J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 2 hónapja #285070 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Olyan aranyos, amikor az embörkék ott tolakodnak a könyvekért... Én már néhány hónapja elolvastam angolul. :D Csak az a szokásos HP- stílus. És hullanak a szereplők... :twisted:

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285062 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!
Ha érdekel valakit a félvér herceg 3400 ft-ért az privizzen.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284993 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tyű, jó hogy szóltál, akkor már inkább megvárom a 22-ét. Azért ez nagyon gáz. Képzelem milyen jó hangulat uralkodhat egy kiadónál, mikor egy ilyenre fény derül. :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284991 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Örömmel jelentem, hogy ma reggel hét órakor kezembe vehettem az első tízezer darab Harry Potter és a Félvér Herceget.... :D
Igen, lehet utálni, könyves cégnél dolgozom, azóta is azt számlázom, hogy holnap megkapják az interneten rendelők.....
Most következik a feketeleves. Csak az olvassa el, aki bírja idegekkel!!!!![size=9:1m1j6jom] Az egész első kiadás (mintegy 100000db) nyomdahibásan készült. :roll: :oops: 8O
Kicsit lefagytam mikor megláttam.................................................
A 617. oldal fele lemaradt, raktak bele egy pótlapot, amit be lehet illeszteni, de azért elég illúzióromboló a dolog. Aki már tűkön ül, és nem olvasta, az persze így is el tudja olvasni, de aki már olvasta angolul, az jobban jár, ha vár 22-éig, amikor jön az új kiadás, remélhetőleg hibátlanul.....
Bocs az ünneprontásért, de gondoltam, jobb ha nem otthon veszitek észre fizetés után....[/size]
A fordítás amúgy "érdekes", van néhány igen gáz dolog benne, de erről majd később.... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284942 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Próbáld meg itt !


Köszike!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284926 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Cerebrum: asszem ezt hívják úgy, hogy dátumelnézés? :P Amúgy állítólag valamelyik TESCOban már lehet kapni, bár az információforrás hitelességében kételkedem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #284925 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Ma kaján vigyorral tértem be egy Libri könyvesboltba, és már előre dörzsöltem a tenyerem, hogy végre hozzájuthatok a Félvér herceghez, erre látom ám, hogy még egy darab nincs. :? Most akkor megjelent már vagy sem? :roll:


Tudomásom szerint: 1 nap, 5 óra, 43 perc még hátra van :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284924 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ma kaján vigyorral tértem be egy Libri könyvesboltba, és már előre dörzsöltem a tenyerem, hogy végre hozzájuthatok a Félvér herceghez, erre látom ám, hogy még egy darab nincs. :? Most akkor megjelent már vagy sem? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284919 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Olyanra jöttem rá:D

néztük a HP3-at és éppen ott tartottunk, hogy Dementorűzés és Patrónus. Elkezdtek forogni a kicsi kerekek a fejemben. AKG-ban Patrónusai vannak a dikákoknak. Patrónus=mentor. mi más győzhetne le egy Dementort mint Egy Mentor:D És erre úgy kellett rájönnöm, hogy megnéztem a filmet:) pedig ez a kedvenc kötetem:DD

aha....azért megnyugtatlak én se jöttem rá :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284906 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Olyanra jöttem rá:D

néztük a HP3-at és éppen ott tartottunk, hogy Dementorűzés és Patrónus. Elkezdtek forogni a kicsi kerekek a fejemben. AKG-ban Patrónusai vannak a dikákoknak. Patrónus=mentor. mi más győzhetne le egy Dementort mint Egy Mentor:D És erre úgy kellett rájönnöm, hogy megnéztem a filmet:) pedig ez a kedvenc kötetem:DD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284902 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Szürke, nem? A masnija rózsaszín... uhh, hogy utálom én azt a banyát... (kicsi Flitwicket akkor kezdtem el nagyon imádni, mikor Umbiszivatott...)


Mindenki Umbiszívatott... :) Nekem McGalagony minig is kedvencem volt, de a sétapálcás jelenet után... :roll: :D


Meg a: "ne arra, a másik irányba tekerd..." McGal jó fej, csak ezt igyekszik titkolni... nem sok sikerrel.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284869 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: Szürke, nem? A masnija rózsaszín... uhh, hogy utálom én azt a banyát... (kicsi Flitwicket akkor kezdtem el nagyon imádni, mikor Umbiszivatott...)


Mindenki Umbiszívatott... :) Nekem McGalagony minig is kedvencem volt, de a sétapálcás jelenet után... :roll: :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284862 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Lin írta: Újabb szereplők:


Natalia Tena-ról és Helena McCrory-ról csak én nem találok képet, vagy más sem? :?


Próbáld meg itt !

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284807 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szürke, nem? A masnija rózsaszín... uhh, hogy utálom én azt a banyát... (kicsi Flitwicket akkor kezdtem el nagyon imádni, mikor Umbiszivatott...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284805 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Újabb szereplők:


Natalia Tena-ról és Helena McCrory-ról csak én nem találok képet, vagy más sem? :?

Luna így első ránézésére illik a szerepbe, bár én is másnak képzeltem el. :roll: Na mindegy...
Végül mégis Imelda Staunton kapta meg Umbridge szerepét? Nem tom... remélem jól játsza majd a kedvenc svk tanárunkat. ^^ Itt egy kép róla vörös hajjal... Milyen is volt Umb. haja? Rózsaszín?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284391 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Újabb szereplők:

Evanna Lynch - Luna Lovegood

Natalia Tena - Nymphadora Tonks

Imelda Staunton - Dolores Umbridge

Helen McCrory - Bellatrix Lestrange

Képek: pl. itt .

Forrás


Tyüh Lunát én kicsit másnak képzeltem, olyan kicsit sötétszőkébbnek és a szeme sem egész stimt, de azért remélem jó lesz.
Umbridge.... öhm, én azt hittem a nő olyan, mint egy béka...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284384 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Újabb szereplők:

Evanna Lynch - Luna Lovegood

Natalia Tena - Nymphadora Tonks

Imelda Staunton - Dolores Umbridge

Helen McCrory - Bellatrix Lestrange

Képek: pl. itt .

Forrás

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284263 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Bejelentették ki lesz Kingsley Shacklebolt és a fiatal James Potter megformálója az ötödik részben: George Harris és Robbie Jarvis. Az utóbbiról még nem nagyon találtam megbízható infot, talán ezen a képen ő látható.

Forrás


megnézném, ahogy átmaszkírozzák őt úgy, hogy Dan kiköpött mása legyen... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284182 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bejelentették ki lesz Kingsley Shacklebolt és a fiatal James Potter megformálója az ötödik részben: George Harris és Robbie Jarvis. Az utóbbiról még nem nagyon találtam megbízható infot, talán ezen a képen ő látható.

Forrás

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284008 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

cortez71 írta: Más: van még valaki úgy vele, hogy abszolúte nem érdekli a magyar kiadás jelenleg? Mert én, hogy már kétszer olvastam az angolt, nem igazán érzem a "bizsergést" a jövő hét utáni péntek miatt. Most valahogy a Narnia jobban érdekel vagy nem tudom... Mindenestre majd nyár körül beszerzem a Félvér Herceget magyarul is, addig úgysem lesz időm olvasni, szal csak fogná a szobámban a port :(


Azért bármennyire is tud az ember egy idegen nyelvet, és bármennyire is eredetiben a legjobb egy könyv, mégis sztem egy külön élmény (ha nem a legnagyobb), ha azt az anyanyelvünkön (is) (el)olvassuk. Meg aztán én személy szerint kíváncsi vagyok, hogy bizonyos nevek hogyan fognak átfordítódni, vagy hogy pl. SPOILER!!! az a rész, mikor Dumbledore beszélget az árvaház vezetőnőjével, és az mondja, hogy milyen különösnek találta a Marvolo nevet, ami hangzásra olyan, mintha egy cirkuszi artistáról lenne szó, SPOILER!!! na ez a rész hogyan lesz a magyarban...

Egy-két dologra én is kíváncsi vagyok, hogy hogy oldja meg a fordító. De úgy globálisan nem nagyon izgat a magyar fordítás... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284004 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Más: van még valaki úgy vele, hogy abszolúte nem érdekli a magyar kiadás jelenleg? Mert én, hogy már kétszer olvastam az angolt, nem igazán érzem a "bizsergést" a jövő hét utáni péntek miatt. Most valahogy a Narnia jobban érdekel vagy nem tudom... Mindenestre majd nyár körül beszerzem a Félvér Herceget magyarul is, addig úgysem lesz időm olvasni, szal csak fogná a szobámban a port :(


Azért bármennyire is tud az ember egy idegen nyelvet, és bármennyire is eredetiben a legjobb egy könyv, mégis sztem egy külön élmény (ha nem a legnagyobb), ha azt az anyanyelvünkön (is) (el)olvassuk. Meg aztán én személy szerint kíváncsi vagyok, hogy bizonyos nevek hogyan fognak átfordítódni, vagy hogy pl. SPOILER!!! az a rész, mikor Dumbledore beszélget az árvaház vezetőnőjével, és az mondja, hogy milyen különösnek találta a Marvolo nevet, ami hangzásra olyan, mintha egy cirkuszi artistáról lenne szó, SPOILER!!! na ez a rész hogyan lesz a magyarban...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283989 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak a horcruxot meg ne magyarítsa...


"Et tu mi fili Severe?"

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283963 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Á, ez egy mesterségesen gerjesztett dolog... Hiszen majd' 8 hónapja megjelent a könyv. Aki nagyon akarta már vagy elolvasta angolul, vagy beszerezte a kalózfordítást, amit lelkes magyar fiatalok barkácsoltak össze.

Nem tudom, hogy miért kell ENNYI idő a hivatalos fordításra, fordításban járatos ismerősöm aszonta, hogy 2 hónap alatt kényelmes tempóban lefordítható lett volna, 1 - MAX! 2 hónap a nyomdai előkészítés... Tehát, akár október végén, november elején kijöhetett volna...
Az üzletpolitika biztos... Karácsony előtt nem lett volna érdemes kihozni, mert akkor lehet, hogy mást nem vesznek meg az emberek, hanem ezt adják karácsonyra. Akinek meg fontos, az februárban is megoldja, hogy megvegye... Alkalom nélkül. Persze, ez egy felnőttnek könnyebb, saját keresettel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283960 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én valamiért nem félek tőle, hoyg elfogyna a boltokból, mire én odaérek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283951 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Ben Kenobi írta:

Libri írta: Olvassa az új Harry Potter könyvet a megjelenés napján!
Rendelje meg a Harry Potter és a Félvér Herceg című könyvet online áruházunkban február 9-én 10 óráig és a Libri már február 10-én kiszállítja az Ön által megadott címre!

Gondolom jó kis postaköltséggel :twisted: (nem szeretem a Librit :P )
Más: van még valaki úgy vele, hogy abszolúte nem érdekli a magyar kiadás jelenleg? Mert én, hogy már kétszer olvastam az angolt, nem igazán érzem a "bizsergést" a jövő hét utáni péntek miatt. Most valahogy a Narnia jobban érdekel vagy nem tudom... Mindenestre majd nyár körül beszerzem a Félvér Herceget magyarul is, addig úgysem lesz időm olvasni, szal csak fogná a szobámban a port :(


Akkor kérd a Bookline-tól ;) ! Előjegyzés van, 10-én házhozviszik, 15% kedvezményt adnak az árból, és Budapesten ingyenes a házhozszállítás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283846 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ben Kenobi írta:

Libri írta: Olvassa az új Harry Potter könyvet a megjelenés napján!
Rendelje meg a Harry Potter és a Félvér Herceg című könyvet online áruházunkban február 9-én 10 óráig és a Libri már február 10-én kiszállítja az Ön által megadott címre!

Gondolom jó kis postaköltséggel :twisted: (nem szeretem a Librit :P )
Más: van még valaki úgy vele, hogy abszolúte nem érdekli a magyar kiadás jelenleg? Mert én, hogy már kétszer olvastam az angolt, nem igazán érzem a "bizsergést" a jövő hét utáni péntek miatt. Most valahogy a Narnia jobban érdekel vagy nem tudom... Mindenestre majd nyár körül beszerzem a Félvér Herceget magyarul is, addig úgysem lesz időm olvasni, szal csak fogná a szobámban a port :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283821 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Libri írta: Olvassa az új Harry Potter könyvet a megjelenés napján!
Rendelje meg a Harry Potter és a Félvér Herceg című könyvet online áruházunkban február 9-én 10 óráig és a Libri már február 10-én kiszállítja az Ön által megadott címre!


basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282891 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Megjegyezném, hogy olvastam angolul, de annyira nem tudok angolul, hogy ne olvassam el magyarul is... :wink:
(Töröljétek ezt, ha útban van.)


Ezt most kicsavarnám egy kicsit:
"Megjegyezném, hogy olvastam angolul, de tudok annyira angolul, hogy ne olvassam el magyarul is..."
A magyar fordítás szerintem egy könyvben sem ér fel az eredetivel, az egyetlen amiért mégiscsak el fogom olvasni, mert kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan fordítja le T. T. B. bá a szójátékokat, Slughorn-t, meg egyebek. (ja meg ha már anyukámnak megveszem idén karácsonyra, vagy valamikor, miért ne olvassam el? :mrgreen: )

Enna: :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282882 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Enna írta: Egy csomó fontosat kihagytak, aminek híján csomó minden logikátlan lesz, mert hát pl., ha Kuport (vagy Kuprot...: :lol: )nem tették használhatatlanná, miért nem használják?! Úgy értem, bizonyítékként, hogy Caramel orra alá dörgöljék. Csak benyomnának enki egy veritaserumot, és nem férne többé kétség a cuccokhoz...
Grrr.


Idézzem Rowlingot? Ez nem menne, mert:

"A Veritaserum legjobban gyanútlan, gyenge és a védekezéshez (bármelyik módon való is az) megfelelő tudást nélkülözőkre hat. Barty Kuport közvetlenül a szer beadása előtt támadták meg, ezért még mindig kábult volt, ellenkező esetben ellenállt volna a szérum hatásának - nem nyelte volna le a szert és ártatlannak hazudta volna magát, átváltoztatta volna a szert valami hatástalanná, mielőtt megitta volna, vagy okklumenciát alkalmazott volna ellene. Másszóval mint a könyvben szereplő valamennyi varázslat, a Veritaserum sem becsaphatatlan. Minthogy néhány varázsló képes ellenállni a befolyásoltságnak, mások nem, ez igazságtalan és megbízhatatlan eszköz lenne egy tárgyalás eldöntésére."

Szóval, Rowling szerint nem megy... :( :)


Hát megint elkábítják, oszt' kész! Nem hiszem, hogy Dumbledore-nak nincsenek erre eszközei!!!

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282850 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nem láttam a filmet milyen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.041 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére