Csavardi Samu

Több
21 éve 4 hete #119916 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ti nem vagytok normálisak !!! Ok, hogy szép név, meg minden, de mit gondoltok, milyen lesz majd a gyereknek ilyen névvel élni? Ha annyira szeretitek ezeket, akkor mindenki változtasson nevet, ne a gyereketen éljétek ki magatokat!
:evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #119819 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
még mielőtt elfelejtem (bár tegnap kellett volna beírni):
M.i.1420,május 1.:Csavardi Samu feleségül veszi Rozit... :)

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #119789 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sean Astin az HBO-n MOST a Memphis Belle című filmben. (Tök jó volt, nézem, nézem... Sean...? Nem Sean...? Na, gyorsan elő a Filmkönyvet, és ott volt ennek a filmnek a címe is, örültem a fejemnek :lol: )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #119406 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sziasztok

Még egy kis OFF:
Nekem szerencsére ezzel nem lesz gondom, mert már A Gyűrűrk Ura előtt a kedvenceim közé tartozott a Sámuel és ez csak megerősített abban, hogy ez legyen a neve leendő gyermekemnek (ha egyáltalán lesz).
Bár szívem szerint a Frodót adnám neki, de azt hiszem az már egy kicsit túlzás. Én biztosan dagadnék a büszkeségtől, ha Frodó lehetnék :lol: , de nem akarom A Gyűrűk Urát ráerőszakolni szegényre. :wink: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118817 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Na, lássuk, mit ír az utónévkönyv (sajna, nekem csak a régi van meg):

A névkönyvben nem szereplő utónév bejegyzésének feltétele
Olyan utónevet tehát, amely a félkövér és világos szedésű nevek között nem szerepel, a születési anyakönyvbe újszülött neveként bejegyezni magyar anyanyelvű szülők gyermekei részére nem szabad. Ez alól az anyakönyvvezető csak abban az esetben adhat fölmentést, ha a névigénylő szülő írásbeli szakvéleményt szerez be a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetétől arra vonatkozóan, hogy a kért utónév női vagy férfiutónév-e, és az Intézet javasolja-e anyakönyvi bejegyzésre vagy nem.


És:

Az anyakönyvezhetőség feltételei
Anyakönyvezhetőnek minősítettük általában azt az utónevet, amely megfelel az alábbi feltételeknek.
a) Az utónév kiejtésszerű írásmódja meghonosodott vagy meghonosodóban van, illetve meghonosítása könnyen lehetséges, például: Ivett, Zsanett.
b) Maga a név a társadalmi igény következtében már többé-kevésbé ismerősen hangzik, például: Barbara.
c) A magyar utónévtípusok közé jól beilleszkedik a névvégződést :? , magánhangzó-szerkezetet, mássalhangzó-csoportokat és a névritmust illetően.
d) Férfi- vagy női névként való használata határozottan elkülöníthető, ritka név esetében pedig névvégződése nagyjából beilleszkedik a nemre jellemző névtípusok közé. Ez annyit jelent, hogy új nőies férfinév és férfias női név átvétele nem kívánatos. :roll:
e) Jelentéstanilag semmi zavart nem okoz.


Ha kérelmezzük, akkor indoklásnak le kéne írni nem csak azt, hogy Tolkien alkotta, hanem az idézeteket, is, hogy mit is jelent, Samu miért választotta, stb. Akkor nyert ügyünk lenne... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118816 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Most olvastam valami honlapon, hogy az Elanor (vagyis az angol megfelelője) a Helénából származik. El is hiszem, hiszen ő volt a világ leggyönyörűbb hölgye, és lehet, hogy ez is megfordult Tolkien fejében, mikor nevet keresett egy szép kis mezei virágnak.... :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 3 hete #118808 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Dugonics András alkotta pl. az Etelka lánynevet, Jókai meg úgy tudom, az Imola virágnévből a személynevet egyik szereplőjének, meg az Aranyemberben a Tímeát!. Arany János alkotta a Gyöngyvér nevet, Vörösmarty pedig a Tündét :) .
(Töröljétek ki, ha nagyon okoskodó voltam! :wink: )

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118806 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
A név jelentéséhez nyugodtan írhatánk,hogy irodalmi névalkotás.Asszem Jókai is alkotott vmi nevet,ami ma már természetes.Niph a képek :itscool:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118783 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Jaj, hát nem tüneményes jószág ez a Buga?! Én is elfogadnám! Pont ilyen színűnek képzeltem a könyv alapján is, csak úgy, hogy a sörénye fekete. A hókája is olyan aranyos!
Az Elanorról pedig azt írhatnák az utónévkönyvben:
"J.R.R. Tolkien névalkotása a Gyűrűk Ura című regényben. "
Hát nem lenne szép?
:)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118780 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Artemisz, gratu! :up: Akár még anyakönyvzethetnék is a nevet, és az csodás lenne!
Ha felvennék az Elanor nevet, vajon mit írnának egy utónévkönyvben a jelentésésről? Irodalmi névalkotás?
Na, azért Samutól sem szakadok el teljesen, itt van néhány kép (nem is kevés):
www.ninecompanions.net/gallery_p ... bill_1.jpg :arrow: Buga
www.ninecompanions.net/gallery_p ... _sam_1.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_21.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_23.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_24.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_25.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_26.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_28.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_29.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_31.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_32.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_33.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_34.jpg
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_35.jpg :arrow: Jaj! 8O
www.ninecompanions.net/gallery_p ... sam_36.jpg

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118619 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Artemisz, ügyes vagy! :hello: Most már ezt is tudjuk, már csak lépni kéne vmit ez ügyben :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118594 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Már meg is jött a válasz! Nézzétek!

Tisztelt Asszonyom!
Helyesírási és utónévügyekben
munkanapokon 10.00-14.00 óráig
a Nyelvtudományi Intézet: www.nytud.hu/
(1068 Bp., Benczúr u. 33.)
közönségszolgálata ad felvilágosítást a
321-4830/123, 124, 125-ös telefonszámon!
Szívélyes üdvözlettel
Csapó Mónika
MTA Nyelv- és Irodalomtudományok Osztálya

Király! Most legalább tudjuk, mit kell tenni!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118591 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Oké, lányok, ide süssetek! Írtam levelet az MTA Nyelv-és Irodalomtudományi Osztályának ügyintézőjéhez, és segítségét kértem az ügyben. Jó vagyok, mi? :P :P :wink: De szeretek a lehető leghamarabb véghezvinni mindent, ami megfordul a fejemben. Most már csak drukkoljatok, hogy sikerüljön! Pusszancs!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118590 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu

Sil írta: Nem, a nem anyakönyvezhető (az utónévkönyvben nem szereplő) utónevekről a Magyar Tudományos Akadémiától kell állásfoglalást kérni tudomásom szerint. Egyedileg. (Persze ha egyszer engedélyezik...) Az utónévkönyvben írják is ennek a feltételeit.

Az MTA-val fel lehet venni vajon e-mailben a kapcsolatot? Megpróbáljuk?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118529 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
1x olvastam 1 lány ikerpárról, nevük: Kék Ibolya és Kék Nefelejcs :!:
Hát ehhez mit szóltok? Hát nem 1000x jobban hangzana: Elanor+Niphredil? :wink: :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118509 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Sil: igazad van, rosszul tudtam. Akkor a névváltoztatás tartozik a Belügyminisztérium hatáskörébe.

[size=9:1uksjciy]Tök jó, hogy itt nincs külön Gazda. :twisted: [/size]

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118501 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Nem, a nem anyakönyvezhető (az utónévkönyvben nem szereplő) utónevekről a Magyar Tudományos Akadémiától kell állásfoglalást kérni tudomásom szerint. Egyedileg. (Persze ha egyszer engedélyezik...) Az utónévkönyvben írják is ennek a feltételeit.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118498 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu

Artemisz írta: Miért cikiznék :?: :?: Vegyük pl. vki bemutatkozik: Kovács Elanor vagyok. Semmi röhejes nincs benne. hát nem 100x jobb, mint pl. a Fradika, Tűzvirág, Mandula, Málna, Cseperke, meg a többi mesterségesen kiagyalt borzadmány!
Ha az Eleanor névre gondolsz, az az Eleonóra brit megfelelője, és sztem vajmi kevés köze van ehhez a kis virághoz.
Amúgy nem tudom, hol lenne jobb hely megtárgyalni ezt! Elvégre Elanor Samu lánya volt!


Sztem amíg nem szólnak ránk, addig folytathatjuk itt a témát ;)
Hát igen, az Eleonóra nekem se nagyon tetszik, mint név, de az angol megfelelője már közelebb áll az Elanor névhez, és még hasonlóan is mondják (az már más kérdés, hogy általában Ellie-nek becézik, és az már megint nem ugyanaz... :? )
Igazad van abban is, hogy sokkal több hülye néz létezik, és nemtom, ki az, aki ilyeneket ad a gyerekének... :roll:
Sztem az Elanor mégsem egy elterjedt név, de tényleg nem röhejes, inkább szép :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118468 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
A név témához:
Szerintem csak azt kell a Belügyminisztériumban kérvényezni, hogy vegyék fel az utónévkönyvbe. Ha megvan, már bárki használhatja. A vezetéknevek megváltoztatásánál van mindig egyéni eljárás, vagy ha kizárólag maga akarja azt a keresztnevet használni, és nem az utónévkönyv bővítése a célja. (lásd. Anettka) Vagy talán megvan, hogy bizonyos kérvénymennyiség után veszik fel a könyvbe... :oops:

(Ha nagyon off voltam, tessék törölni. :roll: )

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118457 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Csavardi Samu

Artemisz írta: Mit gondoltok, nem kéne kérvényeznünk, hogy az ELANOR hivatalosan is anyakönyvezhető név legyen M.o.-n :?: Egyébként is elég, sokkal hülyébb név is kiérdemelte már e megtiszteltetést. No, nem?

De, bizony. Ha nekem lesz lányom, akkor Elanor lesz a neve. :wink: (Ezt mondtam már párszor... :roll: ) De egyénileg kell kérvényezni, ha olyan nevet választ valaki, ami nem anyakönyvezhető. :!:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118377 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu

zsuelanor írta: Otthon páran tömören lehülyéztek, de nekem is nagyon tetszik ez a név!
És a jelentése gyönyörű, mert benne van a nappal és az éjszaka legszebb
égiteste!

az otthoniak elég kegyetlenek! :shake: :shake:
Mi az az égitest? Az én kedvencem az Orion.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118376 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Miért cikiznék :?: :?: Vegyük pl. vki bemutatkozik: Kovács Elanor vagyok. Semmi röhejes nincs benne. hát nem 100x jobb, mint pl. a Fradika, Tűzvirág, Mandula, Málna, Cseperke, meg a többi mesterségesen kiagyalt borzadmány!
Ha az Eleanor névre gondolsz, az az Eleonóra brit megfelelője, és sztem vajmi kevés köze van ehhez a kis virághoz.
Amúgy nem tudom, hol lenne jobb hely megtárgyalni ezt! Elvégre Elanor Samu lánya volt!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118374 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Nem rossz ötlet, nem rossz ötlet :)
Bár azt hiszem, nem pont ebbe a topicba való ennek megtárgyalása...
Nekem is nagyon tetszik ez a név (nem is hittétek volna, mi? ;) ), de azt nem tudom, hogy esetleg a gyerekemnek adnám-e... ha Angliában élnék, akkor biztosan (mivel ott létezik is ez a név, igaz, van még benne egy 'e' betű), de itt még nem olyan elterjedt, és nem akarnánm, hogy emiatt cikizzék... bár sztem, ha ilyen neve lenne, biztos büszke lenne rá :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118363 Írta: zsuelanor
zsuelanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Teljes egyetértéssel csatlakozom az előttem szólóhoz!
Otthon páran tömören lehülyéztek, de nekem is nagyon tetszik ez a név!
És a jelentése gyönyörű, mert benne van a nappal és az éjszaka legszebb
égiteste!

"For not we but those who come after will make the legends of our time."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118312 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Mit gondoltok, nem kéne kérvényeznünk, hogy az ELANOR hivatalosan is anyakönyvezhető név legyen M.o.-n :?: Egyébként is elég, sokkal hülyébb név is kiérdemelte már e megtiszteltetést. No, nem?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #118134 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Fanart :)
Frodó és Samu:
www.bekkoame.ne.jp/ha/zin/lotr/i ... eaveme.jpg

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #117913 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Ago: igen, az egy RotK-kép.
Az IMDb-n azt írják, hogy Sean jelenleg a RotK utómunkálatain dolgozik, ez en kívül a "Party Vagon" című tv-sorozaton, a 50 First Kisses c. filmen, és folynak a The Riding of the Laddie előkészületei.
us.imdb.com/Title?0343660 :arrow: infó a 50 First Kisses-ről...
us.imdb.com/Title?0323808 :arrow: ...és The Riding of the Laddie-ről. Christopher Lee is játszik benne! :)

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #117303 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Hát hoztam pár képet :wink:
drazan.info/LOTR-Gallery/view_al ... wiseGamgee
drazan.info/LOTR-Gallery/view_al ... gee&page=2
Kérdéses képek:
drazan.info/LOTR-Gallery/view_ph ... gee&id=aal :arrow: ez már aRotk-ból van?
drazan.info/LOTR-Gallery/view_ph ... gee&id=aaq :arrow: ez cuki :P

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116198 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
Nem tudjátok,hogy forgat-e most vmit Sean?

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115606 Írta: zsuelanor
zsuelanor válaszolt a következő témában: Csavardi Samu
SOS LOTR-RAJONGÓK!!! A fősulimon szakdolgozat-előkészítés címen kérdőívet kell készítenünk. A választott témám -mi más- A Gyűrűk Ura. Most itt ez a 8 kérdés, és nekem találnom kell olyanokat, akik olvastak és láttak is mindent- és TI pontosan ilyenek vagytok.

Légyszi segítsetek nekem, a válaszokat köszönettel várom:
symbelmine2@freemail.hu
;Egy Gyűrű mind fölött;

Ez a kérdőív azok számára készült, akik olvasták J R R Tolkien A Gyűrűk Ura trilógiáját, és látták mindkét filmet melyeket Peter Jackson rendezett.

Életkora:
Foglalkozása:

A témakör túl nagy ahhoz, hogy 8 kérdéssel le lehetne fedni, ezért a kérdések elsősorban az Egy Gyűrűre és a Gyűrűhordozóra vonatkoznak.


1., Ön szerint Peter Jackson Tolkien elképzeléséhez hűen jelenítette meg Középföldét?

a) Teljesen
b) Nagyjából
c) Úgy-ahogy
d) Alig
e) Egyáltalán nem

2., A szereplőket ugyanúgy ábrázolták a könyvben és a filmekben?

a) Teljesen
b) Nagyjából
c) Úgy-ahogy
d) Alig
e) Egyáltalán nem

3., Hogy visszakerüljön a Sötét Úrhoz, a Gyűrű titkos vágyaik kihasználásával próbál meg elcsábítani majdnem minden szereplőt. Hol ábrázolják jobban ezt a folyamatos csábítást?

a) a könyvben
b) a filmekben
c) mindkettőben

4., A Gyűrű Frodóra gyakorolt hatását jobban ábrázolja

a) a könyv
b) a film
c) mindkettő

5., Frodó ellenállása a Gyűrű csábításával szemben és fokozatos gyengülése jobban érezhető

a) a könyvben
b) a filmekben
c) mindkettőben

6., Elrond Nagytanácsánál a könyvben Frodó önként jelentkezik hogy elvigye a Gyűrűt Mordorba, de a filmben mintha az Egy Gyűrű irányítaná a döntését.

Mi erről a véleménye?


7., A könyvben Frodó és Samu a lehető legjobb barátok és társak, viszont A Két Torony film több jelenete is meghazudtolni látszik ezt.

Ön szerint miért történt ez így?


8., Sok Tolkien-rajongó szerint A Két Torony filmben Faramir jellemét változtatták meg a legnagyobb mértékben.

Ön szerint miért történt ez?

"For not we but those who come after will make the legends of our time."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére