BESZÉLGETŐS topic

Több
22 éve 1 hónapja #65250 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ulmo: nagyon a szívemből szóltál! :D
Mansell anyukám kedvence volt, de én is nagyon szerettem!
De most szívem csücske Barrichello!(na egy újabb brazil... :D kár hogy Schumi mellett nincs túl sok esélye :roll: ). Szerintem annyira emberi, ahogy elpityeredett ma is a dobogón! :) (na meg a Hokkenheimi *szip és hüp*)
Schumacher nekem egész addig volt szimpatikus, amíg a 7up-os Jordant nyúzta...'92 környékén...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65249 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lehet, hogy külön F-1 topciot is kellene nyitni?
Fereste: mit szólsz a mai futam végeredményéhez? Nem akarok kötözködni veled a rajongásod tárgya miatt, de ha van módod, nézz meg néhány 94 és 97 közötti futamot. Amit mélyen tisztelt Schumacher azokon művelt, az megérne egy elemzést. (speciel nem a szívem csücske a német úriember. Inkább a britek: Mansell, Damon Hill és Coulthard)
Senna pedig az egyik legnagyobb versenyző volt. A mai napig érezni a hiányát :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65215 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én Ferraris vaok, azontúl Schumis. akkora háttérrel nem rendelkezek, mint te Cicafül, lévén nem vaok én oan nagy életkort megért emberke :roll: de apukám nézte F1et, szóval én már kis koromba a közelébe kerültem a dolognak, de nem annyira érdekelt... szóval a főbb eseményeket mindig figyelemmel kísértem, de úgy istenigazából csak pár éve folytam bele a dolgokba...

csak halkan jegyzem meg, hogy van egy fórumom, www.f1forum.ini.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65206 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én már '86 óta hatalmas rajongó vagyok!!! Először Senna volt a favorítom, még amikor a Lotusnál volt! Majd amikor meghalt :cry: :cry: én iszonyúan sírtam. Akkor az egész osztály engem vígasztalt.
Majd jött Villeneuve, majd Haikkinenen és most Barrichello és Montoya! :D
Schuminak a stílusa nekem nagyon-nagyon nem jön be! :?

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65199 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
uramatyám, mik ki nem derülnek! mennyi F1 rajongó van itt! eddig csak Elanorról tudtam, hogy neki is lételeme, mint nekem, de ezek szerint másoknak is! vov, örülök neki!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65197 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy osztálytársam akart gravíroztatni, de azt mondták,hogy nincs olyan betűtípusuk, de esetleg meg tudnák csinálni, de 10-15 ezernél nem lesz olcsóbb.......
Ezért csak ráíratta, hogy Egy Gyűrű!!! :?

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65188 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

naughty írta: JA, DE AKKOR NINCS RAJTA TÜNDEBETŰ??????aZT HITTEM!!!
:( :( :( :( :( :( :(
oh, hát sima arany nekünk is van!!!

Ez nem sima arany. Ez sima KŐ. Hematit. Ebbe sajnos nem lehet graviroztatni, de aranyba igen! Olyat aranyba kérhetsz!

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65187 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
de azért köszi, és bocs,hogy rosszul írtam le a neved, de még sosem találkoztam veled!
most jöttem rá ,hogy van egy csomó topic ahol még sosem voltam, pedig már kb fél éve fórumozok!!!
főleg a filmes topicocban szoktam lenni!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65183 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
JA, DE AKKOR NINCS RAJTA TÜNDEBETŰ??????aZT HITTEM!!!
:( :( :( :( :( :( :(
oh, hát sima arany nekünk is van!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65182 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
naughty: A Pólus Centerben valami Bijuo... szóval egy bizsu boltban a Tesco felöli résznél.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65180 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Talcontar:hol vetted???? nekem is kell!!!!!!!!!!!!4

sport: VIVA ESPANA!!!!!!!!!!!!!
jól játszanak, a spanyolok imádják a focit, és a spanyol válogatottban vannak a legjobb pasik (Casillas,Morientes, Joaquin)
SZERINTETEK JOAQUIN NEM HASONLÍT SEAN ASTINRA , MERT SZERINTEM BAROMIRA!!!!!!!! (EZÉRT IS SZERETEM)
akkora szemét bíró volt!!!!!! és hogy sírt Joaquin, mikor nem rúgta be, és Iker is milyen dühös vót!!!!
AZÉRT ÉDIK VAGYTOK, ÉS TEHETSÉGESEK , NE SÍRJATOK FIÚK!!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65179 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Cica: Tehát akkor te voltál az. Lehet, hogy Hematit, én nem tudom. A lényeg, hogy gyönyörű, sima, dísztelen, de számomra most az egyik legértékesebb ékszerem... Sokáig kerestem ilyet aranyból, sőt még ezüstből is, de nem találtam, mire megleltem az én kis Drágaságomat (Némi Gollamos beütés (a következő talit ugye sötétben tartjuk? :D ))

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65178 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ennyi Forma 1 rajongó? El se hiszem!! :)

Én is elsősorban Ferraris vagyok, de pl. Häkkinent is imádtam/om ;)
Másik nagy kedvencem a Renault!!!

Nekem is van gyűrűm...képzeljétek, milyen rendes anyukám van...kölcsön adta használatra a jegygyűrűjét... persze a nyakamban hordom.
Szegény anyucikám, nem tudja, mit vállalt ezzel :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65176 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Léli: olyanom van nekem is!!!!!!!! :D :D 8O Hematit, ha minden igaz...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65175 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ai na vennui!

Én is részben láttam azt az előzetest (de fel is vettem, úgyhogy majd megnézem végig), de amennyitt hallottam.... Komolyan mondom, a falat kapartam :evil: hogyan tehetnek ilyet a GyU-val? Ha még csak a hangokak változtatják meg (már azok is borzasztók voltak). De, hogy még a szöveget is.... :evil: :!: :evil: Ez nem igazság :cry: és még nem is utálhatom őket (mivelhogy ők az egyetlen csatorna, mely leadja a Star Treket). De most nagyon elásták magukat....

Egyébként ma végre sikerült vennem egy olyasmi gyűrűt, amilyen az Egy, csak annyiban más, hogy kő, és fekete (egy vastag láncon hordom :P ). Ha jól emlékszem, a 2. kószás talin valaki büszkélkedett már egy ilyennel, de ki volt az?

Egyébként a Forma-1-et én is imádom, és Ferrari rajongó vagyok. Hajrá Michael!

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65161 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Forma1-et nagyon szeretem!!! Schumit már kevésbé :evil:

Na nézd csak, Cica mindenkivel összefutott így vagy úgy...??? Mik vannak :P :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #65152 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy kicsit most el a sportról.
Ez a hétvége tényleg nekem sem volt semmi!
A barátaimmal beültünk egy parkba és ott dumáltunk szinte egész éjszaka!Nagyon jó volt, de Szegedet nem múlja felül semmi!
Éljen Szeged!Éljen a MTT!

Az éjszaka fénypontja Cicafül telefonja volt, köszi Cica, tök aranyos voltál!!! :) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65151 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Cicafül írta: Brazilok közül egyedül Barrichellot és Sennát (én kis "Sárga sisakosom" :wink: ) szeretem!


Nicsak, újabb ember a fórumon, aki szereti a Forma 1et?? Már találkoztam néhány ilyennel (ugye Fer??? ;) ). Én IMÁDOM! :)

A brazilok (mármint fociban) nekem sem túl szimpik, bár az kétségtelen, hogy iszonyat jók, és sztem ők is fogják nyerni a VB-t...

A koreaiakkal kapcsolatban: ők is jók, látszik rajtuk, hogy a meccs végéig hajtanak, el nem fáradnának, mindent megtesznek a cél érdekében, végig rajta vannak az ellenfél játékosain, de azért annyira szvsz nem jók, hogy olyan nagy focinemzeteket, mint akár Portugália, akár Olaszország, akár Spanyolország így legyőzzenek. Szvsz. ehhez azért kellett egy kis segítség.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65137 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Yavanna, láttam én is, és sírtam a röhögéstől :_))
Azért enyhén bosszantó.
- "Hé Szauron! Ide!" -Na, ez volt a legjobb. Kezdem azt hinni, hogy a fordítást viccnek szánták.
Ja, azért ez se volt semmi:
- "Vidd el a kardomat! -Vidd a fejszémet!"
Erről a következő paródia jut eszembe:
-Tiéd a kardom.
-És tiéd az íjam.
-Meg az én fejszém.
-De hát el sem bírom őket!
:? :lol: 8O

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65134 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Yavanna: a Gyűrű-vers végét így fordították: "és utána jöhet a sötétség" vagy vmi iesmi....
hát én nevetni nem tudtam ezen a szörnyű fordításon, csak rezzenéstelen arccal néztem... (ezek nem hallottak még arról, hogy ez már le van fordítva? esetleg, hogy a Gyűrű-versnek is van egy lefordított változata, amit minden magyar tolkien rajongó betéve tud? )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65133 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Olyanokat hallottam az imént, hogy magam is nehezen hiszem!!! 8O

Most adták le a Viasat 3-on azt a bizonyos Gyűrűk Ura 'előzetest', amiről valahol már Sil is írt. Ilyen fordítást én még nem pipáltam... (Gyorsan tollat ragadtam és leírtam, amit bírtam. Szerintem érdemes volt! :wink: )

Néhány szösszenet, hogy mindenki kellően elborzadjon:
- "Már bánom, hogy enyém lett a gyűrű..."
- "Ezt nem tudom elolvasni; nem fog menni!"
- "Vidd el a kardomat! -Vidd a fejszémet!"
- "Ott van egy rossz, ami nem alszik."
- "Szauron lovai már mozgolódnak!"
- "A Gyűrűt tűzbe kell dobni a hegyről!"
- "Egy Gyűrű, hogy urald őket, hogy megtaláld őket, hogy egyesítsd őket..." (Sajni a végét már nem tudtam leírni... :( )
És az utolsó mondat az 'előzetesből':
- "Hé Szauron! Ide!"

Most komolyan: Sírjak, vagy nevessek? :cry: :lol: :?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65118 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha már így elburjánzott a foci errefelé:
Én nem vagyok egy nagy foci rajongó, sőt! De ugye a birkaszellem...
Szóval megnéztem 1-2 meccset. :)
Nincs és nem is volt kedvenc csapatom, de a spanyolokban én is bíztam. :( Korea tőlem aztán játszhat akármilyen hiper-szuperül, a bírói igazságtalanságok az én szememben teljesen elásták őket! Ez a spanyol meccs pedig egyenesen gyomorforgató volt! Komolyan belefájdult a szívem...
Miután pedig ugye minden szentnek maga felé hajlik... (Na jó azért ettől elég messze vagyok! :twisted: ) Hajrá németek! Ők legalább európaiak... (Pedig európai csapatok közül őket szeretem a legkevésbé!) Egy azonban biztos: Kahn egy óriási kapus!!!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65115 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy másik ari sztori: a brazil-angol meccs ment a tévében. A húgom nagy brazil drukker. Van egy 11 hónapos kislánya, Maja, aki mostanában előszeretettel ismételgetvégtelenül bizonyos hangsorokat. Mit ad isten, e meccs közben a következő hangsort ismételte: bekem-bekem-bekem... :D Az anyjának nem sikerült "megnevelnie". :lol: :lol: :lol:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65114 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Telu: spanyolok íreket győzték le :D

az én kedvenceim is mind elhulltak, kezdve a legnaobb kedvencemmel, Argetínával (majdnem sírva fakadtam, sőt..). aztán jöttek a Portugálok (Korea ejtette ki őket, na de hogy...) aztán olaszok (szintén korea a vétkes, megintcsak egy Bmi sportszerű meccsben) és most a spanyolok ( no comment.. ezen a meccsen aztán végképp látszott, hogy mennyire akarja a FIFA az ázsiai csapat bejuttatását). nem mondo,m hogy a koreaiak rosszul játszanak, mer egenis yol játszanak, de korántsem jutottak volna tovább, ha a bírók helyesen ítélnek...

szóval nem merek németeknek drukkolni, de Bmira NEM AKAROM, hogy azok a .... koreaiak kiejtsék őket, mer akkor nemtom mit csinálok... (és én szeretem Kahnt :D irtó yo kapus :D )[/i]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65112 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Telumehtar: a kutyás sztori úgy volt, hogy vmien koreai étteremben a spanyoloknak felajánlottak egy kiskutyát, hogy elkészítik nekik ebédre (jujj :evil: ), ők meg persze nem hagyták, elhozták a kutyust, és ő lett a kabalájuk... nagyon éédes kis dög, apró zsemleszínű kis falat. (TV-ben mutatták.) :D Nekem ez nagyon szimpatikussá tette a spanyolokat!

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65111 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megmentettek egy kiskutyát az "elkajásítástól" (mint tudjuk a koreaiak kutyaevők :evil: ezt egy barátomtól hallottam, hogy az éttermekben rá lehet bökni az élő kutyusra, hogy melyiket kéred sütve :evil: :evil: ), és ő lett a csapat kabalája, aztán majd az egyik játékos hazaviszi. Olyan aranyosak!!! :D

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65110 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Afonya:Milyen kutyas sztori?
A spanyolokat nagyon sajnalom mert az a pasi...Jauqin (asszem valami ilyen a neve) szegeny nem lotte be....
Es allitolag Casillas is sirt....
Bennem megmaradt meg az a pillanat amikor a spanyolok legyoztek a svedeket (?) vagy az Ireket (?)....
Na es akkor mindenki Casillast olelgette.....raugrottak stb.
Amikor Mendieta belotte a golt.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65108 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Cica írta: Valahogy Ronaldo nagyon nem szimpi (pl.)..


Én azt nem szeretem, ahogy túlsztárolják őket... :?
Beckhamnek télleg tökjó a sérója. :lol:
Spanyolok: azt még hozzáteszem, hogy szegény fiút, akinek nem sikerült berúgnia a 11-est (hogy is hívják...) én is sajnáltam azért! Szegény ott sírt a végén. :( Meg szimpik is voltak a spanyolok - a kutyás sztorijukat hallottátok?
Ennek ellenére még mindig hajrá Korea! :twisted: 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65104 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
En abszolut Spanyol parti voltam.....
De mindenki kiesett akinek drukkoltam...

Spanyolorszag (Szegeny szegeny Casillas)
USA (hupp...hupp...)
Senegal (Megerdemeltek volna azt hogy tovabb jussanak)
Anglia (Backhamnek (hogy kell irni?) olyan jo a seroja)

Szoval a focit felladtam...Talan.....Hajra Nemetek?Nem...nem....eddig csak szerencsevel nyertek....
Brazil? :evil: no comment
Torok?
Korea?

Nem toom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65101 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szenegál kiesett :evil: , DE a törökök továbbjutottak!! :lol: (nem tudtam kinek drukkoljak, mert mindkettőt szeretem) :arrow: ezek után hajrá törökök!!!
Németországnak fogok drukkolni, ill. nem Koreának (istenem, még mindig olyan dög vagyok :twisted: ) És a törököknek!! Nem akarok brazil döntőt! :evil:
Brazilok közül egyedül Barrichellot és Sennát (én kis "Sárga sisakosom" :wink: ) szeretem! Valahogy Ronaldo nagyon nem szimpi (pl.)... :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 6.107 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére