Megye - Hobbitok

Több
21 éve 11 hónapja #58920 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Bocs a törpöt elírtam.Remélem nincs harag érte :D .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58792 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Kinek jutnak ienek az eszébe!:-)
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58791 Írta: Leana
Leana válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Ahoj!
Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá a hobbitnév témához.
Az én nevem Bramblerose Proudfoot of Standelf (Büszkeláb :?: :lol: )
Vannak rokonaim? :wink:
Ha azt a név-generátort használjátok, ami csak hobbit nevet ad ki, akkor kaptok egy kerületnevet (:?:), amit megnézhettek ezen a térképen: www.shirepost.com/ShireMap.html
Én sajnos a Megye határán kívülre kerültem. :cry:

"All we have to decide is what to do with the time that's given to us." (Gandalf)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58729 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
törpe <> törp

a goblin meg Tolkiennál az orkok egyik elnevezése

Szilszakáll vszeg kizárásos alapon nézte őket orknak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58718 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
[/i]Hali mindenkinek!
Az azért elég különleges,hogy a Szilszakáll a hobbitokat orkoknak vélte.Egy ork magasabb mint egy törpe(ha nem is sokkal),a törpe pedig nagyobb,mint egy hobbit.Elég nehéz lenne összetéveszteni őket.
Bár ki tudja.Ami pl.a goblinokat illeti... :lol: :lol: :lol:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58704 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Faramirék valszleg tényleg a köpeny miatt hiszik először tündének Frodót és Samut, Szilszakáll pedig a méretük miatt orkoknak Pippint és Trufát.
A törpök a hobbitoknál valamivel magasabbak (úgy félúton a magas hobbitok, és az alacsony emberek között :D ), és mindig szakállasak, ami a hobbitok közül max. az öregebb sztúrokról mondható el... azonkívül a törpök zömökebbek is, és hangosabban közlekednek a hobbitoknál... akik olyan nesztelenül tudnak eltűnni a nagyok népe elől, hogy az már-már varázslatosnak tűnik - mint a bakacsin-erdei tündék híres eltűnései a Babóban... márpedig Középföldén az emberek a tündék közül leginkább Thranduilékkal álltak ismerettségben, legalábbis "történetünk idején"...
Egyébként a Brí-beliek biztosan hobbitoknak nézték őket, és semmi másnak... :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58511 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nora Danderfluff (vagy Dora Bunce from Brandy Hall), szolgálatotokra.
:)
Ork név: Kurzag the Strangler :twisted:
És egy Furry-footed Balrog vagyok. :)

A hobbit névgenerátornál könnyen előfordulhatnak egyezések, mert a nevek első és utolsó betűit használja kulcsként a kódoláshoz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58446 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
passz.Tünde-gyerekek? :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58441 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A kérdésemnél a könyvekre gondoltam: a könyvekben van, hogy pl. Faramir emberei is először - de tényleg csak először - tündének nézik Samuékat. Valószínűleg a köpenyek miatt, mint ahogy Éomerék is tündének nézik emiatt Aragornékat. Szilszakáll viszont orkoknak hiszi először Pippinéket.
Gondolom azért, mert nem tudja őket senki besorolni az ismert fajok közé. De miért pont tündének?? Miért nem törpnek? Inkább tündések, mint törpösek? Vagy más oka van? :?: (Érdekes, embernek senki nem gondolja őket... :) )

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58406 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Primula Tighfield
Fordítva írtam be a nevem elfelejtettem, hogy ez angol... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58405 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szméagol: Akkormost kivagy?? :?:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58404 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
És én is Michel Delvingi, úgylátom akkor rokonok vagxunk!!! :lol: :lol: :lol: Csakén Poppy!

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58403 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
NEM!
Rosszul írtam be! Primula Tighfield vagyok. :) :) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58401 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szméagol: Nemtom, de én is Goldworthy vagyok :!: :D :D

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58398 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Tolkien úgy nyilatkozott, hogy magáról mintázta (legalábbis a Zsákosokat :) ) Szerintem is ők a legemberibbek és ők állnak hozzánk a legközelebb. Az időszámításuk... az is olyan mint a milyénk.
Én Elanor Goldworthy of Michel Delving. Mi az a Goldworthy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58389 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Zsóf: Szerintem is naon emberiek! (Márpersze attól függ, hogy mien ember... Egyesek inkább orkokra hasonlítanak :twisted: ) Nekem pont azért teccenek, mert oan közel vannak. Persze az emberek meg a tündék is yo fejek, de ők elégé távol állnak sztem egy átlagembertől. Sokkal nemesebbek.A hobbitok meg szórakozottabbak. :D
Dez: Hogy lehet egy hobbitot tündének nézni :?: Eszt hogy érted :?: :?:
Egészen más a karakterük! (A kinézetről nem is beszélve :) ) De lehet hogy én nem értem a kérdés lényegét...

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58381 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hogyhogy tündének nézik?
Nagy fülek: :roll: kituggya.Jó hallásuk van,azt írja a GYU,de ez nem feltétlen ok a nagy fülekre.Amikről nem ír! 8)

Újabb baki,PJ! :twisted:
A megyei hobbitok többsége barna hajú,a Könyvben így vagyon megírva.Hát,erre 4 hobbitból 1 a szőke? :? No persze,ez a mi,átlagnál világosabb hajú Frodónk. 8)
Najó,ettől nem fordul fel a világ... :roll:

Meg azért:a hobbitok 60-120cm-esek.
Mókásan festhet,h.az egyikük pont feleakkora,mint a másik. :wink:

Meg:kikről mintázhatta Tolkien a hobbitokat?Nekem olyan emberinek tűnnek!Mármint ez egy bizonyos emberfajta. :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58352 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A hobbit-nevem meg Tanta from Haysend (Szénási?)
A törp nevem meg Tündeököl Derin :twisted:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58349 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Akkor felvetnék egy témát: szerintetek miért majdnem mindig tündének nézik a hobbitokat az emberek?
(Lehet, hogy PJ ezért csinált nekik hegyes füleket? 8O )

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58344 Írta: Galadrijel
Galadrijel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Bocs hobbitleány, te ivagy valakicsak arra gondoltam, hogy mindig az elsö 5-6 témába benne szokott lenni ez is és multkor csak a vége felé láttam...

A tünde név ent-szivet takar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58317 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Persze a kertészkedés is munka!És tök yo! Csak naon fárasztó, főleg hogy akkor lehet folytatni ha süt a nap és még véletlenül sem árnyékban! :roll: (Tegnap ki is élveztem... :wink: )
Megnéztem a neveket. A másodikba sikerült belekavarodnom :oops: , de az első sikerült! Úgyhogy én Poppy Goldworthy of Michel Delving vaok! :P

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58198 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Méghogy ide nem ír senki? Hát én senki vagyok? Amúgy ma beszéltem az egyik osztálytársammal, és neki is ugyanaz a hobbitnév jött ki mint nekem. Ez kicsit lehangolt. :cry: Belőlem csak egy van. Apropó munka+hobbitok. Pl Csavardiék kertészkedtek. Az is munka nem?

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58159 Írta: Galadrijel
Galadrijel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
én is kiprobáltam a névgenerátort ime az eredmény:
Melilot Toadfoot of Frogmorton
mi közöm nekem a békákhoz???
ui:ide miért nem ir senki
olan érdekesek pedig a hobbitkák...

A tünde név ent-szivet takar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57501 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Köszi a címeket! :D
Érdekes módon most minden működött is!
/a múltkor is,csak az nem tűnt föl... :oops: /
Azért ez a név...neméppen semmi:Rosie-Posie Chubb-Baggins
Nembííírom lefordítani,mármint szó szerint... :evil:
de---hát,még az sem kizárt,hogy passzol rám... :roll:
mármint amit így ki lehet belőle szűrni.
ORK-NÉÉÉV???Azuk the Blood-Axe
höhö... :wink:

Örök háháim... :P

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57397 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
No, akkor majd én megteszem! ;)
www.barrowdowns.com/middleearthname.asp?Size=

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57395 Írta: Leana
Leana válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Zsoffija: Itt egy hobbitnév generátor: www.chriswetherell.com/hobbit/default.asp
Beírod a neved, kattintasz egyet és ott a várva várt hobbit név
Van egy másik is, ahot mindenféle nevet lehet "generálni", de azt nem linkeltem :cry: .
Jó szórakozást !:wink:

"All we have to decide is what to do with the time that's given to us." (Gandalf)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57381 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hobbitleány! 8O Bocsi, hát persze, hogy nem Rád gondoltam!! Te vagy az Arany Kivétel!! ;)
De a többieknek minden bizonnyal epillálatlan lábuk volt. Bár abban egyetértek Dezzel, hogy kisebb, mint a filmben.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57288 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem meg az!!! 8)
mert mi a szösziért ne lenne már???
okéoké,az télleg nem egy pozitívum-nálunk,emberkéknél. :wink:
De-ők hobbitok!és náluk meg bizonyosan az a ciki,ha valakinek szép,antiszőrös lába van! :?
És a lányok miért különböznének mán a fijúknál??? :? ha lenne különbség,arról biztos írt volna Tolkien...
Mind1...nemigazánlehetaztatottudni...(csak akkor én is kifeytem véleményezésemet eme izgis témával kepcsolatosan...és természetesen színtiszta magyarság segítségével.)

Más!
légyszi magyarázza el valaki,hogy is működik ez a hobbitnév-generátor dolog!!!uge arról beszéltél,Hobbitleány?amúgy tetszik a neved... :P
Beírok 1 nevet,majd kiírja,menjek vissza később! :evil:
Légyszi segítség!!!!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57161 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem nem hogy nem szőrös az asszony-hobbitok -és a gyerekek - lába, de kicsi is, nem úgy, mint a filmben!!

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57138 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Köszi Ulmo, majd megnézem v.hol. Ugyis meg akartam magamat lepni valamivel :wink:

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.625 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére