Ajánló

Több
19 éve 5 hónapja #223770 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ajánló
[size=9:2edgnqlk]előbb azt olvasd el, ami már nálad van... :P ;) [/size]

Apropó, mindenkinek ajánlom ismét csak Weöres Sándortól a "Hold és Sárkány" című, két drámát tartalmazó könyvét. Az egyik a Holdbéli csónakos - ami mellesleg épp műsoron van a Nemzeti színházban :itscool: - , a másik pedig az Octopus avagy Szent György és a Sárkány históriája című tragikomédia... ahogy tán a műfajból is sejthető, nem egészen arról szól, mint amit a cím alapján várnánk... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223637 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ajánló

gilloth írta: [size=9:18u2eye3]Ha vki úgy érzi neki sok egy nyeletre az 1984, de szeretne vmennyit megtudni, milyen érzést, gondolatot közvetíthet....[/size]
Lois Lowry: The Giver (az emlékek őrzője)
ifjúsági regény, de ajánlanám felnőtteknek is.


Ezt a könyvet, majd igyekszem megszerezni, a Fahrenheit-ot is.

Ezekhez ajánlom még Huxley: Szép új világ c. klasszikusát.

Azt a kérdést feszegeti, hogy mi a jobb: a langyos, kellemes, tudomány és vallásmentes élet, vagy a fájdalmakkal, de ugyanakkor "magasztos szépségekkel" is teli, lét tudománnyal és vallással megspékelve?

Én nem tudtam dönteni...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223620 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ajánló
Artemisz: Most olcasom a Két kicsi hódot :P

Gilloth: olvastam az Emlékek őrét, de lehet, hogy csak én vagyok túl konzervatív (amit nem lehet rólam mondani, mert akkor nem lennék itt, MTT-közelben), de ez nekem már kicsit sok volt.

És többiek: most kezdtem el Adrian Mole-t, halálos... :lol:

Ezenkívül még a Kedves csirkefogók van jelenleg az étlapomon Steinbecktől. :)

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223486 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Ajánló

Orsie / Fraktál írta:

Minerva írta: Adrian Mole rulez! Korai tinédzserkorom legjobb olvasmánya. Tök beteg. :mrgreen:

Csatlakozom! Én vagy 10x elolvastam már :mrgreen: Rengeteget lehet rajta nevetni, Adrian a lúzerek gyöngye :D


Dettó :D Iszonyatosan jó, főleg az első meg a most megjelent utolsó ;)
A 24 éves AM nekem túl genya volt, de a többi gyöngyszem :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223450 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Ajánló
Én Lars von Trier egyik filmjét szeretném ajánlani nektek, a Táncos a sötétben-t Björk főszereplésével. Igazán nem tudok mit írni róla, ha valaki szereti Björköt, akkor szinte kötelező. (És ha az ember kedveli a musicaleket, az pláne jó.)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223443 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Ajánló

Minerva írta: Adrian Mole rulez! Korai tinédzserkorom legjobb olvasmánya. Tök beteg. :mrgreen:

Csatlakozom! Én vagy 10x elolvastam már :mrgreen: Rengeteget lehet rajta nevetni, Adrian a lúzerek gyöngye :D

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #223384 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Ajánló
[size=9:awpz3wra]Ha vki úgy érzi neki sok egy nyeletre az 1984, de szeretne vmennyit megtudni, milyen érzést, gondolatot közvetíthet....[/size]
Lois Lowry: The Giver (Az Emlékek Őre)
ifjúsági regény, de ajánlanám felnőtteknek is.
[size=9:awpz3wra]a meg nem határozott jövőben játszódik. A táj egyenletes, az időjárás egyenletes, az emberek élete szabályozott. Minden család két gyereket kaphat, egy A és egy B neműt. Csak az kérhet házastársat, aki telejesen egészséges testileg/lelkileg. Aki hibát követ el, azt elbocsátják. Ha vki fájdalmat v vágyat érez, csillapítószert kap. A gyerekeket olyan anyák hozzák világra, akiknek ez a szakmája, hogy szülnek, és kb 1 éves korig a dajkaközpontban nevelik őket.
Amikor már családban élnek, minden évben a település közössége előtt szertartáson esnek át, melynek során új jogokat és kötelességeket kapnak. a Tizenkettesek ceremóniája a szakma kijelölése. A Tanács, akik egész életében figyelték őket, megmondják milyen szakmára lettek kiválasztva.
Jonast nagy meglepetés éri a 12 ceremóniáján. Olyan feladatra jelölik ki, ami egy emberöltőben csak egy van: ő lesz az emlékek új Őrzője.
Képzése során furcsa dolgokat él át, az öreg őriző érintéssel ad át neki emlékeket. Nem a saját emlékeit: az emberiség emlékeit. Így olyan dolgokat lát hall érez, mint színek, érzések. Lát halált, átél éhezést és szeretetet - ezek valójában ismeretlenek embertársai előtt. Képzéséről senkinek sem beszélhet, így barátaitól is eltávolodik. Megtudja, miért az Őrző őrzi az emélkeket, érzéseket... A kellemesnek, hasznosnak tűnő élet melyet a legtöbb ember élvez, leple alatt szörnyű titkok rejtőznek. Jonas fellázad...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223352 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Rayan írta: Másik, van itt olyan, aki még nem olvasott Adrian Mole-t? A legnagyszerűbb szórakozás a világon. Végigolvastam az egész sorozatot, dögletes. :adrian mole fanklub:

Jajj, egyszer elkezdtem, amikor abban a korban voltam, de pár oldalnál tovább nem jutottam benne, nagyon szörnyű, szvsz... Pedig nagyon ritka az a könyv, amit én nem bírok végigolvasni (most így hirtelen 3-4 db jut csak eszembe, amit letettem, és ez az egyik közülük).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223175 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Ajánló
Ajánlanám mindenkinek aki még nem olvasta Szabó Magda Régimódi Történet c könyvét (ha lentebb már emlitettem vagy valaki mondta volna boccs)
Szabó Magda édesanyjának az életröl ír. a történet az 1800as évek végén és az 1900as évek elején az elsö VH környékén játszodik.. A történet ott kezdödik, hogy egy kalmárlány hozzámegy egy úrifiúhoz..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223173 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló
A filmhez kapcsolódva én meg egy könyvet ajánlanék:
Szürke Bagoly: Két kicsi hód
Gyerekkorom egyik kedvenc olvasmánya volt, ha jól emlékszem, a Delfin Könyvek sorozatban jelent meg. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223172 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló
Megjegyezném, hogy (ha nem tévedek a címszereplővel azonos) Szürke Bagoly könyvszerzőként is ismerős lehet. Az egyik könyve a Két Kicsi Hód.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #223170 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ajánló
Filmet még nem ajánlottam, de most megteszem.
A címe: Szürke Bagoly
Főszerepben: Pierce Brosnan
A csodálatos Alaszkában játszódik (imádom azokat a tájakat...!), asszem a huszas években, és egy indiánról szól, aki prémvadászként él. Van egy titka, amit most persze nem fogok leírni, mert akkor lelövöm a csattanót, de aki figyelmes (bár nem kell hozzá túl sok ész), annak hamar nyilvánvaló lesz, hogy mi a helyzet.
Igaz történetet dolgoz fel. Nem is tudom, miért szeretem... A tájak
szépségéért, az aranyos hódokért, azért, mert nincsenek benne speciális
effektek, egy autó sem robban fel, stb. Szóval egy remek film, amin el
lehet gondolkozni. Pierce Brosnan nagyot alakít benne, remekül mutatja
be a lélekben lezajló változásokat, a kétségeket, és végül győz.
Nézzétek meg.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222475 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Ajánló
Sztem felesleges arról vitázni, hogy mi jó könyv és mi nem. Van, akinek tetszett, és van akinek nem. s vannak az olyanok mint én, akik nem fogják elolvasni. Nem azért, mert más azt mondta, hanem mert nem érdekel. Én szeretem a holocaustról szóló könyveket, de azt nem, ha a nyakamba öntik őket azzal, hogy "kötelező", mert Nobel díjas író írta.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #222235 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

Lamorak írta:

Lamorak írta:

kriszana írta: Sorstalanságot viszont ne olvassatok! Ritkán láttam még ennyire rosszul megírt, kevéssé kidolgozott és stílustalan könyvet, pedig jó néhányat elolvastam


Egyetértek, és ez nem csak a Sorstalanságra vonatkozik, hanem pl. a Felszámolásra is.


Mindezekkel együtt persze a Sorstalanságot azért nem árt elolvasni, az a 3 óra már nem számít.


Mindezek mellett tartom magam ahhoz hogy egy könyv nem heroin, ha kipróbálod nem halsz bele.
Az elsődleges tapasztalat sokkal többet ér mint bármilyen más.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221986 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Ajánló
Én is szeretném megköszönni Jacoponak h ajánlotta a Fahrenheit 451-et. elolvastam, és nagyon tetszett:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221973 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ajánló
Szerintem meg örüljünk neki, hogy Nobel-díjas, és ha kíváncsiak vagyunk rá, kezdjük el olvasni. Ha meg nem, akkor nézzük meg a filmet jövőre. Ha meg arra sem, akkor legalább ne beszéljünk le róla másokat... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221969 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló

Szürke írta: OFF

Artemisz (Erenya) írta: kriszana, sajnos Kertész kapcsán egyet kell értenem veled. :? Az meg pláne idegesít, hogy más témája sincs, csak a Holocaust! Dagonyázik az önsajnálatban! :roll:

Szvsz bármire rá lehet fogni a önsajnálatot, de pont a Sorstalanságra nem.
[size=9:gaesypcf]p.s. Én is többet vártam ettől a könyvtől.[/size]
ON


Szerintem meg éppen az is a baj vele (a formai, stilisztikai dolgait hagyjuk), hogy nem is a holocaustról szól.... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221871 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

Artemisz (Erenya) írta:

Alyr Arkhon írta: Kertész bácsit még nem olvastam, de lehet, hogy el fogom, mert anélkül nem mondanék róla véleményt és nem tenném a "soha-nem-olvasom-el" polcra hogy neki se kezdtem.


Én elkezdtem. Az első 50 oldalig bírtam... :roll:

Ami a HP-t illeti, Kaliburtól hallottam azt, hogy a HP megcsúfolása mindannak, ami fantasy.

Mért, a HP mióta fantasy, kérdem én?!
[size=9:2a0bk907](Bevallom, azért nem olvastam el sokáig, mert féltem, hogy jobban fog tetszeni, mint a GyU! :P Na, azért idáig nem fajult szerencsére, de teljesen belehabarodtam! )[/size]


Definiáljuk, mi az hogy fantasy, és a HP beletartozik-e.
Ezek után, ha beletartozik, ha nem, ki fog derülni, hogy a fantasy "regények" 60-70% a sokkal de sokkal rosszabbul van összerakva, megszerkesztve és megírva mint a HP...

(ez itt totál offtopic :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221865 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

Artemisz (Erenya) írta: Én amúgy azt se értem, Hemingway miért Az öreg halász és a Tenger-ért kapta a díjat. Én elaludtam rajta!


Én nem.
Elég jó az.
Kertész bácsit még nem olvastam, de lehet, hogy el fogom, mert anélkül nem mondanék róla véleményt és nem tenném a "soha-nem-olvasom-el" polcra hogy neki se kezdtem.
Ha így tennék akkor olyan lennék, mint azok akik boszorkánysággal vádolják a Harry Pottert de persze bele se olvastak, mert az bűnös, meg sátán meg effélék, viszont "valaki szavahihető" azt mondta nekik, hogy rossz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221857 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ajánló
kriszana, sajnos Kertész kapcsán egyet kell értenem veled. :? Az meg pláne idegesít, hogy más témája sincs, csak a Holocaust! Dagonyázik az önsajnálatban! :roll:

Mielőtt antiszemitizmussal vádolnátok, hallott már valaki Királyhegyi Pál Mindenki nem halt meg c. könyvéről? Állítólag abban is a Holocaustról és a táborokról van szó, de olyan FELÜLEMELKEDŐ, humoros stílusban, hogy nagyon szeretném elolvasni! EZ az igazi művészet szvsz.

De hát azok után, hogy Illyés vagy Weöres se kapott Nobel-díjat.... :shake:

Én amúgy azt se értem, Hemingway miért Az öreg halász és a Tenger-ért kapta a díjat. Én elaludtam rajta!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221846 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Ajánló

kriszana írta: Kertész még csak közepes szerzőnek sem mondható! Írásai posványosak, és döbbenetesen unalmasak! Ember a talpán, aki végigolvassa.


van egy barátom, aki eddig 8O így nézett rám, hogy nekem könyv van a kezemben (mert hogy ő utál olvasni) aztán a kezébe kapta Kertész Imre Sorstalanságát, és 1,5 hét múlva (ennyi kellett, hogy végigolvassa) azt újságolta, hogy az milyen jó könyv, és hogy nem is gondolta, hogy ilyen jó olvasni, és talán mást is el fog olvasni később...
akkor meg én néztem rá így 8O :wink:
én még nem olvasom, de Kriszana nem igérem meg hogy nem is fogom (most már kiváncsi vagyok :wink: )

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221774 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló

Csavargó írta: a Katedrális? Van benne egy jó pár 18-as karikával ellátott jelenet :lol: De szvsz is igen jó könyv.
Nem tudom írta e már ide valaki a Meztelenek és holtak című művet. Én két napig nem voltam észnél a befejezése után (na jó közben sem voltam észnél, sőt általában nem vagyok észnél). Én kissé már megcsömörlöttem a sok zsidóüldözéses könyvtől, de ez teljesen más megvilágításba helyez mindent. Ugyanilyen könyv Örkény István: Lágerek népe


Üdv: Csavargó

Pontosítás:
A meztelenek és holtakat Norman Mailer írta.

A Katedrális tényleg fenomenális, ha valamelyikőtöknek a kezébe kerül, ne rettentsen el benneteket a 900 oldal. (bár Gyűrűk Urát olvasó- és szerető közönségnél gondolom ez nem lesz probléma ;-) )

Sorstalanságot viszont ne olvassatok! Ritkán láttam még ennyire rosszul megírt, kevéssé kidolgozott és stílustalan könyvet, pedig jó néhányat elolvastam már! Nobel díj ide vagy oda, Kertész nem tud írni, ezen nincs mit szépíteni. Egyetlen oka van, hogy megkaphatta ezt az elismerést, hogy önmaga fordítja a könyveit (és a nála 100x-1000x jobb írókat viszont alig-alig fordítják le!), ezáltal a magyar nyelvből úgy tudja átfordítani, hogy benne legyen minden, amit egy kívülálló fordító nem tenne meg.
Az egyetlen, amiért hálásak lehetünk Kertésznek, hogy felhívta a magyar irodalmi értékekre a figyelmet. Bár, ha jól belegondolok, most azt gondolják rólunk, hogy ez a legtöbb, amit tudunk...akkor szégyellem magam, mert Kertész még csak közepes szerzőnek sem mondható! Írásai posványosak, és döbbenetesen unalmasak! Ember a talpán, aki végigolvassa.

Köszönet illeti, aki ajánlotta a Farenheit 451-et, és köszönet annak is, aki megadta az elérési útját. Elolvastam. Döbbenet!

Olvassatok Kunderát, Eco-t, Marquezt és Steinbecket, nem fogjátok megbánni!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221741 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem régen még sikk volt olvasni Kertész Imre Sorstalanság című könyvét... :oops: én is elolvastam, és ezért merem ajánlani mindenkinek!
Egyéni és sajátos látásmóddal mutatja be a lágerek világát.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221727 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Ajánló
a Katedrális? Van benne egy jó pár 18-as karikával ellátott jelenet :lol: De szvsz is igen jó könyv.
Nem tudom írta e már ide valaki a Meztelenek és holtak című művet. Én két napig nem voltam észnél a befejezése után (na jó közben sem voltam észnél, sőt általában nem vagyok észnél). Én kissé már megcsömörlöttem a sok zsidóüldözéses könyvtől, de ez teljesen más megvilágításba helyez mindent. Ugyanilyen könyv Örkény István: Lágerek népe


Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221717 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha Johnny Deppnél tartnunk és a Benny és Joon c filmet ajánlanám töle. Nagyon kedves és jó film, órákig nem tértem magamhoz utána. Egy kicsit betegagyú lány és egy különc srác szerelmét mutatja be. azt hiszem érdemes megnézni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221253 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ajánló
Nekem kedvencem (nincs is ebben semmi meglepö) legalábbis számomra.. Ken Follett, A katedrális című könyve van aki ezt még nem ismeri???
Egy katedrális építése a középpont a XI. századi angliában, emberek élete és sorsai futnak le égy élet alatt...
Engem nagyon megfogott... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #221246 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Ajánló
Én még nem ajánlottam semmit, de most fogok--mindenkinek, aki szereti Johnny Deppet, a Halott ember c. Jim Jarmusch-film kötelező. Emlékszem, már akkor is borzasztóan tetszett, mikor először láttam (mikor bemutatták), de most tegnap és tegnapelőtt megnéztem megint, és még mindig kegyetlen jó. Epizódszerepekben olyan arcok láthatók, mint Iggy Pop és Billy Bob Thornton (ugyanabban az epizódban), írta-rendezte (szokás szerint) Jarmusch maga, a zenét pedig Neil Young csinálta. Mindez szerintem nagyjából elég ajánló bármilyen filmnek :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #220910 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ajánló
Én egy filmet ajánlanék, a címe: A falu. Egy erdőben elszigetelten élő kis közösségről szól, kinézetre olyan az egész, mintha a XIX. század végén játszódna a film. A falusiak életét egy fő szabály uralja: ők nem mennek az erdőbe, és az erdő titokzatos lakói sem háborgatják őket. Megtudjuk, mi hozta létre ezt a közösséget, és kiderül, hogy egy ember mit mer elvállalni a szerelemért.
A film főbb szereplői: William Hurt, Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver. A rendezője pedig M. Night Shyalaman. Aki ismeri a korábbi munkáit (pl Hatodik érzék), sejtheti, milyen film is ez...
Érdemes megnézni, nagyon érdekes hangulata van. És egy váratlan fordulat a vége felé ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #220844 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Ajánló
amberblood és Nellas: Újabb Steinbeck rajongók? Én is nagyon szeretem! Nekem ő a kedvenc íróm. Most olvasom tőle a Volt egyszer egy háborút és ez is nagyon jó, de szerintem - tudom, hogy már sokszor írtam róla - az Édentől Keletre a legjobb azok közül, amiket eddig olvastam [size=9:w0znqjee](és igyekeztem elég sok könyvét elolvasni).[/size]

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #220672 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Ajánló
Úgy se írtam ide még sűrűn..., de ha már Weöres Sándor. The best is"Robogó szekerek" Tessék elolvasni - időmértékes verselésű, tehát a hangsúlyozás is nagyon fontos...

mondjuk itten van

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.509 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére