BESZÉLGETŐS topic

Több
22 éve 2 hete #76467 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálam ugyan ez volt fizikából, csak én ötöst kaptam... pedig nem is tanultam :roll: :twisted:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76466 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lestat: Drakulálok!! :wink:
én meg már négy éve tanulok kémiát és kedden feleltem belőle életemben először :) ...nem tom hogy sikerált eddig megúszni...bár ez most "csak" négyes lett :look: 8) [size=9:1iobwtao](ezért kéne nem csak óra előtt tanulni :roll: )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76463 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csillagos ötös dolit írtam angolból!!! :deal: :cheers:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76454 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi ma írtunk :wink: Két szót tuti elszúrtam :roll:
Viszont az angolt meg naon szeretem, főleg mert itt kaptunk egy tök jó fej angoltanárt. Első órán azt mondta, hogy mindenki válasszon magának egy angol nevet, mert ezeket a bonyolult ( :D ) magyar neveket nem tudja megjegyezni. Én meg Claudia vagyok, a barátnőim meg elneveztek Odynak :D
(rávettek, hogy írjam át a nevem Nevráról)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76438 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak tanuljatok h meglegyen a nyelvvizsgátok! :twisted: :D :nono:
Nekem már megvan [size=9:1zpxlapi](hehe :evil3: )[/size] [size=9:1zpxlapi](igaz h két ponttal a ponthatár felett :roll: ) [/size]úgyhogy most lazítok... 8) ...azaz csak lazítanék ha nem járnék felsőfokú felkészítőre :?
[size=9:1zpxlapi]én még csak most fogok nekiállni a tanulásnak....[/size]
Szóval jó tanulást mindenkinek!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76414 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
zsoffija: Miből írtál, mien tmakörből?
Jut eszembe mi holnap nyelvtanból írunk, de az úgyis menni fog, így Cross Bornst hallgatok :D (köszi Sil)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76407 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jut eszembe én holnap irok németböl dogát :(
Egyszerümult összetettmult :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76406 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ma megvolt életem első németdogája! :cheers: :mad2:
Nem volt nehéz,kb elsős színvonal... :P
De vajon a tanár szigorúan veszi,ha "gehen/gehe/geht/gehst/mittudomén helyett gechen-t/geche-t/gecht-t/gechst-t/mittudoménmit írtam?? :?
Meg!
Sayát hülyeségem által megzavart elmeállapotom miatt sikerült írnom egy tragikus kimenetelű matekdolgozatot a világ legkönnyebb T-maköréből! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Yay-yay :!: :(

Urrá-urrá,iskola! :hello: :rmad2: :mad2: :dead: :bawling:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76387 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én is utálom a németet... :rmad2:
Ezért tanulok olaszt. :wink:
"La italiana e bella." :D
(az e fölött egy visszafelé álló ékezettel, mert így mást jelent...)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76378 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!

Én UTÁLOM a németet fujj allergiás vagyok rá :crap: :crazy: :heu: :mad2:
1- töl 6.ig tanultam nemzetiségi iskolában(Anyám csak azárt iratott be oda mert az van közel)aztán eljöttem 6osztályos gimibe és be kellett csatlakoznom egy angol csoportba ahol a többség 2. ota tanult én meg csak 4. ota és az angolorák sokkal inkább hasonlitottak oszt.fönökire, mert az angoltanárv olt az ofő és 15 emberrel mégiscak jobbantug beszélgetni mint30cal
de aztán kb fél év alatt felzárkoztam
és ném,tetet soha többé!

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76209 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem nagyon szeretem a németet, de hát ez van ezt kell szeretni alapon... :? Próbálom szeretni...
Eia:siches igéket különösen nem szeretem! Nekem csak jövöhét keddre van egy oldalnyi szó...De az még messze van *szerencsére*
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76199 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha már a németnél tartunk, nekem tetszik. Igaz, én német-magyar szakfordító is vagyok. :oops:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76139 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eia:Mióta tanulsz németet?
Siches igék: :? Nem szeretem öket... mi most az egyszerü multat meg a folyamatos multat vesszük 20Xra :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76136 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
én valahogy akármelyik oldalról nézem a németet.. nekem sehgyse tetszik... :D (Erről jut eszembe, hogy még harmincvalahány siches igét meg kéne tanulnom a holnapi dogáig... :dead:)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76134 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A névelöktöl??? :D
Nekem akkor a legrosszabb amikor ragozni kéne hogy az én könyvem például és nem tom hirtelen a szó névelöjét :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76077 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ragoran: szívesen! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #76038 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Telu: én meg falra mászok tőle :D Főleg a névelőktől

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75950 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kincső: Nagyon köszönöm a beszámolót, de komolyan!! :wink: Nagyon köcike!!!
_____________________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75714 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Helloka!!!

Én öszintén szólva szeretem a németet...de izlásek és pofonok ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75701 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nevra:egen,a német nyelv csodái... :( :? :cry: :x

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75691 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nevra írta: Rago: egen, de már szó volt arról szülőin, hogy kettészedik a csoportot, hogy a tanárnő rendesen el tudjon mindent magyarázni, mert az egyik fiúnak az egész felmérője hibás lett, mert elfelejtette megemlíteni azt, hogy a főneveket nagybetűvel kell írni.


Amikor elsös voltam a hatosztályos gimiben az angolos csoport is ilyen volt. Szerény személyen már ált. második óta tanul angolt, most (kilencedikes vagyok) ott tartok, hogy jővőre lerakom a középfokut. Nekem az első másfél-két év angolból inkább stagnálás volt mint haladás.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75682 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meccs: Félidő 0-0. Izgalmas meccs, minden nyugis, normális. Szünet vége: elkezdenek székeket behajigálni. Bíró leküldi a pályáról a játékosokat. Tovább dobálnak, aztán abbahagyják. Elkezdik a játékot. A Fradi kapusától pár méterre bedobnak egy bombát. Riporter kommentál: vakságot és süketséget is okozhat egy időre. Bíró majdnem lefújja, de mégsem. A csapatkapitányokkal beszél a bíró, és azok próbálják megnyugtatni a szurkolókat. Befutnak a rendőrök (jókor!), kiüríttetik a Fradi-szektát. (Jó lehetett akkor a metrón utazni! :roll: ) Persze a bomba az Újpesttől jött, de hát ugye azok kb. 10-szer többen voltak... :? Végül is folytatják a játékot. (Ha Szűcs - a kapus - azt mondja, hogy nem tud játszani, lefújja a bíró, az tutibiztos.) Újpest lőtt 3 gólt... :roll: :( :? Nem lehetett védeni őket, de ha a kapus jól van és koncentrál biztos, hogy bravúrosan kifogja egyiket (apukám szerint). Meg azért az elég nagy sokk... Gondoljatok bele, úgy játszani, hogy előtte bombát dobálnak közéjük... :roll: :dead:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75657 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Így elég nehéz lehet tanítani, mert minden gyerek más szinten van...
__________________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75652 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rago: egen, de már szó volt arról szülőin, hogy kettészedik a csoportot, hogy a tanárnő rendesen el tudjon mindent magyarázni, mert az egyik fiúnak az egész felmérője hibás lett, mert elfelejtette megemlíteni azt, hogy a főneveket nagybetűvel kell írni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75610 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Telu, egen írtam,köszike!
Mesélj már arról a meccsről!!
9.-ben azért der, die, das-oznak, mert van aki még nem is tanult németet elötte és annak is el kell magyarázni!
__________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75606 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rago:Köszike,asszem Te is irtál 1 dogát ami jó lett!!!Gratula....
Kincső:Én hallottam róla és huhh...nem széép nem szééép....
Nevra: 8O 9.-ben a der die das-szal kezdtek???Elötte mit csináltatok???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75567 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Telu: Ügyes vagy!!
Léli:Mi írtunk 2 matekdogát, a tanár mind a kettőt kijavította, de csak azt iratta be amelyik rosszabb lett! Még hogy javító! Ez a banya örül, ha szivathat minket! :evil:
Kincső: nem láttam és nem hallottam róla pedig érdekelt volna! :cry:
Mesélj, mi történt??
___________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75549 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekünk meg csak egy kis felmérőt írattak németből, hogy ki hogyan tanult. Azt bezzeg nem volt képes leosztályozni (na persze, emelt szintű angolos csoport, ketten nem is tanultak még németet, stb...), amikor nekem meg hibátlan lett (hja, kérem német tagozatos osztály általánosban már 6 éve, úgyhogy könnyű, amikor a der die das-nál kezdjük 9.-ben :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75527 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én németből orai munkára kaptam 5öst...valami szöveget olvastak fl 3X és le kellett irni magyarul...csak 1 mondatot hagytam ki ;) Na mit szóltok????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #75526 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Láttátok a Fradi - Újpest meccset? Hallottatok a verekedésről? Szerintem azonnal abba kellett volna hagyni a meccset és kész. És ha eltalálja a bomba a kapust? Vagy egy szék eltalál egy játékost? Borzasztó, milyen emberek (is) élnek... :roll: :shake:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.473 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére