Díjak

Több
21 éve 2 hónapja #102932 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Díjak
8O Csak most jutottam ide...
:arrow: Szerintem a 6 nem kevés! :idea: :roll:
:arrow: MIÉRT NEM JELÖLTÉK A ZENÉRE?????? :cry: :cry: :cry: (Valamelyik másik helyett... :roll: ) [size=9:19f39tu8]/És Gríma vagy Éowyn lehetne legjobb mellékszereplő, de ez már telhetetlenség lenne... :roll: :) /[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102877 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Díjak

Narië írta: Az art directing nem t'om,hogy mit takar,valaki esetleg felvilágosítana? :?


a magyar filmes plakáton látványtervnek van fordítva...(Alan Lee-féle cuccok 8) :wink: )

Szerintem a BM igenis jó film, és megérdemelte az Oscart(Crowe is megérdemlte volna, jobban, mint a Gladiátorért :? :roll: )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102828 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Díjak
Egyetértek Ferestével!!
Akkor úgy voltam vele, hogy még nem láttam a BM-t, amikor megkapta az Oscart, és persze, nem nagyon örültem neki, hogy nem a GYU kapta meg, de kíváncsi voltam rá, mert azért mégiscsak ennek adták a legjobb film díját, hát megnéztem, és tényleg nagyon jó film! Nem mondanám rá, hogy unalmas, jó, kicsit hosszú, de engem pl. eléggé megrázott.
Na, OFF vége :)

Mátrix 2, Terminátor 3 felmerült nemrég (jó, tudom, le vagyok martadva :) ), szóval, ha a TTT-nél felmerült az, hogy amiatt nem kaphat sok díjat, mert folytatás (ráadásul pont a középső rész), akkor ezeknél is fel kell, hogy merüljön, nem??
(Az mondjuk igaz, hogy ezek a filmek jobban külön állnak a többi részeiktől).

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102687 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Naria! Az art direction az a díszlet kategória, amit szerintem meg kellene, hogy kapjon, hiszen Edoras felépítése nem mindennapi dolog volt! Talán csak a Titanichoz csináltak ekkora szabadtéri díszletet korábban!

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102681 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Díjak
drágáim, azért a csodálatos elmét nem kéne ennyire szidni, csak azért, mert az kapta meg a legjobb filmnek járó díjat a GYU helyett :? szentem az egenis nagyon jó film volt, és maximálisan megérdemelte az Oscart akármit is mondtok :?

mellesleg az már naggyon nagy eredménynek fog számítani, ha 4 oscart kap :? hááát nem tudom, de szentem ne számítsunk sokra :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102677 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Díjak
Sztem négy díjat mindenképpen megérdemelne,de a legjobb filmért járót,sztem csak a RoTK után kapja meg,akkor már ott van a "díjazók" elött az egész Film,értik,hogy mi miért volt... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102659 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Tulajdonképpen A Gyűrűk Ura is amerikai...(Na jó, koprodukció :lol: )
Az Egy csodálatos elme volt életem legunalmasabb filmje. Most mondjátok meg, hányszor dolgozták már föl azt az ötletet?
És A Gyűrűrk Urát? (Ralph Bakshi is feldolgozta, de róla inkább ...köhöm... ne beszéljünk. :? )
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102641 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Díjak

Gandalf írta: Egy szobrot tuti kap a 6-ból.. de szvsz 4-nél többet semmiképpen sem fog.. még a legjobb filmért sem fogja megkapni... :?

Mondjuk szerintem az effekteket megkapja,hang,hangvágást is,meg a szimpla vágást is.Az art directing nem t'om,hogy mit takar,valaki esetleg felvilágosítana? :?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102604 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Díjak
A legjobb filmért biztos nem kapja meg... az a musical fogja kapni, tavaly is így istenítették a BM-t, és az is nyerte meg... :rmad2: :shake:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102575 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Díjak
Egy szobrot tuti kap a 6-ból.. de szvsz 4-nél többet semmiképpen sem fog.. még a legjobb filmért sem fogja megkapni... :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102503 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Díjak
Ghargoqurk:Szerintem az Oscarosok inkább a szenvedôk-kissebbségiek-hátrányos helyzetűek sztorijait favorizálja,és sokak szerint az csökkenti a LOTR esélyeit,hogy fantasy film.Akkor mit mondjon a Matrix?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102498 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Hódica:
Én nem a Matrix-ot és a Terminátort nem úgy mondtam hogy az én szememben esélyesek. nekem a terminator semmit mondó film a matrix pedig egy jó alapötlettel rendelkező rendkívül rosszul kivitelezett film. De akárki akármit is mond az Oscar az amerikaiakról szól. És ne mondjátok már hogy a Csodálatos elme azért kapta meg a legjobb film díjat mert tényleg megérdemelte. Azért kapta meg mert ő volt abban az évben a legjobb az amerikai filmek közt, Jó elismerem az is benne volt hogy a Gyűrűk urának még van két része és van idő neki odaoadni az legjobb film díjat. Szóval én csak attol félek hogy az amcsik megint inkább hazai film mellett döntenek.

Ja és haa Lee tényleg megkapja akkor ezzel minden oscar bánatomat közömbösítik

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102481 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Díjak

Ery írta: Ha két szobrocskát nyer a film akkor már elégedett leszek. De félek, hogy egyet se fog.


teljes mértékben egyetértek :itscool: mondjuk én a tavalyi Oscart is így ítéltem, 2nél többre nem számítottam :D mondjuk az ilyen technikai díjakra van esélye, másra nem igazán.. :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102479 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Díjak

Ghargoqurk írta: DE !!!!!!!! Egy valamit sajnos mindannyian elfelejtettetek. Terminator 3 és Matrix 2. mindkét film ahogy a Rotk is a következő oscaron ott lesz és ezek nagyon erős filmek lesznek.


Ugye ezt most nem mondod komolyan???? 8O 8O 8O a Mátrix talán a vizuális e-nél kap jelölést, a Terminátor meg reménykedhet, hogy visszahozza az árát. Schwarzenegger már rég kiöregedett, senki se kíváncsi rá...mag abban sem vagyok biztos, hogy a robbantásokon kívül lesz-e benne v.milyen vizuális e.-nek nevezhető trükk... :roll: :? :D


Nehogy már Lee életműdíja kacsa legyen :twisted: :evil: :evil: :x akkor tényleg DÜHÖS leszek :evil: :evil:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102474 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Tavaj a Sidney Poiter és a Robert Redford kapott életműdíjat! Nem lehet,hogy a CL-nek a BAFTA vagy a GG akar életműdíjat adni?! Én nagyon szeretem CL-t de az életműdíjhoz azért a pályály túl kommersz. Bár felőlem mehetne neki, ha olyanok is kaphattak,mint Stanley Donen(Ének az esőben rendezője).

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102470 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Az is nagy dolog már, hogy az év öt legjobb filmje közé bekerült, hisz kb, 300 film indul évente az Oscaron! És ha nem nyer, (ami valószínű,hisz ez a dicsőség a 3. résznek van tartogatva!) akkor legalább nyugtathatjuk magunkat,hogy mondjuk a 2. lett!

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102468 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Díjak
Ok,én csak azért írtam,mert a fórumon kívűl máshol sehol nem olvastam arról,hogy Christopher Lee életműdíjat kapna... :oops:
Amúgy valóban tavaly is kettő vagy három volt szóval még minden lehet... :roll: :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102465 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Díjak
Tavaly is kettô(vagy három...) volt,és különben Peter O'Toole visszautasította,mert azt mondta,hogy ô erre még túl fiatal.Csak 70 a drága...

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102464 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Díjak
Peter O'Toole is megérdemli nagyon.
Ő is ott van a kedvenc színészeim között.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102462 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Díjak

Ery írta: Ha két szobrocskát nyer a film akkor már elégedett leszek. De félek, hogy egyet se fog.

Hát sztem azért a technikai Oscarok közül meg fog kapni vmit(vizuális effektusok,hang)Mert ha nem... :twisted:
A legjobb film díjáról viszont már szinte teljesen lemondtam... :cry:

Nem akarok teljesen ünneprontó lenni,de most olvastam vhol,hogy az idei Oscar-gálán Peter O'Toole kapja az életműdijat... :roll: :?:
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102460 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Díjak
Na most mondjátok. Mi történhet? Vagy igazam lesz, vagy nem. Ha nem, akkor annak mindenki örül, de ha igen (Isten óvjon ettől mindannyiunkat) akkor sajnos igazam volt :) :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102457 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Díjak
Naaaa......azér ne túlozzunk...Mi az,hogy egyet se fog???
Pl effekt?Azt ki vigye?Az SW?

Narië

No more blood for oil!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102455 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Díjak
Ha két szobrocskát nyer a film akkor már elégedett leszek. De félek, hogy egyet se fog.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102453 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Niphredil/Szméagol írta: Szméagol: nem lesz kevesebb, de azért jobb, ha kap, nem? Én csak azt szeretném, hogy az amcsik is ismerjék el öket, hiszen annyit dolgoztak, ennyit igazán megérdemelnek! Egyébként én legszívesebben megnézném az összes jelölt filmet még a gála elött, hogy aztán nyugodt szívvel mondhassam azt, hogy igen, bizonyára ezek a filmek is nagyon megérdemelték. Vagy azt, hogy nem (nem tehetek róla, de ez valószínübb).


Szerintem azért Peter Jacksonnak már az a több millió FILM!! rajongó is igazi elismerés... Jó, azért jól jönne az Oscar.
A Matrixnak és a Terminátornak esélye sincs a legjobb filmre. Legföljebb elviszi a vizuális effekteket... Na és? Az már úgyis a miénk. :wink:

Azért Gollammal és a zenével én se tudok megbékülni. (No most nagyon elfogult leszek: Gollam igenis megérdemelné, hogy külön kategóriát nyissanak! :lol: :twisted: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102446 Írta: Erendis
Erendis válaszolt a következő témában: Díjak
Tényleg nagyon fontos, hogy legyünk optimisták és bízunk a film sikerében. Azonban szerintem a TTT már mindenképpen bízonyított. Ehhez elég azt tudni, hog eddig mennyi ember volt kíváncsi a filmre és milyen sokaknak tetszett. Az ameriakat sem kéne leszólni, mert bár az Oscar amerikainak nevezhető, nem feltétlenül egy nép ízlését tükrözi, ennél sokkal bonyolultabb dolgok állnak véleményem szerint a díjak hátterében. És ha díjak helyett annyit ér el a film, hogy rajtunk kívül sok más ember is megszereti Tolkien világát, szerintem már megérte.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102438 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Díjak
Bizony, fö az optimizmus! Persze az a baj, hogy ha mégsem úgy lesz, ahogy szeretnénk, akkor én megnit nagyon szomorú leszek. :crying: Tényleg nem az a lényeg, hogy hány jelölés, hanem az, hogy milyenek.

Mátrix meg Terminator? Na azért... :lol: Ne mondjátok, hogy ellenfelek! De azt olvastam, hogy a Chicago készítöi terveznek egy újabb musicalt. Ajjaj... Egyébként nem értem, hogy miért nincs itt is 2 kategória a legjobb filmeknek, mint a GG-n. A legtöbb szempontból szinte lehetetlen egy musicalt összehasonlítani A Két Toronnyal. És így a jó vígjátékok is teljesen esélytelenek a díjra.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102414 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Díjak
Lominas, azé ott vagy a szeren :pimp:

Izé, én nem bánkódom, mindössze keveslem a 6 jelölést a tavalyihoz képest.

És C. Lee idén kapja az Oscart!!! Ha nem, akkor beperelem a hír terjesztőjét szívrohamvalószínűségnövelés miatt :twisted:

Drukkolok, hogy megkapja a legjobb film díját, amit úgysem kap meg, de azért drukkolok. Fő az optimizmus.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102332 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Nem tudom, hogy tudjátok e, de mióta az Oscar-díj létezik kb. 400 filmet jelöltek a legjobb film díjára. Hihetetlen,de ebből mindösszesen 75 év alatt 12 fantasztikus vagy sci-fi filmet jelöltek, és MÉG SOHASEM NYERT ILYEN FILM A LEGJOBB FILM KATEGÓRIÁBAN!!! A jelöltek között van a Csillagok Háborúja, az E.T., a Ghost, a Babe, és az Óz a csodák csodája, valamint A Gyűrűk Ura első két része is(Meggyőződésem, hogy a harmadik is ott lesz!).
Minek tudható be az ide mellőzés az Oscaron? Szerintem irigység. Valami nagyokos ott az akadémián azt mondta:"Na nehogy már háromszor egymás után jelöljük ezeket a faszikat onnan a "down underről"! Várjanak szépen még egy évet, majd a harmadik részre megkaphatják a jelöléseiket!" Szerintem Andrew Lesnie a TTT-vel bebizonyította, hogy jelenleg Ő a legjobb operatőr a világon. sak ezt egyesek nem tudják elfogadni!

Már a tavalyi végeredménnyel sem voltam kibékülve. A Csodálatos elme jó film, de valljuk be ilyet minden rendező tud csinálni, kimegy egy amerikai egyetem udvarára, leszúrja a kamerát, és azt mondja a színészeknek:"Tessék!" De 18 hónapig forgatni egy óriási stábbal a világ olyan részein, ahova még ember nem tette be a lábát! Ez az igazi filmgyártás! Ez az igazi rendezés! A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége és a Csodálatos elme mögött álló munka egy napon sem említhető!

Kicsit csalódott vagyok, s csalódásomat mindössze három dolog tudná kiengesztelni idén:

1. Legalább annyi díjat(4) kap a TTT,mint tavaly a FOTR!

2. Az Akadémia előhúz a cilinderből egy különdíjat, és hozzávágja a filmhez (Pl. Gollam karakterének megalkotásáért, stb.)

3. Elnyeri a legjobb film díját!

Én még bizakodom!

Egyébként ha PJ jól csinálja jövőre nem lesz, ami elvegye a díjat a ROTK-től. Csak fényképeket láttam, de azoknak olyan drámai hatásuk van, mint a Schindler Listájának és a Retttenthetetlennek együtt véve!

Meglátjuk

Hegyirabló

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102193 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Díjak
Kedves Kriszana és Gandalf!

Nem tudom, de én úgy vagyok vele, hogy általában a magánvéleményemet írom le a fórumra :smokin:
Mégis mit írnék? sőt jobb esetben, mindenki azt írja!!! Pont erre jó a fórum!!
És ennek ahhoz, hogy ki mennyire szimpatikus, az ég adta világon semmi köze!!!

Spielberg SZERINTEM egy tehetséges rendező, de amint már említettem neki nem ilyen tömegfilmeket kéne gyártani, hanem JÓ filmeket. Csak tudjuk, hogy azért nem jár az Oscar-díj... meg a lóvé

SZERINTEM! :biggrin2:

Kedves Ghargoqurk!

Szerintem sem a Matrix, sem a Terminator nem lesznek Oscar-esélyesek. A Terminator semmiképpen, a Matrix talán-talán, de van egy olyan érzésem, hogy akkora hatást és megdöbbenést, mint az első résszel, nem fognak tudni majd kiváltani, nem lesz meg az átütő ötlet.

Ezek a filmek az effektek terén vehetik fel a versenyt a RotK-kal, de amiket eddig láttam a Terminator 3 előzeteséből, azok alapján a nyomába nem ér.... Az ilyen Barad-dur meg Orthanc jelenetek FELÜLMÚLHATATLANOK! Azt nem nyomhatják le...

ha meg egy ilyen sikerszéria után tényleg nem PJ-nek adják a legjobb rendezést, hanem lesz pofájuk a Matrix-nak... akkor azt hiszem az elvakultabb fanatikusok eltörlik a Föld színéről a NAAAAAAGY Akadémiát :dance:

Fogajdunk, hogy mindkét Matrix film KÜLÖN fog indulni!!!!!! Dupla esélyesek lesznek!! de akkor sem győzhetnek!!!!! :)

persze igazatok van... feleslegesen hergelem itt magam... A film ettől nem lett kevesebb!! Sőt inkább több!!! - kilóg a szar filmek mezőnyéből 8)
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #102190 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Díjak
Látom még mindig ugyanaz a téma. Nem csodálom én sem tettem még magam túl ezen a katasztrófán :-) . Tényleg nagyon megzakkantott a hír. De őszintén szólva nem az hogy hatot kapott mert nem az a lényeg hányra jelölték hanem hogy mire. Én pl 7 jelölést saccoltam a hangsúly azon van hogy ezekbe beleszámoltam a legjobb zene, smink, betétdal, rendező, és film-t és ezek közül egykre se jelölték. Szóval nekem ez a nagy problémám. És lehet hogy megint mindenki elfogultnak gondol, az is vagyok mert baromira felcseszi az agyamat az egész amerikai nép. Visszatérve a Fotr-ra hát a legjobb film és legjobb rendezői oscart majdnem biztosra vettem. Mert a Csodálatos elme (boccs aki szereti) de szvsz pocsák szar primitív és a lényege a mély tartalom hiányzik belőle.

Ezek után mint ahogy bármelyikőtök én is a Rotk-ban bízok és úgy találom logikusnak hogy ő fog majd tarolni
DE !!!!!!!! Egy valamit sajnos mindannyian elfelejtettetek. Terminator 3 és Matrix 2. mindkét film ahogy a Rotk is a következő oscaron ott lesz és ezek nagyon erős filmek lesznek.
Egyébként megálmodtam két részletben a Rotk-ot :-) ). És ugyan nem a könyv szerint mentek a dolgok de marha jó volt :-)

Lominas : A hozzásszólásaiddal szinte kivétel nélkül egyetértek ! Az elfogultság szerintem jogos és ezt is meg lehet érteni.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.627 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére