Csavardi Samu

Több
22 éve 1 hete #52022 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Szerintem már azt is felesleges kiszámolgatni, hogy a kutyusok élete mennyi emberévekben... :wink:
De mi már csak ilyenek vagyunk, mindent megpróbálunk valahogy kapcsolni a mi létünkhöz, pedig lehet, hogy nincs is értelme.
Én biztos nem tartok egy 33 éves hobbitot=nek egy 18 éves emberrel. Bár a Megye nem pl. New York City, (:roll: ), de azért 33 év alatt kicsit többet lehet látni/átélni/megtapasztalni, mint 18 év alatt. :)
Más: még a társadalmi helyzethez - szerintetek egy Samu társ. osztályába tartozó hobbitnak kb. mikortól kell elkezdenie dolgozni? És a szülei nevelik a munkára? Ill. öröklik-e a szüleik foglalkozását?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51980 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Igen igazad van Cicafül! :)
Akárhány éves kortól is számítják nagykorúságot, az akkor is ugyanannyi évnek számít, tehát a hobbitoknak így is több élettapasztalatuk van, mint az embereknek, amikor átlépik a felnőttkor határát.
De azért történik ez később, mert a hobbitok átlag-életkora arányaiban hosszabb az emberekénél, tehát természetes, hogy ez a határ is arányosan eltolódik...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51975 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Én őszintén szólva nem pontosan erre gondoltam. De ez is igaz.
Hanem, hogy egy ember 18 évesen lesz nagykorú, hivatalosan. Addig még egy kicsit másképp tekintenek rá. De ne is 18 hanem 15-16 legyen ez az életkor. Addig gyerek és úgy is viselkedhet (nem büntetőjogilag értem).
A gyerek- és a fiatalkor azért van, hogy az elkövetkező felnőtt éveinkre tapasztalatot gyűjtsünk. A hobbitoknál ez 33 év. De mivel az évek hossza nem változik, így ők majdnem kétszer annyi gyerekkori tapasztalattal vágnak neki az önálló életnek.
Az megint egy más kérdés, hogy a társadalmi különbségekből adódóan más-más jellegű tudás rakódik le bennünk.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51970 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ezt tényleg nem lehet így kiszámolni...
Mert pl hasonlítsuk össze Trufát (vagy Pippint) és Samut - most pontosan nem tudom, hogy mennyi volt köztük a korkülönbség - de vehetjük közel egyidősnek őket.
Samu úgy érte el ezt a kort, hogy már megtapasztalta, mi az a munka, mit jelent vkinek dolgozni, hűséget fogadni, alázatosan szolgálni vkit, ezzel szemben Trufa/Pippin élte nem igazán ált másból, mint tréfákból, kalandokból, és ők nem szolgálták, hanem őket szolgálták ki. Ilyen szempontból Samu (a kevés korkülönbség ellenére is) sokkal idősebb náluk.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51961 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Szvsz nem lehet így kiszámolni a hobbitok életkorát. (ahogy a tündékét sem, ill. az övékét pláne nem) Hisz azért 33 év alatt többet tanul egy ifjú hobbit, mint 18 év alatt egy ember gyerek/felnőtt.
De ha már ragaszkodunk hozzá:
33/18=1,8 :arrow: 1 emberév = 1,83 hobbitév ill. 0,55 emberév = 1 hobbitév
És ha így számoljuk, akkor
38-33=5 :arrow: 5*0,55=2,75
És ebből lehet kiszámolni a nemhivatalos emberi életkort:
18+2,75=20,75
Mondjuk ez a 23hoz képest nem nagy eltérés, de ha már Bilbó esetében számolnánk ki, jelentős különbséget kapnánk.
De azt továbbra is hangsúlyozom, hogy ez csak tajékoztató jellegű adat, annyit állapíthatunk meg belőle csupán, hogy emberi léptékben igen fiatal volt, és valószínű, hogy az ottani erkölcsi normáknak megfelelően még tapasztalatlan.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51949 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
vkivkivki?
senki? :cry:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51825 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ezeket a képeket se tom megnézni :(

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51807 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
köcc Sesy...38, az azt jelenti, h 33 évesen lesznek felnőttek, vagyis nálunk kb 18 éves, +38-ból 33 vagyis +5 tehát 18+5=23
na, véget ért kemény matematikai számításom, tehát kb 23 éves volt, mikor útra kelt, emberileg...nem sok..tényleg nagyon ifjonc, akkor nem lehette túl sok "leánypartnere" de kis diplomatikus voltam :D :oops:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51804 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ha jol emlékszem 38.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51803 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Rago:
nagyon yook a képek, igen egyetértek Telellaval' nagyon aranyos ott :) )
kéne vmi új Samu téma.... a Gandalfosat kivesésztük, mit szóltok a Samu és a hobbitlányok témáról?
Mert ugyebár ott van Rozi, de akkor is...ki még? hány éves volt, amikor útra kelt Frodóval? ezt említi Tolkien, már nem nagyon emlékeszem...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51684 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Szevasztok!

Imádom Samut is! Ha arra gondolok, hogy Frodó meghal (tetszhalál) mannyire szomorú! :( :( Hát én zkogni fogok! Meg a harmadikban! JAJ!
Már most könnyes a szemem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51609 Írta: Telella
Telella válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Dejó képek!! Főleg az utolsó, amin Samu olyan morcos képpel néz... :lol: :lol:

Nagy célhoz hosszan vezet az út.

Telella

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51592 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Mikor lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hete #51591 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ha valaki szeretne megnézni egy jó kis Sean Astin filmet, a Terror iskolája c. filmet semmiképpen ne hagyjátok ki!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #51408 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Itt van az idézet, ami bizonyitja, hogy Samu nagyon tisztelte Ganfalfot, apjaként is már:

"...Persze ugyanakkor, bár ennek ellentmond, azt is szentül hitte, hogy Frodó ur a világon a legbölcsebb személy (talán az öreg Bilbó ur és Gandalf kivételével)."

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #51401 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
SZIASZTOK!!! :D

nézte vki tegnap este a bátrak igazságát a rtl-en???
mert az elején ott volt Sean Astin!!!! :!: :D
úgy örültem , mikor megláttam!!!
,de szerintem a göndör haj jobban áll neki!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50616 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ige, igazad van, Elanor! Apa(Gandalf)-fia(szövetség) :D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50494 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Erről a Samu-Gandalf kötelékről most az jutott eszembe amikor a filmben Gandalf meghalt,vagyis elnyelte a homály és mutatták ahogy Samu sír.Igaz mindenki sírt,de most Samuról és Gandalfról csak ez jutott eszembe.

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50478 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sztem Gandalf az egész Szövetségnek egy valamiféle apa-képet nyújtott.

De hogy ne térjünk el annyira a témától, sztem már akkor is látszik, hogy Samu mennyire tiszteli Gnadalfot (és talán tart egy picit tőle...), amikor a Zsáklakban "lefüleli", hogy hallgatózik. Már itt is megmutatkozik egy darabka az ő kapcsolatukból, ami tényleg olyan, mint egy apa-fiú kapcsolat! A fiú nagyon szereti az apját, de tudja, hogy ő fölötte áll és bármikor leteremtheti!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50474 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Igen, Samu rendkívűl mélyen tisztelte Gandalfot, mindig is úgy gondolta, hogy ő mindenre tudná a választ.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50434 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Cövek rejtély is kiderült :) ))) Gandalf, Samu? mikor vándoroltak Frodóék Mordor földjén, Frodó sokszor gondolt arra, h milyen jó lenne, ha most itt lenne Gandalf, és megmondaná, mit tegyek...Samu is egyszer így gondolkodott: mikor választania kellett...banyapóknál. gondolkozz Csavardi Samu, gondolkozz (tisztára, mintr Micimackó :lol: :D :) és azt hiszem, azt gondolta magában, h bárcsak itt lenne Gandalf, és megmondaná, mit csináljon, azt hiszem ez volt...
de Gandalfot szerintem szerette Samu, "félt" tőle és szerette egyszerre.

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50253 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Gandalf: abban, hogy csupán magyarul lett Cövek Bódi Samu apjának neve, nem kételkedtem! Tudom, hogy az egész név egyben volt a beceneve. (Mondhatni esetleg Csavardi "Cövek" Bódinak. :-) )
De ha már a neveknél tartunk, a Gamgee is csupán becenév, ami az eredeti of Gamwickből, majd Gammidge-ből alakult, ki (melyik ősét Old Gammidgynek is nevezték), de ezt - legalábbis a családfa szerint nem tekinthetjük igazi vezetéknévnek, csak bece-vezetéknévnek.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50236 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Dez: Azért Csavardi lett Cövek helyett, mert a magyar fordító (Réz Ádám) így gondolta. Az eredetiben: Ham Gamgee=Cövek Bódi, Sam Gamgee=Csavardi Samu.

Áfonya: nekem a mágus-hobbit kapcsolatról mindíg Gildor tanácsa jut eszembe:
''Ne üsd bele az orrod a mágusok dolgába, mert ravaszak, s könnyen haragra lobbannak!'' :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50233 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Samu-Gandalf... hát, Samu - mint szerintem minden megyei hobbit- először tartott Gandalftól ("Ne változtass semmi csúnyasággá!"), de azt tudta, hogy jót akar Frodónak, és a Megyétől Völgyzugolyig éppen úgy reménykedett, hogy hamarosan viszontlátják Gandalfot, mint Frodó. Gandalf valahogy egy biztos pontnak tűnik a hobbitok életében (főleg Frodóéban), de hogy különleges lett volna a kötelék közte és Samu között- ezt én nem látom. Morwen, felvilágosítasz? :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50227 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Volt köztük kötelék?

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50197 Írta: Morwen
Morwen válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sziaszttok!
ehhez mit szoltok:Samu-Gandalf?
Mert szerintem Saamu és Gandalf kozott egy elég furcsa kotelék volt... :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50098 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Igen, én is szertem Samut, mert hűséges, és minig tele van reménnyel...de ezt már kifejtettem az előzőfórumon is :)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50080 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ezt nem tudom, olvastátok-e, de rém aranyos!!
Interjú a "hobbitokkal":

"Sean: Meg kellett híznom! Ez iszonyú volt! Az arcszőrzetemről nem is beszélve. Bár ennek kapcsán volt egy vicces történet is. Éppen egy vulkán tövében voltunk elszállásolva Új-Zélandon, amikor ajándékba kaptam a Giletttől egy csomagra valót az új borotvájukból, a regionális elnökhelyettes gratuláló levele kíséretében. Ekkor jött ez ötlet: egy kis ügyességgel akár a Gilette frontemberévé is válhatok. Úgyhogy poénból hobbitszerelésben mindjárt le is forgattunk egy reklámota tűzhányón.

Elijah: Nagyon vicces lett…

Billy: Ja, biztos leakaszt majd érte párszáz millió dollárt"

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.514 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére