
Támad a Mars! r. Tim Burton
Dan Brown: A Da Vinci-kód
THY CATAFALQUE együttes

Gaston Leroux: Az operaház fantomja
Fantom-filmek
Andrew Lloyd Webber: The Phantom of the Opera

Ursula Le Guinn: Atuan sírjai
Janikovszky Éva: De szép ez az élet!
Én, Pán Péter (Finding Neverland) r. Marc Forster
Repülő tőrök háza r. Yimou Zhang
Robotok (animációs film)
A Sólyom végveszélyben r. Ridley Scott
Tisza Kata: Pesti kínálat

Toma és a MÉK
NARNIA Krónikái
Clive S. Lewis: Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény
Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
Paolo Coelho: Az alkimista
Sin City r. Robert Rodriguez, Frank Miller


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.481 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére