Elrond (Hugo Weaving)

Több
21 éve 3 hónapja #93211 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Off: Persze! De ugyanakkor különbség van a "nem tudok semmit" és a "Jéé! Akkor van ott valahol elrejtve egy tünde királyság! Nosza nyomozzunk egy kicsit, hátha megtaláljuk és akkor majd elpusztítjuk!" között. :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93209 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Off:
Persze, te most Húrinra gondolsz, miután elengedték Angbandból, és nem találta meg az utat Gondolinba, az irányába kiáltott, ugye?
Azért jókora különbség volt a helyének vélhet? iránya, és a tényleges hely elárulása között. Szóval csak Maeglin árulta el Gondolint.

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93183 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Corwin: Igen, de Morgoth először egy ember révén szerzett tudomást arról, hogy Gondolin létezik, és hogy valahol arrafelé kell lennie. Maeglin elővigyázatlanságáig a védelem jól működött.

Teron: Elrond filmbeli ábrázolása, mint látható, nem egészen ugyanaz mint a könyvben. De ez nem a színész, hanem a rendező felelőssége.
Amúgy nem érzem Elrondot gonosznak sem neutral evil -nek. Inkább neutral good.

Ami pedig az Elrond - Arwen jelenetet illeti, nos mindenki olvassa el a függelékben Aragron és Arwen történetét és látni fogja, hogy a rendező nem is változtatott annyira.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93176 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Offtopic

Ery: Már bocs, de Gondolin pusztulása egy sötét-tündének, Eol fia Maeglinnek volt köszönhet?, mivel elárulta a pontos helyét. ÉS egy EMBER, Tuor volt, aki a menekül?k nagy részét Idril Celebrindallal oldalán kivezette a pusztulásból.(Ekkor halt meg Glorfindel, egy balroggal vívott csatában).

On:
Nahát...Hugo volt az els?, aki nálam jelent?sen alacsony pontszámot érdemelt a TTT-ben. A FOTR-ben még tetszett, de itt! Érdekel, hogy ezt hogyan oldja majd meg PJ a RotK-ben.... :?

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93168 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Pont azt mondom, mitn hódica. Elrond teljesen gonosz vagy legalábbis neutral evil a filmben. Ezért IS kerül összehasonlításra Smith ügynökkel.

Ami meg mindenképp probléma moszt az az Arwen jelenet. Először érzelemmentesen tárgyilagosan közléi Arwennel, hoyg ő bizony így fog meghalni, utána arwen sirdogál ő meg a szokásos érzelemmentes és minden kedvességet nélkülöző arcán odamegy, hoyg szereted-e apádat. Röhej.

Ery: szerinted Elrond tényleg olyan, mint egy igazi bölcs tünde? Te el tudod képzelni, hogy Hugo hárfázik és nem röhejes? Ha igen akkor valószínüleg alapvetően különbözik a tündékről alkotott képünk.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93157 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Először én is kiborultam, hogy nehogy már Smith ügynök alakítsa a hatalmas és bölcs Elrondot, de azóta ez nagyon megváltozott.
Annyira, hogy ma már a Mátrixban nézek furcsán, jé... Elrond... 8)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93156 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Teron: Éppen erre akartam célozni. Nekem eszembe sem jut összevetni Smith ügynökkel.
Fél tünde igen, de ő választhatott, és nem az embereket választotta.
Hódica: Bizony igaz! Néz csak utána!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #93135 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Én Hugo Weavinget előbb láttam Elrondként mint Smith ügynökként :)
Tehát nekem a Mátrixban volt érdekes, hogy milyen 'gonosz' szerepben van (bár az nagyon is jó, ha egy színész sokoldalú).
Tehát az nehezen kiküszöbölhető, hogy összehasonlítsuk más filmbeli szerepével.

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92997 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Ery:

- Szarumánhoz senki nem emlegeti oda Dooku grófot. Pedig ah belegongolsz ott is ugyanez volt, hoyg előbb a GYU, aztán a SW. Mégsem lett az első reakciója az embereknek, hogy nini itt a Szarumán.

- Tényleg nem akarom lehordani Hugo-t, mert félelmetesen jó volt Agent Smith-nek, de az már igenis az ő hibája, hoyg képtelen oylan módon eljátszani elrond szerpét, hoyg az ne legyen teljesen olyan. Ugyanazok az arcok, grimaszok, ugyanaz a hanghordozás. Lee-nek sikerült olyan Dookut alkotnia, hoyg még csak nem is emlékeztet Szarumánra. Nem a kinézete miatt, hanem a színészi játék miatt. Szerintem ez igenis a Hugo hibája, hoyg ne mtud újat adni. Egy elfet ne játsszon úgy, mint az ügynököt.

- Elvonatkoztatni. Pont azt próbálom mondani, hoyg hiába vonatkoztatunk el, az a sínész hibája, hogy mindig Smith jut az eszünkbe. Vannak más filmek is, ahol előbukkan ismerős színész. De most Harrison Fordnál se ugrunk egy nagyon a székben, hoyg nemár, tök olyan itt is mint Han Solo!! Pedig az egy igen jellegzetes szerep volt.

- Elrond csak félelf... szóval nem kéne utálnia az embereket annyira, már csak a szülei miatt sem. A theonering.net-en eléggé ki van boncolgatva a greenbooks Q&A szekcióban, hogy nem gyűlöli Elrond az embereket, és én hiszek nekik.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92995 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Ery írta: Theodénben Smith kapitányt (Titanic),


Ezt most nem mondod komolyan 8O 8O 8O 8O Ő volt a Titanicban???? :? 8O

Ami Elrondot illeti:engem nem az zavar benne, hogy ő volt Smith ügynök, hanem hogy Elrondnek a filmben miért kell ilyen "gonosznak" lennie: ? :x Mert már a FotR-ben is(de főleg a TTT-ben) lehet látni, hogy teljesen más, mint a könyvben. Aragornnal és az összes emberrel is ellenszenves... :? :(

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92894 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nos,feltehetőleg pontosan ez az, amiért PJ nem akart világsztárokat a filmbe választani...(és most nem a Liv féle sztárokra gondolok, hanem az úgymond "elviszik a popcornmozit" sztárokra a fizetési listák élén)
Ilyen szempontból D Tyranus is gond lehet... :D

De ugye előbb volt Mátrix mint Gy.U....az ember önkéntelenül visszakapcsol néha...

Én csak azon csodálkozom, hogy míg az első résznél úgy gondoltam, szinte tökéletes a szerepre, most nem vagyok erről meggyőződve-Elrond-ügynök szindróma ide vagy oda...
:roll: :?
Ettől még kedvelem a színészt, nem is baj, hogy ő van ott.

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92890 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Elrond kapcsán mindig felmerül az "Agent Smith" szindróma, amire időröl időre reagálnom kell.
Azzal, hogy találhattak volna Elrond szerepére más színészt itt most nem kívánok foglalkozni.

:arrow: Tekintve, hogy Hugo a Matrixban elég karakteres figurát alakított még nem jelenti azt, hogy minden más szerepében is Smith ügynökként kell nézni.
Igyekezzünk végre elvonatkoztatni a színész korábbi szerepeitől, bármilyen nagyhatású is volt korábban.

:arrow: Szépen néznénk ki ha Gandalfban folyton III. Richárdot, Theodénben Smith kapitányt (Titanic), Eomerben meg folyton Cupidót (Herkules sorozat :disagree: ) látnánk. :wink:

:arrow: Igaz, Elrond emberek iránti ellenszenve valóban összekötő kapocs lehet, de talán éppen ezért kapta ő a szerepet. S vajon miért ne érezhetne ellenszenvet Elrond az emberek iránt?
Gondolin pusztulása, ha jól emlékszem egy embernek is köszönhető (apja alig tudott elmenekülni onnan). Númenor pusztulását is végig kellett "néznie" (jó tudom nem volt ott), azt, hogy testvére nemzetsége miként torzul el, sőt a megmaradtak legnemesebbike Isildur sem semmisítette meg a gyűrűt...

Ennyit az emberekről Elrond és Hugo védelmében.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92884 Írta: Mike
Mike válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Azt hittem, hogy neked is meg van már a TTT

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92883 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
A normál verzió, DVD minőség és 5 CD, de tervezem az extended változatot megvenni DVD-n, csak éppen nincs DVD meghajtó a gépemben :( .

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92830 Írta: Mike
Mike válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Teron neked melyik verzio van meg hany cd-s? Milyen minőség?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92829 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Én itthon szétboncolgattam a filmet és azok nem lehettek nők.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92810 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Én csak az első rész tündéirőlé szóltam. Valahol olvastam azt.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92805 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Biztos nem voltak nők Haldir tündéi egyik részben sem. A másodikban a holttestek mind férfiholttestek voltak, meg egyszerűen van képem a filmből, ahol egyértelműen látszik, hoyg férfiak legalábbis arcra...

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92775 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Haldír tündéi állítólag nők voltak.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92772 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Összes tünde?

Hát most nem azért, de olyan rondák a tündék a filmben. Nézd újra az első részben azta két tündét aki Legolas és Gandalf között ül. Hát elég érdekesre sikerültek. És azok a tündék, akik Haldír mellett álltak az erdőben azoknak is olyan abszurd fejük van... Na mindegy. Igaázból csak azért problémázok, mert nekem nekem örök kedvenceim minden világban a tündérek/elfek és itt úgy el lettek szúrva.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92751 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Ja, tiszta Smith ügynök! Szerintem az öltönyön kívül nemigen áll neki jól semmi. Az első részben még megállta a helyét, de a Két toronyban nem nyert.
Viszont az összes többi tünde nagyon tetszett, Haldírt meg is sirattam, pedig benne sincs a könyvben :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92742 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Hugo nem lenne rossz Elrond szerepére. Nagyon jó néhány jelenetben ("Cast it into the fire! Isildur!"). De csak néhányban. Viszont annál több jelenetben egyszerűen egy az egyben Agent Smith. arcmimikára, hanghordozásra de még kicsit a metakommunikációja is. Bocsi az angol idézetekért, de nekem itthona angolul van meg.

Néhány jelenet, aholo teljesen Agent Smith:
- Gandalf és Elrond az erkélyről nézik Frodót meg a többi hobbitot. Gandalf közli, hogy sosem fog teljesen meggyógyulni. Erre Elrond "He showe Extraordinary resilience to its evil" mondata teljesen Smith.

- A jelenet folytatásában, Gandalf mondja, hoyg az emberekben kéne bízni. Ezek után Elrond elkezdi a fejtegetést az emberekről, ami ugyancsak Smith stílusában teszi. Párhuzamot lehet húzni eme jelenet és a mátrix jelenete közt, ahol Smith a félhulla Morpheusnak tart előadást a emberi faj, mint vírusról és ráadásul mindkét jelenetben az embereket húzzza le és ugyanolyan stílusban. ("Men are weak. the race of man is fading, the blood of Numenor....)

- A tanács. Ismét sikerül a brutál Smith stílusban megnyitnia az ülést. ("..you have been summond to answer the threat of Mordor. Middle Earth stands on the brink of destruction. None can escape it. you will unite or you will fall..."). Nem si a szövegben van a durvítás, hanem ahogy előadja, érzelemmentesen kicsit kegyetlen stílusban.

- Tanács vége, amikor beszalad először samu, aztán pippin és trufa. Hát ott meg olyan fejet vág, mitn aki meg tudná őket ölni egy kanál vízben.

- Végül a TTT jövőlátó jelenete. Érzelemmentes, hideg, kiszámítottan mondja és brutálisan tér a lényegre.

Most gyakoraltailag fel is soroltam az összes előfordulását az első filmben. Szóval most komolyan azért egy tünde nem ilyen. A könyv végén hárfázik Elrond (!!!) Most öszintén nem lenne röhejes, ahogy Hugo-Elrond hárfázásba kezd? Egyszerűen groteszk...
Igazából jó lenne egy hangcsatolás ehhez afórum üzenethez, hoyg igazán érezhetőp legyen a hasonlóság. Nam indegy, akinek megvan a két film eredeti nyelven a fent említett jeleneteket tudom ajánlani :) .

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92685 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Teron írta: de a gyűrűk ura Elrond karakterét agyonüti. Néghogy tünde? (az más kérdés, hoyg a filmben az Arwenen kívül szinte minden tünde el lett rontva, talán Legolas nem)


Szerintem a tündék összeségében jók, Legolas a legjobb, Arwen se olyan rossz, de a TTT-ben Elrond olyan gonosz :twisted: meg az a jelenet sem tetszett, mikor Arwen sírva odabújik hozzá...a tündék -sz.tem -nem ilyenek, nem ilyen érzelgősek :oops: :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #92561 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nagyon bírom a színészt, a mátrixban kedvenc a karakterem volt, de a gyűrűk ura Elrond karakterét agyonüti. Néghogy tünde? (az más kérdés, hoyg a filmben az Arwenen kívül szinte minden tünde el lett rontva, talán Legolas nem)

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89440 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Az utsó bejön, csak az első 3 tripodos nem.
Amit láttam az jó :agree:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89299 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Ery:Az első három télleg nem jön be pedig emléxem még meg is néztem és akko bejöttek...mind1 Talán a jobbegérgombos módszerrel....
De az utsó bejön!!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89070 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Sajna a képek előhívhatatlanok! Így nem tudok véleményt alkotni :?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #87381 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Min:Tök jó képek!!!
Hogy bír ien pofákat vágni? :lol:
hugoweaving.tripod.com/rd01.jpg
hugoweaving.tripod.com/rd03.jpg
hugoweaving.tripod.com/in01.JPG
Nem tom ismeritek-e ezt az oldalt:
elrond.nu/worship/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #87181 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #87159 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Go, Matrix it, baby! ;) ;P
hugoweaving.tripod.com/mrld04.jpg
TTT Elrond: (rémes ez a kép 8O :dead:)
hugoweavingmedia.tripod.com/ttt01.jpg
Matrix Revisited: (kukucska meg az izompólós képeket ;) )
hugoweaving.tripod.com/matrixrevisited.html
Russian Doll (tök aranyos :) )
hugoweaving.tripod.com/russiandoll.html
Az ott nem David Wenham?? :hein:
hugoweaving.tripod.com/rd12.jpg

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.634 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére