A HOBBIT

Több
12 éve 11 hónapja #398454 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A legújabb pletyka szerint nem Smaug, hanem Bard lesz.
Kb. ennyire vehető komolyan minden szereposztós pletyka.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398448 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Alapvetően akinek jó az intonációja és artikuláltan beszél, annak már szinte bármit meg lehet csinálni a hangjával ahhoz, hogy eléggé sárkányos legyen, csak vokóder és munkaórák kérdése. Persze az utóbbit célszerű visszafogni, mert drága. A vokóderezett hang viszont akkor marad csak érthető, ha az alap kellőképpen jól formált volt.

Igaz, azóta, hogy ilyesmi után érdeklődtem, már jó sokat változhatott a technika, de úgy gondolom, hogy a mai napig ez a két dolog lehet a kulcspont. Az intonáción akár még lehet is javítani, de az a legmunkaigényesebb rész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398447 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Mert annyira nem karakteres a hangja, ráadásul túl fiatal is szvsz.

Szerintem tök jó hangja van, és nagyon hasonlít Alan Rickmanéhoz. Itt van két minta (nem az Alan Rickmanes dologhoz, arra a Sherlock 3. epizódjának az eleje a legjobb példa) :

ladymalchav.tumblr.com/post/2053 ... ightingale
És tud vele bánni is, simán betölti a színpadot (Jonny Lee Miller pl sehol sem volt hozzá képest a Frankensteinben hangilag, már amennyit láttam persze a másik szereposztásból) , és egy csomó hangoskönyvben és rádiójátékban szerepel (a rádiójátékokhoz azért elég karakteres hang kell, szvsz).
Van pl egy, amelyiknél konkrétan eszembe is jutott anno, hogy milyen jó lenne Smaug-nak: Silverwing a címe és egy denevérekről szóló gyerekkönyv. Konkrétan ami érdekes lehet belőle, a második epizódban pl a denevérek "archívuma", amikor elmeséli azt a legendát, ott szerintem egyáltalán nem hangzik annyira fiatalnak (jó, mondjuk rátettek némi visszhang-effektet is):
www.songarea.com/mc/17/silverwing.html
És van egy Goth nevű, amolyan "főgonosz" karakter is, pl a 6. epizódban:
www.songarea.com/mc/16/silverwing.html
(Ezekbe nem kell nagyon beletekerni, olyan 1,5-2 perc körül már lehet hallani, ha jól emlékszem.)

Gandalf írta: (Freeman-nek szvsz nem lesz ennyire szőke a parókája, ugyanaz a barna árnyalat kellene neki, mint Holmnak.)

Persze, csak a manip alapja egy Trufás kép volt, de amúgy egész hangulatos szvsz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398445 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Mert annyira nem karakteres a hangja, ráadásul túl fiatal is szvsz.

(Freeman-nek szvsz nem lesz ennyire szőke a parókája, ugyanaz a barna árnyalat kellene neki, mint Holmnak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398444 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A legújabb pletykák szerint Benedict Cumberbatch akár Smaug hangja is lehet.
Én nem hiszem. :ugeek:

Láttam azt a cikket, de nem volt benne semmi további konkrétum az eddigiekhez képest. Amúgy miért nem hiszed? Én nagyon örülnék ennek a verziónak.

Egyébként itt az első manip róla tündeként:
tinyurl.com/4523hda
Mondjuk szerintem sokkal jobb lenne sötét hajjal (mint a Sherlockban) és az eredeti szürke szemével, de nekem amúgy is a völgyzugolyi (fél)tündék a gyengéim... :P

És ha már a manipoknál tartunk, itt egy Martin!hobbit is:
itsacrimescene.tumblr.com/post/5 ... d-a-hobbit

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398439 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A legújabb pletykák szerint Benedict Cumberbatch akár Smaug hangja is lehet.
Én nem hiszem. :ugeek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398407 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Jobbulást nekik! :(
A HDRF.de szerint valami szobron dolgozhattak, amikor az ipari baleset történt.

Benedict Cumberbatch szerintem tünde lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398401 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Robbanás volt a stúdióban, ahol a Hobbitot forgatják, ketten megsérültek:
www.stuff.co.nz/national/5047478 ... it-studios
www.nzherald.co.nz/nz/news/artic ... d=10727710
Remélem, nem súlyos, és pláne nem fog emiatt tovább csúszni a forgatás (pl ha a helyi munkavédelmi felügyelőség kimegy vizsgálódni). :(

Szerk: OK, a robbanás az egyik műhelyben történt, a két embert elővigyázatosságból vitték kórházba, a forgatás nem állt le.
www.theonering.net/torwp/2011/05 ... he-hobbit/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398399 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hmm, még mindig nem cáfolták meg a hírt Benedict Cumberbatch szereplésével kapcsolatban, és szvsz nagyon beszédes, hogy ő maga is csak annyit mondott, hogy nem mondhat semmit. (Ha nem lenne igaz, simán megcáfolta volna, mint a Doctor Who-val kapcsolatos pletykákat a nyáron.) :reménykedik:
De elég régen volt olyan hogy bedobtak egy nevet konkrét szerep nélkül, úgyhogy most tök izgalmas, ahogy folynak a találgatások. Vannak elég vad ötletek is, gyakorlatilag az összes szabad szerep felmerült (még Drogó is, ami eléggé lol). :lol:

Szóval, feltéve, hogy tényleg fog szerepelni a Hobbitban, kit játszhatna? Szerintetek?
- random tünde: A megjelenéséhez nyilván ez passzolna leginkább. Magas, vékony, nagyon jellegzetes arccsontokkal és egészen világosszürke macskaszemekkel... Határozottan tündés, ugyanakkor nem egy olyan androgyn jelenség, mint a Gyűrűk Urában volt némelyik tünde, és ez jó. De ha csak egy cameo-ról van szó, akkor minek a titkolózás? Elég nagy pazarlás lenne azért szöveg nélküli szerepet osztani rá. El tudnám viszont képzelni pl Elladan/Elrohir szerepére mondjuk.
- Smaug hangja: Ez az egyik kedvencem. Említette egy interjúban, hogy szeretné eljátszani egyszer ezt a szerepet, és meg is van a hangja hozzá. Viszonylag jelentős szerep, ugyanakkor nem egy olyan dolog, ami túl időigényes lenne, vagy Új-Zélandon kellene töltenie hozzá heteket-hónapokat, mert az tuti nem férne bele az idejébe. És nagyon jók együtt Martinnal. Ami ez ellen a teória ellen szól, hogy volt egy olyan kijelentés, hogy olyan valaki lesz Smaug hangja, akit már kétszer hallhattunk (de ez még GDT távozása előtt volt, ha jól emlékszem, azóta változhatott).
- Bard: Hát igen, a legnagyobb szerep, amit még tartogatnak, de őt valahogy nem olyannak képzeltem, mint Benedict. Ő nagyon tipikus ember karakter, Ben meg egy kicsit túl tündés ehhez. Bár egy szakáll csodákat tud tenni, és van olyan jó színész, hogy el tudja játszani. Ha Armitage-ból lehet törpöt csinálni...
- Annatar/Feketemágus: Ez egy olyan lehetőség, amire egyébként abszolúte nem gondoltam volna, csak fórumokon olvastam. Végülis eddig CGI-vel oldották meg Sauron alakját, és Dol Guldurban már nem tudott "embernek tetsző" alakot ölteni. Viszont ha konkrétan szerepelne Annatar is valami visszatekintés keretében, arra Ben tökéletes lenne, az Annatarban rejlő kettősséget szvsz nagyon jól tudná hozni. Tündének látszik, de mégis valami egészen más, szép alak, de közben velejéig gonosz... Hmm. Kár, hogy nem túl valószínű.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398363 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ezt most nem mondják komolyan, hogy Benedict is szerepelni fog a Hobbitban?! :dies: :lájk:
www.digitalspy.co.uk/movies/news ... obbit.html
www.independent.ie/lifestyle/ind ... 54427.html
www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-13496401

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398357 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: 1. Peter Jackson egy új díszletből jelentkezik (Talán a Ködhegység bányái? Vagy a Bakacsinerdő tünde-csarnokai?), s miközben beszél, a háta megett küzdenek:


A háttérben nagyban folyik valami harc koreografálása, de PJ mellett/mögött meg néhány fa van, úgyhogy biztos nem a Ködhegység.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398355 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A Christchurchben történt földrengés kapcsán még mindig folyik a segítségnyújtás, egy jótékonysági műsornak köszönhető az alábbi két videó:

1. Peter Jackson egy új díszletből jelentkezik (Talán a Ködhegység bányái? Vagy a Bakacsinerdő tünde-csarnokai?), s miközben beszél, a háta megett küzdenek:


2. Sir Ian Mckellen mesél arról, hogy Cate Blanchettel és Hugo Weavinggal forgatott, felajánlanak egy dedikált könyvet, plusz a törpök hülyéskednek egy picit:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398345 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Guillermo del Toro nyomon követi a film sorsának alakulását és levelezget Peter Jacksonnal:

"I write back and forth with Peter, and I'm following eagerly the development of the movies," del Toro says diplomatically.


www.guardian.co.uk/film/2011/may ... em-morales

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398334 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Miért is ne? (Na jó, fordult már elő olyasmi, hogy megváltozott a szereposztás menet közben, de akkor is...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398333 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sötét Úr írta: Akár a végefőcímet is forgathatják először...


A betűket, ahogy mennek felfelé? :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398315 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Azt se felejtsétek el, hogy a forgatás nem feltétlenül a film kronológiai rendje szerint történik, sokkal inkább a megfelelő évszak- és fényviszonyok szerint, az éppen használt helyszínen leforgatnak mindent, amit csak lehet, az éppen jelen lévő színészekkel (és pl. egy másik alkalommal azokkal, akik épp nem voltak ott az előző szériánál, és nélkülözhetők voltak, mert nem volt közös jelenetük), stb. Akár a végefőcímet is forgathatják először...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398307 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta: Ezek szerint a filmet azzal kezdik, hogy Smaug elpusztítja Erebort és Suhatagot? És ha van Azog, akkor lesz törp-ork háború is? Vagy csak olyan rövid összefoglaló lesz, mint A GyU elején?

Ez is talán egy lehetséges opció...
De én sokkal valószínűbbnek tartom, hogy Frodóval és az öreg Bilbóval kezdődik majd A Hobbit első része.

Erebor sorsa és a törp-ork háború egészen biztosan be lesz mutatva valamilyen formában, mert már Thrórunk és Thráinunk is van a szereposztásban Azog mellé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398306 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ezek szerint a filmet azzal kezdik, hogy Smaug elpusztítja Erebort és Suhatagot? És ha van Azog, akkor lesz törp-ork háború is? Vagy csak olyan rövid összefoglaló lesz, mint A GyU elején?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Stephen Fry jó arc, bár én nem komikus szereplőnek képzeltem el tóváros Urát.

Aszerint a régi, meg nem erősített casting felhívás szerint nem komikus szerepről van szó:

[THE MAYOR] Otherwise know as The MASTER OF LAKETOWN – he is the quintessential politician. He is clever and cunning and has survived for a long time in his comfortable position through a combination of exaggerated promises and fear mongering. He is used to being in command and having people follow his lead; but when push comes to shove, he will always put his own needs first. LEAD. AGE: 40-60. ACCENT – STANDARD R.P. OR SLIGHTLY ACCENTED REGIONAL ENGLISH ACCENT.


És Alfrid is benne volt:

[ALFRID] A civil servant, devoted to the MAYOR largely out of self-interest. He is of indeterminate age - could be young, could be old. Despite being subservient he has his own agenda. Although he will take calculated risks - he is not a brave man. LEAD. AGE: 30-70. ACCENT – STANDARD R.P. OR SLIGHTLY ACCENTED REGIONAL ENGLISH ACCENT.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398293 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Vajon Bolg is ilyen batár nagy állat lesz, mint az apja, Azog? :roll:

Mondjuk nem baj, ha ez a két fő-ork nagyobb mint a többi, igaz, a könyv csak Bolg testőrségéről írja, hogy nagy termetű orkokból ("hobgoblin") állt.

A Nagy Koboldot/Orkot/Manót (Great Goblin) meg úgy képzelem el, hogy alacsonyabb, dagadtabb és sunyibb. :twisted:

Az Alfrid név árulkodó, ezek szerint visszatérnek az óangol névformákhoz. :)

Stephen Fry jó arc, bár én nem komikus szereplőnek képzeltem el tóváros Urát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398276 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Biztos? Ja, tényleg... Írtam, hogy álmos vagyok... Annak a tisztviselőnek is lehet azért lényegesen eltérő arcszőrzete, hosszú, fehér haja és Gimli-szakálla... Bár nem tudom, nem láttam mostanában tó-városi tisztviselőket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398274 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sötét Úr írta: Sil: Azog éppen el lehet maszkírozva rogyásig :)

De nem Azogról van szó, hanem Zsákos Drogóról és a tóvárosi tisztviselőről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398271 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sil: Azog éppen el lehet maszkírozva rogyásig :) Most álmos vagyok és lusta, úgyhogy nem nézek utána, de a GYU-filmben is kapott valaki hasonló szerepet – már Andy Serkisen kívül, aki ugyebár nem csak Gollamot játszotta kitűnően, de a még hobbit-alakban tébláboló Szméagolt is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398261 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Szerintem ez értelmezhető így is, úgy is. ;)

Na jó, de a két szerep közül egyik se olyan, hogy a felismerhetetlenségig el lenne maszkírozva (max egy parókát kapna), nem egy random orkról van szó...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398254 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta:

Gandalf írta: Két szerep egy filmben? :lol: Ő lesz Zsákos Drogó is.

Már nem, PJ írja is:

Ryan is a great young actor who we originally cast in a small role, but we liked him so much, we promoted him to the much larger Alfrid part.

Szerintem ez értelmezhető így is, úgy is. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398253 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Két szerep egy filmben? :lol: Ő lesz Zsákos Drogó is.

Már nem, PJ írja is:

Ryan is a great young actor who we originally cast in a small role, but we liked him so much, we promoted him to the much larger Alfrid part.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398248 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Alfrid, tóvárosi tisztviselő - Ryan Gage

Két szerep egy filmben? :lol: Ő lesz Zsákos Drogó is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398244 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
ser Gregor!!! Yaaay :D

(mondjuk ő még uruk-hainak is kicsit nagy lenne... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398233 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
PJ újabb szereplőket jelentett be:
Tóváros Ura - Stephen Fry :D :lájk:
Alfrid, tóvárosi tisztviselő - Ryan Gage
Azog - Conan Stevens (ő szerepel a Trónok harcában is)
www.facebook.com/notes/peter-jac ... 7180211558

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398035 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Az első fotó Gandalfról A Hobbit forgatásán:
www.herr-der-ringe-film.de/v3/me ... b83988.jpg

:lájk:

(Azért félelmetes, ahogy a szeme sarkából néz...)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.621 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére