Filmzene

Több
21 éve 11 hónapja #56344 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Filmzene
Ulmo:
Az lehetséges, pedig nagyon hegyezi a fülét! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56340 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Ithil: a hiba nem benned van, hanem inkább az énekesben. Ha nagyon figyel az ember, és többször meghallgatja a kérdéses zenét, akkor foszlányokat elkaphat belőle. Nemhiába mondja Legolas a filmben, hogy "nem tudom lefordítani nektek", talán ő sem érti tisztán :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56309 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Filmzene
Igen! A címek a fejezetek címei! Ezt én zseni :lol: már akkor észrevettem amikor keserves munkával összekapart pénzecskémen megvettem a CD-t :)
Azt én sem értem.Mármint nem azt értem ami le van írva... De mondjuk az Aníronon kívül semmit sem úgy értek ahogy le van írva és nem angol.

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56227 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Filmzene
Gandalf siratójának szövegét nem véltem felfedezni az énekben. :?
Bennem van a hiba vagy csak a kiejtés miatt van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56200 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Igen, a kazin (és a CD-n is :) ) olyan sorrendben vannak a számok, ahogyan a filmben következnek az események, sőt, ha megfigyeltétek, a számok címei egy-egy fejezetnek a címei a könyvből (fő a magyarosság! ;) ) tehát még a könyv időrendjét is követik! (Úgy-ahogy... :) )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56135 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Filmzene
A kazin? Ha a kazin ugyanúgy vannak a számok mint a CD-n akkor igen.Olyan sorrendben mint ahogy a filmben is van.

Azt már tudtam hogy a CD-n nincs rajta az összes zene ami a filmben hallható volt,de azt hittem hogy legalább azok amik rajta vannak,úgy vannak ahogy a filmben is.Pedig nem.A Concerning Hobbits-ból is kihagytak egy kicsit,ami a filben benne volt :( És ez engem zavar! Nem igaz hogy az már nem fért volna bele!

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56114 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Filmzene
A kazin mien rendszer szerint vannak a zenék, mert nem naon jövbök rá! A Film szerint?
__________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56069 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Igen, akár a jelmondatod is lehetne :) De komolyan: jó munkát ritkán lehet pillanatok alatt végezni (vagyis jó munkához idő kell!).
Azért csak óvatosan a dicsérő szavakkal, még a végén a fejembe szállnak, és nem tudom, mitől irkálok marhaságokat :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56065 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Filmzene
Ez most bók volt, Ulmo?
Mit szólók a többihez? Mármint azon kívül, hogy az Aníron sinda és nem quenya? :lol: :lol: :lol:
Természetesen most is földig hajolok a bölcsességed és a tudásod előtt, bár még nem teszteltem a szövegeket éneklés közben. De ami késik, az nem múlik. (Ez akár a jelmondatom is lehet, igaz Ulmo? :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56055 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Erről ismerszik meg az igazi tehetség, másoknak passzolja át az elismerést :lol:
(Brisa: azért köszi, hogy nem hagyod feledésbe merülni a műveinket! Az újabbakhoz mit szólsz?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55975 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Filmzene
Héééé, azt nem én fordítottam!!!!!!!!!!!! Hanem ULMO és OLÓRIN!
(Bár ki tudja, lehet, hogy az ő neveik alatt is én futok... :lol: :wink: :D ) :roll:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55913 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Filmzene
Brisa: Nagyon jó lett a May it be lefordításod

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55694 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
varda: köszi, legközelebb nem írok hülyeséget (hogy honnan vettem, hogy az Aníron quenya... :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55630 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Filmzene
Csak zárójelben jegyzem meg: az Aníron sinda, nem quenya

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55619 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Filmzene
ULMO:NAGYON JÓ!!!!!!!! 8O
:D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55617 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Ezek gyönyörűek, köszönjük szépen! :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55593 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Filmzene
Köszi Ulmo,tök jó,hogy megcsináltad! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55546 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Itt van Gandalf siratóéneke (Az első verszak quenya, a második sinda - angol fordítás alapján)

Gandalf siratóéneke

A Olórin i yáresse
Mentaner i Númeherui
Tírien i Rómenori
Maiaron i Oiosaila
Manan elye etevanne
Nórie i melanelye?

Olórin, ki régen volt…
Kit Nyugat Urai küldtek
Hogy őrködjön Kelet felett
Maiák legbölcsebbike
Mi kényszerített,
Hogy eldobd, amit szerettél?

Mithrandir, Mithrandir, A Randir Vithren
Ú-reniathach i amag galen
I reniad lín ne mór nuithannen
In gwidh ristennin, i fae narchannen
I lach Anor ed ardhon gwannen
Caled veleg ethuiannen.

Mithrandir, Mithrandir, Szürke Zarándok
Nem jársz többet a Föld zöld mezőin
Utad sötétségben ért véget
A bilincsek elvágva, a lélek megtöretett
Anor Lángja elhagyta ezt a Világot
Kioltották a nagy lángot.

Itt pedig az Aníron (az eredeti quenya)

Aníron

O mór henion i dh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55537 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Akkor itt az 'In Dreams' (Nazgúl ugyan már megcsinálta egyszer ápr. 21-én, de remélhetőleg nem fog megharagudni :wink: )

Az Álmokban

Mikor jön a fagyos tél,
És elborít a sötétség,
A homályos nap alatt
Szürke esőt ont ránk az ég.

De álmomban
Még hallom neved
És álmomban
Találkozom majd veled.

S ha az ég a földre hull
És a világvége jő
Egy hang a sötététen túl
Szólít engem
Odamegyek
S visszatérek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55407 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerintem is sokan örülnének a fordításoknak,például én is. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55401 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Sztem sokan megköszönnék, ha megtennéd (megtennétek), köztük én is! ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55328 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerintem van rá igény :wink:

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55295 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Ha van igény az In Dreams-re (A May It Be előtt szól), Gandalf siratóénekére, vagy az Aníron-ra, ezekhez is írhatunk magyar szöveget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55286 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Filmzene
Kerestem a May It Be szövegét magyarul. Gondoltam nektek is ide másolom.

Ulmo
Úgy legyen

Legyen, hogy egy esti csillag
Fénye hulljon rád
Legyen, hogy ha a sötét leszáll
Megmaradj, mint igaz barát
Magányos úton jársz
Messziről vajon hazatalálsz

Mornie utúlië (Eljött a Sötétség)
Higgy, és megtalálod utad
Mornie alantië (A Sötétség leszállt)
Egy ígéret él már lelkedben

Legyen, hogy a homály szavát
Elvigye a szél
Legyen, hogy útnak indulj
Ha új nap kél
Ha elmúlt már az éjjel
Keresd a Napot a fénnyel

Mornie utúlië (Eljött a Sötétség)
Higgy, és megtalálod utad
Mornie alantië (A Sötétség leszállt)
Egy ígéret él már lelkedben

Egy ígéret él már lelkedben

Olórin
May It Be -- Úgy legyen

Vajha esti csillagok
Vonnák fénybe léptedet
Sötétség, midőn leszáll,
Erő tartsa szívedet;
Magányos úton jársz,
Ó, mily távoli honod.

Mornie utúlië (Eljött a Homály)
Bízz, és bizton utadra lelsz;
Mornie alantië (Lehullt a Homály)
Lelkedben már ígéret él.

Rémek árny-sikolyát
Szaggassa szét a szél,
Legyen fény az útadon
társ, míg hajnal kél;
Az éj felett győztesen
Majd a Napra rátalász.

Mornie utúlië (Eljött a Homály)
Bízz, és bizton utadra lelsz;
Mornie alantië (Lehullt a Homály)
Lelkedben már ígéret él.

Lelkedben már ígéret él.

(Tényleg, senki nem tud semmit Olórinról? Úgy eltűnt... :cry: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 órája #54702 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Kori írta: Elkezdtem letölteni a Cross Borns-t, nekem tetszik, még jó, hogy felnéztem ide, és megtaláltam a linket, mert megvettem volna! :)

Ezt a linket most ráadásul teljesen véletlenül találtam, Elendil kérdezte valahol, hogy honnan lehet letölteni a filmzenét. Be akartam neki írni a linket, de amikor megnéztem, kiderült, hogy az már nem működik, leszedték, viszont fent volt a Cross Borns. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 órája #54697 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene
El tudná nekem valaki küldeni a Flight to Ford szövegét? :lol: :wink: :) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 7 órája #54669 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Filmzene
Kori:
Én pl szoktam hallgatni Nightwisht meg hasonlovakat. Blind G.-t még nem hallottam, de állítólag jobb a CB-nál.

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 9 órája #54663 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Filmzene
Azokat sajnos nem ismerem, de ha megadod a címet akkor letöltöm és meghallgatom.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 23 órája #54594 Írta: Kori
Kori válaszolt a következő témában: Filmzene
Elkezdtem letölteni a Cross Borns-t, nekem tetszik, még jó, hogy felnéztem ide, és megtaláltam a linket, mert megvettem volna! :)
De nem tudom, szoktatok-e hallgatni más együtteseket, akiket megihletett a GYU. Pl: Blind Guardian, Nightwish, Stratovarius etc. Szerintem nagyon érdekes, hogy kikre milyen benyomást tett, és olyan jó azoknak, akiknek van művészi érzékük, hogy kifejezzék élményeiket a könyvvel kapcsolatban! És ezekben az a legjobb, hogy nem a filmhez van igazítva a zene (nem mintha bármi bajom lenne a filmzenével, szerintem tökéletesen el van találva!)

"Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja." /Babits/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #54405 Írta: Leana
Leana válaszolt a következő témában: Filmzene
Ha már a GyU által ihletett zenéről van szó, szólok, hogy a Magyar Könyvklubtól meg lehet rendelni a Tolkien Ensemble előadásában a könyvben lévő dalok és versek megzenésített változatát. Ha valaki ennyiből még nem tudja eldönteni, hogy érdekli-e vagy sem, letölthet néhány számot az Audiogalaxy.com rendszerén keresztül. Előre szólok, hogy ez egy kicsit másabb stílus, mint a Cross Borns.

"All we have to decide is what to do with the time that's given to us." (Gandalf)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.826 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére