Galadriel (Cate Blanchett)

Több
19 éve 3 hónapja #239591 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Na ez az amitől minden alkalommal falra mászom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tünde,tünde,tünde nem tündér!!!!!Ahogy Orlando Bloom mondta:"a tündék nem hasonlítanak a mesebeli manókra és tündérkékre,akik rózsaszín szárnyakon repkednek...."!
A múltkor azon akadtam ki,amikor egy srác megjegyezte,hogy tök gagyi a GYU,és hogy az egészet a Harry Potterről kopintották....... :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239386 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Meg nehogy már eltalálják a tünde és a tündér közti különbséget... :roll:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239133 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Gyönyörű kép Cate-ről a Golden Globe-on:
katt
Persze a nevét nem tudják helyesen leírni.... :roll:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238053 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Valóban ott.
Felagund, kösz szépen.... :roll: Azért nem kell lenézni, mert csak most olvastam, és gondoltam, megosztom veletek, mennyire tetszett...... Mert tényleg meghatónak találom.
:evil:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238040 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Estelio írta:

Ilweran írta: Egyébként, tudtátok miért olyan fontos a három hajszál? Mert Feanor háromszor kért egy szálat Galadriel hajából - ami állítólag egyszerre tükrözi az ezüst-és az aranyfa fényét - hogy drágakőbe foglalja. Állítólag az ő haja ihlette a Szilmarilok megalkotására. De Galadriel átlátott rajta, és megtagadta a kérést. Ezért olyan fontos, hogy Gimlinek odaajándékozza három hajszálát, ezzel megpecsételve a tündék és törpök közti megbékélést. Én nagyon meghatódtam ezen.... :cry:

Ezt hol olvastad?


Gyűrű keresése, Galadrielről és Celebornról szóló fejezet...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237983 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Mit hol olvasott? 8O Ez nyilvnvaló! (Felagund: kedves vagy.. :mrgreen: )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237977 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Ilweran írta: Egyébként, tudtátok miért olyan fontos a három hajszál? Mert Feanor háromszor kért egy szálat Galadriel hajából - ami állítólag egyszerre tükrözi az ezüst-és az aranyfa fényét - hogy drágakőbe foglalja. Állítólag az ő haja ihlette a Szilmarilok megalkotására. De Galadriel átlátott rajta, és megtagadta a kérést. Ezért olyan fontos, hogy Gimlinek odaajándékozza három hajszálát, ezzel megpecsételve a tündék és törpök közti megbékélést. Én nagyon meghatódtam ezen.... :cry:

Ezt hol olvastad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237876 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Ilweran írta: Egyébként, tudtátok miért olyan fontos a három hajszál? Mert Feanor háromszor kért egy szálat Galadriel hajából - ami állítólag egyszerre tükrözi az ezüst-és az aranyfa fényét - hogy drágakőbe foglalja. Állítólag az ő haja ihlette a Szilmarilok megalkotására. De Galadriel átlátott rajta, és megtagadta a kérést. Ezért olyan fontos, hogy Gimlinek odaajándékozza három hajszálát, ezzel megpecsételve a tündék és törpök közti megbékélést. Én nagyon meghatódtam ezen.... :cry:


Nem mondod :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237726 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ez igaz, meg szerintem a filmben egyértelműsíteni kellett, hogy a tündék ideje lejárt, eljött az emberek kora, az új királyt ünneplik, furán vette volna ki magát ha Galadrielék megjelennek az esküvőn. Meg a filmbeli Gondor szvsz sokkal földhözragadtabb, mint a könyvbeli, ezért nem tudom, hogy viselték volna, ha megjelenik Galadriel..... 8O

Egyébként, tudtátok miért olyan fontos a három hajszál? Mert Feanor háromszor kért egy szálat Galadriel hajából - ami állítólag egyszerre tükrözi az ezüst-és az aranyfa fényét - hogy drágakőbe foglalja. Állítólag az ő haja ihlette a Szilmarilok megalkotására. De Galadriel átlátott rajta, és megtagadta a kérést. Ezért olyan fontos, hogy Gimlinek odaajándékozza három hajszálát, ezzel megpecsételve a tündék és törpök közti megbékélést. Én nagyon meghatódtam ezen.... :cry:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237689 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Mondjuk a filmből nem igazán jön le, hogy Galadriel Arwen nagymamája. Így, ha beletennék Celebornt és galadrielt az esküvői jelentbe, azok számára, akik nem olvasták a könyvet, fura lenne, hogy mit keresnek ott?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236934 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Phaedra/Namarie írta: Sajnos nincs benne, pedig elég mélyértelmű, mert jóval többről szól, mint egy arról való vita két férfi közt, hogy melyik nő a szebb. Ha belegondoltok, Galadriel a tünde történelem kezdetéhez, Arwen pedig a végéhez kapcsolódik.


A Hajnal és az Északa hasonlatra gondolsz? Valóban szép és találó gondolat. Ezért is kár (leinkább), hogy nincsenek GAladrielék ott az esküvőn.
Tényleg szép és féjdalmas ez a jelenet;már Galadriel és Aragorn búcsúja, de szerintem sokkal hatásosabb lett volna , ha az esküvő után van.Így valahogy nem volta a helyén az a jelenet.Csak úgy benne lóg a filmben

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236444 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Ithilwen írta: Phaedra/Namarie: Azt tudom, hogy a könyvben ott vannak Calabornnal az esküvőn. Ezért is néztem nagyot, mikor azt mondta Galadriel: " Nem találkozunk többé, Elesszár."
Szerintem, ha arra utalt volna, hogy Lórienben nem találkoznak többé, azt pontosabban is kifejezhette volna...

Szerintem így jobb volt, mármint hogy Galadriel és Aragorn nem találkoztak többé. Szebb volt és fájdalmasabb. Nekem tetszett így is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236375 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sajnos nincs benne, pedig elég mélyértelmű, mert jóval többről szól, mint egy arról való vita két férfi közt, hogy melyik nő a szebb. Ha belegondoltok, Galadriel a tünde történelem kezdetéhez, Arwen pedig a végéhez kapcsolódik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236363 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
A Gimli-Éomer párbeszéd nincs benne a filmben!(sajnos)
De ha mégis akkor már ketten vagyunk...
(bocs a hülye megfogalmazásokért,de épp számtech óra van... :? :? :? )

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236327 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Phaedra/Namarie: Azt tudom, hogy a könyvben ott vannak Calabornnal az esküvőn. Ezért is néztem nagyot, mikor azt mondta Galadriel: " Nem találkozunk többé, Elesszár."
Benne van a filmben a Gimli-Éomer párbeszéd Galadrielről és Arwenről?
Én komolyan nem vettem észre, ha igen. :oops:

Szerintem, ha arra utalt volna, hogy Lórienben nem találkoznak többé, azt pontosabban is kifejezhette volna...

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235123 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem nagyon jó volt az alakítása. Nekem az tetszett a legjobban, maikor lenyíratta a haját, és feltte azt a rémséges festéket, érzékeltetve, hogy innnetől kezdve álarcot fog hordani, és soha többé nem közelíthet hozzá. Azért milyen borzalmas lehetet az igazi Erzsébetnek ezt átélnie..

Másik nagyon megrázó jelent számomra az volt, amikor annyit mondott, hogy az ember, ha kínozzák, bármit bevall, majd kijelenti, hogy legyen, aminek lennie kell.

Megfogott az is, hogy igazán királynő tudott lenni akkor is, maikor a francia herceg olyan durván megalázta.

És nagyon jól játzsott a két tanácsadó is, különösen amásodik: érezhető volt, hogy ez az ember tényleg képes volt zsívvel- lélekkel mellé állni, és nemcsak az országot, hanem a királynőt, mint embert, mint nőt is nézte.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235079 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Barahir írta: Most láttam először a filmet, és milyen jó volt Cate!
8) Sokszor nekem olyan Galadrieles volt a mosolya, a méltósága, sokminden...
Tehát nagyon tetszett az alakítása, annak ellenére hogy néha kicsit túlsminkelték...

Én meg nem láttam :cry: [size=9:1ayfxetv]Új TV-t kapott a család karácsonyra, és még mindig nem tudtuk beüzemelni... szakértelem... :? [/size]

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235070 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Most láttam először a filmet, és milyen jó volt Cate!
8) Sokszor nekem olyan Galadrieles volt a mosolya, a méltósága, sokminden...
Tehát nagyon tetszett az alakítása, annak ellenére hogy néha kicsit túlsminkelték...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235068 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Niniel Nienor írta: Sajnos nem kapta meg, csak jelölték...


De az Arany Glóbuszt szerencsére elnyerte! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235051 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Gil-Celeb írta: Tudom,hogy ez nem kapcsolódik a témához,de ezeket láttátok már???? :?
www.juanalbuerne.com/CateBlanchett.html
Végül is szépek,nem??? :wink: (legalábbis ami a ruháját illeti)


Igen igen, de tényleg csak a ruhákról beszélhetünk :wink: :D

Nimrodel (Melklerien) írta: Ezt nézzétek, de gyönyörű!!! :o
Katt

Elizabeth!!! December 25. (szombat) TV2, 23:45!!!


Ez tényleg gyönörűűűűűű, 1000x szebb az összes üvegcsénél amit eddig láttam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234846 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sajnos nem kapta meg, csak jelölték...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234444 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Diamond/Samu írta: Már én is akartam szólni,h lesz az Elizabeth :) ! Olyan jó,h végre leadják a TV-ben( és nem az HBO-n)! Ha jól tudom, majdnem Oscart kapott ezért a szerepért :) !

Tényleg? :o Ezt nem is tudtam! Akkor majd ennek tudatában nézem! :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234319 Írta: Diamond/Samu
Diamond/Samu válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Már én is akartam szólni,h lesz az Elizabeth :) ! Olyan jó,h végre leadják a TV-ben( és nem az HBO-n)! Ha jól tudom, majdnem Oscart kapott ezért a szerepért :) !

"Ha nyitott szívvel fordulunk egymás felé, semmi sem állhat közénk."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232739 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Nimrodel (Melklerien) írta: Ezt nézzétek, de gyönyörű!!! :o
Katt

Elizabeth!!! December 25. (szombat) TV2, 23:45!!!


És véégre én is meg tudom néhéhéézni! *énekel örömében* :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232378 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ezt nézzétek, de gyönyörű!!! :o
Katt

Elizabeth!!! December 25. (szombat) TV2, 23:45!!!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #228636 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Gil-Celeb írta: Tudom,hogy ez nem kapcsolódik a témához,de ezeket láttátok már???? :?
www.juanalbuerne.com/CateBlanchett.html
Végül is szépek,nem??? :wink: (legalábbis ami a ruháját illeti)


A ruhája télleg szép...

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226508 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Jó, tudom, hogy Blanchettesen táskás szemet akartak elérni, de ez túlzás szvsz... :roll: Amúgy szép. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226487 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Tudom,hogy ez nem kapcsolódik a témához,de ezeket láttátok már???? :?
www.juanalbuerne.com/CateBlanchett.html
Végül is szépek,nem??? :wink: (legalábbis ami a ruháját illeti)

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #220977 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Phaedra/Namarie írta:

Nimrodel (Melklerien) írta: [
Nem emlékszem biztosan, de mintha valahol arról is lett volna szó, hogy esetleg Amroth a fiuk volt... Nagy hülyeséget mondok? :oops: :roll:

Nem. A másik verzió szerint Amroth eredetileg Lórien királya volt, és Galadrielék akkor mentek vissza Lórienbe, amikor ő vízbe veszett.


Mmint nem tudod rosszul ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #220941 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Nimrodel (Melklerien) írta:

Phaedra/Namarie írta: Viszont érdekes, hogy őnáluk a házasságkötés után nem azonnal jöttek a ygeereke, hanem jó későre, ha azt nézzük. (Én azt a verziót fogadom el, hogy fia is volt. Forrás: A Gyűrű keresése.)

Nem emlékszem biztosan, de mintha valahol arról is lett volna szó, hogy esetleg Amroth a fiuk volt... Nagy hülyeséget mondok? :oops: :roll:


Nem. A másik verzió szerint Amroth eredetileg Lórien királya volt, és Galadrielék akkor mentek vissza Lórienbe, amikor ő vízbe veszett.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.632 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére