A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 3 hónapja #164537 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma (azaz tegnap) este végre én is elmentem megnézni A filmet, és...

... nem találok rá szavakat. Ez egyszerűen olyan fantasztikus lett, hogy na. Mikor előtte megkérdeztem egy ismerősöm, azt mondta: ha az első két részt összeadjuk és megszorozzuk hárommal, akkor megkapjuk a harmadik színvonalát. És egyet kell értenem vele.
Őszintén szólva nem vagyok valami érzelmes típus, soha életemben nem sírtam még filmen, de úgy látszik, ezt is el kell valamikor kezdeni. Pippin énekénél nem bírtam tovább (egyszerűen gyönyörű volt), és onnantól kezdve szinte folyamatosan potyogtak a könnyeim. Amikor elnéztem egy pillanatra oldalirányba, láttam, hogy két székkel arrébb barátnőm is erőteljesen törölgeti a szeme sarkát.
Nekem kedvenc jeleneteim:
:arrow: a már említett ének,
:arrow: Pippin megmenti Faramirt a máglyáról
:arrow: Éowyn és Trufa harca a nazgúllal
:arrow: a Végzet Hegyének lejtőjén ("emlékszel még az eper ízére, Frodó úr?..."
:arrow: Aragorn koronázása
:arrow: Szürkerév

Külön boldogság volt látni Szmeagol és Deagol történetét, mégha kicsit megkésve is. Szerintem a három film közül ez idézte legjobban a könyvet, egy valamit azonban még hozzá kell tennem: nekem a csaták, a rohírok rohama stb. sokkal jobban tetszett leírva. Persze, filmen is nagyon látványos volt, de szavakkal valahogy nekem nagyobb élvezetet nyújtott.
És végül - mert nem ez számít, de megjegyzendő - köszönet a "művelt" és "intelligens" dunaújvárosi mozilátogatóknak a közberöhögésekért és a véget nem érő pofázásokért. Még jó, hogy ismerem kis városkánk átlag értelmi színvonalát. Így nem ért meglepetés. :evil: (Tisztelet a kivételnek.)

Mindent egybevéve: arra amit PJ csinált, erre a trilógiára, Tolkien is méltán büszke lehetne (nem érdekes, hogyan és mennyit változtaott rajta a rendező: a végeredményt kell nézni).

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164536 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végre én is láttam!
Két év várakozás után! Nem igazán jutok szóhoz. Iszonyúan jó volt a hangulata! (mint a könyvnek) Az tetsuett a legjobban, hogy rengeteg dolog úgy volt a filmben, ahogy én elképzeltem. Mint a Szürkerév, vagy a Végzet hegye. Pont így képzeltem!
Csak egy problémám volt a filmmel. Úgyanis 1literes colát vettem, és szinte az elején megittam az összeset. Folytoson késztetés volt, hogy meglátogassam a Wc-t. De mégsem tettem. Rendkívül érzelgős filmet csináltak belőle, és minimálisan változtattak a a könyvhöz képest. Denethor kamikazeakciója egy kissé furcsa volt. És a bevezető nem a legjobb volt. Nem igazán kapcsolódott a történetbe, így az eleje olyan volt, mintha egy másik filmre ültünk volna be. És Bilbó olyan volt, mintha oszlana. Elég öreg volt mondjuk, de akkor is! Talán ha több haja lett volna.
Ami a legjobban tetszett:
-Szürkerév
-Frodó hazaküldi Samut
-Végzet hegye
-A harcok
-Faramir szolgájának halála Osgiliathnál. (ez volt az egyik legnyomasztóbb)
-Banyapók
-A film utolsó 30 perce
-Elrond sírása (még sosem láttam Elrondot sírni)
-és a Sasok

És az összes többi rész, amit még beletehettek volna, benne lesz a bővítettben.
- Szarumán halála
- Éomer megtalálja Éowynt
- Szauron szája
- Denethor palantírja

Sajnos Aragornék útját kissé elhanyagolták, de ennek ellenér nagyon jó volt. Sokkal rövidebbek voltak a jelenetek, így összetetteb is volt a film.
És amikor megláttam a The End feliratot! :cry:
Maradandó élmény volt számomra ez a film, és biztosan még sokáig fogok rá emlékezni.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164535 Írta: Nici
Nici válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

luszmok írta: Nem tudom, olvastátok-e az indexen a cikket, amiben azt meséli a szerző, mennyi homoerotikus elem van a filmben. Sajnos egyetértek vele. Főleg akkor akadtam ki, amikor Frodó fekszik az ágyban és bejön Samu... Ez nekem már nagyon nyálas. Az első rész marad a kedvencem a filmváltozatban.


Vááh ennél a résznél én is kiakadtam :D :D:D nekem már így is túl sok volt a homoerotikus rész.. tudom nagyon jó barátok meg minden, de áááh.. nem vagyok homofób :D de hogy Samu az esüvöjén is Fródóra vet szerelmes pillantásokat.. Hát nem tudom.. nem szólom le a filmet mert imádom és lélegzetelállító, csak nem értem mért a normális férfi nő viszony maradt ki (Éowen és Faramir) és mért hemzseg mindenhol a sok homulás. Pippin és Trufa is röhejes volt a Ne hagyj magamra szöveggel...
De a film csodálaaaaaaaaaaaaaaatoooooosss!!!!!!!!!!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164510 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arden Borough írta: Na ma megint láttam a CSODÁT!
Gyönyörű lett a film szavakat nem keresek rá mert ugysem találnék...
Sok-sok rúlzzos jelenet volt az biztos...
Volt egy nagyon nem tetsző jelenet amit ugy tűnik senki nem vett észre, Cirith Ungolban amikor az orkok harolni kezdenek akkor egy karaterugást elereszt egy ork...hát mit ne mondjak elég nagyot éztem amikor megláttam...
Jöhetne már a bővített még több Eowynnel :) )


Igen, azt a karateugrást én is észrevettem, valahogy úgy voltam, mint Te. :D Fölugrott a levegőbe és páros lábbal ( :!: :!: ) kirúgta az ablakon... :lol: Még valami: a zene nagyon el lett találva! A gondori téma eddig is nagyon tetszett, hát még most, a filmmel együtt! :) Amikor Frodó és Samu mászik a Végzet Hegyére, az az alatt szóló zene is nagyon jó. A rohani téma hozza a szokásos gyönyörű keltás, germános, stb. hangzását, de mégsem lehet megunni. :) (úgy beszélek, mintha nagy zeneszakértő lennék, pedig a fenét vagyok az... :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164507 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Iowa, Tarathradiel, Nightmare:

Épp azt kifogásoljuk, hogy smaci volt és nem komoly csók. Mint valami "nőcskét" kapja el Aragorn...

És arra meg, hogy olyan emberi, hát annyit modanék, hogy Arwen effektíve NEM VOLT ember, Aragorn meg hát ebmer volt, de azért mégiscsak Elrond tesójának leszármazottja, szóval azért nem kéne arra érvelni, hogy mert olyan emberi..... :twisted:

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164505 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nincs az a tünde, ent, vagy embernyelvi szó, mi ráillene ekkora Filmre. :lol: Végre láttam! El sem tudom hinni, hogy vége. Nagyon tetszett. Még én is elsírtam magam egy kicsit (szép csendben, bár alig bírtam magamban tartani (pedig nem vagyok egy sírós típus)). :) Ez az a rész, ami a legjobban lett megcsinálva. Vagy inkább mondjuk úgy: a Filmnek ez a legjobb része. A kezdete nagyon jól sikerült, amikor Déagol megtalálja a Gyűrűt. Valahogy ezután úgy éreztem, hogy Gollam veszélyesebb, mint a Két Toronyban volt (ha értitek, mire gondolok). Bármikor, bárkit simán meg bír fojtani. Minas Morgul egyszerűen fenomenális lett, nagyon jól megcsinálták. Amikor a sereg kivonul, az iszonyat jó. A nazgulok valahogy jobbak lettek a Gyűrű Szövetségéhez képest, félelmetesebbnek tűnnek. A Banyapók is rettentő jól lett megkreálva, az előzetesekből nem néztem ki ilyen jónak. :) Denethor Faramir iránt tanúsított érzéktelensége tényleg szívbemarkoló volt, főleg amikor nyugodtam evett, miközben a fia a halálba rohan... Szerintem egy cseppet sem lett eltúlozva. Gondor ostroma nagyon tetszett, az angmari Boszorkányúr és Grond jók lettek. A Holtak Ösvénye, és az összes holtas rész jó volt, bár fura volt őket Minas Tirithnél látni, de mivel nem voltak dúnadánok muszály volt a hajón maradniuk. :D Morgul és Éowyn harca szintén jóra sikeredett. Az még nagyon tetszett, amikor sorban kigyúltak a jelzőtüzek: Amon Din, Eilenach, Nardor, Erelas, Min-Rimmon, Calenhad, Halifírien. A palantíros rész szintúgy jóra sikeredett. Ami az egyik kedvenc részem a könyvben, a filmben is jó lett: amikor Faramir elmondja Gandalfnak, hogy találkozott Frodóékkal. Morannon is jó volt, bár kissé rövidnek találtam :? Főleg, amikor megérkezett Gwaihir, az nagyon tetszett. Az orodruinos rész szintúgy jó volt, szerintem nem volt vele különösebb gond, bár lerövidíthették volna azzal, hogy Gollam beleesik a tűzbe, miközben örvendezik (nem azért, mert a könyvben is így volt, hanem mert így hosszadalmasnak hatott :? ). Bard-dur bukása, Szauron elmúlása, majd a hobbitok kimentése szuper jó volt. :) A mordori út szemmel láthatóan lerövidült, majd a bővítettben. :) A koronázás tetszett, szép rész volt (amikor mindenki letérdel a négy hobbit előtt... :) ), a hobbitok hazatérése is nagyon rövid volt (koronázás és egyszer csak hopp! már a Megyében vagyunk). Az aranyos volt, amikor négyen ott ülnek a Zöld Sárkányban és sörözgetnek, majd Samu a már említett "na még egy sör és becsajozok"-ja után Frodóék nevetnek. Ez olyan igazán hobbitosra sikeredett. :) A Szürkerév jó volt, nagyon megható volt, főleg, amikor kiderül, hogy Frodó is elmegy. Jó volt újra látni Bilbót, bár őszintén szólva úgy gondoltam, több szerepe lesz, és nem lesz ennyire öreg :D .

Jelenetek, amik nem tetszettek:

-az Aragorn-Arwen szál jelentős átvariálása (mit keres Elrond Dúnhargban; az Andúril már a Szövetség elindulásakor Aragornnál volt; Arwen elküldése a Szürkerévbe (a látomás az tetszett), aztán visszalovagol; Arwen sorsa összefügg a Gyűrűvel; mindegyiknek egy-egy :? jelecske. :) )

-Gandalf többször is leüti Denethort :? :? (kissé a filmbe nem illő jelenet(ek) voltak (szvsz) )
Úgy összességében nagyon jóra sikeredett ez a rész, a három film egyben pedig tényleg maradandó alkotás. Megérdemli, hogy Oscart kapjon. Nagyon is. :D

Elnézést a terjedelemért (meg a szóismétlésekért, pl.: "nagyon jó volt" többször is, de egyszrúen nem találom rá a megfelelő szavakat), de elvégre is ez egy kritika. :D Szarintem volt olyan jó, mint a Gyűrű Szövetsége, 90%-ot kap (tőlem :) ).

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164492 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jut eszembe a film alatt öltött gondolatot ez a gondolat (hú micsoda mondatkezdet...) hogy szvsz tök jó lett volna ha amikor a Szem haldoklik akkor lehetett volna emberalakja... nagyon hülye ötlet?

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164487 Írta: Étien
Étien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Üdv ma már másodszor!!!

Úgy látom, nemcsak én őrültem meg, nemcsak én bőgtem végig...
Hát a jelzőtüzek....ott ZOKOGTAM....
És Théoden beszéde...hangosan mormogtam belekapaszkodva a székbe:
nem tudjátok őket megállítani...a halálba lovagolnak!!!!!

Egyébként nem tudom, mi baj van a csókkal a végén...nem csak hogy emberi, de nem is néztétek elég figyelmesen: Arwen a csók után Aragorn vállára borulva olyan boldogan kacag, hogy az mindent elmond!!!! És mi után csókolja meg?Az után, hogy felemelte hódolatra hajtott fejét, és ezzel - szerintem - egyértelműen kifejezi, ne hajts fejet, mert a társam vagy!!!

Ja, és még valami...miért kiábrándító és ringyós egy őszinte és mindent elsöprő csók????!!!!! :evil:

Nekem is hiányoztak bizonyos részek, de az egészbe, a folyamatába így, ilyen megoldással nem is illettek volna!!!

Szóval: csúcs, de leírhatatlanul!!!!!
Katarzis!!!!!!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164477 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Nem tudom. Engem különösebben nem zavart Arwen és Aragorn csókja, de azért nem voltam oda érte. :? Mondjuk, ha belegondolok még mindig jobb, mintha egy ilyen hosszú és nyálas csókot produkálnak, nem? :roll:

Zlomb Legolas írta: Van egy észrevételem, amit eddig senki nem állapított meg (ha mégis, akkor vocsi)

Szuron szája is kimaradt! :(


Ha már itt tartunk! !!!Samu nem vette el Frodótól a Gyűrűt!!!Csak odaadta neki Cirith Ungol Tornyában.
Sőt csupán az arcát bontotta ki abból az undok hálóból. A nyakát nem is. Gondolom PJ belekeveredett, hogy mi lesz a bővítettben és mi nem... Szóval fel is kiálltottam a moziban: KKözépfölde elbukik!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164464 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Zlomb Legolas írta:

Nightmare írta: Nekem most eszembe jutott még egy brutális jelenet, ha már valaki írta.. Amikor fejeket lőnek katapulttal a Kürtvárra.. Hát az nagyon borzasztó volt.. Először nem is láttam, de amikor ráközelítettek.. Brrr! :oops:


Kürtvárra? :D


Úristen, hogy tudok ilyen hülyeségeket összeírni? Jajj.. :oops: Láccik, hogy mennyire a film hatása altt vagyok :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164462 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nightmare írta: Nekem most eszembe jutott még egy brutális jelenet, ha már valaki írta.. Amikor fejeket lőnek katapulttal a Kürtvárra.. Hát az nagyon borzasztó volt.. Először nem is láttam, de amikor ráközelítettek.. Brrr! :oops:


Kürtvárra? :D

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164461 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Zlomb Legolas írta: Van egy észrevételem, amit eddig senki nem állapított meg (ha mégis, akkor vocsi)

Szuron szája is kimaradt! :(


De a bővítettbe visszakerül! :D


Csak messze vagyunk még attól....

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164458 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Zlomb Legolas írta: Van egy észrevételem, amit eddig senki nem állapított meg (ha mégis, akkor vocsi)

Szuron szája is kimaradt! :(


De a bővítettbe visszakerül! :D

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164456 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha már a brutális jeleneteknél tartunk:
Emlékeztek arra a szerencsétlen ősz hajú gondorira Osgiliathnál? Azt nagyon sajnáltam :( :bawling:

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164454 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nightmare írta: Nekem most eszembe jutott még egy brutális jelenet, ha már valaki írta.. Amikor fejeket lőnek katapulttal a Kürtvárra.. Hát az nagyon borzasztó volt.. Először nem is láttam, de amikor ráközelítettek.. Brrr! :oops:


Szerintem is brutál volt... és hatásos... az, hogy mennyire kegyetlenek az orkok... remek lett.

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164453 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Zlomb Legolas írta: Van egy észrevételem, amit eddig senki nem állapított meg (ha mégis, akkor vocsi)

Szuron szája is kimaradt! :(


Naná, és még mennyi minden, mintha a szereplők PJ-re gondolva, meg Gorni: Na harcoljunk szaporán, PJnek rohan az ideje!

Nem tom ki jegyezte meg itt, hogy Frodónak az összes ujja megvan a végén, az tévedett, mert látszik a filmen a már behegedett csonkja....

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164452 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tarathradiel írta: Igen ez is igaz...Egyszerűen KELLETT ez a jelenet a filmbe, én úgy érzem.

Én nem értem mi volt a baj Arwen és Aragorn csókjában...Úgy látom másoknak pont azért nem tetszett amiért nekem igen. :roll: Ez így volt jó! Ilyen természetesen!


Szerintem is.

Én sem... másfelől nekem az tetszett ebben a jelenetben, hogy először mutatták Argit, aztán Arwent, majd Elrond arcát ami szerintem is egyszerűen fantasztikus volt és utána a csókot... szép volt... főleg, hogy tudni lehet mennyire szeretik egymást! Másfelől nekem olyan furi azt olvasnom, hogy smaci..ez egy vígjátékban elmegy, vagy egy tinifilmben, de az Ő csókjuk egyszerűen nem smaci...

Én nem vettem észre semmit Frodo ujján... nem is az ujját néztem, kezdjük ott... :roll:

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164451 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Van egy észrevételem, amit eddig senki nem állapított meg (ha mégis, akkor vocsi)

Szuron szája is kimaradt! :(

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164450 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem most eszembe jutott még egy brutális jelenet, ha már valaki írta.. Amikor fejeket lőnek katapulttal a Kürtvárra.. Hát az nagyon borzasztó volt.. Először nem is láttam, de amikor ráközelítettek.. Brrr! :oops:
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164446 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na ma megint láttam a CSODÁT!
Gyönyörű lett a film szavakat nem keresek rá mert ugysem találnék...
Sok-sok rúlzzos jelenet volt az biztos...
Volt egy nagyon nem tetsző jelenet amit ugy tűnik senki nem vett észre, Cirith Ungolban amikor az orkok harolni kezdenek akkor egy karaterugást elereszt egy ork...hát mit ne mondjak elég nagyot éztem amikor megláttam...
Jöhetne már a bővített még több Eowynnel :) )

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164445 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Iowa írta: Nekem azért is tetszett ez, mert később azt mondta Gollam "Ha egyszer már megtettük megtehetjük mégegyszer." (vagy valami hasonlót, de a lényege ugyanaz) Na és szóval nekem ez így nagyon bejött... ezért külön jó volt, hogy az elején megmutatták Szmegolt és Deagolt... ráadásul annak idején sokan hiányolták a Fotr-ból és szerintem nagyon jól meg lett oldva... a dulakodás meg az egész...


Igen ez is igaz...Egyszerűen KELLETT ez a jelenet a filmbe, én úgy érzem.

Én nem értem mi volt a baj Arwen és Aragorn csókjában...Úgy látom másoknak pont azért nem tetszett amiért nekem igen. :roll: Ez így volt jó! Ilyen természetesen!

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164443 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lalaith Scarlett írta: -livecske és Viggo smacija... szerintem nagyon nem illett a jelenetbe, +egyéb lives részek


Mondtam már, hogy leharapom annak a fejét, aki Livet szidja :evil: :D
Nem tudom, mi a baj azzal a jelenettel? Pont az volt benne a lényeg, hogy olyan emberi volt! Olyan természetes! Egyszerűen csodálatos! :cry:
A látomásos dolog is nagyon el lett találva.. Totális sirőgörcs..
Bocs, nem tudom szavakkal kifejezni..
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164441 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ilmen írta:

Ringgil írta: Ami nem kellett volna: Frodó 10. újja Briben


Ez az észrevétel már volt egyszer és mikor másodszor néztem, direkt figyeltem rá és szerintem nem volt meg a bal kezén a gyűrűsujja vagy legalábbis nem lehetett látni.


Aprócska észrevétel............
ha jól megnézed, akkor látni fogod, hogy nem a gyűrűsujját, hanem a mutatóujját harapta le Gollam!

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164439 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tarathradiel írta:

Ringgil írta: Nekem az átismétlő bevezetés nem tetszett Szméagol+Déagol :roll:
Bye!


Ezt nem igazán értem, miért lett volna átismétlő? Ha jól tudom Gollam története nem lett eddig elmesélve a filmben...És szerintem jó ötlet volt, különösen ebbe a részbe beletenni, így jobban megérthető Gollam/Szméagol jelleme és a nézők azon is elgondolkozhattak, hogy mivé válhatott volna Frodó is ha megtartja a gyűrűt...Én örülök, hogy egy ilyen belekerült.


Nekem azért is tetszett ez, mert később azt mondta Gollam "Ha egyszer már megtettük megtehetjük mégegyszer." (vagy valami hasonlót, de a lényege ugyanaz) Na és szóval nekem ez így nagyon bejött... ezért külön jó volt, hogy az elején megmutatták Szmegolt és Deagolt... ráadásul annak idején sokan hiányolták a Fotr-ból és szerintem nagyon jól meg lett oldva... a dulakodás meg az egész...

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164432 Írta: Fangi
Fangi válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megnéztem a filmet és egyszerüen nem lehet szavakaba önteni amit érzek.
Fantasztikus,hihetetlen ,óriási,hatalmas film.Ez a világ legjobb és legcsodálatosaab filmje.
Legelső jelenet mikor könnyezni kezdtem mikor Arwen látomásában meglátta fiát és Aragorn-t.A zene annyira el lett taláva alatta,hogy nagyon meghatódtam.A másik jelenet ami szintén nagyon jó lett mikor Pippin és Trufa bucsúzik egymástól,miuátn Gandalf elviszi Gondor városába.Olyan szép alatta a zene,szintén.Sorolhatnám tovább is de nem teszem&#8230;..ebbena filmben nincs hiba&#8230;&#8230;&#8230;ez a föld kerekség legjobb filmje és örkké az marad&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.soha nem lesz job ennél a filmél,soha.Peter Jackson olyan fantasztikusan és ügyesen készítette el&#8230;.ez az ember külsöleg egy egyszerü embernek tünik,de belül annyira fantasztikus,egyszerüen egy baromi tehetséges rendező&#8230;&#8230;..Hadd emlitsem meg azért a színészek teljesítnényét is,Mindenki egytől-egyig fantasztikusak, csak hogy Bernand Hill emlitsem ,mikor a csatamezőn Theoden maghal azt nagyon jól eljátszotta,az egy könnyes jelenet volt.Kiemelném emelett Samut nos ő nagyon ügyes volt,bár egy kicsit azt éreztem mintha nem egészen teljesedett volna ki a személyisége,és nem utolsó sorban Elijah Wood is fantasztikus volt,ahogy az arcával és az egész lényével nagyon tehetségesen bemutatta a gyürü gonosz hatalmát.Nagyon tehetséges és ügyes volt.Bár csak pár szereplőt emeltem ki de a többi úgyanúgy megérdemli ezeket a dicsérő szavakat&#8230;&#8230;.nincs kivétel&#8230;&#8230;
A pók nagyon jó lett,az tetszett benne,hogy nem olyan lett mint Gollam,hogy látszik,hogy nem egészen számitógépes,hanem hogy igazán eredeti és gusztustalan volt.Gondolom átmásolt egy pókot és azt ötvüzte a számitógépes effektekkel.Nagyon jól meg lett oldva.A harcok nagyon durvák voltak,hiszen rengetegen meghaltak,viszont nem volt véres,és ez is jól el eltt találva.A zene az eleve jó volt,na és szürkeréves jelenet is&#8230;&#8230;és tetszett szintén még az is hogy beletettek olyan monologott amitől féltem hogy nem teszik bele.Annak nagyon tudtam örülni,mikor megláttam hogy a 4 hobbit a megyében van és söröznek&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;az kelett bele&#8230;&#8230;..nem hittem hogy beleteszik&#8230;..Erre a filmre nem lehet rosszat mondnai,a szinészek a képek,effektek,harcok, mind hibátlan volt.Ez egy tökéletes film,úgyanúgy mint az előző kettő.Ezt a filmet 60 évesen is megfogom nézni,mert ez egy örök mű,amit Peter Jacksonnak,a háttér dolgozoknak ,a színészeknek köszönhetünk.Azt hiszem ez az élet egyik leghatalmasabb ajándéka amit kaphattam,kaphattunk.

"Nemegyszer ha érték forog veszélyben, van akinek le kell mondani róla, el kell veszítenie,hogy mások megtarthassák"
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #164431 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Huh, mit is írjak...
Kezdem azzal, hogy mi nem tetszett (gonosz Lalaith :twisted: ):
-livecske és Viggo smacija... szerintem nagyon nem illett a jelenetbe, +egyéb lives részek
-Gandalf leüti Denethort a bottal (itt majdnem felálltam a székről és elkezdtem ordibálni h miért kellett ez)
-Denethor máglyája (hatásvadászat)
-Holtak Ösvénye (van vmi abban a Casper-es hasonlatban:D)
-A gyűrű elpusztítása (nagyon eltúlozták)

Ami különösen megfogott:
-Pelennori csata (*bőgőemotikon*)
-Szürkerév (hál'istennek nem baxták el)
-Viggo és Théoden beszéde az emberekhez harc előtt
-Viggo és Billy éneke

Összességében nagyon-nagyon jó, talán jobb is mint az első kettő. Ian McKellen (még mindig) Oscart érdemelne az alakításáért, s ezért a filmért szerintem Viggo is kaphatna. Jelölést érdemelne sztem még Sean Astin, John Noble, Elijah Wood, és Miranda Otto is, meg még sokan mások....fantasztikusan alakítottak. Szegény Faramir...hogy lehetett vele ilyen szemét Denethor??? A Banyapókot nagyon eltalálták....télleg nemtom mit írjak, csak firkálok itt összevissza....az biztos, h minden elismerés PJ-é :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164409 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Toma írta: De most komolyan!!! Igazán nem szokásom, hogy másokat kritizáljak, főleg nem idegen embereket, de milyen dolog már a film vége előtt 10-15 perccel felállni és kimenni... :? Tiszta őrület...


... nemhiába... a magyar "TV2"-s kultura (és mozikultura).

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164408 Írta: Demonaz
Demonaz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta: PIPPIN ÉNEKEL NEM TURFA!!! Bakkker három rész alatt meg lehetne már szokni, hogy ki kicsoda!!! (bocs de rre nagyon harapok!!!)

Eh, bocs :oops: Őket mindig kevertem, mert az elején nagyon úgy szoktam meg h Pippin Trufa, Trufa Pippin..

Nightmare: igazad van, de nekem akkoris hiányzott..

"A boldogságot és a boldogtalanságot viseld egyaránt nyugodtan - minden elmúlik s elmúlsz te is."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164407 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta:

Demonaz írta: Viszont Trufa éneke nagyon megfogott.


PIPPIN ÉNEKEL NEM TURFA!!! Bakkker három rész alatt meg lehetne már szokni, hogy ki kicsoda!!! (bocs de rre nagyon harapok!!!)


Szájkosár! :D :twisted:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #164403 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Hát én is túl vagyok rajta... :cry: Egyenlőre csak kavarognak a képek a fejemben és folyamatosan fel-felvillan egy-egy kép Frodóról, Samuról vagy Aragornról, Pippinről, Trufáról... stb. :)
Nekem nagyon tetszett a film, akárki akármit mond. Nem mondom voltak benne eltúlzott jelenetek, de a nagy részét végig sírtam. Banyapókon pedig azért sírtam, mert annyira féltem. 8O :oops: (Nem tudom láttátok-e azt a lelógó madarat, de engem az sokkolt.)
A leggyönyörűbbek a végzet-hegyeis jelenetek voltak, mielőtt és miután a Gyűrű elpusztult. Szerintem nagyon nagyon jól megcsinálták. Zokogott a szívem. :emotikonnemfejeziki: (Reszket a kezem.)
Nagyon tetszettek még az olyan apróságok mint pl., hogy a Gyűrű addig nem süllyedt el, amíg Frodó föl nem kapaszkodott Samuhoz... Vagy, hogy Denethor úr elharapta a nyelvét nyugtalanságában...
Ami nem tetszett talán néha az a "brutalitás", mint pl. akkor, amikor Frodót megszúrta a Banyapók, vagy mikor olyan sokáig mutatták Frodót a leharapott ujjával, vagy hogy Gollamot mutatták elsüllyedni. Na ezt kifejezetten nem bírtam. Félig el is takartam a szemem.

Nem tudja valaki hol lehet konkrétan a filmből felelni képeket?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.219 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére