A HOBBIT

Több
12 éve 6 hónapja #404479 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Ulmo írta: Akkor meg lehetne kérni a Fórum Hungary-t, hogy eszükbe ne jusson "Babó"-nak fordítani a film címét? ;)


Nem szükséges, nem annak fogják! ;) De egyelőre ennél többet tényleg nem merek leírni. A lényeg, hogy megtörtént a kapcsolatfelvétel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404477 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Akkor meg lehetne kérni a Fórum Hungary-t, hogy eszükbe ne jusson "Babó"-nak fordítani a film címét? ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404469 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT
:D ;)

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404466 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Kiszivárogtatás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404461 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

scaurus írta: Kíváncsi leszek.
Ha a könyv meseszerűségét megőrzik, akkor sokakat csalódás fog érni.
A törpök túl mókás(nak tűnő) kinézete viszont nem túl biztató.


Én azt hiszem, a könyv meseszerűségét nem lehet megőrizni (hiszen az sok esetben stilisztikai elem, pl. kiszólások), - viszont, hogy valamelyest oldottabb, humorosabb hangvételű lesz, mint a GyU-filmek, az látszik. Az, amit a trollokkal való találkozásból eddig láttunk viszont azt mutatja, hogy sokkal harciasabb lesz, mint a nagyrészt azért békés könyv.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404460 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Kíváncsi leszek.
Ha a könyv meseszerűségét megőrzik, akkor sokakat csalódás fog érni.
A törpök túl mókás(nak tűnő) kinézete viszont nem túl biztató.

Ez viszont tetszett:

...mindegyik külön egyéniséget kapott. Van közöttük Obelix-klón, usánkás orosz favágó, szabadságolt Mikulás és szigonyos bálnavadász is, a középen feszítő Tölgyfapajzsi Thorin meg akár frontember is lehetne a Manowarban, vagy egy másik random bőrpáncélban-szöges karperecben feszítő metálcsapatban...

forrás: index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/...a_hobbit_torpjeirol/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404454 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Na, úgy tűnik tényleg lesznek sindarin dialógusok is a filmben:

klikk

Vajon a "Lyst i saim!" ("The cells are empty!") mondat akkor hangzik majd el, mikor az Evangeline Lilly által alakított tünde észreveszi, hogy megszöktek a törpök?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404452 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Benedict beszélt kicsit az előkészületeiről Smaug szerepére (január elején ő is utazik már Új-Zélandra):
www.telegraph.co.uk/culture/tvan ... olmes.html

McKellen said Cumberbatch's Smaug screen-test was amazing, I tell him. Cumberbatch splutters. "Has… has he seen it?" Actually, McKellen's words were "electrifying - vocally and facially". He looks ecstatic. "Wow! I'm very flattered." He seems entirely sincere when he says this. He comes across, in general, as earnest - with a searching intelligence.

So how did Cumberbatch do the audition? "I went a little reptile on it," he says, enigmatically. With filming approaching, he is now "starting to look at animations, and Komodo dragons at London Zoo. They have some amazing ones. Snakes, too. So I've been going there to see how the skeleton moves differently, what the head movements are like." He says it's all in the posture, and he crouches forward, swivelling his eyes snakily, to demonstrate.

Cumberbatch's initial reference point for Smaug, interestingly, was his father, the actor Timothy Carlton. "The Hobbit was the first book I remember reading at bedtime, and he characterised the whole thing," he explains. "It was the first imaginary landscape I had in my head, so it's very close to me."


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404451 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Lumine írta: Nem Gol Doldurr? Épp tegnap olvastam a Gyűrűk Urát és Gandalf mondta, hogy már jár ott .


Vannak a trailerben részek, amelyek egyértelműen Dol Guldurban játszódnak, a kérdés az, hogy ez a kiemelt rész nem más helyszín-e (pl. Moria), mint azok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #404450 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Gandalf írta: - Lehet, hogy ezen a képen kivételesen nem Dol Guldur, hanem Moria szerepel: www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-52.png Bár ennek sok értelme nem lenne.
(Egy lehetséges magyarázat erre: Gandalf A Gyűrűk Urában ezt mondja: "S különben sem most járok először Moriában. Soká kerestem ott Thrór fia Thráint, azután, hogy nyoma veszett. Bejutottam, és élve jöttem is ki onnét!" :arrow: Tehát a könyv szerint Gandalf Dol Guldur előtt Moriában járt, hogy megtalálja Thráint. Feltehetőleg azért a törp-ork háborúk után.)


Egy fanatikus kikockázta ezt a részt, és talált feliratot egy ajtó felett:

newboards.theonering.net/forum/gforum/pe...iew+Flat+Mode#412808

Kedves nyelv- és írástudóink, segíthet ez valamit a hely/jelenet beazonosításában?



Nem Dol Goldur? Épp tegnap olvastam a Gyűrűk Urát és Gandalf mondta, hogy már jár ott .
Utolsó szerkesztés: 12 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404445 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Cinematrix írta: aztán páran átugrottunk Írországba, beautóztuk az országot, turistáskodtunk egy kicsit.



Na bazz, ha ezt tudom...

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404442 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Cinematrix írta: Határozottan meglepődtem, amikor Elijah Wood belépett a londoni Claridge’s luxushotel interjúk számára lefoglalt szobájába, ugyanis nem egy ilyen filigrán figurára számítottam. Wood olyan 1,68 magas lehet, a szeme ellenben bámulatosan kék. Persze a Gyűrűk Ura aprócska Frodójának szerepére nem lehetett egy Vince Vaughn-t választani. Wood nemrég fejezte be A hobbit forgatását Új-Zélandon, mi pedig új filmje, a Táncoló talpak 2. sajtó-kerekasztalánál beszélgettünk a halk szavú színésszel.

[...]

- Mi a véleménye a filmipar új lehetőségeiről? Az animációs filmek egészen újfajta szerepeket kínálnak a színészeknek.

- Igen, sokféle módja van a filmkészítésnek, az élő színészes, az animációs, a mozgáskövetéses, a digitális... Az animáció nagyon régóta komoly oszlopa a filmiparnak, az első Disney-filmek óta. A mozgáskövetés új technika, és szerintem nagyon izgalmas. Andy Serkis egyértelműen a műfaj úttörője, elképesztő alakításokat nyújtott, gyakorlatilag megmutatta, hogyan kell ezt csinálni. Nagyon sokféle módja van a színészi munkának. De alapvetően mindegyik módszer ugyanarra épül: mindig el kell játszanod a figurát, meg kell teremtened a jelenet hitelességét, dolgoznod a személyiségén, akkor is, ha csak a hangját adod, ha élőben alakítod, vagy ha mozgáskövetéssel készül a film, a technikai részletektől függetlenül továbbra is a figura áll a középpontban.

- És ha valaki azt mondta volna, egy napon Frodót fogja játszani, mit gondolt volna erről? Frodo igazi klasszikus figura.

- Nem tudom, hogy elhittem volna-e. Amikor megtudtam, hogy én kapom a szerepet, akkor is totálisan ledöbbentem. Emlékszem, Az inváziumot forgattuk 1997 nyarán, és Harry Knowles, aki az Aint it Cool News szerkesztője, megjelent a forgatáson, és azt mondta: „Peter Jackson filmet forgat a Gyűrűk Urából. Neked kéne Frodót játszanod!“ „Ja, az zseniális lenne!“ Már akkoriban is hatalmas rajongója voltam Peternek, már megjelent a Hullajó, a Mennyei teremtmények és a Törjön ki a frász! Úgyhogy tudtam, ki ő, és azt mondtam, igen, kibaszottul zseniális lenne. De akkor még nem is kezdték el a szereplőválogatást, csak jó másfél évvel később.

- Hogyan halad a Hobbit forgatása?

- Remekül, ó, Jézusom, igazi jutalomnak éreztem. Igazán csodálatos volt visszamenni ugyanarra a helyre, olyan, mint amikor újra találkozol a távoli rokonokkal. A Gyűrű szövetségének szereplői közül sokan ugyanazt a szerepet alakítják A hobbitban is. Úgyhogy elképesztően szürreális, olyan, mintha visszamennénk a múltba. Három héttel ezelőtt Hobbitonban voltam. Amikor legelőször ott jártam, éppen 19 éves lettem, most pedig harminc vagyok. Ebből látszik, mennyi idő eltelt közben. Egészen elképesztő. És szerintem a filmek fantasztikusak lesznek.

- Még nem fejezték be a forgatást, ugye?

- Én már megvagyok a részemmel. A többiek még a jövő év közepéig dolgoznak rajta, az első film pedig jövő decemberben jelenik meg.

- A törpökkel is vannak közös jelenetei?

- Nem, Frodo nem is él abban a korban. Van egy előretekintés, amelyben Frodo a Gyűrű szövetsége idején szerepel. Úgyhogy nem dolgozhattam együtt a törpökkel, de sok időt töltöttem velük, állandóan a forgatáson lógtam.
Egy kicsit dolgoztam Martin Freemannel, aki elképesztő. Hatalmas rajongója vagyok. Szerintem igazán csodálatos az, amit Bilbóval művelt, és a nézők imádni fogják.

[...]

- Nemrég Európába látogatott, a hobbit-társát, Pippint alakító Bill Boyd esküvőjére. Pontosan merre járt?

- Bill esküvője miatt utaztam Skóciába, aztán páran átugrottunk Írországba, beautóztuk az országot, turistáskodtunk egy kicsit.

- Felismerik az utcán? Hogyan reagálnak a járókelők?

- Igen, előfordult már. Vicces, amikor Dommal (Dominic Monaghan, Merry) vagyunk együtt, az emberek totálisan kikészülnek, amikor rájönnek, hogy két hobbit utazik együtt. Elég vicces.


index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2011/12/28/elijah_wood/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #404423 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: - Lehet, hogy ezen a képen kivételesen nem Dol Guldur, hanem Moria szerepel: www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-52.png Bár ennek sok értelme nem lenne.
(Egy lehetséges magyarázat erre: Gandalf A Gyűrűk Urában ezt mondja: "S különben sem most járok először Moriában. Soká kerestem ott Thrór fia Thráint, azután, hogy nyoma veszett. Bejutottam, és élve jöttem is ki onnét!" :arrow: Tehát a könyv szerint Gandalf Dol Guldur előtt Moriában járt, hogy megtalálja Thráint. Feltehetőleg azért a törp-ork háborúk után.)


Egy fanatikus kikockázta ezt a részt, és talált feliratot egy ajtó felett:

newboards.theonering.net/forum/gforum/pe...iew+Flat+Mode#412808

Kedves nyelv- és írástudóink, segíthet ez valamit a hely/jelenet beazonosításában?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404418 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Lumine írta: De Gandalf is van annyi . Elrondnál kicsit magasabb talán legalábbis könyvekben nekem ez jött le, hogy Gandalf magasabb volt Elrondnál is és Legolásnál , de lehet én tévedek :O

Gandalf egy hajlott hátú öregember volt (már látszólag), a völgyzugolyi lakománál le is van írva az Elrond-Glorfindel-Gandalf trió kapcsán, hogy "Gandalf termetre kisebb volt a másik kettőnél".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404417 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hát, Galadrielről pontos adat van, miszerint (átszámolva) kb 196 centi magas volt, és más helyen is említik, hogy még a tünde férfiak között is magasnak számított. Ehhez képest Gandalfról meg azt írja a krónika, hogy kisebbnek és jelentéktelenebbnek tűnt a többi mágusnál, szóval ezekből én azt teszem föl, hogy Galadrielnek jócskán magasabbnak kéne lennie...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #404416 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta:

Tevildo írta: Én azt mondom, inkább csak azok által inspirált dallam, nem tényleges átvétel. Viszonylag rövid frázisokból, ráadásul határozottan, sorszerűen szerkesztett frázisokból, áll, ami éppenséggel nem jellemző a gregorián dallamkincsre.

A legfőbb hasonlóság abban rejlik, hogy egyházi hangnemet választ (mintha fríg lenne, de erre nem innék mérget), ill. természetesen az egyszólamúsága.


Meg hát hova is nyúljon az ember, ha férfikarra kell borongós, ünnepélyes hangvételű éneket írnia... ;)

Nagyon helyes, Galadriel ugyebár majdnem két méter magas, úgyhogy muszáj neki ;)



De Gandalf is van annyi . Elrondnál kicsit magasabb talán legalábbis könyvekben nekem ez jött le, hogy Gandalf magasabb volt Elrondnál is és Legolásnál , de lehet én tévedek :O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #404415 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Tölgypajzsos Thorin karácsonyi üdvözlete:

Richard Armitage írta:
Message from Richard Armitage, 24th December 2011

Dear All,

So my feet are finally on UK soil, back in Blighty, nose to tail traffic and the usual Heathrow drizzle. But it's good to be home for Christmas. I think the jet lag might give me a sneaky glimpse of Santa this year as I am wide awake at 2am!

It's been one of the most memorable years I have ever experienced, the big birthday (which I tried to ignore, by sleeping through it!) and the privilege to be in NZ working on The Hobbit has make this year unforgettable. The places we have been to and the things we have seen, have surpassed all my expectations. I was very choked up as the plane left Wellington on Weds, it really has become home and to all my new friends there and my old friends here I would like to raise a glass for the festive season.

Thank you for the continuing support which you all lend as part of our community of 'friends', it really has an impact on me personally, I feel very much supported and I hope that waiting for the film isn't too frustrating. I haven't quite had the time to attend to all the signed photos that people were requesting as Christmas gifts for family and friends and I apologise for dissappointing them, I will get on the case as soon as I can.

I think next year will be like that last turn of the corner when you think you have reached the summit, only to find you are miles from the top and the climb is even steeper, but we are gearing up for an exciting ride. I even might step off the treadmill and put my dumb bells down briefly to scoff some turkey on 25th!!

Thank you all for the continued generosity on the Just Giving pages which in total comes to more than £14,000.

I would like to say Happy Christmas to everyone who drops in to catch up on the news and further across our online 'party' of friends, have a great holiday, and a cracking New Year. Just think this time next year, we'll all be crossed eyed from all the 3D movies we will have watched, and by 2013, technology will have advanced so much, we won't even have to go the the cinema, it will be transmitted directly into our imagination by a WIFI/Bluetooth microchip which we will have all had installed into our Hypothalamusesl! (Hypothalami?)

Enjoy the typos!

Peace and goodwill (and I really mean that, be willingly good, extra good, extra peaceful and extra forgiving)

RA


Lefordítod, ha van időd ? kösi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404406 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT


Tölgypajzsos Thorin karácsonyi üdvözlete:

Richard Armitage írta:
Message from Richard Armitage, 24th December 2011

Dear All,

So my feet are finally on UK soil, back in Blighty, nose to tail traffic and the usual Heathrow drizzle. But it's good to be home for Christmas. I think the jet lag might give me a sneaky glimpse of Santa this year as I am wide awake at 2am!

It's been one of the most memorable years I have ever experienced, the big birthday (which I tried to ignore, by sleeping through it!) and the privilege to be in NZ working on The Hobbit has make this year unforgettable. The places we have been to and the things we have seen, have surpassed all my expectations. I was very choked up as the plane left Wellington on Weds, it really has become home and to all my new friends there and my old friends here I would like to raise a glass for the festive season.

Thank you for the continuing support which you all lend as part of our community of 'friends', it really has an impact on me personally, I feel very much supported and I hope that waiting for the film isn't too frustrating. I haven't quite had the time to attend to all the signed photos that people were requesting as Christmas gifts for family and friends and I apologise for dissappointing them, I will get on the case as soon as I can.

I think next year will be like that last turn of the corner when you think you have reached the summit, only to find you are miles from the top and the climb is even steeper, but we are gearing up for an exciting ride. I even might step off the treadmill and put my dumb bells down briefly to scoff some turkey on 25th!!

Thank you all for the continued generosity on the Just Giving pages which in total comes to more than £14,000.

I would like to say Happy Christmas to everyone who drops in to catch up on the news and further across our online 'party' of friends, have a great holiday, and a cracking New Year. Just think this time next year, we'll all be crossed eyed from all the 3D movies we will have watched, and by 2013, technology will have advanced so much, we won't even have to go the the cinema, it will be transmitted directly into our imagination by a WIFI/Bluetooth microchip which we will have all had installed into our Hypothalamusesl! (Hypothalami?)

Enjoy the typos!

Peace and goodwill (and I really mean that, be willingly good, extra good, extra peaceful and extra forgiving)

RA

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404404 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta: Én azt mondom, inkább csak azok által inspirált dallam, nem tényleges átvétel. Viszonylag rövid frázisokból, ráadásul határozottan, sorszerűen szerkesztett frázisokból, áll, ami éppenséggel nem jellemző a gregorián dallamkincsre.

A legfőbb hasonlóság abban rejlik, hogy egyházi hangnemet választ (mintha fríg lenne, de erre nem innék mérget), ill. természetesen az egyszólamúsága.


Meg hát hova is nyúljon az ember, ha férfikarra kell borongós, ünnepélyes hangvételű éneket írnia... ;)

Nagyon helyes, Galadriel ugyebár majdnem két méter magas, úgyhogy muszáj neki ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404403 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta:

Gandalf írta: - Lehet, hogy ezen a képen kivételesen nem Dol Guldur, hanem Moria szerepel: www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-52.png Bár ennek sok értelme nem lenne.
(Egy lehetséges magyarázat erre: Gandalf A Gyűrűk Urában ezt mondja: "S különben sem most járok először Moriában. Soká kerestem ott Thrór fia Thráint, azután, hogy nyoma veszett. Bejutottam, és élve jöttem is ki onnét!" :arrow: Tehát a könyv szerint Gandalf Dol Guldur előtt Moriában járt, hogy megtalálja Thráint. Feltehetőleg azért a törp-ork háborúk után.)


Ez szintén nem magyarázza meg a Glamdring jelenlétét... :roll:


Speciel ennél a jelenetnél nem látszik Glamdring, csak a világító bot.

Metaflora írta: Honnan tudni, hogy szerződéssel a kezében rohan? Nem lehet a törpök levele?

Mert ez ugyanannak a hosszú papírnak tűnik, amit a Zsáklakban olvasott a nyári Empire-szám címlapján.

Tevildo írta: Én azt mondom, inkább csak azok által inspirált dallam, nem tényleges átvétel. Viszonylag rövid frázisokból, ráadásul határozottan, sorszerűen szerkesztett frázisokból, áll, ami éppenséggel nem jellemző a gregorián dallamkincsre.

A legfőbb hasonlóság abban rejlik, hogy egyházi hangnemet választ (mintha fríg lenne, de erre nem innék mérget), ill. természetesen az egyszólamúsága.


Igen, nekem sem tűnik egyértelműen gregoriánnak, bár érezhető a gregorián hatás. Egy picit Elessar király koronázási énekére is hajaz A Király visszatér-ből.

Lumine írta:

Metaflora írta: A tündér Galadriel, arrgh...
Én csak itt nézek, mik fel nem tűnnek egyeseknek (bár gondolom nem a trailer egyben végignézéséből, hanem képkockák elemzéséből inkább :P ), Galadriel sminkje?!
(Ha már Galadriel, a Gandalf-haját-kisimítjuk-az-arcából-a-festett-háttér-előtt még mindig ijesztő, sőt, vészjósló...)


Galadriel beveti a szokásos női trükköt :D

Galadriel magasabb, mint Gandalf, észrevettétek? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #404402 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta: A tündér Galadriel, arrgh...
Én csak itt nézek, mik fel nem tűnnek egyeseknek (bár gondolom nem a trailer egyben végignézéséből, hanem képkockák elemzéséből inkább :P ), Galadriel sminkje?!
(Ha már Galadriel, a Gandalf-haját-kisimítjuk-az-arcából-a-festett-háttér-előtt még mindig ijesztő, sőt, vészjósló...)
Honnan tudni, hogy szerződéssel a kezében rohan? Nem lehet a törpök levele?



Galadriel beveti a szokásos női trükköt :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404400 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: - Lehet, hogy ezen a képen kivételesen nem Dol Guldur, hanem Moria szerepel: www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-52.png Bár ennek sok értelme nem lenne.
(Egy lehetséges magyarázat erre: Gandalf A Gyűrűk Urában ezt mondja: "S különben sem most járok először Moriában. Soká kerestem ott Thrór fia Thráint, azután, hogy nyoma veszett. Bejutottam, és élve jöttem is ki onnét!" :arrow: Tehát a könyv szerint Gandalf Dol Guldur előtt Moriában járt, hogy megtalálja Thráint. Feltehetőleg azért a törp-ork háborúk után.)


Ez szintén nem magyarázza meg a Glamdring jelenlétét... :roll:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404399 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta: Honnan tudni, hogy szerződéssel a kezében rohan? Nem lehet a törpök levele?


Onnan, hogy a kettő ugyanaz? ;) :D

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404398 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta:

Gandalf írta: - A törp-ének gregorián dallamnak tűnik.


Thank you, Captain Obvious :mrgreen:


Én azt mondom, inkább csak azok által inspirált dallam, nem tényleges átvétel. Viszonylag rövid frázisokból, ráadásul határozottan, sorszerűen szerkesztett frázisokból, áll, ami éppenséggel nem jellemző a gregorián dallamkincsre.

A legfőbb hasonlóság abban rejlik, hogy egyházi hangnemet választ (mintha fríg lenne, de erre nem innék mérget), ill. természetesen az egyszólamúsága.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404395 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: - A törp-ének gregorián dallamnak tűnik.


Thank you, Captain Obvious :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404394 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A tündér Galadriel, arrgh...
Én csak itt nézek, mik fel nem tűnnek egyeseknek (bár gondolom nem a trailer egyben végignézéséből, hanem képkockák elemzéséből inkább :P ), Galadriel sminkje?!
(Ha már Galadriel, a Gandalf-haját-kisimítjuk-az-arcából-a-festett-háttér-előtt még mindig ijesztő, sőt, vészjósló...)
Honnan tudni, hogy szerződéssel a kezében rohan? Nem lehet a törpök levele?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404393 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
És még egy karácsonyi ajándék: új forgatási videó :D :
www.facebook.com/photo.php?v=10150554790416807

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404392 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A TheOneRing.net összefoglalta a képről képre elemző érdekesebb kommenteket Facebook-ról.
Természetesen spoiler-hegyek (illetve azok lehetőségei), valamit angol nyelvű:
www.theonering.net/torwp/2011/12/23/5164...e-by-frame-analysis/

Érdekes elméletek ezek között is vannak, olyanok is, amelyek itt a fórumunkon még nem merültek fel, pl.:
- Elképzelhetőnek tartják, hogy a hobbitfalvi öreg Bilbó eredetileg Martin Freeman volt, csak utólag digitalizálták rá Ian Holm képét, mivel vele csak Londonban forgattak. Ezt részben megerősítheti a Quit-féle korábbi beszámoló, ahonnan megtudtuk: a szabadtéri Hobbitfalván Martin beugrott Ian helyére. De lehet, hogy csak a többi színész játékát inspirálandó, nem tudni.
- Bár az íróasztalnál ülő öreg Bilbóra közelítés A Gyűrű Szövetségének nyitójelenetére utal, elképzelhetőnek tartják, hogy Bilbó egy levelet ír Frodónak, nem a Piros Könyvet.
- Szürke Gandalf háromféle botjának az összevetése (Fehérként volt neki egy negyedik is): www-images.theonering.org/torwp/wp-conte...s/2011/12/staves.jpg Az első bottal nem tudjuk, mi történik A Hobbit vagy az azt követő 60 év során. A második botot ugye Saruman kobozza majd el Orthancban, a harmadik leesik Móriában.
- Ahhoz képest, hogy elvileg a könyv szerint Gandalf csak kitessékeli Bilbót a Zsáklak ajtaján, a trailerben egy megpakolt hátizsákkal és a szerződéssel a kezében rohan a törpök után.
- A pókhálós Glóin mellett mintha egy erdőtünde keze lenne. Meg a képet (Gimli? Glóinné?) is mintha egy finom kéz tartaná. Tauriel? Legolas?
- Nori mögött hárfáznak. Nem valószínű, hogy egy törp a Zsáklakban, inkább egy tünde Völgyzugolyban.
- Talán az első kép Smaugról? www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-47.png
- Lehet, hogy ezen a képen kivételesen nem Dol Guldur, hanem Moria szerepel: www-images.theonering.org/images/hobbitt...20-%20YouTube-52.png Bár ennek sok értelme nem lenne.
(Egy lehetséges magyarázat erre: Gandalf A Gyűrűk Urában ezt mondja: "S különben sem most járok először Moriában. Soká kerestem ott Thrór fia Thráint, azután, hogy nyoma veszett. Bejutottam, és élve jöttem is ki onnét!" :arrow: Tehát a könyv szerint Gandalf Dol Guldur előtt Moriában járt, hogy megtalálja Thráint. Feltehetőleg azért a törp-ork háborúk után.)
- A törp-ének gregorián dallamnak tűnik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404383 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Kultúra-film-USA-Új-Zéland
A hobbit előzetese karácsonyra

Los Angeles, 2011. december 22., csütörtök (MTI/Reuters) - A hobbit című film két és fél perces előzetesével lepte meg karácsonyra a rajongókat Peter Jackson rendező.

A Gyűrűk Ura című regény filmfeldolgozásának előzménye ugyan csak egy év múlva kerül a mozikba, Jackson most mégis közzétett egy rövid előzetest. A történet Zsákos Bilbó utazását, valamint azt eleveníti fel, hogy a hobbit miként jutott annak a gyűrűnek a birtokába, amelyet aztán unokaöccsének, Frodónak adott.
Az előzetesben a már idős Zsákos Bilbó látható, amint épp levelet ír Frodónak kalandjairól. A képkockák aztán visszaváltanak Bilbó fiatalkorára, amikor kilép a Megye biztonságából és útnak indul ismeretlen tájakon Gandalffal, a varázslóval.
Csakúgy mint A Gyűrűk Ura, A hobbit is J.R.R. Tolkien regényén alapul. A Gyűrűk Ura három kötetéből világszerte eddig 150 millió példány kelt el.
A hobbit című filmet két részre mutatják be a mozik, az első 2012 decemberében, a második rá egy évre kerül a nézők elé. Az alkotásban az Igazából szerelem című karácsonyi filmből ismert Martin Freeman látható Bilbóként, Ian McKellen pedig újra Gandalf bőrébe bújik. Cate Blanchett visszatér a tündér Galadriel szerepében, Gollamot Andy Serkis játssza.

kpt \ ifgg

MTI 2011. december 22., csütörtök 18:35

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404382 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Tevildo írta: Ha ez a rátámadós jelenet Dol Guldur - támadó valóban emlékeztet egy elvadult törpre - abban a jelenetben nem látni a Glamdringot. Nem biztos tehát, hogy a korábbi, Gandalfot egyedül mutató jelenet Dol Guldurban játszódik. Bár nem kizárható.

Igen, ez már sokakban felmerült. Nekem is úgy tűnt, mintha a "törp" (?) ellen bottal harcolna.
Viszont ha kétszer mutatják Gandalfot egyedül (?) császkálni Dol Guldurban, akkor az két eléggé egyforma jelenet lenne.

Felagund írta: Az a kard szerintem nem egyértelműen a Glamdring, amúgy... :roll:

Itt van egymás mellett a két kép, csak az összehasonlítás kedvéért:
- Glamdring: www.elvish.org/gwaith/graphics/1738.JPG
- A Gandalf kezében lévő kard: fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-...618_1304321761_n.jpg


Látszik a pulcsi ujja... :lol:

Igen, ez egyértelműen a Glamdring. Egyébként az egyértelműen a trollokkal való találkozás előtti jelenetekben nem látom Gandalf kezében vagy oldalán.

Igen, a három-négy mutatott "dol gulduros" jelenet színtónusa is igen hasonló... Megtudjuk a választ egy év múlva... :lol:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.619 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére