Tolkien Levelező Verseny

Több
12 éve 1 hónapja #404852 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mikor jön a következő forduló? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404839 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta: Csak nemrég lett végleges a megegyezés a könyvtárral: a döntő időpontja április 28. lesz. (Május nem is jött szóba, nyugi ;) )

Hála a Jóistennek... azaz Erunak ;)
Nem fog ártani egy kis kikapcsolódás az érettségi torkában.

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404826 Írta: Aaftorn
Aaftorn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mi elvileg ráérünk, bár 2 csapattaggal kapcsolatban nem vagyok biztos (mondjuk 3an vagyunk :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404785 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: Önző dolog megkérdezni, de semmi esély, hogy esetleg egy héttel korábban legyen a döntő? :?


Nem, mivel az munkanap. :(
De amúgy sem várható már változás. (Egyébként én rábeszélném a rajzos emberkét, h. jöjjön el...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #404784 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Sajnos a mi csapatunk se ér rá :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404783 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nem, mert kettőnk le van kötve arra a hétvégére más verseny miatt, a maradék két csapattagból az egyik külföldön lesz, a másik pedig inkább a rajz-, semmint Középfölde-ismerete miatt van a csapatban... :roll:

Önző dolog megkérdezni, de semmi esély, hogy esetleg egy héttel korábban legyen a döntő? :?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404782 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: Akkor a csapatunk szó szerint nem tud részt venni a döntőn... :?


Ezt nagyon sajnáljuk :( de akármi az időpont, mindig akad csapat, akinek nem jó. :? Egyetlen embernek sem felel meg az időpont? (Az 1-2 fős csapatok versenyzési lehetőségét meg szoktuk oldani.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404781 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Akkor a csapatunk szó szerint nem tud részt venni a döntőn... :?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404780 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Csak nemrég lett végleges a megegyezés a könyvtárral: a döntő időpontja április 28. lesz. (Május nem is jött szóba, nyugi ;) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404778 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: Tudom, hogy hülye kérdés, de a csapat több tagjának is eléggé betáblázott a tavasza, ezért szeretném megkérdezni, hogy nagyjából lehet már tudni, mikor lesz a döntő?

Én is csatlakoznék a kérdéshez, azzal a kitétellel, hogy ha van rá lehetőség, akkor a döntő ne május 4-ére vagy 5-ére (nem tudom hirtelen melyik a szombat) kerüljön. Aznap lesz a ballagás, és azt sajnos nem lóghatom el. (Tavaly még sikerült, de idén én ballagok)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404773 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Tudom, hogy hülye kérdés, de a csapat több tagjának is eléggé betáblázott a tavasza, ezért szeretném megkérdezni, hogy nagyjából lehet már tudni, mikor lesz a döntő?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404736 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Kicsit megkésve, de felkerült a honlapra a II. forduló utáni állás is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404606 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta:

Éogil írta: Bocs hogy már megint nekem van gondom... illetve most nem is nekem, hanem egy ismerős csapatnak, akik Zöld Sárkány néven futnak. A lelkes feladatmegoldás hevében elvesztették a 3. feladatsort. Asszem írtak/fognak írni e-mailt, de kértek, hogy itt jelezzem ezt a problémájukat. Az lenne a kérdés, hogy tudtok-e nekik küldeni (akár e-mailben is) egy második példányt? Tudják, hogy az időből kicsúsztak, de nem szeretnék kihagyni a fordulót.
Köszi a ő nevükben is.

Tényleg írtak mailt, ami a megfelelő csatorna az efféle problémákhoz. (Na jó, most kivételesen jól jött, hogy figyelmeztettél, hogy nézzem meg, tényleg írtak-e mailt :D )

Akkor, ha már itt is meg lett említve a dolog: köszi az ő nevükben is! :D

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404598 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Éogil írta: Bocs hogy már megint nekem van gondom... illetve most nem is nekem, hanem egy ismerős csapatnak, akik Zöld Sárkány néven futnak. A lelkes feladatmegoldás hevében elvesztették a 3. feladatsort. Asszem írtak/fognak írni e-mailt, de kértek, hogy itt jelezzem ezt a problémájukat. Az lenne a kérdés, hogy tudtok-e nekik küldeni (akár e-mailben is) egy második példányt? Tudják, hogy az időből kicsúsztak, de nem szeretnék kihagyni a fordulót.
Köszi a ő nevükben is.

Tényleg írtak mailt, ami a megfelelő csatorna az efféle problémákhoz. (Na jó, most kivételesen jól jött, hogy figyelmeztettél, hogy nézzem meg, tényleg írtak-e mailt :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404589 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Bocs hogy már megint nekem van gondom... illetve most nem is nekem, hanem egy ismerős csapatnak, akik Zöld Sárkány néven futnak. A lelkes feladatmegoldás hevében elvesztették a 3. feladatsort. Asszem írtak/fognak írni e-mailt, de kértek, hogy itt jelezzem ezt a problémájukat. Az lenne a kérdés, hogy tudtok-e nekik küldeni (akár e-mailben is) egy második példányt? Tudják, hogy az időből kicsúsztak, de nem szeretnék kihagyni a fordulót.
Köszi a ő nevükben is.

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404348 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: Éogil: postai levelezőknél általában a postabélyegzőn szereplő dátumot vesszük figyelembe, de azért adjátok fel minél hamarabb :)
Az eddigi szokással ellentétben idén nincs lehetőség e-mailben pótlásra a postai levelezőknél (őszintén szólva eléggé bonyolítaná a dolgokat), a kiírásban is hangsúlyoztuk, és igyekszünk ragaszkodni hozzá, hogy postaiaktól csak postán, e-mailesektől csak e-mailben fogadunk el megoldásokat (igen, ez kicsit kiszúrás a postaiakkal szemben, de ti választottátok a hátrányok tudatában, és nem titkolt célunk volt biztatni az e-mailes versenyzést).


Köszi, akkor megy majd postán! (Remélem, minél előbb!)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404342 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Éogil: postai levelezőknél általában a postabélyegzőn szereplő dátumot vesszük figyelembe, de azért adjátok fel minél hamarabb :)
Az eddigi szokással ellentétben idén nincs lehetőség e-mailben pótlásra a postai levelezőknél (őszintén szólva eléggé bonyolítaná a dolgokat), a kiírásban is hangsúlyoztuk, és igyekszünk ragaszkodni hozzá, hogy postaiaktól csak postán, e-mailesektől csak e-mailben fogadunk el megoldásokat (igen, ez kicsit kiszúrás a postaiakkal szemben, de ti választottátok a hátrányok tudatában, és nem titkolt célunk volt biztatni az e-mailes versenyzést).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404339 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nahát, csak egy ponttal vagyunk lemaradva a holtversenyes elsőktől! Pedig csak most, a szalagavató után fogunk belekezdeni! ;)

Egy kérdés: a beküldési határidő ugye azt jelenti, hogy aznap kell legkésőbb postára adni? Lehet, hogy hülye kérdés, de mi szinte mindig aznap adjuk csak fel, és béna dolog lenne emiatt pontokat veszíteni.

Ja, még egy kérdés: ha egy feladatot nem adtunk fel a második fordulóval, (dúnadan kat., fotózós feladat), akkor van rá lehetőség, hogy ezt e-mailben pótoljuk? (Amúgy hagyományos levelezősök vagyunk.)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404337 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: @Grondir: nem kell átengedni, elvesszük! 8-) :twisted:


Lehet próbálkozni! ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404336 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
És 90% az elvárt minimum? :D

@Grondir: nem kell átengedni, elvesszük! 8-) :twisted:

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404331 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Még van hova fejlődni, az első helyezett is csak 87,78%-ot ért el. Viszont a vérfürdő tilos, így se vagytok túl sokan a kategóriában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404330 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szóval ti vagytok a TT? Nem engedjük át az első helyet! :twisted: ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404328 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hadd halljam, kik a Gaurwaith és a madárka jeles tagjai! :twisted:

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404327 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Elvben mindenkinek (már aki beküldte az első forduló megoldásait) elküldtük már a harmadik feladatsort, és ezzel együtt azt is, hogy hány pontot ért el a csapat az első fordulóban, az összesített rangsor teteje pedig íme, itt van (feltételezve, hogy egyikünk se írt el semmit a pontozástól a kiírásig vezető hosszú úton :P ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404290 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszönjük, köszönjük, igazán igyekszünk megtenni mindent, hogy a tapasztalt versenyzőknek is szolgálhassunk kihívással :)
Jövő hét elején várható a harmadik forduló érkezése, és azzal együtt szokás szerint a tájékoztatás az első fordulóban elért pontszámról (legalábbis nagyon remélem, hogy nem lesz ebben fennakadás, de a noldáknak meglehetősen biztosra tudom mondani). Nagyjából ekkortájt fog kikerülni az oldalra is a rangsor eleje.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404289 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Háh :twisted: Én hamar megoldottam mindet, persze felére csak véletlenül jöttem rá, de az nem számít. :D
Szerintem tök jók, még ilyeneket! Csatlakozom a gratulációhoz!

Első forduló eredményeit mikor tudhatjuk meg! :mrgreen:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404288 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A Nolda kategória feladatai elkészítőinek itt és most szeretnék gratulálni, mert rejtvénnyel így még nem szenvedtem meg négy év alatt :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403897 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Amelyik csapat nem tudja magáról, hogy jogosult a kedvezményre, és nem adta meg az iskolája nevét, arról mi sem fogjuk tudni (aki eddig megadta az iskolát, az tudta, hogy jogosult). Aki úgy gondolja, hogy volt másik csapat az iskolából, nyugodtan kérdezzen rá, akár csapatnév, akár versenyzők neve szerint, hogy az a jelentkezés tényleg időben beérkezett-e, mert csak akkor jár érte a kedvezmény. És persze akkor, ha vagy közös a levelezési cím, vagy legalább az egyik csapat mailes.
Aki teljes árat fizet, az nyugodtan utalhatja már most is a megfelelő összeget a hírben feltüntetett számlaszámra, de még nem vagytok elkésve. Közleményben mindenképp tüntessétek fel a csapat nevét! Aki kért csekket, az valamikor a héten meg fogja kapni postán, utána még van rá nyolc napja, hogy befizesse. Aki nem kért csekket, az a nyolc napot onnan számolja, hogy megkapta az első feladatsort. Aki a kilencedik napon fizet, azt se zárjuk ki a versenyből. A tizediken már megfontolandó... :P
(Akinek tudjuk, hogy van másik csapat az iskolából, annak a kedvezményes összeg rajta lesz a kiküldött csekken. Aki összeg nélküli csekket kap és nem tud másik csapatról, fizesse a teljes árat. Aki összeg nélküli csekket kap és tud másik csapatról, az kérdezzen rá előbb!)
(Ja és ha össze-vissza dolgokat válaszolunk, ne hagyjátok magatokat megzavarni, nekem kell hinni :P Nem vicc, tényleg, én kezelem a jelentkezéseket :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403895 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta:

Patiszon írta: Pontosan, szóval egyelőre ne utaljatok sehová! Az első levéllel/e-maillel küldjük a tudnivalókat! :)


Igazából már utalhatnak, miért ne? :)

És mennyit? ;) Több csapatos kedvezményest, vagy ajándékozzanak meg minket a teljes árral, és vállalják, hogy van a suliból másik csapat is teljes áron?

Komolyabbra fordítva a szót: amelyik csapat tudja magáról, hogy jogosult-e kedvezményre, és ha nem, akkor miért, azt csak bátorítani tudjuk, hogy utaljon! Amelyik csapat ezt nem tudja, vagy még bizonytalan, az várja meg nyugodtan az első levelet a csekkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403893 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Patiszon írta: Pontosan, szóval egyelőre ne utaljatok sehová! Az első levéllel/e-maillel küldjük a tudnivalókat! :)


Igazából már utalhatnak, miért ne? :) A levelek úton, és a főoldali cikkbe is kiírtuk a számlaszámot (11709002-29900181-00000000).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.594 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére