Mordor - Orkok

Több
18 éve 7 hónapja #269580 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az elhalványodás ezen kívül egy "természetes" folyamat is volt, vagyis a Középföldén maradt tündék mindegyike elszenvedte egy idő után, nem kellett hozzá megölni őket...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #268654 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Míg az előbbi elhalványult, testetlen tündék, akik szvsz nem haltak meg... Azok minden kivétel nélkűl Mandoshoz kerűltek


Az elhalványult tündék nem haltak meg, de végül teljesen elvesztették a hroájukat, és anélkül is testetlenül bolyongó feákká váltak h meghaltak volna. De jelen esetben ez nem releváns, mert ez is csak a negyedkorban történt meg, amikor Melkort már kizárták Ardáról. Viszont mindig is voltak olyan tündék, akik meghaltak (mondjuk megölték őket), de a feájuk nem engedelmeskedett Mandos hívásának, és középföldén maradt testetlen szellemként, éppúgy, mint a holtak seregének a tagjai, csak nem egy átok miatt, hanem a saját akaratából (a középföldéhez, előző életükhöz való ragaszkodásból). Ez főleg avárokkal történhetett, akik azt se tudták ki az a Mandos, és a hívását se igen értették.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #268421 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Oisin írta: Gondolj csak a holtak seregére a GYU-ban.


A kettő nem ugyanaz, mert a holtak serege halott emberek szelleme, akik Isildur átka által nem tudtak nyugodni.
Míg az előbbi elhalványult, testetlen tündék, akik szvsz nem haltak meg...
Azok minden kivétel nélkűl Mandoshoz kerűltek

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #268394 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Oisin írta:

Alyr Arkhon írta: Csak úgy nem szállingóznak feák Ardán, Szauron gyengébb maiákat tett farkastestbe/tett farkastestűvé, akik a balrogokhoz hasonlóan nem tudtak utána alakot váltani.


De, szerintem igen. Elég sok test nélküli lélek "szállingózik" Ardán. Olyan emberek ill. tündék (leginkább avárok azaz sötét tündék) szellemei, akik, miután a testük elpusztult (elpusztították), nem hallgattak Mandos hívására és nem mentek nyugatra, a csarnokaiba, hanem itt bolyonganak, test nélküli lélekként. Ezeket használta Melkor és Sauron a mindenféle lényei megalkotásához, beleértve még a sárkányokat is. De néha test nélküli valójukban is lehetett velük találkozni. Gondolj csak a holtak seregére a GYU-ban.

Üdv, Oisin


Valahogy én is így képzeltem el.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267954 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Csak úgy nem szállingóznak feák Ardán, Szauron gyengébb maiákat tett farkastestbe/tett farkastestűvé, akik a balrogokhoz hasonlóan nem tudtak utána alakot váltani.


De, szerintem igen. Elég sok test nélküli lélek "szállingózik" Ardán. Olyan emberek ill. tündék (leginkább avárok azaz sötét tündék) szellemei, akik, miután a testük elpusztult (elpusztították), nem hallgattak Mandos hívására és nem mentek nyugatra, a csarnokaiba, hanem itt bolyonganak, test nélküli lélekként. Ezeket használta Melkor és Sauron a mindenféle lényei megalkotásához, beleértve még a sárkányokat is. De néha test nélküli valójukban is lehetett velük találkozni. Gondolj csak a holtak seregére a GYU-ban.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267348 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

TharThalion írta: Az első kötet ír egy olyat hogy a sasok látták hogy gyülekeznek az orkok. Az orkok ilyenkor pontosanhonnan jöttek elő?


Az orkok nem szerették, és félték a nap fényét, ezért bujkáltak a föld alatt, és életüket főként földalatti barlangokban, és alagutakban élték le, és amikor összegyűltek, akkor a föld alól bújtak elő

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267304 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az első kötet ír egy olyat hogy a sasok látták hogy gyülekeznek az orkok. Az orkok ilyenkor pontosanhonnan jöttek elő?

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265548 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
HoME-ban pontosan hol? (idézete is beírhatsz). Én arra gondoltam, hogy amikor bekövetkezik Mordor végromlása, akkor a következő kifejezéseket találjuk: "varázslattal megrontott állatok" "orkok" (ezek is menekülnek). Nem veszi őket egy kalap alá, tehát valószínűleg nem is egyek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265372 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta:

Ardeth írta:

Alyr Arkhon írta: Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.


Szerintem is..
De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?

ez az elmélet mire alapoz?

Szerintem nem valószínű, mert Tolkien külön hangsúlyozza, hogy vannak varázslattal megrontott állatok, és külön veszi az orkokra vonatkozó elképzeléseket.


Ez az elmélet magától a Professzortól származik...

(nem mintha az, hogy a HoME-ben található nem utalna rá elég egyértelműen... Oda nem írhatott akárki :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265324 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Beleg írta:

Alyr Arkhon írta:

Anglachel/Gurthang írta: Mi a elyzet a váltott farkasokkal? Azokat nem úgy csinálta Szauron, hogy elkapdosta a szállingózó feákat és testet adott nekik?


Nem.
Csak úgy nem szállingóznak feák Ardán, Szauron gyengébb maiákat tett farkastestbe/tett farkastestűvé, akik a balrogokhoz hasonlóan nem tudtak utána alakot váltani.

A gyengébb maiák akarata ellenére?


Nem valószínű. A balrogok sem akaratuk ellenére szolgálják Melkort.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265313 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Anglachel/Gurthang írta: Mi a elyzet a váltott farkasokkal? Azokat nem úgy csinálta Szauron, hogy elkapdosta a szállingózó feákat és testet adott nekik?


Nem.
Csak úgy nem szállingóznak feák Ardán, Szauron gyengébb maiákat tett farkastestbe/tett farkastestűvé, akik a balrogokhoz hasonlóan nem tudtak utána alakot váltani.

A gyengébb maiák akarata ellenére?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265311 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anglachel/Gurthang írta: Mi a elyzet a váltott farkasokkal? Azokat nem úgy csinálta Szauron, hogy elkapdosta a szállingózó feákat és testet adott nekik?


Nem.
Csak úgy nem szállingóznak feák Ardán, Szauron gyengébb maiákat tett farkastestbe/tett farkastestűvé, akik a balrogokhoz hasonlóan nem tudtak utána alakot váltani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265292 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mi a elyzet a váltott farkasokkal? Azokat nem úgy csinálta Szauron, hogy elkapdosta a szállingózó feákat és testet adott nekik?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265260 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mielőtt végképp belebonyolódnánk a filozófiai meg efféle vitába:
Tolkien világában az különbözteti meg a feával rendelkező lényeket (mondjuk rájuk, hogy értelmes lények) a feával nem rendelkező lényektől (nem annyira értelmes lények), hogy tudnak beszélni.
Az első kategóriába tartoznak (elviekben): tündék, emberek, törpök, hobbitok, orkok, trollok, entek, Manwe sasai, sárkányok, + esetleg az ainuk, de ők lehet hogy a rendszer felett állnak.
A második kategóriába tartozik minden más. Így ide tartozik Huan és Roac is, mert ők nem állandó jelleggel beszéltek, csak különleges alkalmakkor.
Bár személy szerint a Hobbit (Babó) szereplőit külön kezelném, mert ők elvileg nem Középföldére készültek, csak utólag lettek beapplikálva, és Tolkien egyszerűen meseként írta meg a dolgot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265255 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
az embert/orkot az különbözteti meg az álattól h tud elvontan gondolkodni. de ennyi erővel Tolkien műveiben Huan sem állat, meg Smaug sem állat, stb..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265253 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ardeth írta: De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?


Már bocsánat, de az ember mi? Növény, netán gomba? (Jó, jó, tudom, hogy a szó klasszikus értelmében az ember nem állat, de ettől az öntömjénező felsőbbrendűségi tudattól mindig felforr az agyvizem...)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265246 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ardeth írta:

Alyr Arkhon írta: Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.


Szerintem is..
De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?

ez az elmélet mire alapoz?

Szerintem nem valószínű, mert Tolkien külön hangsúlyozza, hogy vannak varázslattal megrontott állatok, és külön veszi az orkokra vonatkozó elképzeléseket.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265207 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ardeth írta:

Barazkibil írta: Sok egyéb közt a farkasok, a juhok, a gorillák és a hangyák is közösségben élnek. A "szerves gondolkodásról" pedig szerintem csak úgy vitázhatunk, ha először elmagyarázod, pontosan mit is értesz alatta, ugyanis tudomáson szerint nincs ilyen, pontos definícióval bíró szakkifejezés.


Szerintem azért a két közösség között azért van különbség.
Nos nem szakkifejezés valóban...én személy szerint az "emberi gondolkodást" nevezem ennek.


Az emberi gondolkodás specialitását már nagyon sok nagyon okos illető megpróbálta definiálni, de nem nagyon ment (megy) nekik...

Én személy szerint erősen hajlok erre az állat-koncepcióra...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265205 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Barazkibil írta: Sok egyéb közt a farkasok, a juhok, a gorillák és a hangyák is közösségben élnek. A "szerves gondolkodásról" pedig szerintem csak úgy vitázhatunk, ha először elmagyarázod, pontosan mit is értesz alatta, ugyanis tudomáson szerint nincs ilyen, pontos definícióval bíró szakkifejezés.


Szerintem azért a két közösség között azért van különbség.
Nos nem szakkifejezés valóban...én személy szerint az "emberi gondolkodást" nevezem ennek.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265133 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ardeth írta:

Alyr Arkhon írta: Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.


Szerintem is..
De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?


Mit értesz "szerves" gondolkodás alatt?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265114 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ardeth írta:

Alyr Arkhon írta: Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.


Szerintem is..
De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?


Sok egyéb közt a farkasok, a juhok, a gorillák és a hangyák is közösségben élnek. A "szerves gondolkodásról" pedig szerintem csak úgy vitázhatunk, ha először elmagyarázod, pontosan mit is értesz alatta, ugyanis tudomáson szerint nincs ilyen, pontos definícióval bíró szakkifejezés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265033 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.


Szerintem is..
De lehet e egy olyan élőlényt álltnak tartani,amely közöségben él és képes szerves gondolkodásra?

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265032 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A seregekről viszonylag reális képet ad a Középfölde Atlasza, főleg gondori téren. Mordor seregeivel (illetve azoknak létszámával) kapcsolatban meglehetősen vegyesek a vélemények.

Szerintem nazgulok nélkül is győztek volna a mordoriak, csak sokkal lassabban, és persze ha Aragorn, a hobbitok meg Ghán-buri-ghán nem lépnek közbe.
Viszont Aragorn a holtakkal elűzte az umbari kalózokat és az eddig délen lekötött jópárezer gondorival Minas Tirith-hez ment, valamint a rohaniak megkerülték az utat őrző sereget (ami alapból nagyobb számú volt mint ők), és - persze Szauron nem volt kezdő, így egy felmentőseregre számított is - kétoldalról meglepték az ostromlókat, plusz a várból is kitörtek az ottaniak.
A nazgulok azért voltak ott, hogy Minas Tirith elfoglaltassék mielőtt bármiféle felmentősereg bárhonnan megjelenne.

Az orkokról szerintem csak az egyik elmélet mondja, hogy állatok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264983 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Valóban, de még az együttes seregük sem volt több (mindent öszevetve) kb 70-80000-nél, és ez (ha az orkok és az emberek erőviszonyait is figyelembe vesszük) kevés! A fő erőt (bármi furcsa is) a kilenc nazgúl képviselte...


És mennyien is voltak a gondoriak?

Szóval végülis, ha jól értem azt mondod hogy az Orkok rendben és fegyelemben harcolták végig a Minas Tirithi csatát, és ennek ellenére sem voltak képesek gyözni hússzoros túleröben?

Felagund írta: Ami azt illeti nemrég olvastam a Professzornak egy igen érdekes fejtegetését a Morgoth's Ringben, ahol arra a következtetésre jut, hogy az orkok legnagyobb valószínűség szerint állatok, és a beszédük nem több, mint az állati kommunikió...


8O Azért ez kicsit durva... Tolkiennél nem az volt az egyik legfontosabb különbség ember és állat között, hogy tudott beszélni avagy nem? Mert az orkoknak több nyelvük is volt, ráadásul a Közös nyelven is beszéltek... Ja nem, közben rájöttem, hogy ez hülyeség, mert a Babóban is tudott beszélni az öreg holló. Akkor mi a különbség állat és nemállat között?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264850 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anglachel/Gurthang írta: Igen, de épp ezt mondom, hogy mi lett volna, ha az orkok ekkora túleröben még rendezett sereggel is támadtak volna. Ráadásul, még ott voltak a haradiak, meg trollok, meg (mostmár tudom ezt is (: )
urukok. Még Aragornnal meg a holttakkal sem lett volna esélyük a gondoriaknak.

Valóban, de még az együttes seregük sem volt több (mindent öszevetve) kb 70-80000-nél, és ez (ha az orkok és az emberek erőviszonyait is figyelembe vesszük) kevés! A fő erőt (bármi furcsa is) a kilenc nazgúl képviselte...

Anglachel/Gurthang írta: Te mondtad, hogy zsákmányolták.
Ezzel csak azt akartam kifejezni (hogyan tudám magának kifejezni :) ) hogy nem az a Ösember - Jedilovag különbség volt a fegyverek fejlettsége közt.

Ez nyilvánvaló, de ezek után még nyilván kovácsmunka kellett ahhoz, hogy magukra igazítsák...

Anglachel/Gurthang írta: Dehogynem, mivel az orkok nem állatok. Söt, ha úgy vesszük, a szervezetük fejlettebb az emberekénél :twisted: És igenis meg tudnak halni egy globális cél érdekében, csak ez a globális cél nem Szauron terve.


Ami azt illeti nemrég olvastam a Professzornak egy igen érdekes fejtegetését a Morgoth's Ringben, ahol arra a következtetésre jut, hogy az orkok legnagyobb valószínűség szerint állatok, és a beszédük nem több, mint az állati kommunikió...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264847 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Nem, az urukok Sauron "licence" alapján készültek (ez a film rossz hatása ;) )
A nősziromföldi mészárlásnál az orkok jó tízszeres túlerőben voltak, ráadásul Isildurnak alig voltak íjászai, és még így is szinte az egész ork sereget sikerült kiirtani. Ennyit az erőviszonyokról. Márpedig várostromnál még ember-ember elleni harcban is a 10:1-es túlerőt tartják megnyugtatónak (ugye, Ery? ;) )


Igen, de épp ezt mondom, hogy mi lett volna, ha az orkok ekkora túleröben még rendezett sereggel is támadtak volna. Ráadásul, még ott voltak a haradiak, meg trollok, meg (mostmár tudom ezt is (: )
urukok. Még Aragornnal meg a holttakkal sem lett volna esélyük a gondoriaknak.

Felagund írta: Ezt mondtam én is, de azzal együtt, hogy orkok sokkal többen voltak, ráadásul az emberi páncélok és fegyverek többsége egyszerűen nem volt jó rájuk. Meg aztán jócskán többen is voltak, mint az áldozataik...


Te mondtad, hogy zsákmányolták.
Ezzel csak azt akartam kifejezni (hogyan tudám magának kifejezni :) ) hogy nem az a Ösember - Jedilovag különbség volt a fegyverek fejlettsége közt.

Felagund írta: Igen, de egyrészt nem tudjuk, hogy Gundabad milyen szinten állt, másrészt az állatok is falkában élnek, mégsem érik el azt a szintet, mint az ember, aki egy nagy, globális cél érdekében a közösség kötelékében hajlandó a sáját életét is feláldozni. Erre állatok nem képesek. (mégse ússzátok meg a humánetológiát :mrgreen: )


Dehogynem, mivel az orkok nem állatok. Söt, ha úgy vesszük, a szervezetük fejlettebb az emberekénél :twisted: És igenis meg tudnak halni egy globális cél érdekében, csak ez a globális cél nem Szauron terve.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264844 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anglachel/Gurthang írta: 1.Sok lúd disznót gyöz. 20 ork embert gyöz. :urukhai1:
[size=9:308cn527]A Minas Tirith-et támadó seregben voltak urukok? Azt hittem azokat Szarumán "alkotta". [/size]

Nem, az urukok Sauron "licence" alapján készültek (ez a film rossz hatása ;) )
A nősziromföldi mészárlásnál az orkok jó tízszeres túlerőben voltak, ráadásul Isildurnak alig voltak íjászai, és még így is szinte az egész ork sereget sikerült kiirtani. Ennyit az erőviszonyokról. Márpedig várostromnál még ember-ember elleni harcban is a 10:1-es túlerőt tartják megnyugtatónak (ugye, Ery? ;) )

Anglachel/Gurthang írta: 2. valahol írja a könyv, hogy az Orkoknak is elég fejlett fegyvereik voltak, ha nem is olyan jók mint az embereknek. Mellesleg ha zsákmányolják, akkor nyilván emberektöl, tehát ugyanolyan feljett fegyverük van itt is nekik mint az embereknek.

Ezt mondtam én is, de azzal együtt, hogy orkok sokkal többen voltak, ráadásul az emberi páncélok és fegyverek többsége egyszerűen nem volt jó rájuk. Meg aztán jócskán többen is voltak, mint az áldozataik...

Anglachel/Gurthang írta: 3. A harmadik ponttal nem értek egyet, mivel Gundabad, és a többi csomó ork törzs a hegységekben mind Szaruron nélkül jött létre.


Igen, de egyrészt nem tudjuk, hogy Gundabad milyen szinten állt, másrészt az állatok is falkában élnek, mégsem érik el azt a szintet, mint az ember, aki egy nagy, globális cél érdekében a közösség kötelékében hajlandó a sáját életét is feláldozni. Erre állatok nem képesek. (mégse ússzátok meg a humánetológiát :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264843 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anglachel/Gurthang írta: 1.Sok lúd disznót gyöz. 20 ork embert gyöz. :urukhai1:
[size=9:3ptzo4wk]A Minas Tirith-et támadó seregben voltak urukok? Azt hittem azokat Szarumán "alkotta". [/size]


Biztos voltak uruk-haik, ha egyszer a minas morguli orkok között is voltak... sztem pl. Shagrat is az volt. Nem az uruk-haik nevezték a kisebb orkokat Snagáknak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264841 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
1.Sok lúd disznót gyöz. 20 ork embert gyöz. :urukhai1:
[size=9:2raktykd]A Minas Tirith-et támadó seregben voltak urukok? Azt hittem azokat Szarumán "alkotta". [/size]

2. valahol írja a könyv, hogy az Orkoknak is elég fejlett fegyvereik voltak, ha nem is olyan jók mint az embereknek. Mellesleg ha zsákmányolják, akkor nyilván emberektöl, tehát ugyanolyan feljett fegyverük van itt is nekik mint az embereknek.

3. A harmadik ponttal nem értek egyet, mivel Gundabad, és a többi csomó ork törzs a hegységekben mind Szaruron nélkül jött létre.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264834 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
1.) Az orkok harcra jócskán alkalmatlanabbak mint az emberek, lévén hogy kisebbek és fizikálisan is gyengébbek. A Minas Tirith-t támadó sereg NEM csupa urukból állt, sőt!
2.) Az orkok fegyverzete nem lehetett olyan jó, mert bármilyen jó kovácsok voltak is, egy ilyen hatalmas seregnek ez jócskán kevés lett volna, szóval szvsz alapvetően házilag barkácsolt, illetve zsákmányolt fegyverzettel látták el magukat...
3.) Mint ahogy a végén magad is mondod, az orkok egyátalán nem a rendre születtek, egyszerűen nincs a vérükben, nem úgy, mint az embereknél (ennek a humánetológiai vonatkozásairól tudnék mesélni :mrgreen: ). Ha egységesen léptek fel, az kizárólag valami magasabb hatalom műve lehetett (Sauron ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.653 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére