Tolkien Levelező Verseny

Több
11 éve 6 hónapja #407008 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Még mindig van nálam egy csomó plakát, ha valaki tudna kitenni valahová, szóljon sürgősen, mert nincs túl sok idő hátra a nevezési határidőig :)
Aki nem nagyon tudna velem találkozni ez ügyben, de tenne ki plakátot, innen letöltheti őket (A4 / A3, szürke/színes - ami kell).
Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407003 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A TLV-re jelentkezéshez felkerült a IV. Glaurung kategória jelentkezési lapja is - az eredeti hozzászólásból letölthető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406960 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Grondir írta: Most direkt szívattok engem azzal az angol nyelvvel??? :evil:

Nem téged, magunkat :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406953 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Most direkt szívattok engem azzal az angol nyelvvel??? :evil:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406951 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hehe, meg pont belefernek a 4.be :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #406949 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Itt a VII. Országos Tolkien Levelező Verseny kiírása !

A 2012–2013-as tanévben a TLV-n új kategóriában egyéni versenyzők is indulhatnak! A Glaurung kategóriának nem csak a neve ijesztő, de a követelmények is magasak: a kategória nyelve az angol, és Tolkien teljes munkásságából meríthet. A részvételi korhatár 15–25 év. Részletek a fenti linken található cikkben olvashatók!

A Glaurung kategória jelentkezési lapja hamarosan szintén felkerül.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 6 hónapja által. Indoklás: Glaurung kategória jelentkezési lapjai hozzáadva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406894 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nemsokára lesz elfogadott költségvetése a rendezvénynek, és már a plakátterv is elkészült (szép lesz, mert én csináltam), csak arra vár, hogy nincs-e módosítandó benne, és aztán jön az idei évad legjobb TLV-je!
Brace yourself, we're comin'!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406823 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Elvileg napok kérdése, és beindul a jelentkezési időszak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406822 Írta: fehergandalf
fehergandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mikor lehet jelentkezni TLV-re?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406741 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Akkor a szokásos őszeleji felhívás:

Aki szeretne idén TLV-t szervezni, az jelentkezzen nálam minél hamarabb!

Nyilván ez első körben főleg azoknak szól, akik komoly részt vállalnának a dologból, tehát mondjuk egyedül vagy többedmagukkal kategóriafelelősségre merészkednének. (Vagy minden vágyuk az eddigi legcsodálatosabb TLV plakátdizájn megtervezése. Esetleg szponzorálnának minket pár millióval. Ilyesmi.) De aki csak besegítene, feladatokat írna, hasonlók, az is szólhat most, igyekszem számon tartani. (Azért aki csak döntőn segítene, az ráér még tavaszig.)
Ne tartson vissza, ha fogalmad sincs, mi az a TLV, nyugodtan kérdezz rá :P
Ha ugyan nem segítenél most, de mondjuk korábbi versenyzőként korszakalkotó ötleteid vannak a témához kapcsolódóan, küldd el nekem.
Jelentkezésre és hasonlókra szabadon válogathattok visszakereshető írásbeli kommunikációs formák közül, tehát mondjuk üzenetben itt vagy facebookon, e-mailben, ilyesmi, csak én legyek a címzett.
Aztán majd hamarosan várható ez ügyben egy szervezői találkozó is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405837 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hozzátenném még a feladatírókat, akik egy-egy beküldött ötlettel (összesen sem sok feladatról van szó, de azért mégse felejtsük el őket) segítették a kategóriafelelősöket, akik meg amúgy maguk találják ki az egész feladatsort. Nem merek most fejből listázni (de ha nem felejtem el, utánanézek, tényleg), mert még kihagynék valakit, de ők csak tudják, hogy küldtek, szóval ezúton köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405836 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
ZÁRÁS
Kedves TLV-szervezők!

Itt szeretném megköszönni mindenkinek a Tolkien Levelező Verseny 2011/2012-es évadába beletett munkát, időt, energiát, akár kétkezi, akár agyalós, akár mindkettő volt az.
Idén 50 csapat nevezett a versenyre, ez kb. 170 diákot jelent, nekik dolgoztunk, hogy terjesszük a Professzor igéjét :-)
Mindenekelőtt a munka oroszlánrészét nevesítsük, azaz a kategóriafelelősöket:
hobbitkák - Pati és SÚ
Nyugathon emberei - Seli és Rabyn
el(f)itisták - Bogi és Meta,
Ti adtátok az alapját, a gerincét.
Akik Kincső távollétében is kiválóan koordinálták a sok szálon futó munkát:
Meta és SÚ, ti adtátok a keretet, a tervrajzot.

És a feje, a döntő!
Az 50 csapatból az arra érdemes legkitartóbbakat 5 fordulón át válogatták a kategóriák felelősei válogatott kínzásokkal és írás-sokkal. Végül 25 csapatot hívtunk meg a döntőre, 17-re számítottunk, és erre meg a helyszínen megjelent 23(!) csapat különböző képviselettel és népviselettel, meg a többé-kevésbé fincsi étkekkel. Na most ez kb. 75 versenyzőt és 12 kísérőt jelentett, úgyhogy el voltunk látva résztvevővel, volt kinek szervezni a döntőt.
Itt is köszönjük Nektek, Résztvevőknek, Versenyzőknek, Diákoknak, hogy működésbe hoztátok a felépítményt, hogy jelentkeztetek, megugrottátok az akadályokat, hogy beletettétek magatokat és hogy Tolkient olvastok, és mertek kreatívan is hozzányúlni a szövegekhez. Köszönjük, hogy eljöttetek a döntőre!

Hogy volt hol szervezni, azt köszönjük meg a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárnak, név szerint is Kaszás Veronikának a Gyerekkönyvtárból (a remek állomást neki külön is), Udvarnoky Virágnak, az összekötőnknek az egyeztetést, a helyszíni segítséget és Dipold Péter igazgató úrnak az engedélyt és a szíves és színes közreműködést a díjátadón.

És mindazok, akik hozzájárultak a döntő fergeteges sikeréhez, itt sorjáznak: állomásvezetők, segítők, pakolók, zsűrik, dekoratőrök, animátorok, raktárpakolók, rendszerezők, számolók, regisztrálók, fotósok, beszélők és minden szereplő - Ti kellettetek hozzá, hogy minden működjön, megvalósuljon, hogy élmény legyen a lurkóknak és a lakliknak egyaránt. Szóval Ti mind, köszönjük nektek:
Adim, Adri-Pillangó, Alew, Alustriel, Alyr, Attila, Esgal, Estel, Félix, Idhren, Léli, Máté, Melian, Narb, Nóli, Olosta, Rabyn, Ratz, Réka, Rózsa, Sirgon, Tünde(RM), Virág-Szanten, Vénia, Zsodoo, Zsolt-gp; persze a 6 kategóriafelelős itt is tevékeny részese volt a történetnek - bár Meta és ugye Kincső ugyan külhonból, de velünk voltak.
Együtt az FSZEK dolgozóival 36-an munkálkodtunk a döntőn, ami akkora csapat, mint korábban volt egy táborszervezői nagy brigád, gondoljatok csak bele.
Szeretném kiemelni külön is Forgács Mátét, akinek hála a szponzori díjakért, amelyek lehetővé tették az értékes és színvonalas díjazást, és pozitív irányba lökték a költségvetést.
A TLV ugyanis nyereséggel zárt, plusz még maradtak a raktárban később kiadható díjak is.
Köszönet az elszámolásért még Launak és Rózsának!

Végül ezúton is tolmácsolom az MTT örök háláját Kincső felé, aki megálmodta, megtervezte, csapatot gyűjtött rá és megcsinálta 6 évvel ezelőtt az első versenyt.

Ennyi volt, így volt, jó volt.
Viszlát jövőre!
Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405753 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405489 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nekem, és akkor, amikor már már elérte a TÖKÉLETES formát. ;)
Nincs határidő, csak jó lenne minél előbb, mielőtt elhalványulnak az emlékek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405488 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Gandalf írta: Nagyon szeretnénk, ha írnátok egy élménybeszámolót a Tolkien.hu és a következő Lassi számára! Várjuk a lelkes jelentkezőket! Kritérium: külsősök számára is legyen érthető és élvezhető, mert elsősorban számukra készülne!


Meddig kell megírni s kinek kell elküldeni? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405481 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Simbelmynë írta: Mikor lehet majd megtudni a döntő eredményeit vagy pontszámait?


A napokban fent lesz a főoldalon.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405478 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nagyon szeretnénk, ha írnátok egy élménybeszámolót a Tolkien.hu és a következő Lassi számára! Várjuk a lelkes jelentkezőket! Kritérium: külsősök számára is legyen érthető és élvezhető, mert elsősorban számukra készülne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #405474 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mikor lehet majd megtudni a döntő eredményeit vagy pontszámait?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405473 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Estelwen írta:

Léli írta: Az egyik oldalra 1x1, 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, 9x9-et tennék (az első a db, a második a kupac száma), a másik oldalra meg 10x10, 8x8, 6x6. Ha egyenlő, akkor a 7-es kupac az, máskülönben pedig az eltérés megadja, hogy melyik kupacról van szó.


:geek: :? :o :shock: És ezt nekünk tudnunk kellett volna...?


Ha mindenki tudja, akkor nincs mivel eldönteni a helyezéseket :P
Amúgy én az 1x1, 2x2 ... 10x10 módszert kb. 1 perc gondolkodással javasoltam, és oké, h. nem jutottam odáig, mint Léli (mert nem is gondoltam arra, h. kétkarú mérleg és egymással mérem őket, tehát a grammokkal szórakoztam volna), de onnan már nincs messze. Meg glom arra akár már kaptok részpontot. Szóval nem tűnik lehetetlennek, de igen, nehéz :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405468 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Léli írta: Az egyik oldalra 1x1, 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, 9x9-et tennék (az első a db, a második a kupac száma), a másik oldalra meg 10x10, 8x8, 6x6. Ha egyenlő, akkor a 7-es kupac az, máskülönben pedig az eltérés megadja, hogy melyik kupacról van szó.


:geek: :? :o :shock: És ezt nekünk tudnunk kellett volna...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405430 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Írtam egy levelet a szervezőknek a tlv féreg tolkien ponty húú-ra.

Amúgy hívtatok sokan szervezni már jövőre. A válaszom: jövőre még NEM! :twisted: Még kihasználom az utolsó évemet! Majd utána viszont, ha úgy alakul szervezek gőzerővel szívesen! :)

Egyébként tényleg nagyon jó volt! Köszönet érte minden szervezőnek, kategóriafelelősnek, feladatírónak, állomásvezetőnek, és mindenkinek, aki kicsit is segítette a munkájával! És persze a többi versenyzőnek is! Én eszméletlenül jól éreztem magam. Talán ez volt az eddigi legjobb TLV-m! Szóval: :lájk: Csak így tovább! És úgy átlagban az egész évben szerintem jók voltak a feladatok is. Volt amihez alig tudtunk vmit, de akkor is kell a kihívás! :D Most megint nem írok többet! Ha kell Lassiba, vagy bárhova élménybeszámoló, ost kérjétek, amíg friss minden, mert később nem lesz olyan jó!

És igen ismét pörgök! :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405428 Írta: Aaftorn
Aaftorn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszi a linket, :lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405415 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Simbelmynë írta: Itt

Léli írta:

Aaftorn írta: Képeket nem tudja valaki, mikor raknak fel?


Az MTT Facebook oldalán már fent vannak. Közvetlen linket most nem tudok adni, de ha tag vagy, ott biztosan meg tudod nézni. Ha nem vagy tag, akkor fogalmam sincsen, hogyan működik a dolog.


Ezeket mondtad?
www.facebook.com/media/set/?set=oa.10151574684085154&type=1


Igen. :lájk: Meg még vannak SÚ, Zsolt és Adim képei is.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #405414 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Léli írta:

Aaftorn írta: Képeket nem tudja valaki, mikor raknak fel?


Az MTT Facebook oldalán már fent vannak. Közvetlen linket most nem tudok adni, de ha tag vagy, ott biztosan meg tudod nézni. Ha nem vagy tag, akkor fogalmam sincsen, hogyan működik a dolog.


Ezeket mondtad?
www.facebook.com/media/set/?set=oa.10151574684085154&type=1
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405413 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ha van fészbúkod, simán csatlakozz a Magyar Tolkien Társaság csoportba - nyitott, mindenkit szeretettel látunk ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405412 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Aaftorn írta: Képeket nem tudja valaki, mikor raknak fel?


Az MTT Facebook oldalán már fent vannak. Közvetlen linket most nem tudok adni, de ha tag vagy, ott biztosan meg tudod nézni. Ha nem vagy tag, akkor fogalmam sincsen, hogyan működik a dolog.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405411 Írta: Aaftorn
Aaftorn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A verseny nagyon jó volt, köszönjük a Ghán-buri-Ghán csapat kétharmadának nevében, ha pedig valakinek logikai feladat megoldása kell még mindig, forduljon hozzám nyugodtan (az ördöglakatot leszámítva mindent ismertem kb 6-8 éve logisztori-könyvekből). Képeket nem tudja valaki, mikor raknak fel?
[center:1p5k13xe]Cuio vae![/center:1p5k13xe]
[center:1p5k13xe]Szeidl Balázs[/center:1p5k13xe]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405407 Írta: barca123
barca123 válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nagyon jó volt a verseny!:) Egy igazi élmény:D Nagyon jó volt a társaság is:) Köszönjük szépen ezt a lehetőséget:D

"Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405404 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mi is köszönjük a versenyt, elsősorban a szervezőknek, nagyszerű volt!!! És persze köszönjük a többi csapatnak is, mert (ismét) nagyon jó volt ennyi jófej emberrel egy helyen lenni :D

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405398 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
köszönöm ezt a napot mindenkinek, igazán szuper volt! még sok ilyet nekünk :)

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.589 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére