J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 2 hónapja #286576 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta:

Snuffles írta: És miért is nem öntötték ki a löttyöt a tálból a földre? Megúszhatták volna azt a csomó felesleges szenvedést, amit a lötty megivása okozott.

Max a pohárból miért nem öntötték ki? Mert előtte nem tudtak hozzáérni se... valszeg a pohárból sem sikerült volna kiönteni...
Voldemort tuti bombabiztosra tervezte a védelmet, hogy meg kelljen érte szenvedeni...

Hasonlóképp gondoltam, nem a tálból közvetlenül nyilván, hanem a pohárral kimeregetni a földre. A tál és a lötty se tud róla, hogy szájba öntik vagy a földre.
Voldi mindent jól tervezett eddig meg, szinte tökéletesre. Nem tudom elképzelni, hogy itt legyen valami kavarc, de azt se tudom elképzelni, hogy más megoldás nem volt.

Osztálytársamnak van egy olyasmi gondolata, ami felmerült már itt, mégpedig hogy Regulus írta a cetlire az üzenetet R.A.B. aláírással. Ugyanis a teljes neve a kisöccsének - hogy egyes feltevések szerint vagy a könyvben is így szerepel, nem tudom - Regulus Alphard Black. (Ha ez már előkerült itt és elkerülte a figyelmemet, akkor elnézést.)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286555 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: És miért is nem öntötték ki a löttyöt a tálból a földre? Megúszhatták volna azt a csomó felesleges szenvedést, amit a lötty megivása okozott.

Max a pohárból miért nem öntötték ki? Mert előtte nem tudtak hozzáérni se... valszeg a pohárból sem sikerült volna kiönteni...
Voldemort tuti bombabiztosra tervezte a védelmet, hogy meg kelljen érte szenvedeni...

Ezzel arra akartam célozni, hogy Voldemort így akart védekezni az ellen, hogy pl Dumbledore megszerezze a horcruxot, és arra nem gondolt, hogy valaki az ő táborából tör ellene valószínűleg nem szívjóságból.
Így az utóbbira nem hatott úgy az ital mint Dumbledore-ra, így megszerezhette egyedül.

Mmint, hogy csak a jókra hatott így a lötty? Igen, ez jól hangzik...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286467 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

És miért is nem öntötték ki a löttyöt a tálból a földre? Megúszhatták volna azt a csomó felesleges szenvedést, amit a lötty megivása okozott.

A lottyhoz nem lehetett hozza erni se. Valszeg kionteni sem lehetett a tálbol.

Gondolatolvaso bajital eleg valoszinutlen. Egy suvegnel mas a dolog:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286439 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
És miért is nem öntötték ki a löttyöt a tálból a földre? Megúszhatták volna azt a csomó felesleges szenvedést, amit a lötty megivása okozott.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286417 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem vagy volt egy másik mód, hogy kiszedjék a medált a tálból, vagy a folyadék csak azokra hat ilyen gonoszul, akik maguk jók. (bár hogy ezt hogy állapítja meg azt nemtudom, de ha a Teszlek Süveg olyan könnyen gondolatolvas, akkor szerintem nem olyan hihetetlen)


De miért jókat megölő bájitalt tenne bele, ha a levél ellopásával alapból keresztbe akart tenni Voldinak?


Ezzel arra akartam célozni, hogy Voldemort így akart védekezni az ellen, hogy pl Dumbledore megszerezze a horcruxot, és arra nem gondolt, hogy valaki az ő táborából tör ellene valószínűleg nem szívjóságból.
Így az utóbbira nem hatott úgy az ital mint Dumbledore-ra, így megszerezhette egyedül.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286356 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ancalima Anarórë írta: Vagy kimerte üstbe, aztán visszaöntötte... :)

Ez nagyon valószínűtlen. Voldemortot nm lehet ilyen könnyen kicselezni...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286352 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Vagy kimerte üstbe, aztán visszaöntötte... :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286343 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Szerintem vagy volt egy másik mód, hogy kiszedjék a medált a tálból, vagy a folyadék csak azokra hat ilyen gonoszul, akik maguk jók. (bár hogy ezt hogy állapítja meg azt nemtudom, de ha a Teszlek Süveg olyan könnyen gondolatolvas, akkor szerintem nem olyan hihetetlen)


De miért jókat megölő bájitalt tenne bele, ha a levél ellopásával alapból keresztbe akart tenni Voldinak?

Nóli írta: Hát, ha azzal a céllal ment oda, hogy ellopja és megviccelje/szívassa Voldemortot, vagyis előre gondolt rá, akkor vitt magával...
mire jó az hogy újratermelődik?? Hisz ha egyszer már valaki elvitte, hát akkor többé nincs szükség a védemelre...
Szerintem inkább valaki valami más módon csente el a cuccost.


Hát, mondjuk azért termelődhetett újra, hogy ha valaki botor módon bemegy, vagy többen, de nem egy ember issza meg, hanem a többiek is isznak, hogy megosszák, nem lenne, aki elviszi a medált :arrow: viszont továbbra is meg kell így is védeni, hogy még legalább egy embernek keresztbe tegyen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286307 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szerintem a folyadék automatikusan újratermelődött, de továbbra is amellett vagyok, hogy egyvalaki vitte el a medált (honnan volt nála másik, amit betett helyette?)



Hát, ha azzal a céllal ment oda, hogy ellopja és megviccelje/szívassa Voldemortot, vagyis előre gondolt rá, akkor vitt magával...
mire jó az hogy újratermelődik?? Hisz ha egyszer már valaki elvitte, hát akkor többé nincs szükség a védemelre...
Szerintem inkább valaki valami más módon csente el a cuccost.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286281 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem vagy volt egy másik mód, hogy kiszedjék a medált a tálból, vagy a folyadék csak azokra hat ilyen gonoszul, akik maguk jók. (bár hogy ezt hogy állapítja meg azt nemtudom, de ha a Teszlek Süveg olyan könnyen gondolatolvas, akkor szerintem nem olyan hihetetlen)

A félelem szerintem sem függ a lelkiismerettől, dehát ez igazából nem tartozik ide.

Az pedig, hogy nem Voldemort helyezte volna el a horcruxot, és így szállítás közben történt volna a csere, nem lehetséges, hiszen Dumbledore felismerte Voldemort "keze nyomát" a láncon.

Szerintem a folyadék automatikusan újratermelődött, de továbbra is amellett vagyok, hogy egyvalaki vitte el a medált (honnan volt nála másik, amit betett helyette?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286270 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Április 4

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286269 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kissé más téma.

Várhatóan mikor jön ki a negyedik film DVD-n?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286268 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Miért tette volna? Miért nehezítette volna meg más olyan emberek dolgát, akik meg akarták törni Voldemort hatalmát, úgy ahogy ő is akarta... vagyis annak az embernek a folgát, aki valamilyen szempontból ugyanarra a célra tört, amire ő.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286267 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A félelemnek nem kell, hogy köze legyen a lelkiismerethez.
Egyébkét az is lehet, hogy az aki elvitte a láncot az tette oda a folyadékot a tálba bele.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286255 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nóli: Én is éppen azt mondtam, hogy Szauron bizony félt, és ugyanígy Voldemort is fél, csak éppen nem lelkiismereti okokból.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286253 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tirion: Az összes többivel is csak akkor még nem lehetett ennyire nehatárolni a dolgokat. Mostmár kezdjük kiismerni, és több adatunk van, jobban lehet találgatni...

Finwe: SImán lehetett egy középső neve is regulusnak, vagy az egy becenevére utal. És persze lehet, hogy nem Regulus R.A.B. ...

Alyr: tuti hogy mind Voldemort mind Szauron féltek. Féltették a hatalmukat. És a párhuzam a Gyűrű és a Horcruxok között... Mindkettő jó arra, hogy ha a készítője elveszti a lekét, akkor ebből újra táplálkozhasson (lelkileg, erőileg), és amíg megvannak, adig készítője nem hal meg. Kísérlet a halhatatlanságra.

Voldemort lelkiismerete... Hogy ez a dolog gyerekkorban az akkori környezetben alakul ki. Voldemrot az árvaházban nem sok szeretetet kapott, és nem is nagyon törődött embertársaival, tőle is csak féltek, ha nem utálták.. Ez nem egy ideális környezet a lelkiismeret kifejlődéséhez...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286251 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Látom Rowling sokaknak nagy fejtöréseket okozott ezzel a könyvel:)

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286249 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De hogy jött ez a Regulus Black? A monogrammban van még egy A betű is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286239 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem hiszem, hogy Regulus Black lenne R.A.B. és azt sem, hogy kettőnél több illető csente volna el. Szvsz még nem ismerhetjük R.A.B.-ot, mert olyasvalakinek kell lennie, aki valamikor Voldi mellett állt, Voldi iszonyatosan megbízott benne, elmondta neki a horcruxokat. Nem hinném, hogy Regulus tudott volna róluk. A R.A.B monogramm egy részére jó lenne pl. Adolphus Black, tudjátok Sirius kedvenc nagybátyja, akit kiutáltak, de ő nem hinném, hogy Voldi csatlósa lett volna. Viszont már meghalt. :!:

Dumbledore szvsz nem csinált horcruxot, el tudjátok képzelni, hogy embert ölt, csak azért, hogy legyen neki két darab lelke? Nem, ez nagyon rossz. :?

Pitonban igenis van valami, ami miatt nem hiszem el, hogy velejéig rossz lenne.

Igen, belátom, az hogy Harry horcrux lenne, hatalmas zavart okozna a történet szempntjából és valaki másnak kéne megölni Voldit, ha Harry meghalt. De ki? :?:

Dumbledore pedig biztosan meghalt. Viszont ott a képe az igazgatói irodában :wink:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286237 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Voldemort persze, hogy fél.

Ugyanúgy ahogy Szauron is félt.
Na de Szauronnak volt lelkiismerete, és méginkább bűntudata? Aligha...


Félelmük nagyon is közös volt, mert mindegyik halálosan rettegett, hogy elveszti a HATALMÁT.(így nagybetűvel) és ez minden emberen és érzésen átívelő félelem, olyan mély, amit egyszerű halandó nem érthet meg.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286230 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Voldemort persze, hogy fél.

Ugyanúgy ahogy Szauron is félt.
Na de Szauronnak volt lelkiismerete, és méginkább bűntudata? Aligha...


Úgy látom Te lelkiismeret alatt azt értesz ahogy általában egy egészséges embernél működik a lelkiismeret, csakhogy ezek a nagy gonoszok már rég nem egészségesek. Nem akarnak szembenézni a saját lelkiismeretükkel, ami egyébként meg van bennük, de nem tudatosan. Nem úgy ahogy benned vagy bennem. Mondjuk valakivel csúnyán beszéltünk és ezzel megbántottuk ok nélkül, és ezért furdal a lelkiismeret és tudjuk hogy rosszat tettünk és odamegyünk és bocsánatot kérünk. Talán kezdetben csak egy rossz érzés van bennünk hogy valami rosszat csináltunk, aztán amikor tudatosul, hogy azért érezzük magunkat rosszul mert valójában természetünknél fogva nem akarunk ártani valakinek, akkor helyre hozzuk a dolgot.
De az ilyen nagy félők és gonoszok mint Voldi meg Szauron vagy Sztálin vagy akárki, már nem jutnak el idáig, valahogy hiányzik belőlük a józanság, a mértékletesség, az önismeret. Bennük csak a rossz érzés marad és a düh na meg a mohó vágy hogy most rögtön legyen nekem jó.

Tehát valamilyen formában van Szauronnak is bűntudata. Ott lenn a mélyben rágja a félelem és a szenvedés. De igazi bűntudata mint Neked vagy nekem nincsen. Nem hagyja hogy tudatossá váljon, mert ahhoz fel kellene adnia önmagát, és erre nem képes.

Azért fontos ez mert ha kijelentjük hogy a gonosznak nincsen semmilyen lelkiismerete, azaz nincsen születetten olyan képessége amivel eltudná dönteni mi bűn és mi nem, azzal egyúttal felmentenénk. Ilyen alapon Szauront beszámíthatatlannak minősíthetnénk:) Azok tényleg nem tudják mit csinálnak. De a gonosz tudja és épp ezért élvezi

Ezért is mondtam lentebb hogy ha nincs a gonosznak lelkiismerete akkor ezek a sztorik értelmüket vesztik. Szauron egy szerencsétlen bolond lenne nem pedig egy félelmetes intelligencia, aki nagyon is tisztában van azzal hogy hogyan okozhat igazán fájdalmat :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286219 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: De azt vegyétek már figyelmbe, hogy legalább KÉT ember kellett a nyaklánc megszerezéséhez, egy aki megissza a löttyöt és egy aki elviszi a láncot.


Vagy mégsem. Talán más módja is van a medalion megszerzésének. Talán ezért is maradt ott a folyadék. Amúgy meg a levél egyesszám első személyben íródott, nem többesszám első személyben. Ha a R.A.B. több embert takarna, akkor az aláírásban teszem azt pl. R. & A. B. szerepelne. És, mint azt már leírtam, az igazi medalion minden bizonnyal a Black házban van (ha az ötödikben leírt medalion, amit Harryék nem tudtak kinyitni valóban a horcrux - amúgy az efféle kis utalás nagyon is illene Rowlingra), akkor nyilvánvaló, hogy R.A.B. nem lehet más, mint Sirius öccse.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286218 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Voldemort persze, hogy fél.

Ugyanúgy ahogy Szauron is félt.
Na de Szauronnak volt lelkiismerete, és méginkább bűntudata? Aligha...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286215 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kezdem sajnálni Voldyt... :cry: :twisted:

Azért Perselusunk Király.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286211 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Dumbeldor meg is mondja Harrynek, hogy Voldi folyton retteg valamitől.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286209 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem mondtam, hogy van univerzálisan jó és rossz. Viszont van univerzális. És ha valaki az egész "univerzumot" maga alá akarja gyűrni, mint Voldi, túl akar lépni minden korlátján, a halálon is, az egyrészt szükségképp elbukik előbb utóbb.
Másrészt pedig miért is akar valaki pusztíthatlanná válni? Mert fél, nem mer önmagával, bűneivel, kiszolgáltatottságával végső soron korlátaival szembenézni. Fél mert érzi ott legbelül hogy bármikor elbukhat és mélyen valamilyen formában biztos gyötrődik. A kín, a félelem mind a bűntudatból, a lelkiismeretből erednek.

Ebből a szempontból lényegtelen hogy társadalmilag mi erkölcsös mi nem. Nem az a lényeg, hanem hogy az adott ember szempontjából milyenek a tettei. Az egyén harmóniáját vagy egomániáját szolgálják e. És ezt minden ember számára jelzik az érzései, félelmei, a szervezete, a gondolatai. Itt van a lelkiismeret: ha valaki mindenáron maga alá akarja gyűrni az egész világot, meg fogja sínyleni. Ez nem feltétlen rossz, de én nem lennék a helyébe:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286207 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta: Akinek van lelke annak szükségképpen van lelkiismerete is, az egy dolog hogy nem tanult meg szeretni, az ösztön mindenkiben ott van, legfeljebb nem tudatosodik. A tudatosságon van a hangsúly. Legbelül valamilyen módon a gonosz is (V is) gyötrődik, csak lelkének ez a része lehasad, vagy nem akar tudomást venni róla, fél, nem mer önmagával szembenézni. Nem tudja miért szenved miért fél, azt gondolja hogyha mindenkit maga alá gyűrhet akkor majd nyugalmat lel.


Nem értek egyet, nincsen olyan, hogy univerzálisan jó és rossz. Sem tettben sem fogalomban.
Olyan van amit az adott csoport/társadalom/esetleg egyén nem fogad el. Olyan is van, hogy genetikailag beleivódik valakibe, hogy mit szabad és mit nem, ez főleg állatoknál jellemző, de ez sem úgy jelentkezik, hogy valaki tudja, hogy amit tesz az rossz, hanem pl nem, vagy csak nagyon nehezen képes megtenni. (ilyen például ha úgy akarsz öngyilkos lenni, hogy visszatartod a lélegzeted)
A kisgyerekek azért tudnak olyan kegyetlenek lenni, mert még nem ivódtak beléjük ezek a gátak.

Lehet, hogy Voldemort megtanulta a lelkiismeretet, és leküzdi/elnyomja, de az is lehet, hogy alapvetően nem tanulta meg, hogy amit tesz az rossz.
Utólag persze tudomást szerzett róla, de az azért nem ugyanaz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286206 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

De azt vegyétek már figyelmbe, hogy legalább KÉT ember kellett a nyaklánc megszerezéséhez, egy aki megissza a löttyöt és egy aki elviszi a láncot. Mert ugyebár egyerdül nem tudta volna Dumbli se megszerezni.


És arra nem gondoltok hogy nem Voldi rakta oda a nyakéket? Hanem egy halálfaló akit megkért rá? Ha belegondolunk hogy egyik horcruxát (Denem naplóját) is odaadta Luciusnak, sőt úgy hogy meg se mondta neki, hogy Te figyelj koma ez a lelkem egy darabja úgy vigyázz már rá.
Így lehet hogy az illető kicserélte és elpusztította az igazit. Igy pedig egy ember is elég hozzá.
Ráadásul az a probléma is kiküszöbölődik, hogy a folyadék ott maradt, miután valaki kivette a medált.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286203 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De azt vegyétek már figyelmbe, hogy legalább KÉT ember kellett a nyaklánc megszerezéséhez, egy aki megissza a löttyöt és egy aki elviszi a láncot. Mert ugyebár egyerdül nem tudta volna Dumbli se megszerezni.

Akkor derül ki, hogy Dumbli mindenről tud amikor Malfoy ott áll vele szemben és rászegezi a pálcát.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #286193 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: 2. Én nem hiszem, hogy még a tálba tétel előtt kicserélhette volna bárki is a nyakéket, mert
- Voldemortnak feltűnt volna hogy nincs benne a horcrux, azt elhiszem hogy messziről nem érzi őket, de közelről...
- Az a nyakék amit Harry talált legkevésbé sem hasonlított mardekár nyakláncára. Ez aztán végképp feltűnt volna Voldemortnak.


Ez igaz. Akkor úgy tűnik Regulus (már ha valóban ő az illető, ámbár nem hinném, hogy az utoló részben új szereplő tűnne fel) ügyesebb volt, mint hisszük. Vagy a medalion elrejtesének a körülményei voltak... hmmm... sajátosak. :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.164 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére