Istarok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #26344 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Mik/kik azok az istárok???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #26343 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
áááh, kösz a tippet Gand, meg az infot, fiatalabb néven Gand :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #26342 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
n8n:<br> <br> valahol ezt már kitárgyaltuk...<br> Röviden:<br> <br> - Gandalf-ról tudsz,<br> - Szarumán: áruló lett<br> - Radagast: Szarumán kihasználta, de nem lett áruló, visszatért Amanba<br> - Alatar és Pallando: keletre mentek és nyomuk veszett.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #26341 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ld. A Gyűrű keresése - Az istairok c. fejezet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #26340 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
a többi istár? ők mit tettek?<br> árulók lettek volna, mint Szarumán?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26339 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
<a href=http://fan.theonering.net/art/gallery/large/1025/>Gandalf!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26338 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Elnézést a hibákért, a billentyűzet kissé akad...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26337 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Igen, igazatik van, közben már én is rájöttem erre. Sajnos az Unfinished Tales nekem nincs meg, ott nyiván pontosabbak az információk.<br> A teljesség kedvéért álljon itt az emlitett idézet a Szilmailokból:<br> (A Hold és a Nap megjelenése után vagyunk)<br> 'Ám Morgoth gyűlölte az új fényeket; s egy időre megzavarta a valáknak ez a váratlan támadása.<br> Aztán metámadta Tiliont, árnyszellemeket küldött ellene, és harc dúlt Ilmenben a csillagok ösvényei alatt, ám Tilion győzedelmeskedett.'<br> Eztán került sor Valinor elrejtésére,okulva Almoren pusztulásán. (Lásd még a lámpások, amelyeket Lamorak emlitett).<br> Egyetértek Olórinnal, nekem is a balrogok jutnak eszembe ezekről az eseményekről, egyes politikusokról meg Szarumán. :( (<br> Gyakran van olyan érzésem, hogyma is elkélne egy Gandalf közénk. <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26336 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ja és ha már itt tartunk:<br> <br> Olórin neve is a látomásokra vezethető vissza:<br> quenya OLOS ''álom, látomás'', többesz száma OLÓRI.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26334 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
a balrogokról:<br> <br> egyetértek Lamorakkal, a balrogok is maia rendbe tartoz(hat)tak, de annyival alacsonyabb rendűek voltak pl. Szauronnál vagy Olórinnál, hogy igazából nem volt saját céljuk, akaratuk.<br> <br> Csak rettenet, erő és az elszabadult, pusztító tűz fogalma jelenik meg bennük. Kevésnek jegyezték fel a nevét.<br> <br> Udún (Utumno) lángjai (Gandalf is így nevezi a móriai balrogot), Utumno lerombolásakor szökött szét maradékuk a világba...<br> <br> Én úgy fogom fel a balrogokat, mint ''vad, emberi erővel zabolázhatatlan tűz-láng erúk, meleyek rejtőznek a Föld gyökereinél, mind a mai napig, és ha az ember véletlenül beléjük botlik, hatalmas pusztulás és bánat lesz az eredmény''.<br> Vulkánkitörésekben, lávaömlésekben, erdőtüzek tombolásában számomra mindannyiszor ott izzik egy-egy balrog vörös szeme...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26335 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
nem erúk, hanem ERŐK, csak megint nem figyelek...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26333 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Na akkor én is hozzászólok...<br> <br> 1.<br> Szauron volt Aule maiája. <br> Olórin soha.<br> <br> 2.<br> A Kék Mágusokról (Ithryn Luin) az Unfinished Tales-ben esik szó, ott nevezik meg őket, valóban Alatar és Pallando.<br> <br> 3.<br> Olórin a Feantur nevezetű ikervalák alá tartozó maia volt. A Feanturok, a Szellemek Urai közül az idősebb Námo, a fiatlabb Irmo.<br> Őket sokszor a lakhelyük nevével is nevezték: Mandos és Lórien.<br> Olórin főleg Lórienben (Irmónál) lakozott, de sokat tanult a Feanturok nővérétől, Niennától. Olórin tehát nem Aule, nem Manwe, hanem Irmo és Nienna maiája.<br> <br> Innen vannak Olórin hatalmának elemei: Irmótól a látomások, álmok ereje, Niennától a szenvedők iránti szánalom, a könyörület és a makacs remény. Ezeket használta istarként Középföldén.<br> <br> Ehhez jött még a Narya (a Tűz Gyűrűje) hatalma, amit Círdantól kapott, ezt használta a tűzvarázslatoknál, és ennek az erejével védte ki a balrog tűzcsapását is.<br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26332 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Morgoth csak megtamadta a Holdat. De semmit nem tudott elerni. <br> <br> Olorin, nem tudom mar hol olvastam, de mintha a Kek magusok nevesitve lennenek: Alatar es Pallandro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26331 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
OK. ,igy már értem, sőt most már világos a Gandalf-Szarumán (Olórin-Curumo) ellentétet is. Az zavart meg, hogy a Gyűrű Keresésében azt olvastam: Szauron ellen pedig néhány alacsonyabb rendű (bár nagy hatalmú) szellemet küldött ki az égi népből, akik közül egy korban s erőben Szauronnal vetekedett .<br> Világos, hogy ez Gandalf volt.<br> Bár emlékeim szerint ő Manwe maiája.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26330 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
A holdat? Erre nem emlékszem egyáltalán. Arra mérget vehetsz, hogy a Szilmarilokban nincs ilyen; ott az van, hogy a nap és a hold az Ilmenen (vagy Ilyán, már nem emlékszem) kívül haladtak, ahol már nem lehetett ártani nekik (ugye, a lámpák sorsán okulva). Az lehet (erre nem emlékszem pontosan), hogy Morgoth _megpróbált_ balrogokat küldeni ellenük, de 'megrontani' biztosan nem sikerült.<br> A balrogok egyébként esetleg tényleg felfoghatók 'alacsonyabb szintű lényeknek', mint a maiák (bár erre sem emlékszem pontosan, és én kapásból azt mondanám, hogy ők is maiák voltak, egy külön fajta maia-- és ezt, sajnos, már csak idézet döntheti el); de azt explicite megtudjuk, hogy Olórin-Gandalf és Sauron maiák voltak. A Gyűrű keresésében, az Istárokról szóló rövidke írás jegyzeteiben még a Valák vitája is ott van, hogy kiket küldjenek Középföldére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26329 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Thingol: olvasd el figyelmesen a Szilmarilokat. Ott kiderül hogy Olorin(Gandalf) Aule maia-ja. Valamint Hogy az alacsonyabb rendü szellemek közül csak a Balrogokat vagy lángostorokat említik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26328 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
De én úgy értelmeztem, hogy léteznek a Maiáknál alacsonyabb rangú szellemi lények is, legalábbbis a Gyűrű keresésében erre van utalás. Ugyanakkor a Szilmarilokban az Ainulindale-ben egy szó sem esik róluk. Ezért is kérdeztem meg, mert nem értem.<br> Valahol a Szilmarilokban szó van arról is, hogy Morgoth ilyen vagy ezekhez hasonló lényekkel rontatta meg a Holdat.<br> Lehet, hogy néhány a kezdeti időkben átállt hozzá?<br> Nem olvasott erről valaki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26327 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
MIért, a maiák micsodák? Definició szerint 'alacsonyabb rangú szellemi lények'.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26326 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Olórin Maia lett volna? Én úgy olvastam, hogy csak egy alacsonyabb rangú szellem, legalábbis Szauronhoz képest.<br> Ha igazak a mondák, csak ő tért vissza Középföldéről, a többiek nem. Kik voltak ezek, és mi lett velük?<br> Jó, tidjuk, Szarumánnal mi lett, de a többiek, Radgast például, mit tett a Gyűrűháborúban? Elpusztultak, netán itt maradtak?<br> És még valami: Bombadil Toma Maia volt? (Valószinű, hisz egyáltalán nem félt az Egy Gyűrűtől, fel is húzta, mig Gandalf rettegett tőle.)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26325 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ezért érdemes visszaolvasni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26324 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Van a Gyűrű keresésében egy kis esszé az Istárokról, ott van valami név (meg meg is van jegyzetelve, a korábbi verziókkal). De nézd meg lentebb; szerintem ezt már mind elmondtuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26323 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Gandalf eredeti neve Olórin. <br> Természetesen ő is maia, akárcsak Szauron. <br> Maia ellen maiákat küldtek a valák, ötöt összesen. Őket nevezték istaroknak vagy mágusoknak. Ebből 2 a Kék Varázslók közé tartozott, név nélkül.<br> Olórint Gandalfnak vagy Mithrandírnak nevezték, A vezetőjüket Curunírnak vagy Szarumánnak (az ő eredetijét a Szilmarilokban nem sikerült azonosítanom, lehet, hogy nem figyeltem eléggé). Van még az ötödik, őt Radagast néven ismerjük.<br> üdv<br> B. Olórin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26322 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
a tündék tökéletesek, az emberek ajándéka a halál,Olórin jobban szerette a tündéket<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26321 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Hajrá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #26320 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Mivel ide rég írtak, én ide írok ma utoljára!<br> Hello mindenkinek!<br> (még egy 3/4 óra!!!!!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 4 hónapja #26319 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
kyre:Tudom... :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 4 hónapja #26318 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Igazad van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26317 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Mert természetben ő hasonlított leginkább Melkorra.<br> ''Melkor féltékeny volt rá, mert Aule volt mind gondolatban, mind hatalomban a leghasonlóbb hozzá'' ''Hasonlók voltak abban is, hogy mindketten olyan dolgokra vágytak, melyek csak az övék, melyek újak, s melyekre senki más nem gondolt, s abban lelték örömüket, ha dicsérték kezük művét.''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26316 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Úgy értettem, hogy azt hangsúlyozta ki, hogy Aulehez tartoztak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26315 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Mert az emberek,tündék fölött állnak,de mégis szolgák.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.523 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére