Film <-> Könyv különbségek

Több
17 éve 9 hónapja #297664 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az a kínos, hogy a könyv egyértelműen utal rá (bár konkrét történetet ott sem találtam) hogy a törpök is harcoltak.
Namost a filmben annyi van, hogy Gimli harcol mindenhol, mintha fajának egyetlen képviselője lenne.
Pedig a Tanácsban is volt rajta kívül vagy öt-hat darab, de hogy azok a továbbiakban hova lettek...

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297555 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Haldír haláláról csak annyit,hogy szerintem nagyon szépen lett megcsinálva.Ahogy összeesik,szinte kívülről látja a világot,egyszerűen gyönyörű...és is elsirattam szegényt...*hüpp*Egyszer olvastam erről egy fic-et,csak most sehol nem találom,pedig gyönyörű és tökéletesen van megírva.Haldír utolsó gondolatait írja le...
Egyébként,Galadriel,a 2 filmben a Helm-szurdok felé menetelés közben,egy ork-pajti farkasa nem igazán áll meg a szakadéknál...Vagy te a könyvre értetted?Mert ott sztem nincs ilyen...

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297477 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nem vagyok Haldír ellenes én is sajnáltam, de mondjuk egy kicsit a második hjobb is lehetett volna, mert pl. Aragorn leesik a szikláról... igen?! hol?! mikor?!?!?!?! vissztérve Haldírhoz: mi a vala mindeninek kellet megöletni?! végülis ők írták a forgatókönyvet, nemde?! :( :(:(:(:( :o

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297431 Írta: Tirien Tindomiel
Tirien Tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta: Megjegyzésem Haldír halálához: én ott elsírtam magam. :oops: :roll:
Nagyon kedveltem a karakterét, és eléggé mellbevágott, hogy megölték.
Ezt csak amolyan kiegészítőnek szántam, hogy miért is zavartak a tündék Kürtvárban.
Ha nem mennek oda, nem csatáznak.
Ha nem csatáznak, Haldír nem hal meg.
Ha Haldír nem hal meg, nem kell elsíratnom! :lol:

Én is alig bírtam visszatartani :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297089 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

dorwinion írta:

Felagund írta:

dorwinion írta: Egyébként találtam rólad egy szép képet Felagund!



OFF: attól tartok ezt nem tudom értelmezni... :roll:


Akkor pontosítok: Felagund Felagundról... :wink:


Oh... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296926 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gondolom, ez azt akarja jelenteni, hogy nem személy szerint rólad, hanem a "névrokonod" karakteréről. :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296755 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Felagund írta:

dorwinion írta: Egyébként találtam rólad egy szép képet Felagund!



OFF: attól tartok ezt nem tudom értelmezni... :roll:


Akkor pontosítok: Felagund Felagundról... :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296616 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

dorwinion írta: Egyébként találtam rólad egy szép képet Felagund!



OFF: attól tartok ezt nem tudom értelmezni... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295834 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megjegyzésem Haldír halálához: én ott elsírtam magam. :oops: :roll:
Nagyon kedveltem a karakterét, és eléggé mellbevágott, hogy megölték.
Ezt csak amolyan kiegészítőnek szántam, hogy miért is zavartak a tündék Kürtvárban.
Ha nem mennek oda, nem csatáznak.
Ha nem csatáznak, Haldír nem hal meg.
Ha Haldír nem hal meg, nem kell elsíratnom! :lol:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295492 Írta: Tirien Tindomiel
Tirien Tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mondjuk ezt nem azért mondtam,hogy rossz lenne így a film,csak hát mégis... :oops: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295475 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudom, de hát a remény hal meg utoljára... :lol:

Egyébként találtam rólad egy szép képet Felagund!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295470 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tirien Tindomiel írta: Tiszta depresszió,hogy ahelyett hogy elhajóztak volna,mentek meghalni.


Miért, leszámítva a pár száz (ezer) év Mandost, a végeredmény ugyanaz ;)

Dorwinion: nem hiába hívták az Utolsó Szövetséget _utolsónak_ ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295465 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a forgatókönyvírókat nem kellene ennyire bántani, elvégre évekig dolgoztak a könyv filmre írásáért úgy, hogy nem tudhatták biztosan, hogy ez valaha is megtörténik. Azonkívül a könyveknek és a filmeknek megvannak a maguk műfaji sajátosságai. Ami nagyon jó a könyvben azt sokszor nem lehet belerakni egy filmbe, mert &#8222;kilóg&#8221; onnan és fordítva. Például és is nagyon vártam a megye megtisztítását a harmadik részben és amikor hallottam, hogy nem lesz benne, fintorogtam. Aztán megnéztem a filmet és csendesen bólintottam. Egy könyvben le lehet zárni minden szálat, van rá hely és idő, de a filmnek már így is túl sok vége volt. Egyébként valahol olvastam- vagy a DVD- n volt? -, hogy a Király visszatér első rendezői változata valamivel több, mint 6 óra hosszú volt. Hogy ebből 3 óra legyen, óhatatlanul vágni és kivágni kellett. Nyilván mindenkinek talál benne olyat, ami nem teszik neki- én is, és lefogadom, hogy PJ is -, esetleg még egy kicsit sikítozik is miatta, de összességében egy nagyon jó adaptációt gyalázunk szét. Szerintem&#8230; :D

Helm szurdokhoz csak annyit fűznék, hogy amikor először olvastam a GyU-t, akkor mohón vártam, hogy az ostrom előtt majd jönnek a tündék és jól megadják annak a gorram Szarumánnak! A helyzet az, hogy még mindig csalódott vagyok amikor ezt a részt olvasom és nem jön egy fia tünde harcos sem szerencsétlen embereknek segíteni. :cry: Szóval nekem a Helm szurdok OK! :hello:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295457 Írta: Tirien Tindomiel
Tirien Tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem azért lenne pár szavam a forgatókönyv írókhoz ezért,mert jó hogy tündék,meg Haldir,meg minden,de már annyi ferdítés van a filmben,hogy nem kéne.Meg különben is,ne haljon már meg az a szerencsétlen,annyira sajnáltam... :( Tiszta depresszió,hogy ahelyett hogy elhajóztak volna,mentek meghalni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295342 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:
És ha visszaemlékeztek, amikor Haldír a földre roskadva még utoljára körbetekint mielőtt őt is elhagyja az élet, ő is mindenhol csak tünde halottakat lát, rohanit egyet se...


Megjegyzem, azt a pontot, ahol Haldír meghalt, konkrétan a tündék védték, nem a rohaniak...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295327 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szentem is, de gondolom ezzel akarták kifejezni a fegyelmezettséget. Egyébként nem nagyon tudom elképzelni máshogy ezt a megfordulásos dolgot. Ha könnyedebb lenne, az kábé "Hamupipőke balettozik" - hatást keltett volna.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294455 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Engem a kürtvári tünde-sereg elsőre a Baljós árnyak droidhadseregére emlékeztetett, amikor felállnak a mezőn, egyszerre megfordulnak és előveszik a sugárvetőiket.
Bocs, nem akartam ezzel senkinek sem a lelkébe gázolni! Nekem nagyon gépies, rideg, militarista motívum volt A két toronyban, ami zavart. Azt viszont elismerem, hogy hatásosnak hatásos, nagyon is. Csak én a tündékől idegennek éreztem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294445 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Felagund írta: (Megjegyzem, hitelesség ide vagy oda, szerintem a tündék bevonulása nekem a TTT egyik leghatásosabb jelenete ;) )


Jó, persze, hatásosnak tényleg hatásos volt, nem tagadom! :wink: Tény és való, hogy azért örültem, hogy látok tündéket a filmben, de azért mégis... :roll: Könyörgöm, miért pont Kürtvárban? Oké, persze, valahol villogni kellett a tündepáncélokkal is, de nem értem, miért kellett ennyire elkanyarodni a könyvtől.

És ha visszaemlékeztek, amikor Haldír a földre roskadva még utoljára körbetekint mielőtt őt is elhagyja az élet, ő is mindenhol csak tünde halottakat lát, rohanit egyet se... Khm-khm, kérem szépen, azért ezt mégiscsak túlzás. :roll: Ha már odaráncigálnak egy seregnyi tündét, legalább ne azt mutassák, hogy hullanak mint a legyek, mert a tudatlan ember erről egyből arra következtet, hogy a tündék mennyire rossz és esendő harcosok.

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294144 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!
Nekem is furcsák voltak a tündék Kürtvárban, de aztán arra gondoltam, hogy a könyvben is harcolnak a tündék, kiveszik a részüket, csak máshol. Ezt valahogy meg kellett mutatni. Tolkiennek elég egy mondat, hogy ezt érzékeltesse. Legolas azt mondja, hogy örülne száz jó bakacsinerdei íjásznak. Aztán messzire tekint (mert ő aztán tud), majd azt mondja, a háború ment el az ő földjükre. Később is van valahol utalás arra, hogy ott is voltak ám harcok, meg a törpöknél is. Könyvben erre is elindul az ember képzelete, de filmen ez nem megy.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294012 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Phaedra/Namarie írta: De könyörgöm: miért kellet mutatani a halomra gyilkot tündéket? miért kellett mindnek meghalnia??????


Nem halt meg mindegyik, mert amikor visszavonultak Kürtvárba, akkor nagyon sok tünde futott a lépcsőn felfelé. (kettő meg Gimlit cipelte)

Felagund!
Szvsz a tündék megjelenése tisztelgés és főhajtás volt a beleriandi háborúk, és a Szilmarilok előtt.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293943 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehet, de nagyon szép a tündebevonulás addig, míg mind nem fordítja egyirányba a fejét. Az túl emberi.

De könyörgöm: miért kellet mutatani a halomra gyilkot tündéket? miért kellett mindnek meghalnia??????

Egyébként a tündék jelenlétére egyszer Morgana daott nekem eg yokso választ: a rendező ezzel érzékeltette a tündék és az emberi világ különválását.

H atovábbgondolom, a tünde- szál a másik két résszel való kontinuitás miatt kellhettet. ha figyelitek, a tündék áldozata itt mondhatni, értelmetlen, csak a hűség hozza őket a biztos halálukba. Ezáltal még jobban érzékelteve vegyon, hogy az ő idejük lejár.

Valamint az sem árt, hogy az orkok ocsmány, alattomos harcmodorát- ha ugyan ezt lehet így nevezni- bemutatják.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293929 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A tündék szerintem azért voltak benne, hogy a jelmeztervezők meg tudják mutatni, hogy mekkora vagány páncélokat tudtak tervezni a tündéknek, amiket enélkül ki kellett volna dobni... (Megjegyzem, hitelesség ide vagy oda, szerintem a tündék bevonulása nekem a TTT egyik leghatásosabb jelenete ;) )

A koponyák valószínűleg hasonló okból kellett felhasználni, biztos PJ rendelte őket rutinból, mikor meghallotta, hogy filmet rendezhet...

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293805 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

A Szürke Zarándok írta: 1. Ami nekem nagyon nem tetszik, az az, hogy Frodó elküldi Samut.
2. Aztán az, hogy Gimliből az egész trilógiában kicsit nevetséges figurát csináltak, mondhatni, ő a "humorfelelős" a filmben. Ez nem felel meg a valóságnak.
3. Aztán butaság volt a Helm-szurdokba tündéket hívni, különösen azért, mert ugyebár az összes tündének el kell esnie ahhoz, hogy ne kelljen a csata után valamit kezdeni velük... Ami abszurdum, hiszen a tündék legalább annyira jó harcosok, mint a rohaniak.
4. Nagyon nem tetszik, amikor a bővített harmadik részben a Holtak Ösvényében koponyaeső zúdul Aragornékra. Más módon is meg lehetett volna ezt oldani.


Ami Frodót és Samu elküldését illeti, nyilvánvaló, hogy csak egy hollywoodi filmfogás volt az egész, és aki olvasta a könyvet, nyílván nem díjazta a dolgot. Nekem se nyerte el a tetszésemet, habár arra jó volt, hogy ezáltal még jobban megmutatkozzék Samu gazdájához való őszinte ragaszkodása, mikor megtalálta azon a sziklán a lehajított lembas ostyákat és visszafordult, hogy Frodó után menjen.

Gimli mókamesternek való beállítása tényleg nem volt valami szerencsés, de el kell ismernem, én is jókat nevettem egyes poénjain, habár sok volt köztük az erőltetett vicc is.

A Helm-szurdokot elöntő tünde seregeket szintén nagyon furcsáltam, és a mai napig furcsálom. Teljesen egyetértek veled ebben a pontban: nem kellettek volna oda.
Mellesleg a tündék nemcsak hogy vannak olyan jó harcosok, mint a rohaniak, hanem messze felülmúlják őket. Végülis, hiába harcedzett lovas férfiakból áll a rohani sereg, mégiscsak esendő halandók, és meg sem közelíthetik az ügyességükről híres lothlórieni tündéket. Ennek ellenére a filmben java részt mégis csak tünde halottakat látunk...

A Holtak Ösvényét elöntő koponyákat viszont hatásosnak találtam, szerintem nem volt velük különösebb gond, habár tény és való, hogy nem volt könyvhű jelenet. Viszont a dúnadánokkal való találkozást én is nagyon hiányoltam. Lóbolond szívesen megnéztem volna, ahogy a dúnadánok lovai bemenjenek a Holtak közé, gazdájukhoz fűződő hűségük révén.

Ez meg az én véleményem! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293768 Írta: Iserath
Iserath válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
1. Ami nekem nagyon nem tetszik, az az, hogy Frodó elküldi Samut.
2. Aztán az, hogy Gimliből az egész trilógiában kicsit nevetséges figurát csináltak, mondhatni, ő a "humorfelelős" a filmben. Ez nem felel meg a valóságnak.
3. Aztán butaság volt a Helm-szurdokba tündéket hívni, különösen azért, mert ugyebár az összes tündének el kell esnie ahhoz, hogy ne kelljen a csata után valamit kezdeni velük... Ami abszurdum, hiszen a tündék legalább annyira jó harcosok, mint a rohaniak.
4. Nagyon nem tetszik, amikor a bővített harmadik részben a Holtak Ösvényében koponyaeső zúdul Aragornékra. Más módon is meg lehetett volna ezt oldani.

Teljesen igazad van, szerintem beletehették volna a filmbe a dúnadánokat, és a találkozást velük. Gimli kifigurázása engem eléggé kiborított.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293236 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A Megye megtisztítása nagyon jó rész, de ha hűen be akarták volna mutatni a filmben, az még plusz egy óra lett volna. Ami éppenséggel belefért volna, az Toma és az Öreg-erdő. Nem tudom, hogyan, de valahogy beleférhetett volna.

A "csöpögős Frodós jelenetekről" én más véleményen vagyok. Szerintem az akciójelenet sok a filmben. Kellene még szünet bele, amikor nem történik valami izgalom, hanem olyan részek, amikor valami fontos beszélgetés hangzik el, vagy csak egyszerűen hosszan mutatnak valami szépet. Nem kell mindig valaminek történnie. Nekem alapvetően a hollywoodi ízű jelenetekkel van bajom.

1. Ami nekem nagyon nem tetszik, az az, hogy Frodó elküldi Samut.
2. Aztán az, hogy Gimliből az egész trilógiában kicsit nevetséges figurát csináltak, mondhatni, ő a "humorfelelős" a filmben. Ez nem felel meg a valóságnak.
3. Aztán butaság volt a Helm-szurdokba tündéket hívni, különösen azért, mert ugyebár az összes tündének el kell esnie ahhoz, hogy ne kelljen a csata után valamit kezdeni velük... Ami abszurdum, hiszen a tündék legalább annyira jó harcosok, mint a rohaniak.
4. Nagyon nem tetszik, amikor a bővített harmadik részben a Holtak Ösvényében koponyaeső zúdul Aragornékra. Más módon is meg lehetett volna ezt oldani.

Alapjában véve Jacksonék hozzáállásával, sok elvitathatatlan és hatalmas érdemen túl (mint pl. a látványvilág elsőosztályú megoldása) az a fő gond, hogy folyamatosan siettetik a történetet. Az első, hogy haladjon a sztori. Nem az kellene, hogy még hosszabb legyen, hanem máshogy kellett volna a történethez hozzáállni.

Ami a filmben csodálatra méltó, az elsősorban a látványvilág, aztán a zene, a szereplőválasztás nagy része stb. De ahogy magához a történethez hozzáálltak, az sok lényeges helyen csapnivaló. Ez az én véleményem.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293215 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez ügyben érdemes a háttéranyagokban böngészni. A + DVD-ken rengeteg a hasznos infó, ajánlom azt a részt, ahol a forgatókönyv írásáról részletesen mesélnek. Forgatókönyvet írni sem egyszerű :)

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293079 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

endor írta: Szerintem is főleg arról hogy vissza menek a Megyébe.

Nem is főleg erről, de ami csak a bővítettbe fért bele, az simán beleférhetett volna a simába(bár a bővítettet még nem láttam)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293012 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem is főleg arról hogy vissza menek a Megyébe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292940 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintema filmbe a sok Frodós, csöpögős jelenet helyett, még belerakhattak vola valamit a könyvből.Különösen a harmadik részben! ( elnézést az Elijah rajongóktól )

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291678 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szarumán az angolban ezt mondja: "the hour goes late", ezt mind a moziváltozatban, mind a bővítettben "késő estére jár"-nak fordították - tévesen (ld. napsütés).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.659 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére