Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 10 hónapja #361297 Írta: keshu
Érdeklődés szintjén engem is érdekelne a dolog, bár az időmmel még én sem tudom, hogy hogy fogok állni. :roll:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361295 Írta: Leguanember
Akkor tehát innentől érdeklődők címen fut a dolog, jelzési sorrendben:

Ben, Leguanember, Ankalimon, Ery, Celebrom, Aeglos, Sil, icke, Lamy, Momo

Rabyn: az odajutás megszervezésére az egész internet rendelkezésre áll, Ben is leírta, hogyan lehet, a baj az, hogy úgy tudjuk, péntek délután-este van a főprogram, és Ljubljanából még oda kell jutni a helyszínre, akár busszal, akár vonattal, akár repülővel megyünk odáig. Szóval az időzítés gond, és a költségek még inkább, egy autóra elosztva sokkal barátibb, fel kell hajtani még autós-jogosítványos embert, aki jönne.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361283 Írta: Ery
Megerősítem, hogy minket is érdekel a dolog :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361266 Írta: Ben

Rabyn írta: Ljubliánáig megy vonat:DD virka 59 euró odavissza és 8 óra a vonatút.

Ben nem tudod megkérdezni tőlük, hogy milyen odajutási lehetőségek vannak, ha nem tudtok autóval menni mind? Mert ne legyen már az mint ami anno Prágával volt, hogy egy autó kiesése miatt itthon maradtunk 5en...

Tudom, hogy megy vonat Ljubljanáig (írtam is, még az első hszemben), de az a 15 ezer forint szintén nem kis pénz... (Ha jól számolom, drágább, mint a busz lenne. Az érkezés meg szintén vicces.)

Türelem, amíg nem küldik a hivatalos mailt, amiben reményeink szerint (meg őket ismerve) vsz minden fontosabb dolog benne foglaltatik, addig nem tudok többet kicsikarni belőlük. Ha azután is lesz még kérdés, arra majd rákérdezek tőlük, jól. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361262 Írta: Rabyn
Ljubliánáig megy vonat:DD virka 59 euró odavissza és 8 óra a vonatút.

Ben nem tudod megkérdezni tőlük, hogy milyen odajutási lehetőségek vannak, ha nem tudtok autóval menni mind? Mert ne legyen már az mint ami anno Prágával volt, hogy egy autó kiesése miatt itthon maradtunk 5en...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361259 Írta: Ben

icke írta: Üdvözletem!

Feltételesen jelentkezem én is, ha már így benne vagyunk, meg Lamy nevében is halkan érdeklődést jelzek. Hogy megyek-e, az többek között az utazás kialakulóban lévő módján is múlik majd, ugyanis a busz- és egyéb jegyek enyhén az egekbe verik a költségeket, úgyhogy én személy szerint pártolom az autós megoldást :) =

icke

A busz az árak mellett a (szerintem) némileg kedvezőtlen időpontok miatt is eléggé kiesni látszik, a magam részéről egyébként én is az autós megoldás felé hajlok. (Ezügyben pedig körbeérdeklődök, amint egy kicsivel több időm lesz, meg végre többet tudunk a hivatalos invitáció után.)

Természetesen kérdőjelesen felírtalak titeket. Sil, téged is.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361258 Írta: icke
Üdvözletem!

Feltételesen jelentkezem én is, ha már így benne vagyunk, meg Lamy nevében is halkan érdeklődést jelzek. Hogy megyek-e, az többek között az utazás kialakulóban lévő módján is múlik majd, ugyanis a busz- és egyéb jegyek enyhén az egekbe verik a költségeket, úgyhogy én személy szerint pártolom az autós megoldást :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361256 Írta: Sil
Előzetesen én is jelzem, hogy érdekel a dolog, de még nem tudom, tudok-e majd akkor kivenni szabadságot.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361248 Írta: Leguanember

Attila írta: Összesen hány ember mehet, a delegációnk tagjaként? :?:


A kérdésedre megtalálod a választ Ben ismertetőjében. Kéretik figyelmesen olvasni.

Akik összesen eddig jelezték a szándékot, hogy szeretnének részt venni:
Ben, Leguanember, Ankalimon, Ery, Aeglos, Celebrom

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361226 Írta: Attila
Összesen hány ember mehet, a delegációnk tagjaként? :?:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361225 Írta: Tünde

Alyr Arkhon írta:

Ben írta: A negyedik születésnapi rendezvényükről készült videó


Hű, kezdem sajnálni, hogy nem tudok menni...
(hacsak addig nem nyerem meg a lottót)


ha én megnyerem, mehetsz :) szurkolj :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361222 Írta: Ben

Alyr Arkhon írta: Juteszembe:

Aki szeretne menni az mindenképp gondolja át, van-e elég jó nyelvtudása (a tökéletes a szlovén volna, de szvsz angollal, némettel is lehet boldogulni, esetleg olasszal).

Tényleg, jó, hogy mondod, köszi! Igen, a <b>nyelvtudás</b> nem árt, ha van. Csak megerősítésképp, jól gondolod: az angollal és/vagy a némettel szerintem már simán el lehet boldogulni, az olaszt nem tudom (de elképzelhető). A szlovén meg magától értetődően különösen jó, de csak ezért nem kell megtanulnia valakinek perfekt szlovénul a hátralevő két hónapban. :) Elég, ha felfrissíti a fent nevezett kettőt, ha van rá egy kis ideje. Egyébként Celebrom saját bevallása szerint tud szlovénul. Meg szerintem azért leszünk annyian, hogy valamelyikünk fordít, ha a másik gondban van.
(Amúgy, ha jól sejtem, a más külföldi tolkinicskák között lesznek pl. osztrákok, olaszok és hollandok, meg németek. Egy korábbi, rövid körlevélben legalábbis ilyen e-mail-címeket látok, szlovén barátaink egyébként az évek során elég sok Társasággal vették fel a kapcsolatot, vagy próbálták meg.)

Aeglos: Jegyezve.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361209 Írta: Alyr Arkhon
Juteszembe:

Aki szeretne menni az mindenképp gondolja át, van-e elég jó nyelvtudása (a tökéletes a szlovén volna, de szvsz angollal, némettel is lehet boldogulni, esetleg olasszal).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361207 Írta: Aeglos
Én is nagyon szeretnék menni! :)
(Ha van rá lehetőség... 8O )

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361140 Írta: Alyr Arkhon

Ben írta: A negyedik születésnapi rendezvényükről készült videó


Hű, kezdem sajnálni, hogy nem tudok menni...
(hacsak addig nem nyerem meg a lottót)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361136 Írta: Ben

Celebrom írta: Jelezném, hogy a szlovén határ mellett lakom ezért egy picit értem a nyelvet és szeretnék részt venn a találkozón.(amúgy anno én írtam nekik emilt is).Nagyon örülök, hogy végre felvettük velük jobban a kapcsolatot.Mindenképp szeretnék menni és további segítséget is szívesen nyújtok.

Igen, már egy ideje akartam írni Neked e-mailt ezügyben, csak kiment a fejemből. De mostmár tényleg megy egy. :) (Jelentkezés pedig felvésve.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361135 Írta: Celebrom
Jelezném, hogy a szlovén határ mellett lakom ezért egy picit értem a nyelvet és szeretnék részt venn a találkozón.(amúgy anno én írtam nekik emilt is).Nagyon örülök, hogy végre felvettük velük jobban a kapcsolatot.Mindenképp szeretnék menni és további segítséget is szívesen nyújtok.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361121 Írta: Ben
No, vágjunk bele! :)

<b>A Gil-galad Szlovén Tolkien Társaság (<i>Slovensko Tolkienovo Društvo Gil-galad</i>) idén tartja a tizedik születésnapját (1998-ban alakultak), ebből az alkalomból a hagyományosan is megtartott születésnapjukra most meghívják mindazon külföldi Tolkien-társaságokat, akikkel ez alatt a tíz év alatt együttműködtek, vagy kapcsolatba kerültek valamilyen szinten - így mi is részesülünk ebben a megtiszteltetésben. (itt jegyezném meg: ez kitűnő alkalom lehet más, külföldi Tolkien-társaságok tagjainak megismerésére is!)
Lássuk tehát (az eddig tudott) részleteket:</b>


<b><u>Időpont:</u></b>
A rendezvény augusztus 2-től 10-ig tart, ami nekünk ugyebár ütközik Kapolccsal, de ez még nem baj. A rendezvény quasi "csúcspontja" ugyanis az utolsó három nap, vagyis az <b>augusztus 8-tól 10-ig</b> terjedő hétvége (péntek-szombat-vasárnap), úgyhogy mi is ezt célozzuk be, várhatólag. (Így van idejük szusszanni meg összecsomagolni azoknak, akik esetleg mind Kapolcsra mennek, mind a delegációban részt vesznek.)


<b><u>Helyszín:</u></b>
A rendezvény helyszíne egy <i>Soča</i> [ejtsd: szocsa] nevű kis település Szlovéniában, a Triglav [e: triglau] Nemzeti Parkban, Ljubljanától, a fővárostól légvonalban cirka 72 km-re ÉNy-ra, Bovec tartományban. Átfolyik rajta a szintén Soča nevű folyó, vagy olasz nevén Isonzo (így talán ismerősebb). Maga a hely, illetve a nemzeti park gyönyörű (Ádám tanúsíthatja), egyébként Sočától nem messze forgatták a Caspian herceg hídjelenetét is. :)

Kedvcsinálónak íme néhány fénykép a környékről:
a Soča/Isonzo folyó
szintén
ez is
még mindig
hegyek
ismét a folyó
és itt is

Térkép
A Triglav Nemzeti Park honlapja (köszi, Ádám!)


<b><u>Költségek:</u></b>
Először az ott-tartózkodásról: egyelőre csak a tavalyi születésnap árával tudunk számolni, ami 11 euró/nap volt (ez átszámítva közel 2700 Ft-ra jön ki, ha jól számolom) - ez magában foglalja az étkezést (háromszor egy nap!), az italt, és a szállást (ház, illetve aki szeretne, az sátrazhat is), illetve az esetleges programokat. Három napra ez annyi, mint 8100 Ft, ami szerintem egészen jó ár, sőt. Egy fő részére biztosítanak teljes körű kedvezményt, ezt mi hagyományosan szétosztanánk a delegáció tagjai között.
Az utazás költségeiről ld. a következő pontban foglaltakat.


<b><u>Utazás:</u></b>
Per pillanat két opció van életben, íme:
<b>1.</b> Az OrangeWays busztársaság Zágrábon keresztül indít Ljubljanába járatokat, az ár nem is túl vészes, 10 ezer alatt kijön (vonattal csak Ljubljanáig 15 ezer körülre jönne ki a retúr), részleteket lásd <i>itt.</i> (Némileg közvetve ugyan, de köszönet a linkért ickének. : D=) Ezzel kapcsolatban két probléma merül fel: i. csak Ljubljanáig jutunk el; ii. ez a járat csak szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik, vagyis késve érkeznénk és korábban kellene eljönnünk is.

vagy:

<b>2.</b> Megyünk autóval - ha lesz; szóval <b>autófelajánlásokat nagyon szívesen fogadunk!</b> (Egyről már tudok, Ankalimon részéről.) Ennél a lehetőségnél ugyan korlátozódik a résztvevők létszáma és a sorfőr (vagy sofőrök) az út végére potenciálisan idegbetegek lesznek, de legalább magunk tudjuk megszabni az indulást-érkezést és hasonlókat. A benzinpénzt pedig elosztjuk egymás között (ti. akik mennek).


Egyelőre ennyi. Ezek amolyan "félhivatalos" információk, a hamarosan megérkező hivatalos meghívóból várhatólag további részleteket tudunk meg, illetve pontosítani is tudom a fentieket, ha kell - mindezt majd itt a topikban közzéteszem. Addig is <b>szeretettel várjuk a jelentkezéseket, autófelajánlásokat, egyéb ötleteket, illetve kérdéseket a témával kapcsolatban!</b> (Bár a kérdésekre leginkább csak a hivatalos meghívó megérkezése után tudok válaszolni.)
Még valami, ami fontos: a jelentkezéseket illetően <b>létszámkorlát egyelőre nincs</b> (kivéve, ha kocsival megyünk), ha a hivatalos meghívó mégis kitér ilyesmire, akkor természetesen azt is berakom ide.


Ráadásként pedig néhány videó a szlovénekről, amolyan referenciaként, hogy kik közé is megyünk. :D (Szerintem vannak olyan lököttek, mint mi, sőt...)
A Children of Húrin könyvbemutatóján egy performansz-részlete
A negyedik születésnapi rendezvényükről készült videó
Rövid rajzfilm
Túrin szenvedései - humoros hangvétellel, tudtommal egy pályázatra készült, úgyhogy minden a Társaság tagjainak munkája (a zenét is beleértve).

Üdvözlettel:
A szervezők (Ádám és Ben)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361104 Írta: Ben
Köszönjük, Ulmo. :) Igyekszem még ma írni ide egy rövid összefoglalót az eddigi tudnivalókról.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361094 Írta: Ulmo
Vezetőségi kérésre. Leguán és Ben majd kifejti a részleteket.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.439 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére