A Gyűrűk

Több
21 éve 8 hónapja #70484 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Jól mondod!
Az tény hogy nem is lehetne megmaradni egy ilyen gyűrű láttán... :lol: :lol: :lol:

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70472 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Sil írta: Az Egy Gyűrű, ultraibolya fényben világító vörös felirattal!

Hát, ha eddig megláttam volna valakin egy aranyszínű gyűrűt, amin félhomályban egyszer csak vörös tünde betűs felirat kezd el világítani, biztos kiugrottam volna a legközelebbi ablakon... :lol: 8O :lol:
Most már persze hogy ismerem a trükköt lehet, hogy az igazitól sem ijednék meg... :?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70367 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Találtam egy kissebb gyűjteményt a filmben használt gyűrűről:
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _55_59.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _55_22.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _54_51.jpg
Oooppppááááá! Nem tudom kinek a keze, és azt sem hogy jól tette-e amit tett...
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _53_38.jpg
és úgy látom, még fejjel lefelé is van!
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _35_22.jpg
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... _34_45.jpg

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70336 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sil : Ez nagyon jó! :hello: Bárcsak már nálunk is lehetne kapni...

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70312 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sil: wowowowowowowowowowowowowow!!!!

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70306 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ezt még biztos nem láttátok, különösen varda figyelmébe ajánlom:
Az Egy Gyűrű, ultraibolya fényben világító vörös felirattal!

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70083 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Megnéztem - tényleg.
Aranyvirágokból készült korona, és smaragd kövek a kígyók szemei. Mindenesetre szó sincs egy nagy smaragdról, és a korona különben is teljesen hiányzik... :x


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70077 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ancalimon írta: A gyűrű szép. de én nem látom, hogy
a kígyók szeme drágakőből lenne
hogy az egyik tartja, a másik pedig elragadja a koronát
különben is hol van a drágakő virágokból készült korona?

Nem arany virágok? De legalább a kígyók rajta vannak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70074 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A rajz, meg az utolsó nagyított kép szuper!

A gyűrű szép. de én nem látom, hogy
a kígyók szeme drágakőből lenne
hogy az egyik tartja, a másik pedig elragadja a koronát
különben is hol van a drágakő virágokból készült korona?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70071 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én is kutakodtam kicsit:

A filmes merchandise-gyűrű más szögből:
www.kinomarkt.ch/BilderMerchandi ... 736320.jpg
Van kép a többi gyűrűről is:
www.kinomarkt.ch/herrderringemerchandise.htm
Ezek szerintem elég bénák, főleg Galadriel gyűrűjén látszik, hogy a minősége nem olyan, mint a filmben.

Elmosódott közeli kép és egy rajz:
www.alleycatscratch.com/lotr/Cha ... der_cb.htm
Ez a rajz ismerős, van erről egy képem is, de nem tudom, honnan szedtem le.

Na, közben megtaláltam, érdemes ezt az oldalat megnézni, ezek jóval igényesebbek:
www.noblecollection.com/catalog/ ... 7&catid=17

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70054 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Találtam két reprodukciót a Barahir gyűrűjéről:
Ez többé kevsébé megfelel a gyűrű leírásának, de egy kicsit túl modernnek tűnik...:
www.tradeshop.com/temp7/randaltop.jpeg

Azt hiszem ez a gyűrű szerepel a filmben:
www.emerchandise.com/images/p/LO ... OR0004.jpg
Szerintem jól láthatóan nem azt ábrázolja, amit kellene...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70053 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Erunis_ írta: Felagund gyűrűje Isildurhoz került??? *gondol*...arra emlékszem, hogy Aragornnál van, meg Arwennél (közös eljegyzési gyűrű :wink: ), de a köztes idő nem jön be.


Finrod a nagyon értékes gyűrűjét Barahirnak adja, aki megmenti őt a Dragor Bragollach-ban, esküjének zálogaként. Aztán a gyűrűt megkaparintják az orkok, akik megölik Barahirt, de tőlük Berennek sikerül visszaszerezni. Később ezzel a gyűrűvel igazolja magát Finrod előtt, aki tartja magát az igéretéhez, és segít Berennek megszerezni az egyik Szilmarilt (közben meghal Sauron börtönében).


A gyűrűt öröklik Beren utódai: Dior majd Elwing. Elwing fiának Elros-nak adja, aki magával viszi Númenorba, ahol a királyi ház ékszereinek egyike lesz.

Númenorban Elros utodai öröklik a gyűrűt: Vardamir, Tar-Amandil és Tar-Elendil. Tar-Elendil legidősebb lányának Silmariënnek adja, aki fiának, Valandilnak ajándékozza, aki nem király lesz, hanem Andúnië első ura. Innen öröklik aztán a hűségesek vezetői, akik közül az utolsó, Amandil fiának adja, Elendilnek. A gyűrű Elendil hajóján menekül meg Númenor pusztulásából.

Elendiltől örökli Isildur, majd az ő utódai, Arnor királyai. Először Annuminasban, majd az arnori királyság szétesése után Fornostban, a királyi palotában őrzik Arthedain királyai. Végül az utolsó király, Arvedui tulajdona lesz. Arvedui menekülés közben az őt megsegítő északi emberek vezetőjének Lossothnak adja, ezért az nem pusztul el, amikor Arvedui hajóját összeroppantja a jég. Innen aztán visszkerül a Dúnadánokhoz, akik Rivendellben helyezik biztonságba. Amikor Elrond felfedi Aragorn előtt a valódi származását, akkor adja át neki házának jelvényét, Barahir gyűrűjét.
A többit (jegyajándék Arwennek), már gondolom ismered.

Valószínűeleg ekkor ez a legöregebb és minden bizonnyal a legértékesebb tárgy egész középföldén: mivel a gyűrűt a tünde ékszerészek még a fák idejében, Valinorban készítették, ekkor már majdnem 10 000 éves!

Az egy érdekes kérdés, hogy vajon mi lett a gyűrűvel a haramdkor után...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70046 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Tudom, hogy a tünde- gyűrűk nagyon szépek, de nem tudnátok mutatni róla pár képet? Nekem sehogyse jönnek be ezek az oldalak... És tényleg, láttam egy olyan képet vmi másik fórumon, ahol George W. Bush ül és épp szónokol a jónépnek, ujjaival a mikrofont babrálja, és lám... gyűrűsujjáról feltűnik a felnagyított Egy "biztos, hogy jó kezekben van Amerika?" felszólalással. Hát bizony, én ezt nem mertem volna...még gyarló közember létemre se. (Alább említett okok miatt.)
Felagund gyűrűje Isildurhoz került??? *gondol*...arra emlékszem, hogy Aragornnál van, meg Arwennél (közös eljegyzési gyűrű :wink: ), de a köztes idő nem jön be.

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69969 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hoppá tényleg! :idea: :idea: :idea:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69967 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hoppá tényleg! :idea: :idea: :idea:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69964 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A vas-dombiak biztos, hogy nem. Ők is Durin népéhez tartoznak, Thorin rokonai.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69951 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ancalimon: Köszönöm az információt, a keletebbre élők törpök szerintem a vas-dombiak, vagy szürke-hegységbeliwk lehetnek.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69897 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Elrond írta: Ki volt az a hét törp aki a törpök Hét Gyűrűjét kapta?


A törpök hét nemzetségének éppen aktuális vezetői kapták, és a 7 gyűrű segítségével a másodkorban 7 nagy törp királyság virágzott. Ezeket aztán Sauron és a sárkányok elpusztították, a gyűrűk pedig elpusztultak, vagy visszakerültek Sauronhoz. Egy kivételével nem ismert az akkori törp királyok neve.
A 7 törp nemzetség:
Firebeards, Broadbeams, Longbeards, Ironfists, Stiffbeards, Blacklocks, Stonefoots (nem tudom van-e magyar nevük). A Longbeards nemzetség (Durin népe) élt a Ködhegységben (Khazad-d


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69891 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv!

A ki volt az a hét törp aki a törpök Hét Gyűrűjét kapta?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #69587 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Felagund (vagy Barahir, vagy Beren, vagy Isildur) gyűrűje valóban nagyon vonzó gyűrű, noha hatalommal nem bír. Én is szivesen viselném.

Minden alkalommal, amikor a filmen feltűnik Aragorn keze, sasolok, de nem látom, hogy a gyűrűnek a könyvben leírt formája lenne (Két kigyó által közrefogott virágokból készült korona). Lehet, hogy P.J. itt nem volt teljesen pontos??


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69585 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Az Egy Gyűrűt én sem hordanám. De jól néz ki. Meg lehetett nyerni Gyűrűlidérc-gyűrűket is. Brrr. Még jó, hogy csak Pesten volt ez a játék.
Az én fogam leginkább Barahir gyűrűjére fáj (amit Aragorn visel).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69342 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Lara írta: Ancalimon:miért nem hordanád?


Az Egy Gyűrű mindig Sauront szolgálja, függetlenül attól, hogy ki viseli, és előbb utóbb elemészti a hordozóját (kivéve a Maiákat és a tekintélyesebb tünde hercegeket/hercegnőket - de ilyen nem vagyok).

Egyébként egyszerűen azért nem hordanám, mert ez egy negatív jelkép. Az egyik legerőteljesebb jelképe a mások feletti uralomra, elnyomásra, pusztításra törő gonosz erőknek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69336 Írta: Anduril
Anduril válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én Aragonr kardjára pályázo :D : imádom a krdokat, mondjuk anyám azt mondta, hogy az tul nehéz lenne nekem, de ha a Glamdring-et elöbb kaphatnám meg, akkor bizonyára elfogadnám, különben is nem vagyok egoista :D csak gonosz vagyok kicsit, de az még szabad,nem? szivesen beszélgetnék többet, de a forum nem az én stilusom :twisted:

¤=={=====>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #69112 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lara: tyúúúúha!
Mit nem adnék hogy enyém lenne Arwen medálja (-ának másolata) :)

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #69110 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Arra az sorsolásra én is beneveztem egy csomó kuponnal, de sajna én sem nyertem meg. :( én a nenyára pályáztam volna... Bár az Egy Gyűrű sem lett volna rossz, de azt csak nyakláncon lehetett volna hordani...
Nem is tudom hogy hogy reagálnák ha egy ember szembejönne velem, és ott lenne az ujján...

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68875 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ancalimon írta: Szerintem a Nagy Gyűrű csak aranyszínben az igazi, és a szintelen feliratok tűnnek még leginkább hitelesnek...
A Gollum Goldnak nevezett (aranyozott bronz), láncon hord


Amikor arról olvastam, hogy elkészítik az Egy Gyűrűt megvásárolható formában, egyből az jutott eszembe, hogy vajon hogyan oldják meg azt, hogy a felirat izzó, lángvörös betűkből áll, ami csak akkor látszik, ha felizzítják a gyűrűt. Ha ezt nem tudják megoldani (szvsz nem tudják), akkor én biztos, hogy nem veszek egy gyűrű másolatot. Úgy nem az igazi.

Hordani különben azt hiszem semmiképp nem hordanám.

A West Endben volt egy akció a film vetítése során, ahol meg lehetett nyerni a gyűrűk egy-egy másolatát, ha bedobod a jegyhez kapott cédulát. Két napig töprengtem rajta, hogy bedobjam-e, mert mi lesz, ha esetleg megnyerem az egy gyűrűt. De szerencsére nem nyertem meg :D Sajnos a tünde gyűrűk egyikét sem :cry: Pedig azokat hordanám.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68874 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ancalimon! Ez az új homály mely nyelven van meg neked? Ha magyarul, angolul, vagy németül esetleg elküldenéd nekem is?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68861 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Na ezt nézzétek! :itscool: Ez már igen!És a legjobb az egészben,hogy meg is lehet venni:

ssl.kundenserver.de/s8539099.sh ... /70007.jpg

Menjetek erre az oldalra,és ott rögtön jobb oldalt ott a leírás,vagy ha már nincs,menjetek a baloldali menühöz,ahol még sok-sok extra finomságokat is láthattok!

www.elvengrove.com

Ancalimon:miért nem hordanád?

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68691 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem a Nagy Gyűrű csak aranyszínben az igazi, és a szintelen feliratok tűnnek még leginkább hitelesnek...
A Gollum Goldnak nevezett (aranyozott bronz), láncon hordható verzió szimpatikus, az ára ($40 - 10 000 Ft) is mérsékeltnek mondható...

Azért nem tudom hordanám-e az Egy Gyűrűt, még ha csak másolat is...
Ezt is érdemes megnézni:
shop.newline.com/escalate/store/ ... &ipos=true

Viszont a kardok amik ugyanezen a site-on elérhetőek..., mondjuk a Narsil, vagy a Fullánk egy másolatát szivesen kitenném a szobámba...

www.bladesbybrown.com/images/UC1267hilt.jpg
www.bladesbybrown.com/lotr/sting.html
www.bladesbybrown.com/lotr/narsil.html
www.bladesbybrown.com/lotr/glamdring.html


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68688 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
thelandofshadow.com/mordor/history/history1.htm

Itt menjetek a Metal Works címszóra,utána gördítsetek le,és kattintsatok a gyűrűkre.Itt meg lehet vásárolni őket,nektek melyik tetszik a legjobban?

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.641 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére