Csavardi Samu

Több
21 éve 11 hónapja #54481 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Hűség, remény és a hit.

Hinni egy látszólag vesztett ügyben, egy lehetetlen feladat teljesítésének lehetőségében - ehhez nagyon sok lelkierő kell.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54445 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
naughtí:
sen Bean szerepel benne, kb 5mp-ig, és a kezéhez emelgeti a száját, vagymi... a Boromiros topicban olvashatsz róla :wink:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54230 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Egyetértek!

A hűség!
És még talán a kitartása, a hite és a Frodó iránt érzett mérhetetlen szeretete, tisztelete.
:roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54173 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
TÉNYLEG SZEREPEL SEAN A MOBY KLIPPJÉBEN????

NINCS MTVnk és egyáltalán milyen együttes az a moby???
én civilben van benne vagy hobbitként???

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54169 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Igen

igazatok van!

a hűség! *n8n szánakozik és morog gyűszűagyán*

Frodó iránti hűsége...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53998 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53987 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Az egyik legfontosabbat kihagytad!!

A hűség!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53982 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
*hüpp-sniff-sniff* :cry: ez tényleg nagyon szép! h Tolkien nekünk írt! nekünk...Elanor: igen igen igen szerintem is!!! kilépni napjaink szürke világából és elkalandozni jó messzire, például Középföldére ahol bármit ír is Tolkien, azt mi már szinte látjuk, halljuk, érezzük :D
tényleg elkalandoztunk Samutól...
sztetek mi a legerényesebb tulajdonsága? (ez de hülyén hangzott :oops: )szerénység?
kitartás?
remény?
sztem mind! :D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53360 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Elanor!
Teljesen egyetértek veled!

Örülök hogy te ilyen szépen meg tudod fogalmazni amit gondolsz, mert én nem. :oops:
De legalább tudom, hogy mások is így gondolják. :)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53355 Írta: Morwen
Morwen válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sziasztok!
Jajj de rég voltam...
Ahogy igy visszaolvastam amiket irtatok én is majdnem bőgtem....annyira jo....
De attol függetlenül tényleg egy picit letértetek :)
Annyira szeretem-szeretem Samut!!!
Ez a rendídhetetlen hite!Emlékszem volt egy olyan rész is amelyben Frodó elkezdett azon gondolkodni, hogy mi lesz miután betobják a gyűrűt a Vézet hegyébe...Samu is gondolt erre de inkább csak arra próbállt figyelni, hogy eljussanak odáig pedig ő arra is gondolt, hogy még ha tul is élik az odavezető utat visszafelé már élelmük sem lesz.. :cry: .Ugye igy volt :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53346 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Mindig lesznek olyan emberek, akiknek elegük van a való világból, a valóságból, akik szeretnének legalább egy kicsit kilépni ebből a szürkeségből, ha már túl sokanak tűnik nekik a baj, a rossz, és inkább elrepülnek előlük egy csodálatos világba, ami már annyira tökéletesre ki van dolgozva, a történelme, a népei, a nyelvei, hogy már-már elhiszik, valóban létezik, és annal ellenére, hogy ott is van baj dögeivel, ott is jelen van a rossz, mégis szívesebben kalandoznak ebben a világban, minthogy a valós problémáikkal foglalkozzanak.
Sztem ezek miatt lesz mindig, mindenhol népszerű ez a csodálatos könyv!

(Hmm... mintha kicsit eltértünk volna Samutól... ;) )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53318 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Már így is kihúzott több,mint 50 évet.Ezek után...mi az a plusz-minusz 100 év? :wink:
És...mindig lesznek hozzánk hasonló lehetetlen alakok :) .
Ahogy mindig is voltak.

Szipp...Nyúlhopsz:elolvastam...és most itt olvadozok... :oops:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53310 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ahogy múlt pénteken hallgattam Lamorakot, az az érzésem volt, hogy már annak idején is sokan olvasták Tolkie műveit.
Kíváncsi lennék, hogy majd mondjuk 100 év múlva milyen helyet foglal majd el az emberek szívében, lelkében ill. könyvespolcain :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53308 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Istenem... ez gyönyörű...szipp....
de tényleg... most tűnt csak fel, hogy ez tényleg az olvasóknak mondja Tolkien... tényleg biztos nagyon örülne ha tudná, hogy ennyien beszélünk a művéről... hüpp...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53290 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ha tudná az Öreg, hogy mi minden este itt ülünk, és 'GyU-zunk'!
Biztos örülne neki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53288 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ez egy gyönyörű rész, valóban. Ezen én is majdnem bőgtem. *szipp-szipp*
:cry:
Dez: igen, mintha tudták volna, hogy egy hálás olvasóközönség majd épp úgy fog izgulni, meghatódni, elszomorodni és nevetni a kalandjaikon, mint ahogy elképzelik. Ez szerintem Tolkien kis főhajtása a rajongók, és lelkes olvasók előtt - ő mindig is reménykedett benne, hogy művei/mondanivalója meghallgatásra találnak. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53271 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
nekem most sajna mennem kell!!! :( :( :(
szijasztok!!!
jó samuzást!!! :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53265 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Egyszerűen gyönyörű ez a rész!
Mintha csak rólunk beszéltek volna. :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53260 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Szép, ezért gépeltem be magamnak még tegnap! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53250 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
:D :D :D :D :D :D :D :D
IGEEEEN!!!
ERRE GONDOLTAM NYUSZI!!!
HÁT NEM SZÉÉÉP??? :)

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53249 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
,,De akkor is kíváncsi lennék, belekerülünk-e valami regébe vagy énekbe. Merthogy benne vagyunk, az biztos; de úgy értem, szavakba öntik-e, fogják-e énekelni a tűznél, vagy fel fogják-e olvasni vaskos, fekete és vörös betűs könyvekből, hosszú-hosszú évek múltán is. És mondják-e majd: - Halljuk csak azt a Frodóról meg a Gyűrűről! - Meg azt, hogy: - Igen, ez az egyik legkedvesebb történetem. Frodó nagyon bátor volt, ugye, apu? Bizony, kisfiam, ő a leghíresebb hobbit, s ez nem kis szó.
- Túlságosan is nagy szó! - nevetett Frodó. Hosszan, csengő hangon, szívéből nevetett. Ilyesmit a hegyek azóta nem hallottak, hogy Szauron megjelent Középföldén. Samunak egyszer csak az az érzése támadt, hogy minden kő rájuk figyel, s hogy a szirtek feléjük hajolnak. Frodó ügyet sem vetett rá: megint csak elnevette magát. - Hallod-e, Samu - mondta -, ha téged hallgatlak, majdnem olyan jól mulatok, mintha a regét már írásban olvasnám. De te kihagytad a legfontosabb szereplők egyikét: Csavardi Samut, a rettenthetetlent. - Mesélj még Samuról, apu! Miért nincs a mesében több arról, hogy ő mit mondott? Pedig ezt szeretem a legjobban, azon lehet a legnagyobbat nevetni. És Frodó, ugye, nem jutott volna messzire Samu nélkül? Nem, apu?
- Ne, Frodó uram - szólt rá Samu. - Ezen ne tréfálkozz.
Én komolyan beszéltem.
- Én is - mondta Frodó. - És komolyan is folytatom.
Egy kicsit előreszaladtunk. Én is, meg te is, Samu, még mindig a rege legrosszabb részén tartunk, s nagyon valószínű, hogy itt majd megszólal valaki: - Csukd be a könyvet, apu, ezt ne olvassuk tovább!''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53238 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
zsoffija: KAJAKRA IGAZAD VAN!!!!!
ÉN IS PONT ÍGY ÉRZEK samu iránt!!!
olya édi!!!
frodo és ő a kedvencem!!!
van egy olyan rész, amikor már majdnem MORDOR-ban vannak (még a banya előtt) amikor arról beszélnek, hogymegőrzik -e a tetteiket a mondák!!!
és ekkor Frodo mondja, hogy nem ment volna semmmire Samul nélkül, és samu tök szerényen válaszol...
ez az egyik kedvenc részem!!!
emlékszem tesi órán olvastam (felmentett vagyok, mert gerincferdülésem van, de nemvagyok púpos, nehogy azt higyjétek!!) és elsírtam magam a tanár meg nem tudta , mi bajom van!!! :)

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53226 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Nyúlhopsz:ez is olyan aranyos rész!!!! :)
Samu szerintem olyan...édi!
Nekem valahogy olyan igazi,naív,ártatlan léleknek tűnt,aki tele van szeretettel Frodó,a Megye,a fák,virágok,(Rozi... :D )iránt!
Persze ha kell,ő is tud ám bátor lenni! 8)

A legfentebbieknek talán ellentmont a folytonos gyanakvása Gollam miatt...ami nem volt véletlen!

Mind1,szeressük Samut!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53155 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Április 26-án, azaz pénteken 22:15-kor a PRO7-en leadják A terror iskolája c. 1991-es filmet! Elvileg Sean benne a főszereplő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53084 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Mostanában össze vissza idézgetek, szóval...

,,- Elnézésedet kérem, Frodó uram - mondta -, de ebből most már elég. Nincs joga így beszélni veled. Mindazok után, amin te keresztülmentél, legalább úgy az ő és e nagy emberek. mint akárki más érdekében.
Ide hallgass, Kapitány! - Odalállt Faramir elé, csípőre vágta a kezét, s úgy nézett rá, mint egy kölyök-hobbitra, aki mindenféle képtelenséggel próbálja ,,etetni'', mikor felelősségre vonja, mert beosont a gyümölcsöskertjébe.
Némi moraj támadt, de sokan el is vigyorodtak, hogy a kapitány ott ül a füvön, és farkasszemet néz egy ifjú hobbittal, akit majd szétvet a méreg. Ilyet még nem láttak.
- Ide hallgass! Mire akarsz kilyukadni? Bökd ki, mielőtt még az ork vagy a mordori ármándia rajtunk üt! Ha azt hiszed, a gazdám meggyilkolta Boromirt, aztán meglépett, akkor elment a józan eszed; de bökd ki, és kész. Aztán add tudtunkra, hogy mit akarsz. De az igencsak szomorú, hogy aki másról se beszél, csak hogy ő harcban áll az Ellenséggel, egyszerűen nem hagyja, hogy a másik is megtegye a magáét, mert ő belebeszél. Tudod, mennyire örülne Ő, ha most látna minket? Azt hinné, új barátot szerzett, úgy bizony.''


Azért ehhez kell némi bátorság, még ha nem is akkora, hogy kimentsük Frodót a toronyból...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53063 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Aham! nem nagyon írnak ide ... :cry:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #52637 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
community.webshots.com/photo/342 ... 9098BHdrqb

Sz'tem ez tök ari kép!


community.webshots.com/photo/317 ... 3714RAjJLf

Ezt meg csakúgy berakom...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52138 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
kissé L tértunk a témától :D :lol:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52135 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Csavardi Samu

Cicafül írta: Szvsz nem lehet így kiszámolni a hobbitok életkorát. (ahogy a tündékét sem, ill. az övékét pláne nem) Hisz azért 33 év alatt többet tanul egy ifjú hobbit, mint 18 év alatt egy ember gyerek/felnőtt.
De ha már ragaszkodunk hozzá:
33/18=1,8 :arrow: 1 emberév = 1,83 hobbitév ill. 0,55 emberév = 1 hobbitév
És ha így számoljuk, akkor
38-33=5 :arrow: 5*0,55=2,75
És ebből lehet kiszámolni a nemhivatalos emberi életkort:
18+2,75=20,75
Mondjuk ez a 23hoz képest nem nagy eltérés, de ha már Bilbó esetében számolnánk ki, jelentős különbséget kapnánk.
De azt továbbra is hangsúlyozom, hogy ez csak tajékoztató jellegű adat, annyit állapíthatunk meg belőle csupán, hogy emberi léptékben igen fiatal volt, és valószínű, hogy az ottani erkölcsi normáknak megfelelően még tapasztalatlan.


ok, emberek, megadom magam! én csak kb mondtam. :D de belátom, h tényleg igazatok van! én már csak ilyen vagyok, hülyeségeket beszélek :oops: oops
és abban is igazatok van, h 33 év alatt többet lehet élni/tapasztalni stb...csak gondoltam, h ha egy hobbitot 33 évesen nyilvánítanak felnőtté, az emberek pedig itt(MO-n, El Wood pl csak most lett nagykorú :arrow: 21) 18 évesen, akkor abban lehet vmi...
az embereknél is, hobbitkonál is, egyáltalán Középfölde minden beszélő népénél mindenkinél más, ha "felnőtté válik" ezen azt értem, h máskor lesz érett, najó ez hülyén hangzik...de lehet, h valakinek már 14-15 évesen elkell tartania mondjuk a tesóját, mert vmi szörnyű történt a családjával...vki pl meg sose fog felnőni, és mindig gyerek marad lélekben(én ilyen szeretnék lenni!!! :D )v. egy elkényeztetett liba/fiúban mi a liba? akit apuka pénzel 30 éves koráig...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52042 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Szerintem ugyanúgy működik ez a hobbitoknál, mint régen az embereknél, az inasok korában. (Ma is megvan ez, de csak régen volt általános.) Már kiskortól kezdve látják, mit csinálnak a szüleik és segítenek nekik, akik befogják őket is munkára. Samu már meglehetősen jó kertész mikor elindulnak, bár magát ő nem tartja annak. Még mindig a szüleivel él, mint egy fiatal ember, míg meg nem házasodik, és persze végzi az apja munkáját. És ezzel azt végzi, amit szeret, mert szerintem maga döntött felőle (bár alapvetően meg van határozva a sorsa annak a személynek, akit csak egy bizonyos szakma képviselői veszik körül és nem is ismer mást... de ez Samunál szóba sem jöhet.)
A munkák öröklődhetnek a családokban, bár vannak azért "elfajzások", mint maga a kertész-szakma Samu eredetileg kötélverő családjában. Szerencsére azonban - és hála a népes rokoni seregnek és az egymás hegyén-hátán lakásnak - minden őt érdeklő szakmába belekóstolhat egy érdeklődő ifjú hobbit. Akár az írás-olvasásba is. :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.518 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére