Istarok

Több
21 éve 1 hónapja #111237 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Istarok
mert Tolkien nem tartotta fontosnak, hogy többet írjon róla


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111229 Írta: Nienor N.
Nienor N. válaszolt a következő témában: Istarok
Mért nem lehet többet tudni Ragadaszról?
Azon kívül, hogy elment Nyugatra, hogy a "madarakkal" legyen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108342 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Istarok
szerintem is elképzelhető, hogy afféle Maia Kőrösicsomaként a "tünde-őshazát" kutatták, és Cuiviénen felé vették az irányt, hogy az esetleg még mindig ott tanyázó tündék felől tájékozódjanak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108331 Írta: Eönwë
Eönwë válaszolt a következő témában: Istarok
Ch. Tolkien viszont megjegyzi a Kékekről, hogy talán Orome bízta meg őket, hogy távoli vidékekre menjenek és ne térjenek vissza, mivel ő ismerte legjobban Közpfölde vidékeit.

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108189 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok

Elryn írta: Alatar és Palando feladata mi volt? És lehet vmit tudni a sorsukról?


Semmit. Keletre mentek, az ismeretlen földekre, de nem tudni miért, s hogy mi lett velük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108184 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Istarok
Hali!

Alatar és Palando feladata mi volt? És lehet vmit tudni a sorsukról?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107456 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Istarok

Mya Leeroy írta:

Nóli írta:

Barazkibil írta: Tudtommal nem egészen.

A Szilmarillion azt írja, hogy Olórin Lórienben lakott, de gyakran járt Niennánál is, akitől sokat tanult. A mondat első részéből arra lehet következtetni, hogy Irmo (alias Lórien) szolgálatában állt.

Bár szerintem valószínbb, hogy nem minden Maia állts konkrétam egy Vala szolgálatában.


A Gyűrű Keresésében az van, hogy Olórin mindig úton volt, és amikor a valák tanácsa volt, hogy ki(k) menjenek Középföldére, Olorin éppen útról érkezett haza, ezért a tanács szélén ült le, (s szürke utazóköpenyben volt) s amikor már megvolt, hogy kik mennek, Manwe megparancsolta Olórinnak is, pedig ő nem akart menni, azzal az indokkal, hogy fél Szaurontól. Szerintem is Manwe "maiája", de erre most nem tenném le a nagyesküt... 8O


Ki volt az az Olórin? {Lehet, hogy én vagyok amnéziás, de én nem emlékszem ilyen névre}


Olórin=Gandalf. Gandalf egy Maia, és ez volt az eredeti neve Valinorban.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107350 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Istarok

Iras írta: Most lehet,hogy hülyének fogtok nézni,(szerintem biztos),de MIK AZOK AZ ISTÁROK????


Gandalf és társai, a valák küldöttei, a Harmadkor 1000. esztendejének tájékán tűntek fel Középföldén. A feladatuk az újból kibontakozó Homály ellen küzdeni. Öt Istar volt:

Fehér Szarumán, Szürke Gandalf, Barna Radagast, Kék Palando, és Kék Alatar.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107349 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Istarok
Most lehet,hogy hülyének fogtok nézni,(szerintem biztos),de MIK AZOK AZ ISTÁROK????

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107131 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Istarok
Olórin=Mithrandir=Gandalf=Tharkun


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107129 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Istarok

Nóli írta:

Barazkibil írta: Tudtommal nem egészen.

A Szilmarillion azt írja, hogy Olórin Lórienben lakott, de gyakran járt Niennánál is, akitől sokat tanult. A mondat első részéből arra lehet következtetni, hogy Irmo (alias Lórien) szolgálatában állt.

Bár szerintem valószínbb, hogy nem minden Maia állts konkrétam egy Vala szolgálatában.


A Gyűrű Keresésében az van, hogy Olórin mindig úton volt, és amikor a valák tanácsa volt, hogy ki(k) menjenek Középföldére, Olorin éppen útról érkezett haza, ezért a tanács szélén ült le, (s szürke utazóköpenyben volt) s amikor már megvolt, hogy kik mennek, Manwe megparancsolta Olórinnak is, pedig ő nem akart menni, azzal az indokkal, hogy fél Szaurontól. Szerintem is Manwe "maiája", de erre most nem tenném le a nagyesküt... 8O


Ki volt az az Olórin? {Lehet, hogy én vagyok amnéziás, de én nem emlékszem ilyen névre}

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105963 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Istarok

Barazkibil írta: Tudtommal nem egészen.

A Szilmarillion azt írja, hogy Olórin Lórienben lakott, de gyakran járt Niennánál is, akitől sokat tanult. A mondat első részéből arra lehet következtetni, hogy Irmo (alias Lórien) szolgálatában állt.

Bár szerintem valószínbb, hogy nem minden Maia állts konkrétam egy Vala szolgálatában.


A Gyűrű Keresésében az van, hogy Olórin mindig úton volt, és amikor a valák tanácsa volt, hogy ki(k) menjenek Középföldére, Olorin éppen útról érkezett haza, ezért a tanács szélén ült le, (s szürke utazóköpenyben volt) s amikor már megvolt, hogy kik mennek, Manwe megparancsolta Olórinnak is, pedig ő nem akart menni, azzal az indokkal, hogy fél Szaurontól. Szerintem is Manwe "maiája", de erre most nem tenném le a nagyesküt... 8O

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105457 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Istarok
Gyűrű Keresésében

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105352 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Istarok

leguanember: A jegyzetekben szerepel egy kis összefoglalás, hogy melyik mágus melyik valához tartozott, ott is Manwéhez kapcsolja Olórint.


Ez melyik könyvben van? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105283 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Istarok
Ezt a maia-vala szolgálati viszonyt szerintem kizárólag Morgoth és maia alattvalóinak kapcsolatára érthetjük, a maiák inkább tartztak a valákhoz, kötődtek, s bizonyos tulajdonságaikban hasonlítottak "pártfogójukra". Mikor a valák egyik tanácsában kijelölik a küldötteket, akkor Manwe szólítja elő Olórint, aki a maiák legbölcsebbike egyébként. A jegyzetekben szerepel egy kis összefoglalás, hogy melyik mágus melyik valához tartozott, ott is Manwéhez kapcsolja Olórint. Harmadkori küldetése előtti tevékenységéről annyit találtam, hogy szívesen járt a tündék közt, az ő alakjukban, vagy láthatatlanul(!?), s szép gondolatokat, alkotó vágyat ébresztett bennük, s azok nem tudták, honnan jött az "ihlet". Viszont a lakhelye és a neve(Olórin, vsz. vanyák által adott név, olo(s)-:"álom", de arra a látomásra, emlékhalmazra használták, amelyet életük során összegyűjtöttek és rendszereztek; s Karménak, az elme építményének nevezték)alapján Irmóhoz(Lórienhez) tartozna. :)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105264 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Istarok
Tudtommal nem egészen.

A Szilmarillion azt írja, hogy Olórin Lórienben lakott, de gyakran járt Niennánál is, akitől sokat tanult. A mondat első részéből arra lehet következtetni, hogy Irmo (alias Lórien) szolgálatában állt.

Bár szerintem valószínbb, hogy nem minden Maia állts konkrétam egy Vala szolgálatában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105222 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Istarok

hobbit írta: Minden Istar más valának a szolgálója? Mert ha igen akkor Olórin kihez volt"beosztva"?


Manwe ha jól tudom...

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #105186 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Istarok
Minden Istar más valának a szolgálója? Mert ha igen akkor Olórin kihez volt"beosztva"?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103563 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Istarok
Igen, emlékeim szerint Szarumán Radagast madarait használta fel saját céljaira, miközben Radagast azt hitte, hogy Szarumán Szauront figyelteti.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103521 Írta: Orastes
Orastes válaszolt a következő témában: Istarok
Üdv mindenkinek!
Azért ennél kicsivel több szerepe volt Radagastnak.Ő tulajdonképpen Yavannának >az élő földek(növények úrnóje)> volt a szolgálója (Yavanna a Valák egyike,róla többet a Szilmarilok illetve az Elveszett mesék könyve árul el) Középföldén, de a küldetését ő sem teljesítette a 4 másik Istarhoz hasonlóan.

Tolkien legtöbb műveinek nagy részét(angolul is) meg lehet kapni a Silverland nevű könyvesboltban (a Kolosy tértől 1 perc>Lajos u 4>az árkádsoron van,egy pici üzlet, fantasy és szerepjáték bolt).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103074 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Istarok
Rhadagast a barna Istar volt és abban volt szerepe, hogy akaratán kívül tőrbe csalta Olórint. Ha jól tudom. Ja és hogy madarakkal foglalkozott.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102651 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Istarok

Mya Leeroy írta:

amanibhavam írta: öt istarról tudunk: Olórin (Gandalf), Curunír (Saruman), Rhadagast, Alatar, Pallando
ők a maiák rendjéből valók, a valák küldték őket Középföldére emberi alakban, meghatározott céllal; így, bár emberi testük elpusztulhat, mégiscsak ainuk
bővebben: A Gyűrű keresése


Azt írtad: A Gyűrű keresésében, de hol lehet azt a könyvet beszerezni??????????? Én spec. sehol sem találom:((((( :oops:


még a múlt héten isláttam a Szt István körúti könyvesbolt kirakatában

nézd meg a www.libri.hu honlapon


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102630 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Istarok

Estel írta: Rhadagastnak mi a szerepe? Nagyon ismerős a neve, de nem tudom hova tenni...

Rhadagast nem a barna istar volt?

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102629 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Istarok

Estel írta: Rhadagastnak mi a szerepe? Nagyon ismerős a neve, de nem tudom hova tenni...

Rhadagast nem a barna istar volt?

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102628 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Istarok
Rhadagastnak mi a szerepe? Nagyon ismerős a neve, de nem tudom hova tenni...

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102627 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Istarok

amanibhavam írta: öt istarról tudunk: Olórin (Gandalf), Curunír (Saruman), Rhadagast, Alatar, Pallando
ők a maiák rendjéből valók, a valák küldték őket Középföldére emberi alakban, meghatározott céllal; így, bár emberi testük elpusztulhat, mégiscsak ainuk
bővebben: A Gyűrű keresése


Azt írtad: A Gyűrű keresésében, de hol lehet azt a könyvet beszerezni??????????? Én spec. sehol sem találom:((((( :oops:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93744 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Istarok
öt istarról tudunk: Olórin (Gandalf), Curunír (Saruman), Rhadagast, Alatar, Pallando
ők a maiák rendjéből valók, a valák küldték őket Középföldére emberi alakban, meghatározott céllal; így, bár emberi testük elpusztulhat, mégiscsak ainuk
bővebben: A Gyűrű keresése


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93741 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Istarok
A barlog maia? Olvastam a szilmarillokat de régen. A Maiák nem a valák szolgái? Mitől függ hogy valakinek milyen a színe?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93739 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Istarok
Összesen 5 istárról tudunk: Szarumán a Fehér, Gandalf a Szürke, Radagast a Barna, és van még két kék mágus, akik keletre távoztak és hollétükről, sorsukról azóta se tudni semmit.

Az istárok nem tudnak meghalni, mivel maiák ők, csak a testi megjelenésüket tudják elveszíteni. Ez történt Gandalffal is, amikor legyőzte a balrogot (aki szintén maia különben, tehát ő se "halt meg"), Gandalf azonban nem hagyhatta el ekkor Középföldét, mert a feladatát még nem végezte el, ezért küldték vissza a valák immáron Fehér Gandalfként.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93730 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Istarok
Kb hány Istar volt Gandalf idejében mert én rajta kívül csak 2-ről tudok.
Az Istarok miért születnek újra vissza ha egyszer meghaltak?
Remélem válaszol valaki :bounce:
Üdv..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.541 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére