Mordor - Orkok

Több
18 éve 3 hónapja #279229 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

uzg mordor írta: utumnoban és/vagy angbandbat tenyésztettek orkokat


Továbbá az ég kék, a fű pedig zöld.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #279220 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
utumnoban és/vagy angbandbat tenyésztettek orkokat

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278205 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anduin írta: Szdrintem mágia helyett, inkább természetes úton tenyésztettek, és szegény jószágok, csak azért mentek bele, mert féltek! :cry:


Fúj, nem lettem volna azoknak az embereknek a helyébe, akiket erre kényszerítettek, ha ez így van. :dead:

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278198 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

uzg mordor írta: sejtettem!pl a nazg az a valarinból van


Hátőőő, mondjuk úgy, hogy onnan származtatva. Valarinban a "gyűrű, kör" az "naxar"...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278160 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
sejtettem!pl a nazg az a valarinból van

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278154 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

uzg mordor írta: én az első korra értettem,de Melkor biztos tett bele 1 kis valarint


Igen tett bele!
Egy előadáson hallottam, hogy a Fekete Beszéd sok Valarini betűt, és hangot használ (valák nyelve) így akkor gondolom, hogy Melkornak sok köze volt a megalkotásához, mert a középföldei tündék nem szerették, és nem használták a valarint

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278153 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
én az első korra értettem,de Melkor biztos tett bele 1 kis valarint

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278136 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Lamy írta: Mivel tudjuk, hogy csak "ferdíteni" tudtak, alkotni nem, így tuti vonatkozik ez a nyelvre is. Ha jól emlékszem, a nyugorinak lenne egy torz alakja, ezért értették Pippinék is, hogy miről beszéltek az orkok, mikor elrabolták őket.
És ha már az ork-szaporodásnál tartunk...: nem olvasott senki Stan Nicols-t?


Nem igaz.
Nem csak ferdíteni tudtak, újat létrehozni nem tudtak igazán. De a nyelv nem új dolog.

Persze mire Pippinéket elrabolták addigra sokminden változott, de amíg csak Thangorodrimban éltek orkok, szerintem saját, Melkortól kapott nyelvüket beszélték (hiszen alternatíva a sindarin lett volna, ami ugye nem túl kellemes nekik) és a mordori orkok pedig a Szauron által alkotott Fekete beszédet használták, amin a Gyűrű felirata is van írva.
De Beleriand pusztulása után, illetve Mordor újratelepítése előtt sok idejük volt, amikor ellenőrzés nélkül éltek és sokféle helyen.
Háromezer év alatt azért eléggé el tudnak különülni a nyelvjárások egymástól.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278135 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
GyU II. 55.oldal:
"Pippin meglepve észlelte, hogy majdnem mindent ért, az orkok többsége az ismerős Közös Nyelven Beszélt. A csapat nyilván két-három, teljesen más törzs tagjaiból állt, s ezek nem értették egymás ork-beszédét"

Ha ez sem lenne elég, számtalanszor említik a Fekete Beszédet. :wink:

És én nem olvastam Stan Nicolst (az ki? :oops: ), úgyhogy örülnék, ha kifejtenéd (bár nem tudom, egyáltalán kapcsolódik-e Tolkienhoz)

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278123 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mivel tudjuk, hogy csak "ferdíteni" tudtak, alkotni nem, így tuti vonatkozik ez a nyelvre is. Ha jól emlékszem, a nyugorinak lenne egy torz alakja, ezért értették Pippinék is, hogy miről beszéltek az orkok, mikor elrabolták őket.
És ha már az ork-szaporodásnál tartunk...: nem olvasott senki Stan Nicols-t?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278108 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

uzg mordor írta: ja és mégegy mi gyakorolhatott nagyobb szerepet az ork tájszólásokknál a tündék eredeti nyelve,más népek szavainak öszelopkodása vagy Melkor valarinja?


Szerintem az ork nyelvet nem az rokok fejlesztették, hanem melkortól kapták.
Sokkal egyszerűbb az ellenőrzés, ha ő korlátozza a nyelvet és ezáltal a gondolkodást.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278082 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
ja és mégegy mi gyakorolhatott nagyobb szerepet az ork tájszólásokknál a tündék eredeti nyelve,más népek szavainak öszelopkodása vagy Melkor valarinja?

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278080 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hé az orkok töncböl vannak nem termeszböl!(de engem az nagyon érdekelne hogy lehet tündéket így elcsúfitani mert kinzással nem lehetne s csonkítással se. :twisted: ) de abbol is látszik hogy tündéböl vannak hogy mivel a tündéket gyűlölik sőt magukat is mivel még van bennük egy pici tünde lelküet(jó kevés) a tenyésztésre,hát szerintem az orknők úgy néztek ki mint a hímek és csak ritkán csatáztak csak ha halálos veszély fenyegette őket pl a törp-ork háborúk meghát nem nagyon érdekelhette őket hogy ,,kivel vannak egy barlangban"

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278071 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nekem most hirtelen a hangyák jutottak eszembe :D
Ott a hangyavár tele hangyával, de mind "hím" (vagy ezek a méhek?, ja nem a darazsak! Vagy mindkettő. Vagy mindhárom? Na mindegy. :D )
, de nőstény csak egy van. Jó tudom ez hülyeség, csak úgy eszembe jutott. Az orkok is olyanok, mint a hangyák (legalábbis nekem :D ). Csak kicsit kegyetlenebbek.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278067 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az, hogy "ugyanúgy éltek és szaporodtak, mint Illuvatar Gyermekei" abba bőven belefér szvsz az orkok halhatatlansága is, és ha egy népességnek hosszó időn át nem kell a természetes fogyást ellensúlyoznia, az mutathat robbanásszerő szaporodást is.
A tündék életükben kevés gyermeket vállaltak, az ork asszonyok szvsz sokkal többet szültek, hosszú életükön keresztül.
Totális háború esetén az ork asszonyok egyrészét is harcra vezényelték... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278065 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mivel a trörténelem folyamán elég sokan voltak, és még a vesztes csaták után is (pl.: Beleriand Hosszú béke) alatt legyen megint egy csomó.
Tudom, az 700 évig tartott, de biztos, hogy az orkok szaporábbak voltak, mint az emberek, már csak a számukból is...

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278062 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Attól, hogy kevés az orkasszony, még szaporodhattak gyorsan! Mondjuk ha gyakran születtek ikreik. De arról se tudunk semmit, hogy mennyi ideig... hát.... "terhesek" :lol: .Morgoth biztos örült volna neki, ha gyorsabban szaporodnak, és ez esetben az hogy "ugyanúgy éltek és szaporodtak, mint Ilúvatar Gyermekei" úgy értelmezendő, hogy ugyanolyan módon, de nem feltétlenül uúgy, ha az időt nézzük.
Ez persze csak egy felvetés szóval... :wink:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278053 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
1.Hát, ami azt illeti az orkok elég szaporák voltak.
2. Persze Szauron és Szarumán rengeteg fajt tenyésztett ki, pl.: az óriás-orkokat (GYU 3függelék), amik nem trollok voltak.

Szdrintem mágia helyett, inkább természetes úton tenyésztettek, és szegény jószágok, csak azért mentek bele, mert féltek! :cry:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277994 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Üdv!

Én úgy gondolom, hogy talán kicsit olyan lehet ez, mint ahogy a törpöknél van. Azaz kevés ork asszony van és azok is úgy hasonlítanak a férfiakra, hogy nem lehet őket megkülönböztetni. :D
De az már érdekes kérdés, hogy milyen praktikával tudta Szauron és Szarumán keresztezgetni azt a sok fajt. Biztos mágikusan szerintem.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277476 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
tényleg...
köszike

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277384 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igenm, az orkok eredete szubjektív elmélet, de spec. az a része, hogy úgy éltek és szaporodtak, mint Ilúvatar Gyermekei, megtapasztalt dolog, nem is bizonytalan tényező.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277353 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ha megnézed még egyszer, elég sok benne a bizonytalanság ("azt mondják", meg "úgy tartják"...), szóval semmi se biztos ;)
Morgothnak is biztos megvolt a maga elmélete :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277331 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Íme az idézet:

"Eressea bölcsei mégis úgy tartják, hogy azokat a quendeket, akik még Utumno eleste el

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276858 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
igen, ez nekem is jól jönne:)
bár most nem igazán tudok olvasni, de lehet, hogy mégis elolvasom a szilt

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276828 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Annedun írta: igen, de nincs ott, hogy hogyan "jött létre", csak az, hogy nagyon sipákolt:)))


A Szilmarilok leírja, hogy úgy éltek és szaporodtak, mint Iluvatar Idősebb gyermekei...

Ez pontosan hol van? :?:
Előre is köszi. (Bár hamarosan úgyis újra előveszem a jó öreg Szilt :P )

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276814 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Annedun írta: igen, de nincs ott, hogy hogyan "jött létre", csak az, hogy nagyon sipákolt:)))


A Szilmarilok leírja, hogy úgy éltek és szaporodtak, mint Iluvatar Idősebb gyermekei...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276796 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Annedun írta: azt az egyet nem értem az orkokban, hogy hogyan szaporodtak? mert ork-asszonyokrül még nem hallottam, a szexhez meg úgy ondolom nem nagyon fűlik a foguk az ocsmányságoknak...
vagy lehet, hogy a gonosz gyártja őket... nemtoom


Pár oldallal előbben ezt a témát már szétboncoltuk, és ott idéztünk a Babóbol, ahol a Nagy Manó csapatában előfordultak manó-fiókák, és Gollam/Nyelem is fogott egyet, közvetlenül azelőtt, hogy elhagyta őt a gyűrűje...


igen, de nincs ott, hogy hogyan "jött létre", csak az, hogy nagyon sipákolt:)))

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276638 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Annedun írta: azt az egyet nem értem az orkokban, hogy hogyan szaporodtak? mert ork-asszonyokrül még nem hallottam, a szexhez meg úgy ondolom nem nagyon fűlik a foguk az ocsmányságoknak...
vagy lehet, hogy a gonosz gyártja őket... nemtoom


Pár oldallal előbben ezt a témát már szétboncoltuk, és ott idéztünk a Babóbol, ahol a Nagy Manó csapatában előfordultak manó-fiókák, és Gollam/Nyelem is fogott egyet, közvetlenül azelőtt, hogy elhagyta őt a gyűrűje...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276603 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Alyr írta: A Tolkien enciklopédia nem számít hiteles forrásnak.

Hát igen, kétségkívül. :oops:

Mal-estel írta: A Tolkien enciklopédia A-Z-ig ben is az van, hogy halhatatlanok(bár ez sem a legjobb forrás)


Mint láthatod én is valahogy így gondolom. (Bár attól, hogy nem hiteles forrás, néha nagyon hasznos volt)
Azonban csak itt találtam adatot a feltett kérdésre és minden több, mint a semmi. :wink:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276600 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Felagund: Kapargathatjuk a HoME-t, csak annyi derül ki belőle, hogy Tolkien egyik elmélete szerint állatok, de ez az elmélet ellentétben áll azzal, hogy azon lényeknek akik kötetlen mennyiségben óhajtanak beszélni, feával kell rendelkezniük.


Számomra az az esszé eléggé átgondoltnak és tudatosnak tűnt. Ha lesz egy csepp időm, lefordítom...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.620 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére