Mordor - Orkok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34029 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem a bot földhöz csapása, és a beomlás között eltelt egy kis idő, szerintem túl sok is, de ez nem képezze már vita tárgyát, lehet, hogy ezt se láttam jól.Vagy nagyon elmerültem valamiben.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34028 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Beomlasztásnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34027 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, egy hosszúíj nem feltétlenül ilyen helyzetekben alkalmazható leginkább, szerintem.De amit az a troll a kalapáccsal véghezvitt, az már pusztítás.Ja, és egy ekkor dög -mert hogy ehhez egy kicsit nagy volt- nekifeszül Frodónak, akkor felkenődik a falra, mint egy palacsinta.És akkor már mindegy, hogy van-e rajta mithrill-vért, avagy nincs.Ekkor tényleg üllő és kalapács közé kellett volna kerülnie, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34026 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nos, nem tudom-- szerintem teljesen egyértelmű volt. Ki mit szól? A balrog kardját Gandalf szétspricceli a levegőbe. Erre a balrog fellép a hídra; erre Gandalf még egyszer elmondja, hogy 'You cannot pass!', és lesújt a bottal, mire beomlik a híd. Minek látszik ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34025 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Istennek nem Isten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34024 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Háát, az a beomlasztás nekem nem volt túl egyértelmű, de lehet, hogy már megint csak kötözködni akarok.. De ez is lehetett volna egyértelműbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34022 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az, hogy 'varázshatalom', egy nagyon problematikus fogalom Tolkiennél, és már többször kifejtettem, hogy szerintem Tolkienben akár antropológiailag, akár szerepjátékos alapon (tul.képp a kettő majdnem ugyanaz az elv) értelmezett mágia nincsen. Csakis teológiai hiererchia van, amelynek a kivetülése tűnik 'varázslatnak'. Varázslatnak hívnád, amiket Zeus csinál az Iliásban? Vagy Jézus csodáit? Szerintem ugyanaz az eset van itt is.<br> A balrog meg azért esett le (a filmben is, akárcsak a könyvben), mert Gandalf beomlasztotta a hidat a lába alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jó, rendben, igazatok van, ezt amugy is csak a Film után vettem észre, addig fel sem tűnt, s ezt én is megbocsátom.Hatásos volt, az már eccer igaz.És szép is.Ahogy elismerte Aragornt királynak, nos ott majdnem sírvafakadtam.Nagyon megható volt.És Aragorn ,mint egy tornádó, egy tájfun.Ő volt a szememben a megtestesült gyilkológép, mégis eszméletlen emberszerű, és érzelemgazdag.A Film legkomplexebb és legmélyebb karaktere szerintem.Nagyon illett a Műhöz.Őt nagyon eltalálták.Félelmetesen nagy átéléssel játszott, és visszaadta mindazt, amit reméltem tőle e Film kapcsán.Isten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34021 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ahogy viszont Legolas csárdást járt a fején és úgy lődözött szerintem kicsit nevetséges volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34018 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azonkívül: olvastál középkori szövegeket, ahol a lovagok napokig küzdenek, és végül térdig gázolnak a vérben (ennek a paródiája a Fekete Lovag a Gyaloggaloppban)? Nos, a 'műfaji kontextus' kb. ugyanaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34019 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A hídas jelenetet, mikor Gandalf a bal-roggal küzd is lehetett volna szerintem egy kicsit fokozni.NEm tom, hogy egy bal-rogna van-e varázshatalma, ahol járok, ott még nem igazán derül ki, d ha 9igen, akkor be lehetett volna vetni, nem? Meg aztán nekem úgy tűnt, hogy az a behemót azért esik le a hídról, mert túl nagy darab volt, s nem Gandalf miatt.De a Troll az felejthetetlen volt,Amit azzal összehoztak, az nagyon ott van a toppon.Azt a jelenetet nem fogom egyhamar elfelejteni.Ahogy szórta őket szana széjjel, amekkorát a csapat fegyverei sebezetk egy ekkor szörnyön, az mind mind példaértékű.NEm gyakták le rögtön az első 10 másodpercben. Korrekt volt.Ez is... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34020 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Talán még egy-két nyílvessző elkellett volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34016 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mi az, hogy valószerűtlen? Mihez képest? Az a puszta tény, hogy vannak hobbitnak nevezett lények, nem 'valószerűtlen' ezen az alapon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34017 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Fari: A túlzás is egy művészi eszköz. Boromir hősiességét és méltó halálát jobban meg sem lehetett volna csinálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34015 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A film elvileg műalkotás. Ha valaki csak másolna egy könyvet, akkor az nem művész, hanem kódexmásoló lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34014 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sorry, srácok.Én csak az első fejezetet olvastam el, lehet, hogy egy kicsit elhamarkodottan mondtam véleményt..Amugy nem tom, de nekem már a második nyíl is tökéletesen elég lett volna, max felállok, aztán semmi, a fának vetem a hátam.De ez a 3 nyílvessző? ez egy kicsit sok volt.Hősies, de túl valószerűtlen, de aztán mit vár el az ember egy fantasytól, ahol minden megtörténhet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34013 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A híd nagyon tetszett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34012 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Semmi gond, nem is azért mondtam, csak kifejtettem. A legjobb rész egyébként, és pontosan ugyanilyen hitelességi-adaptációs okokból, Moria hídja és az utána jövő rész, ahol megdöbbent csendben mennek ki Aragornék Moriából. Azt hiszem, erre mondanám azt, hogy a 'hitelesség paradigmája'-- én nagyjából ezt értem a 'szövegszerűen hiteles' alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34011 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azt a részt én is kedvelem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34010 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eia: Az adrenalin csodákra képes. Én is bunyóztam már szétrúgott bordákkal és a csákó megkapta a csomagot rendesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34009 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Még valami: Én nem kötekedni akartam veled, hanem 1etértettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34007 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lamorak: Jó, hogy szóba került ez a rész, mert talán ez fogott meg legjobban a filmben. Viszont azt sérelmeztem, hogy Boromir temetését ilyen hamar elintézték. A könyvben a kedvenc részem volt. Aragornék olyan szépen búcsúztatták, hogy majdnem elkezdtem sírni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34008 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen. De amikor tovább küzd túl élénk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34006 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
És mi következik ebből, meg abból az elbeszélésből, amit a hobbitok mondanak (hogy állandóan tovább küzdött, noha újabb és újabb nyilakat lőttek belé)? Az, hogy az egész jelenetet az strukturálja, hogy Boromirt találatok érik, és ő mindig tovább küzd. És éppen ez van benne hihetetlen dramatikus erővel a film megfelelő helyén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34005 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lurtz nagyon hasonlít az egyik osztálytársamra... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34004 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lamorak: Javíts ki, ha rosszul emlékszem, de Boromir halálát úgy írják le, hogy egy fának veti a fátát és testéből egy csomó nyil áll ki. Fari nem tudom, hogy mit van annyira oda. Szerinte ezt hogy lehetett volna megoldani másként? Olyan ez, mint a Gandalf vs. Saruman meccs. A könyvben csak később derül ki, hogy mi volt köztük, de ezt filmes eszközökkel nem lehet kivitelezni, és nem is ez a film célja szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34003 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Aha-- és mit mondasz az orkokról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34002 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eggyütt vagyunk itt, mint múltkor Morganaval meg Viccel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34001 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eia-- mármint hogy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34000 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az Uruk-Hai orkok egyszerűen tökéletesek lettek. Ilyen egy igazi harcos!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.698 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére