Film <-> Könyv különbségek

Több
16 éve 8 hónapja #340697 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De Szarumán is valahogy másképp jelenik meg a filmben, mert ott úgy, mint aki Mordornak dolgozik, de igazából a könyvben mindenkivel egyszerre akart kiszúrni, és mindkét fél pikkelt rá.

Jól meg is szívta :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340685 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nesi írta: Hát igen, én biztos nem mernék farkasszemet nézni Szauron filmbéli Szemével... :wink:
A könyvben például el tudtam volna képzelni Szauront, ahogy előrukkol valami váratlan és gonosz tervvel, a filmben meg... nem igazán... :roll: :D


Átadta a lehetőséget Szarumánnak, hogy Ő előrukkolhasson tervekkel! :D :D:D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340675 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát igen, én biztos nem mernék farkasszemet nézni Szauron filmbéli Szemével... :wink:
A könyvben például el tudtam volna képzelni Szauront, ahogy előrukkol valami váratlan és gonosz tervvel, a filmben meg... nem igazán... :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340634 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De a könyvben végig érezni lehet háttérként,hogy jelen van, és ő irányítja a dolgokat (már amit :) ). És ott azért félelmetesebb (nekem legalábbis az volt...). Azt meg már tisztáztuk párszor, hogy a reflektorozás igen mókás... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340633 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A legrosszabnak mégis csak azt tartom, hogy a nagytöbbség most azt hiszi, hogy az egész egy szem, és semmi más. Ötletes megoldás volt, meg minden, de szerintem a könyvben az csak jelképes, és a palantírra utalt.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340629 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Encsi írta:

Attila írta:

Encsi írta: Miért, mi nem vagyunk elegen? :D :D
A sírbuckákra én is kiváncsi letttem volna. A filmbeli Szauron meg.. nemtom. de szerintem röhejes lett. :?


Kicsit olyan érzésem volt amikor Isildur levágta az Egy Gyűrűt az ujjáról mintha egy robotot látnék magam előtt aki ott szenved és készül felrobbani. Lehet, hogy ezzel csak één vagyok így de valahogy az...fura.


Nekem már eleve az a buzogányozás nem nagyon tetszik.
A filmbeli Szauronnal az a baj, h senki sem veszi ki belőle, hogy tulajdonképpen egy félelmetes hatalmú varázslóról van szó, és nem ismerik el, h hmm, igen, ez aztán igazi főgonosz, akitől tényleg félni kéne. A nazgulok félelmetesebbek voltak, mint az a világítótorony szerűség :?


Ez most sajnos jogos. :? És amikor megláttam a nazgulokat felvetődött bennem a kérdés, hogy akkor most ki szolgál kit? Mert tény, hogy sokkal félelmetesebbek. De Szauron azon kívül, hogy stíröl mindenkit meg ilyen fekete esőfelhőt küld az orkjai elé...hát nem sok gonoszság árad tőle. Mondjuik a könyvbe se jelenik meg olyan hű de nagy dolgokkal. :cry:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340624 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Attila írta:

Encsi írta: Miért, mi nem vagyunk elegen? :D :D
A sírbuckákra én is kiváncsi letttem volna. A filmbeli Szauron meg.. nemtom. de szerintem röhejes lett. :?


Kicsit olyan érzésem volt amikor Isildur levágta az Egy Gyűrűt az ujjáról mintha egy robotot látnék magam előtt aki ott szenved és készül felrobbani. Lehet, hogy ezzel csak één vagyok így de valahogy az...fura.


Nekem már eleve az a buzogányozás nem nagyon tetszik.
A filmbeli Szauronnal az a baj, h senki sem veszi ki belőle, hogy tulajdonképpen egy félelmetes hatalmú varázslóról van szó, és nem ismerik el, h hmm, igen, ez aztán igazi főgonosz, akitől tényleg félni kéne. A nazgulok félelmetesebbek voltak, mint az a világítótorony szerűség :?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340620 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Encsi írta: Miért, mi nem vagyunk elegen? :D :D
A sírbuckákra én is kiváncsi letttem volna. A filmbeli Szauron meg.. nemtom. de szerintem röhejes lett. :?


Kicsit olyan érzésem volt amikor Isildur levágta az Egy Gyűrűt az ujjáról mintha egy robotot látnék magam előtt aki ott szenved és készül felrobbani. Lehet, hogy ezzel csak één vagyok így de valahogy az...fura.

Acho! Persze OK! Igaz PJ rendezte. Persze ha 5-6 óra lett volna szerintem akkor is megnéztük volna. :twisted: Mi már csak ilyenek vagyunk. :D :D:D:D:D:D:D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340613 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Miért, mi nem vagyunk elegen? :D :D
A sírbuckákra én is kiváncsi letttem volna. A filmbeli Szauron meg.. nemtom. de szerintem röhejes lett. :?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340610 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megértem, Attila, de mint erről már többször és több topikban szó esett:
1. PJ rendezte, tehát az ő ízlése szerint mentek a dolgok
2. ha minden fontosat beleraknak, könyvhűen, akkor részenként 5,5-6 órával lehetett volna számolni.azt meg tudod,ki nézi meg... ;-) /rajtunk kívül persze :twisted: :D /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340608 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Acho írta: Valóban, Attila, de azt vedd figyelembe, hogy a Gyűrűk Ura nem egy musical filmváltozata... ;-)


Az tény, hogy nem musical film. De lehet, hogy ez...nos én nem azt várom el, hogy a könyvet lássam magam előtt a filmvásznon. És tény, hgoy nem, musicalfilmet akartak benne csinálni de ...valahogy egy kicsivel néhány dallal több...nos...szerintem úgy jobb lett volna. Bár az tény, hogy így is fantasztikus lett de valahogy ezt vártam volna.
Hát, hogy nem volt benne Bombadil Toma azt nagyon sajnálom hiszen olyan embert mutatott volna akin... nem fog a Gyűrű hatzalma. Jólehet, hogy Szauron benne volt de hát ő...neki benne kellett lennie.
És azért kiványcsi lettem volna, hogy hogyan csinálják meg a Sirbuckákat. :roll: Ja és a fanyűvőket is.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340607 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valóban, Attila, de azt vedd figyelembe, hogy a Gyűrűk Ura nem egy musical filmváltozata... ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340589 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bombadil Tomát is kár, hgy kihagyták, de megértem, mert nem illett volna bele a filmbe.
Sajnos nem mindig adja vissza a könyv hangulatát.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340582 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nesi írta: A filmben alapvetően mindenki sokkal komolyabb, a könyv alapjában véve... hogy is mondjam... barátságosabb. Gondolok itt például ugye Gandalfra, meg arra is, hogy azért a hobbitok énekelgettek az úton. Persze megértem, hogy a filmbe nem fért volna bele...


Végül is a Harry Potter 5-ben volt egy kimaradt jelenet (illetve több is)amikor Fred és George a sárkánybombát akarom mondani tüzijátékot eldobka és amikor már mindenki kiért az udvarra Umbridgenak meg kellett volna állnia az ajtóban füstölő hajjal és Flics úrnak ezt el kellett volna fújni. A filmben látszik egyszer egy pillanatra, hogy Dolores mikor a nyakába zuhantak az idióta rendeletei ott füstöl a haja és itt lett volna az az ominózus pillanat ami kb. 5 mp. Nos nem ezen múlott volna a film hosszúsága. A Gyűrűk Urába is hiányoltam az énekeket amik benne voltak...sokkal színesebb sokkal közvetlenebb lett volna, barátságosabb, persze tény hogy hosszabb is de pl. a bővített változatba ezt bele tehették volna. Mondjuk abba már több volt az énekelgetés pl: Trufa és Pippin éneklése a Zöld Sárkányba, Aragorn éneke amikor mennek Völgyzugolyba meg a tüündék éneke amikor mennek Szürkerév felé és látja Őket Samu...De ez még mindig számottevően kicsi. :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340579 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmben alapvetően mindenki sokkal komolyabb, a könyv alapjában véve... hogy is mondjam... barátságosabb. Gondolok itt például ugye Gandalfra, meg arra is, hogy azért a hobbitok énekelgettek az úton. Persze megértem, hogy a filmbe nem fért volna bele...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340574 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Remélhetőleg áthozva a témát az előzetesek topicból:

Nekem például az volt kicsit furcsa, hogy Gandalf miután (beleesett a tejes kocsiba) vagyis Fehér Gandalf lett a könyv alapján számomra levő karakter valahogy kicsit közvetlenebb volt. A filmben pedig túlságosan is talányokban beszélt ami persze a könyvbe is így volt de talán lehet, hogy ez így kicsit...erősítve lett.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #330525 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Attila most akciósan 5-5 ezer forint darabjuk összesen 15ezer+ postaköltség, az akció június végéig van, az xpress.hu-n, a dvdfutar.hu-n vagy a netpiac.hu-n!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #330448 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mennyi is lenne akkor a film? (Ne mondjátok, hogy olvassak vissza, mert már vissza olvastam!!! :D
Na már most ez mennyibe is kerülne együtt a FOTR a TTT ÉS a ROTK?

Ha valaki tudja akkor privinek is örülnék! Léci! :clown:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #330288 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
No, megérkezett a trilógia, minden rendben ment, még popcornt is kaptam minden részhez :) , már csak idő kéne, hogy élvezhessem a filmeket, na de majd a is lesz. De ezek a díszdobozok nagyon szépek a szoba díszei lesznek majd, akinek van pénze rá, annak azt tudom mondani, hogy most érdemes rá beruházni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #329129 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem csak az xpress.hu-n van akció, dvdfutar.hu, netpiac.hu szintén olcsón adja a bővített változatokat külön-külön, nekem már csak a Gyűrű szövetsége hiányzik elvileg a raktárból, aztán küldik is.
Cortez 71, egyébként jók ezek az extrás díszdobozok, amikben ez a Gollam szobor, meg Minas Tirith stb. van, mert elég borsos az áruk én külön megvenném az extrákat szívesen, de egyben a DVD-vel sokért adják :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #329025 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta: Ahogy nézem, a FotR díszdobozt leárazták, a Két Toronyt bezzeg nem :evil: Pont az a Gollam szobor hiányzik. Na majd máskor :D

Még el kell kicsit gondolkodnom rajta, de ha csak a szobor hiányzik, esetleg el tudom adni neked. Még ki sem lett hámozva a díszdobozból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328971 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nóli i linantea írta:

Inferno írta: Üdv!

Köszi szépen az infót, mától van az akció, akit érdekel gondolja meg, én már rendelem is meg, szerintem kihagyhatatlan ajánlat, annyira nem kell az a dísz doboz akkor! :)

Hol van ez az akció?

Az Xpress.hu-n. Ahogy nézem, a FotR díszdobozt leárazták, a Két Toronyt bezzeg nem :evil: Pont az a Gollam szobor hiányzik. Na majd máskor :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328969 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Inferno írta: Üdv!

Köszi szépen az infót, mától van az akció, akit érdekel gondolja meg, én már rendelem is meg, szerintem kihagyhatatlan ajánlat, annyira nem kell az a dísz doboz akkor! :)

Hol van ez az akció?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328959 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!

Köszi szépen az infót, mától van az akció, akit érdekel gondolja meg, én már rendelem is meg, szerintem kihagyhatatlan ajánlat, annyira nem kell az a dísz doboz akkor! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328879 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ilweran írta: Inferno!
A világon semmi különbség nincs a két kiadás között, csak a díszdoboz. Ugyanaz a háromszor négy DVD, ugyanazokban a tokokban van egyben berakva egy szép díszdobozba, amin a Gyűrű-felirat van felül. Ennyi. Szép kiadás, de csak az a doboz szvsz nem ér meg annyi pluszpénzt.

Így van, csak egy dobozba vannak belerakva. Pluszpénzt ez a kiadás nem ér, a szobros igen. Vedd meg külön-külön, Inferno, jobban jársz ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328877 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Inferno!
A világon semmi különbség nincs a két kiadás között, csak a díszdoboz. Ugyanaz a háromszor négy DVD, ugyanazokban a tokokban van egyben berakva egy szép díszdobozba, amin a Gyűrű-felirat van felül. Ennyi. Szép kiadás, de csak az a doboz szvsz nem ér meg annyi pluszpénzt.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #328786 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!

Lehet nem teljesen ide tartozik, de jobb helyet nem találtam. Akinek meg lenne a Bővített változat 12 DVD-n együtt egy díszdobozban, megmondaná esetleg, hogy milyen lenne az a doboz, hogy valamilyen különleges dolog lenne e, mert most több helyen le van árazva a film bővített változata külön-külön részenként. De egyben ugyanúgy 24ezer FT, most pedig külön-külön a részeket 15ezer forintért összesen meg lehetne venni és most elgondolkodtam rajta, csak kíváncsi lennék van e valamilyen különbség az egyben megvásárolható változat egy nagy dobozban és a külön-külön megvásárolható kiadások között?

Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #321683 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Inferno írta: Galadriel melyikről hallottál már?

Felagund, na pontosan így gondoltam;
Ralph Bakshi 1978 Gyűrűk ura kb. fele 1 rajzfilmben.
Arthur Rankin Jr., aki a Hobbitot (1977) jegyzi megvette Bakshitól a jogokat és megcsinálta a Király visszatér rajzfilm változatát 1980-ban Return of the King címmel. Sil látom megértettél :D


Csak érdekességnek hozzáfűzöm, hogy a kudarcba fulladt/ befejezetlne Gyűrűk Ura rajzfilm készítésében Peter Soyer Beagle (Az utolsó egyszarvű, Tamsin, A fogadós éneke, a Karakoszki varázsló, satöbbi) is részt vett, mint producer.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #321586 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát igen a filmre én is kíváncsi vagyok, a rajzfilm, hát érdekes :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #321566 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Inferno írta: Galadriel melyikről hallottál már?


Az 1978-as vagy az 1980-asból (nem tudom pontosan... ) láttam részleteket. youtube.com-on bukkantam rá, még régebben. ;-) de a 1977-esről nem tudtam.. :D (én a filmet várom a Hobbitból, de fogalmam sincs mi lesz belőle.. :( )

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.653 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére