Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 9 hónapja #366506 Írta: Sötét Úr
Nálam a munkahelyi része el van rendezve, már csak pénz és paripa kell. Esetleg fegyver is? :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366505 Írta: Ben

Aeglos írta: Ben, én is jelentkeztem, de nem tudom biztosra mondani.
Maradjunk egy 70%-ban. :)

Tényleg, pedig anno fel is írtalak, bocsi. :) Akkor ez elméletileg 11-12 fő, remek. Tábor után még úgyis rá lesz kérdezve, jól.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366492 Írta: Aeglos
Ben, én is jelentkeztem, de nem tudom biztosra mondani.
Maradjunk egy 70%-ban. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366388 Írta: Ben

Sil írta: Nekem nincs se sátram, se semmi ilyen felszerelésem. :oops: Soha életemben nem sátoroztam, és nem is igazán vágyom erre az élményre, úgyhogy reménykedem, hogy azért lesz helyünk.

Nyugi, nekem sincsen (bár én elalszok a szabad ég alatt is, ha úgy adódik). :) és nem is mindenkinek kell hozni, csak legyen egy-kettő, vész esetére, ha úgy adódik, hogy mégsincsen elég hely (de igyekszenek elintézni, hogy legyen).

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366381 Írta: Sil

Ben írta: Szlovén barátaink üzenik, hogy vigyünk magunkkal néhány sátrat - elvileg lesz helyünk, de biztos, ami biztos.

Nekem nincs se sátram, se semmi ilyen felszerelésem. :oops: Soha életemben nem sátoroztam, és nem is igazán vágyom erre az élményre, úgyhogy reménykedem, hogy azért lesz helyünk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366378 Írta: Ben
Szlovén barátaink üzenik, hogy vigyünk magunkkal néhány sátrat - elvileg lesz helyünk, de biztos, ami biztos.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365776 Írta: Ben

Sötét Úr írta: Ben, várjál azért, mert nem érem el a 80%-ot! Igyekszem biztosat mondani mielőbb, de egyelőre nem tudok!

Nyugalom, ez nem fix szám, eleve ők is így mondták, hogy még változhat, fölfelé és lefelé is. :) (Szóval, ha valakinek van kedve, jelentkezhet még.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365775 Írta: Sötét Úr
Ben, várjál azért, mert nem érem el a 80%-ot! Igyekszem biztosat mondani mielőbb, de egyelőre nem tudok!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365741 Írta: Ben
SÚ: Jegyezve, és asszem privi megy mindjárt. :)

Nokérem, akkor eddig, ha jól látom, 10, azaz tíz ember jelentkezett:
Ádám, Ankalimon, Ben, Celebrom, Ery, icke (+ Lamy?), Kincső Momo, Sil és SÚ. +1 Felagund, aki egyelőre kérdéses számomra.

Fenti tíz főt kérésükre jeleztem is a szlovének felé az imént (nem név szerint), mint körülbelüli létszámot.

<i>szerk. igen, a hsz szerkesztve lett, Ankalimont elfelejtettem beleszámolni első körben.</i>

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365598 Írta: Celebrom
Szlovániába nagyon jók az utak, amúgy a H.o -i kerülő ez elég nagynak tűnik:).Ugye itt nálunk lépjük át a határt ahol lakom (Szentgotthárd mellett)?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365509 Írta: Sötét Úr
Kicsit McKésve, de érdeklődnék, kb. 70%-os jelenlegi szinttel, 50%-os autóval (vagy lesz, vagy nem). Megpróbálok valami nagyobbat keríteni a Várgesztesen látott Peugeot-nál. :) Valószínűleg a táborig tudok majd biztosabbat mondani.
Az autósoknak: óvakodjatok Rédicstől! Irgalmatlanul lassú és rossz az út (aztán ha megvan az autópálya, onnan már kellemes). Nem tudom, Horvátország felől lehet-e menni, de az útviszonyok olyanok, hogy akár 60-80 km-es (jó minőségű) kerülőt is megérnek.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365431 Írta: Ankalimon
Én és a kis autóm szintén jelentkeznénk a 80-100 %-os tartományba.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #362035 Írta: Attila
Emberek...nagyon sajnálom de nem tudok menni. Elbukott az egész terv... :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #362010 Írta: Leguanember

Felagund írta: Engem az érdekelne, hogy mikorra kell 100%-ra lefixálni a részvételi szándékunkat?


Amennyiben tudatosan megfigyelted a 10-zel lejjebbi Ben-féle összefoglalóban, hogy ott csak 80% szerepel július 6-i határidővel, akkor:

a 100% a "tűzön-vizen" akár most is lefixálható, legkésőbb pedig nyilván az indulás napján, ha összejön a közös autózás, és még marad hely.

Ha vállalni tudod eljöveteled ígéretének betartását, akkor viszont mielőbb.

Eddig a 80-100%-os sávban:
Ben, Leguan, icke, Sil, Ery, Aromo és Celebrom

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361989 Írta: Felagund
Engem az érdekelne, hogy mikorra kell 100%-ra lefixálni a részvételi szándékunkat?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361928 Írta: Sil

Ben írta: Ha korán érkezünk, pénteken még elérhetjük az ebédet.

Jelezném, hogy legkorábban 8-ra tudok felérni Pestre, a legelső busszal.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361925 Írta: Olosta

Leguanember írta: ... lehet keresni a neten autókat, amelyek arra mennek épp kihasználatlanul (igen jópofa szolgáltatás, tessék rákeresni!), ...


Ilyen oldal pl. ez: Kenguru. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361924 Írta: Celebrom
Én már jeleztem Ben felé, h eddig 85%, hogy tudok menni kocsival.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361923 Írta: Ben
Ery: Köszönjük, rögzítve.

Leguanember írta: Ben továbbította az árképzés kérdését délnyugatra.

Így van, és meg is érkeztek a válaszok, még friss. Icke, mivel fix árat fizetnek, ezért a sátrazásra sajnos nem jár kedvezmény. (Ellenben a kedvezményelosztásra rábólintottak, szóval azért le fog jönni valamennyi az árból.)
Ami az ott-tartózkodást illeti, az még nem biztos, vasárnapig van tervezve (értsd: vasárnapi hazamenetellel), ellenben, ha van igény rá, vsz el tudják intézni, hogy hétfőig maradjunk (nem csak mi, en bloc a banda). Értelemszerűen ennek függvényében alakul, hogy két, avagy három éjszakát töltünk-e ott, az étkezés pedig háromszor lesz egy nap: reggeli, ebéd vacsora. Ha korán érkezünk, pénteken még elérhetjük az ebédet.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361903 Írta: Ery
Hivatalos megerősítés részünkről 95%

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361888 Írta: Leguanember
Üdv mindenkinek!

Először is, köszönjük a megerősítéseket!

Ben továbbította az árképzés kérdését délnyugatra.

Jómagam pedig elmondom az utazási lehetőségeket:

Közös utazást lehetne szervezni busszal, vonattal, repülővel. Sajna mind drága egyénileg (15 e Ft körül és fölötte), és Ljubljanából még el kell jutni a helyszínre. A szlovének ígértek buszmenetrendet utóbbi célra.
Lehetne autót vagy kisbuszt bérelni, ez is drága.
Költésghatékonyságban valószínűleg elöl marad a közös autózás, ez azonban kockázattal jár:
Volt egyszer egy prágai meghívásunk, akkor egy autó véglegesült, így csak öten tudtak menni, Angwen, Ankalimon, Brandir, kriszana és Lau. Mint látjátok, volt hivatalos és baráti társaság jellege is ennek a csoportnak, két sofőrrel. Azonban lemaradtak akkor többen is.
Volt aztán egy osztrák meghívás, akkor talán két autó ment.

Most az a helyzet, ha van elég felajánlott kocsi és vezető, akkor sima ügy. Ha nincsen, akkor rangsorolni kell, de mivel magánszemélyek ajánlják fel az autókat, ezért nyilván ők fognak dönteni. Ezért nem is szeretnénk mi Bennel beleszólni ebbe, de kérésre közvetítünk itt a fórumon.

:arrow: A lényeg: az utazás magánúton szerveződjön, tehát saját felelősségre.
Elsődlegesen ajánlott további autók beszervezése.
Másodlagosan a fenti lehetőségek közül lehet választani.
Harmadrészt lehet keresni a neten autókat, amelyek arra mennek épp kihasználatlanul (igen jópofa szolgáltatás, tessék rákeresni!), illetve lehet kalandozni stoppolással.

Így akkor várjuk az autós felajánlásokat itt a topikban, és onnantól mindenki maga intézkedhet, lobbizhat, hízeleghet informális rendszerben. Azaz nem számít a sorrend itt.

Sil: az út kb. 6 óra, vérmérséklettől függően +- 1,5. Ennyi biztos, semmi több.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361866 Írta: Sil
Én is jelzem 90%-ra (szabira feliratkoztam, és úgy néz ki, más akkor pont nem akar menni, szóval zsír). Én házban laknék (a sátrazás nem nekem való), jogosítványom sajnos nincs. Engem elsősorban a visszaút érdekelne majd, hogy mikorra tervezitek a visszaérkezést vasárnap Pestre (elérem-e az utolsó vonatomat 19:10-kor, vagy szerezzek szállást és vegyek ki szabit hétfőre is).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361865 Írta: icke
Üdvözletem!

Na, akkor én úgy 90%-ra jelezném, hogy tervezek jönni, és akkor két kérdés. Az egyik inkább a szlovén szervezők felé irányul, csak gondoltam, betartom a parancsnoki láncot :D =
1. A napi 15 euróban benne van a szállás is. Ha valaki netán Isten sátorral menne, az esetleg kap kedvezményt?
2. Hogy tervezik a szervezők az utaztató autók beszerzését? Elég jogosítvánnyal és/vagy autóval rendelkező MTT-tagot szerveznek be, bérelni akarunk, esetleg egyéb megoldás van képben?
Előre is köszönöm a válaszokat :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361848 Írta: Felagund

Ben írta:
- Ádám nagyon helyesen felvetette az ötletet, hogy vigyünk nekik valamiféle <b>ajándékot</b>, úgyhogy ezt most "interaktív" módon bedobnánk ide, a közösbe, <b>lehet rajta szabadon ötletelni!</b> (ésszerű keretek között, természetesen) Így tényleg a közösség ajándéka lesz az a valami, amit tőlünk kapnak. :)


Első körben javasolnám, hogy valami eldarin nyelvű üdvözlő verset kéne írni nekik :D

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361770 Írta: Ben
Ahogyan Ádám beharangozta volt, íme a hőn áhított részletek. Elsősorban a változásokra, pontosításokra fókuszáltam, de azért elismétlem a többi főbb tudnivalót is, elvégre ismétlés a tudás édes anyukája, vagy mi. :)
No akkor lássuk végre:


- A <i>helyszín</i> még mindig <i>Soča</i> a Triglav Nemzeti Parkban, a <b>leutazás</b> előreláthatólag <b>kocsival</b> történik majd.

- Az <i>időpont</i> szintén változatlan, <i>augusztus 8-10-ig (péntek-szombat-vasárnap)</i>.

- <b>Az ár sajnos emelkedett: 15 euró/nap, ez kb. 3675 Ft-nak felel meg</b> (a szervezők fenntartják, az esetleges változás jogát a nem várt extra kiadások miatt, de erről még időben kapunk értesítést).

- Ellenben, ez <b>az ár előreláthatólag tartalmazza: a szállást</b> (faházakban, vizesblokkal együtt, de van lehetőség sátrazásra is), <b>az étkezést</b>, illetve mindenféle <b>közösségi programokat</b>.

- Továbbá <b>ne feledjétek, hogy az egy főnek járó kedvezményt arányosan elosztjuk a delegáció tagjai között, így az ár némileg csökkeni fog majd!</b>

- A várható <b>közösségi programok</b> közt szerepelnek olyanok, mint <b>a külföldről érkező Társaságok bemutatkozása</b> (erre előzetesen várhatólag Ádám fogja majd felügyelni, akárcsak a jelentkezőkre), <b>társasjátékok, színpadi előadások, kalligráfia, táskák-zászlók-egyéb kreatív cuccok készítése, természetjárás</b>, és természetesen a "hagyományos" közösségi dolgok is lesznek, mint éneklés-táncolás - a jó hangulat pedig szintén adott. :)

- <b>A szervezők július első felében szeretnének egy körülbelüli számot kapni, hogy kik jönnek</b> - éppen ezért <b>kérnék szépen mindenkit, aki eddig jelentkezett, hogy legkésőbb július 6-ig (vasárnap) jelezze</b>, körülbelül 80%-ra, hogy <b>tud-e jönni!</b> (Addig még van három hét, kellőképpen át lehet gondolni a dolgot.) <b>Ez természetesen még nem végleges, kőbevésett létszám</b> lesz, ha valakinek csak utána jut eszébe, hogy mégis tud jönni (vagy fordítva, de annak kevésbé örülünk/örülnek majd), az július 6-a után is még <b>nyugodtan jelentkezhet!</b>

- Ádám nagyon helyesen felvetette az ötletet, hogy vigyünk nekik valamiféle <b>ajándékot</b>, úgyhogy ezt most "interaktív" módon bedobnánk ide, a közösbe, <b>lehet rajta szabadon ötletelni!</b> (ésszerű keretek között, természetesen) Így tényleg a közösség ajándéka lesz az a valami, amit tőlünk kapnak. :)

- Érdekességképpen rajtunk kívül várhatólag osztrákok, olaszok, horvátok és németek lesznek külföldről. (Ez nem hivatalos, ismét e-mail címek alapján "puskáztam". :) )

- Ha valakinek valami nem világos, a <b>kérdéseket</b> továbbra is szívesen várjuk, és persze igyekszünk válaszolni is rájuk. :) (Lehetőleg azért lényegibbek merüljenek fel, ne olyanok, hogy pl. vannak-e pókok Sočában. :D )

- Végezetül pedig belinkelem a hivatalos meghívót, gyönyörködjetek ti is a dizájnban, <b>IDE</b> kattintva (a letöltéshez Arcobat Reader kell). ;)

A szervezők

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #361745 Írta: Leguanember
Akkor az eddig érdeklődést jelzők névsora:
Ben, Leguanember, Ankalimon, Ery, Celebrom, Aeglos, Sil, icke, Lamy, Momo, keshu, Felagund, Attila, Kincső

Örömmel jelenthetjük pedig Bennel, hogy megérkezett a szlovénektől a hivatalos meghívó, holnap este jövünk a részletekkel.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361350 Írta: Kincső
*érdeklődik itt is*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361313 Írta: Attila
Én is szeretnék jelentkezni, érdeklődés szintjén, az, hogy tudok-e menni az ki fog derülni legkésőbb június végéig..
Köszönöm :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361306 Írta: Dreamer_KF
Hehe.. Gondoltam megemlítem, hogy a településen kb 5-6 alkalommal fordultam eddig meg, és a Socát is keresztbe-hosszába átszeltem már mindenféle ladikokkal :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #361298 Írta: Felagund
Üdv!

Engem is érdekelne a dolog így elöljáróban, esetleg mint "az MTT hivatalos külső ellenzéke" :D

Hadd lássák, hogy nekünk ilyen is van :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.508 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére