Nyelvek és írások

Több
19 éve 4 napja #256653 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hű, mostan elpirultam...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256640 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Köszi!
Alcarcalimo: Te melyiken tanulsz?? És hol tartasz? Na meg ki tanít??


Hát izé, :mrgreen:
1) A quenyával foglalkozom főleg
2) A 10 leckénél (a 11.-et még lusta voltam megírni)
3) Hát mondjuk: Amani

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256635 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi!
Alcarcalimo: Te melyiken tanulsz?? És hol tartasz? Na meg ki tanít??

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256630 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Cerebrum: át tudod küldeni az e-mail címemre a 6. leckét, mivel Siriannal nagyon rég találkoztam és én már haladnék tovább... Amúgy a quenya vagy a sindarin a nehezebb nyelv??? Bár nekem mindegy, mert mostmár a quenyát is tanulom :D


Csak az alapján tudom megítélni amiket hallottam, mert a quenyához nem értek (nem mintha sindarinhoz olyan nagyon... :P ) ezek szerint a sindarin a nehezebb, mert ez a nyelv kevésbé kidolgozott és szavakból is "elég kevés" van.
Bár szerintem az egyéntől is függ, hogy számára melyik a könnyebb és melyik nehezebb...

A 6. leckét megnézem... hátha meg van nekem is.. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256629 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Amúgy a quenya vagy a sindarin a nehezebb nyelv??? Bár nekem mindegy, mert mostmár a quenyát is tanulom :D


1) ahogy vesszük... a quenyában nagyon sok a ragozás, a sindarinban meg ott vannak azok a remek mutációk:)))
2) Helyes, tanulj csak quenyát is! Támogatom:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256626 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cerebrum: át tudod küldeni az e-mail címemre a 6. leckét, mivel Siriannal nagyon rég találkoztam és én már haladnék tovább... Amúgy a quenya vagy a sindarin a nehezebb nyelv??? Bár nekem mindegy, mert mostmár a quenyát is tanulom :D

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256603 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az is jó, Cereb. Vagy esetleg: halda lóce. (az angulóce kígyósárkány).

Itt egy kis rejtvény, nem nehéz (mit jelent, s ki mondta):

Ávalye maquete sá ya nórielya pole care elyen, mal álye maquete sá ya elye pole care nórielyan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #256599 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Igazság szerint a sindarinban a melléknév a jelzett szó után áll és lágyul, bár egy név esetén szvsz így sem rossz. Amúgy a Dolen Amlug tökéltes, a lŷg viszont nem sárkány, hanem kígyó. :wink:

Quenyául ha minden igaz Hurin Angulóke lesz.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #256567 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hello!

Szerintetek sindarinul a rejtett sárkány jó úgy, hogy Dolen Amlug? Vagy csak Dolen Lyg?? :?

Azt esetleg nem tudja vki, h ugyanez quenyául mit jelent?

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #256558 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nóli írta: Valaki le tudná nekem fordítani azt a szót h segítő? És nevesíteni. (férfi)
Szal h az legyen a férfi név jelentése, h Segítő segítséget nyújtó... (mindegy h sinda, v quenya, csak mondjátok meg melyik)


Lehetne még Tulunir*. :wink:

Gerthan Celebgil írta: Segítség! Tudja valaki, hogy van sindarinul, hogy "alakváltó"?


Esetleg gollorchaint*? Mondjuk a gollor i-chaint kifejezésből? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256428 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sirian: mikor tudsz feljönni, mert mindig elkerüljük egymást, nekem bármikor jó.

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256420 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256417 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
igen, meglehet, bár akkor "kézváltó"-nak is lehet érteni...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256415 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Netán valamelyik kiesik (én pl a 'd'-re tippelnék)...
Ebben az esetben persze az 'n' 'm'-mé válna...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256408 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gerthan Celebgil írta: Segítség! Tudja valaki, hogy van sindarinul, hogy "alakváltó"?


Hát _nagyon_ kérdőjelesen:

*cantbreston

cant: alak
presta-: változtat, mutál, befolyásol

de nem tudom, hogy 4 mássalhangzó így egymás mellett oké-e, esetleg kötőjellel írva, laza összetételként: *cant-breston...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256401 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Segítség! Tudja valaki, hogy van sindarinul, hogy "alakváltó"?

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256308 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem mondtam, hogy nem is volt, csak azt, hogy a kontemporális quenyában (ha létezik ilyen :lol: ) nincs :P :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256306 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

Nóli írta: NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!! (és ez most quenya v sinda?)


Quenyában nincs 'th' ;)

Feanor erre mást mondott volna! :P ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256292 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nóli írta: NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!! (és ez most quenya v sinda?)


Quenyában nincs 'th' ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256289 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nóli írta: NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!! (és ez most quenya v sinda?)


Egészen biztosan sindarin...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256288 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A hangzás alapján szerintem biztosan sindarin...

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256286 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!! (és ez most quenya v sinda?)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256285 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nóli írta: Valaki le tudná nekem fordítani azt a szót h segítő? És nevesíteni. (férfi)
Szal h az legyen a férfi név jelentése, h Segítő segítséget nyújtó... (mindegy h sinda, v quenya, csak mondjátok meg melyik)


Tudtommal Amani a "megváltó"-ra alotta az *'Edleithron' szót, szegről-végről az is ezt jelenti ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256284 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Valaki le tudná nekem fordítani azt a szót h segítő? És nevesíteni. (férfi)
Szal h az legyen a férfi név jelentése, h Segítő segítséget nyújtó... (mindegy h sinda, v quenya, csak mondjátok meg melyik)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256247 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Azt hittem valami bűn az, hogy Cerebrum megkérdezése nélkül használom a nyelvtanát :) De így akkor semmi baj :) És még egyszer köszi :lol: 8)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256062 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gerthan Celebgil írta:

Cerebrum írta: Amman? :confused2: Man agoren? :)



Még szókincsem az nincs, és a Hiswelokéban sem tudtam lefordítani...mit is jelent ez? :)


NA
"Miért? Mit tettem?"

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256007 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Amman? :confused2: Man agoren? :)



Még szókincsem az nincs, és a Hiswelokéban sem tudtam lefordítani...mit is jelent ez? :)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #256006 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Gerthan Celebgil: téged ki tanít sindarinul? És mit jelent a neved első fele, mert a második az ezüstcsillag, ha jól tudom.


Nem tanít senki, szedek ezt-azt, amit a neten fellelek :) De nagyrészt Cerebrum nyelvtanát használom, azt az 1.3-ast. Meg a tengwarhoz szereztem még valamit. Még egy szótár kell, de az ma meglesz :)

A Gerthan pedig nem jelent semmit. Egy karakterhez kerestem nevet, de nem jutott semmi az eszembe (ekkor még nem foglalkoztam a nyelvvel) rátenyereltem a billentyűzetre, kiválasztottam néhány egymás mellé került betűt (gerth), kiegészítettem, és voilá!
A Celebgil később került hozzá, amikor úgy gondoltam, esetleg teljes nevet is használhatnék.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #255768 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gerthan Celebgil írta: Úgy láttam, a ház inkább car, adab vagy gobel...inkább car-t használnék, a nyírfa pedig brethil, nem? :D


Azért vedd figyelembe, hogy vannak árnyalatnyi különbségek a jelentések között:

_adab_ - épület, ház a TAK- (fix, make fast) tőből
_car_ - épület, építmény a KAR- (make, do) tőből
_gobel_ - fallal körülvett ház vagy település a PEL-ES tőből

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #255747 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gerthan Celebgil írta: Úgy láttam, a ház inkább car, adab vagy gobel...inkább car-t használnék, a nyírfa pedig brethil, nem? :D


Az bükk. :wink: Igazából a tulus is nyárfa, de hát nincs rá jobb szó. A szilre bezzeg van ezer szó... :roll: :D

**Upsz, igazad van, mégis jelent nyírfát is... :oops: Méghozzá a Betula pendula-t... :lol:

Gerthan Celebgil írta: Egyébként millió köszönet Cerebrum! :sungl: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :hello:


Amman? :confused2: Man agoren? :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.719 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére