Tolkien Levelező Verseny

Több
15 éve 3 hete #378284 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
pakolás rúlz

asszem gyüvök;)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378283 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta:

Zsodoo írta: A beszámolót állomásonkénti lebontásban kéritek, vagy elég az egészről úgy általában? :P És az kell, hogy kinél mit csináltunk/mit kellett volna csinálni, vagy csak a személyes tapasztalataink?

Mindent, mindenhogyan. :)

De a lehetőségekhez mérten magyarul, és latin betűkkel, nem tengwákkal ;) Komolyra fordítva a szót: nekünk, szervezőknek az állomásra bontós dolog sokat segítene (főleg, ha minél több helyről kapunk ilyet), viszont Snuffles kéréséhez elég egy átfogó, személyes hangvételű, de kellő mértékben objektív élménybeszámoló és "hangulatjelentés".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378271 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Zsodoo írta: A beszámolót állomásonkénti lebontásban kéritek, vagy elég az egészről úgy általában? :P És az kell, hogy kinél mit csináltunk/mit kellett volna csinálni, vagy csak a személyes tapasztalataink?

Mindent, mindenhogyan. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 3 hete #378269 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A beszámolót állomásonkénti lebontásban kéritek, vagy elég az egészről úgy általában? :P És az kell, hogy kinél mit csináltunk/mit kellett volna csinálni, vagy csak a személyes tapasztalataink?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378268 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta: A pakolás időpont pedig végül nem délután (mert az csak du.1 lehetne, ami korai), hanem este lesz: 19:30-ra várom az önkénteseket a FSZEK központi könyvtárhoz! (Akinek nincs olvasójegye, jelezze ezt is előre, mert akkor együtt kell bemennünk.)

Hát ez nekem már sajnos nagyon késő,úgyhogy nem tudok jönni segíteni visszapakolni :(

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378267 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Náda írta:

Kincső (Thilanna) írta: FONTOS: Newra vagy aki eltette, szeretném megkapni a helyezéses papírt, hogy föltehessem a főoldalra az eredményt!!

MÁSIK FONTOS: ki jön hétfő délután lehordani a cuccot a könyvtárból kocsiba, aztán az Ajtósin fel az MTT helyiségbe?

Én minden papírt(és szerintem ott volt a helyezéses papír is) beleraktam abba az átlátszó papírtartófélébe...ott voltak az oklevelek,ott voltak a boritékos feladatlapok is,ha nem ott van akkor nem tudom hol van :D
Én jövök segíteni,igyekszem majd odaérni(mikorra is kell majd menni? :D )

Akkor remélhetőleg levitte valaki a mappát a gyerekkönyvtárba, mert nálam nincs. :)

A pakolás időpont pedig végül nem délután (mert az csak du.1 lehetne, ami korai), hanem este lesz: 19:30-ra várom az önkénteseket a FSZEK központi könyvtárhoz! (Akinek nincs olvasójegye, jelezze ezt is előre, mert akkor együtt kell bemennünk.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete - 15 éve 3 hete #378265 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta: FONTOS: Newra vagy aki eltette, szeretném megkapni a helyezéses papírt, hogy föltehessem a főoldalra az eredményt!!

MÁSIK FONTOS: ki jön hétfő délután lehordani a cuccot a könyvtárból kocsiba, aztán az Ajtósin fel az MTT helyiségbe?

Én minden papírt(és szerintem ott volt a helyezéses papír is) beleraktam abba az átlátszó papírtartófélébe...ott voltak az oklevelek,ott voltak a boritékos feladatlapok is,ha nem ott van akkor nem tudom hol van :D
Én jövök segíteni,igyekszem majd odaérni(mikorra is kell majd menni? :D )
És az értékelős megbeszélésben is benne vagyok :)

Más: Drága TLV-s hősök gyertek táborba!Nagyon jó lesz,nem érdemes kihagyni!! Ráadásul minek kaptátok a kedvezményt hogyha nem éltek vele ;)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378264 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Sötét Úr írta: És Metának abban is nagy-nagy igazsága vagyon, hogy minél több ilyen véleményt, beszámolót kapunk, annál jobb, pontosabb, árnyaltabb képet kapunk arról, hogy valójában mit is csináltunk.
Akár vehetitek ezt az évad utolsó utáni feladatának is, bár sajnos pont nem jár érte :D

Én már ezt említeni se mertem, annyi visszajelzést követeltem már év közben is, de valóban, duplán-triplán hasznos lenne, ha nem csak Snufflesnek küldenétek részletes, értékelő beszámolót, hanem ide a fórumba írnátok be, hogy mi is okuljunk belőle :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378263 Írta: Csaszi
Csaszi válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Sziasztok! Gratulálok a szervezéshez! Nagyon élveztem!!!!!! :D

Találkozunk a táborban(remélhetőleg):)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378262 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: ...Valamiért az az érzésem, ti jobban láthattátok a versenyt így egészében,...

Valóban, mi, szervezők mindig csak egy kis szeletét látjuk a dolgoknak, azt, amiben éppen ténykedünk. Így például nem is tudtam, hogy Ádámnak sárkányhangja van (amikor telefonon felhívtam, még nem olyan volt neki :D :D :D ), úgyhogy nagyon-nagyon-nagyon kiváncsiak lennénk arra, hogy ti milyennek láttátok, hogyan éreztétek magatokat, stb. És Metának abban is nagy-nagy igazsága vagyon, hogy minél több ilyen véleményt, beszámolót kapunk, annál jobb, pontosabb, árnyaltabb képet kapunk arról, hogy valójában mit is csináltunk.
Akár vehetitek ezt az évad utolsó utáni feladatának is, bár sajnos pont nem jár érte :D

Ugyanakkor, mint "vezérhobbit", gratulálok a hobbit csapatoknak, mindenkinek, aki a döntőbe jutott. Igazán igyekeztem ezt megakadályozni ;) (ugye emlékeztek, már az első feladatsor bevezetőjében szóltam, hogy a Sötét Úr karmai közé kerültetek! :) ), de ügyesek és okosak voltatok, úgyhogy külön gratulálok nektek! És nagyon sajnálom a lányokat (direkt nem írom a csapat nevét), akik végigküzdötték az évadot, és végül éppen az én állomásomon (meg Maglorén) blokkoltak. Szurkoltam nektek, és remélem, hogy jövőre még jobban fog sikerülni! Igazság szerint így is szép helyezést értetek (értél) el, még klasszabb lett volna, ha nincs az a kihagyás. De hát előfordul az ilyen, fel a fejjel!
És ha már itt tartunk, külön gratulálok a Csillaggyújtóknak és a péri Drágaszágoknak, akik - és itt jön a trükk - valójában igencsak nehéz körülmények között, egyszemélyes csapatként húzták végig a vetélkedő javát. Nagy dolgot vittetek véghez! És ez szól a többi, egyszemélyessé vált csapatnak is, akikről esetleg nem tudok.


---8<

Maglor: én is köszönöm, hogy társAnnatarok lehettünk, és nagyon élveztem a közös ténykedést! Szegény csapatok, nem is tudták, hogy kapásból két Annatar elé kerültek :D Ha még Alyr is ott van harmadikként, szerintem jaj nekik :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378260 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Snuffles írta: Nem tudok a hírlevélbe írni a rendezvényről, ha nem kapok élménybeszámolót. Ne akarjátok, hogy én írjam meg, mert én csak arra tudok támaszkodni, amit itt olvastam. Elég néhány sor, vagy csak a főbb attrakciók, csak valamit írjatok! Köszi!

Kedves versenyzők, szeretném felhívni a figyelmeteket erre a felkérésre :D Valamiért az az érzésem, ti jobban láthattátok a versenyt így egészében, mert én pl. mint állomásvezető, csak a saját állomásomon voltam, és fogalmam sincs, mi történt a többi helyen. :) Snufflesnak jó sok beszámoló kell, hogy jól el tudja képzelni, hogy is történt a dolog, hajrá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378257 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nem tudok a hírlevélbe írni a rendezvényről, ha nem kapok élménybeszámolót. Ne akarjátok, hogy én írjam meg, mert én csak arra tudok támaszkodni, amit itt olvastam. Elég néhány sor, vagy csak a főbb attrakciók, csak valamit írjatok! Köszi!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378256 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Noshát én is itt vagyok :)
Gratulálok minden versenyzőnek, és remélem, találkozunk a táborban, illetve aki még nem "nőtte ki" a versenyt, avval jövőre is! ;)

A szervezőktől szeretnék elnézést kérni, amennyiben a válságkezelés (pl. bábozás szkippelése) kommunikációja nem volt mindig zökkenőmentes. Akinek van kedve&ideje, összeülhetünk egy értékelő megbeszélésre valamikor.

FONTOS: Newra vagy aki eltette, szeretném megkapni a helyezéses papírt, hogy föltehessem a főoldalra az eredményt!!

MÁSIK FONTOS: ki jön hétfő délután lehordani a cuccot a könyvtárból kocsiba, aztán az Ajtósin fel az MTT helyiségbe?

Névre/feladatra szóló köszönetek:
- Metának, SÚ-nak és Felának az egész éves munkátokért - a verseny tartalmi része a Ti érdemetek :)
- az évközbeni feladatküldőknek, akiket én nem tudok név szerint sajnos
- a döntőmegbeszélésen résztvevőknek a sok szuper és egyedi feladatötletért, amelyek közül kiemelném a főzést, a tárgygyűjtést, a logikai feladathoz a sárkányos ötletet és a Középfölde 7 csodáját - amennyire hallottam, ezeknek nagy sikere is volt :) egyben köszönet ezek megvalósítóinak, különösen a sárkányhangért Ádámnak
- döntő tárgyi előkészítésében:
-- SÚ-nak a kitűzőkért és bocsi, hogy nem lett biztosítótű
-- Sirgonnak az oklevelek nyomtatásáért (a papírszámlát majd ne felejtsük rendezni, ill. az árusító kassza ott van a többi cucc közt?)
-- Attilának az adatok kigyűjtéséért az e-mailekből
-- Ádámnak a kajás feliratokért
-- a pénteki pakoló brigádnak: Alew, Ádám, Encsi, Meta, Momó, Náda, Patiszon, az Ajtósin föl- és a könyvtárban lepakolásért, meg a mesenapos próbáért ami nekem is váratlan volt
- az állomásvezetőknek: Metának és Sennek, Alewnek, SÚ-nak és Maglornak, Patiszonnak, Esgalnak és Aeglosnak, Meliannak, Ádámnak, Momónak, Felagundnak és Encsinek valamint Newrának és Nádának (az állomások sorrendjében :) )
- Erynek, hogy segített követni az állomások közti eseményeket, és beugrott a kajazsűrizéshez
- mindenkinek, aki bevonult a mesenapra a királlyal (ez volt ugye a "bérleti díj" :) )
- Sirgonnak az árusítást
- Alewnek, hogy a belefektetett munkája ellenére belement, hogy kihagyjuk a bábozást, Esgalnak a jelmezpontozást, Felagundnak a szuperdöntőt
- a kajakóstolóknak, az oklevélíróknak, a pakolóknak és minden másban segédkezőknek :)

Remélem nem hagytam ki senki&semmi fontosat, ha mégis, az a lyukas agyam hibája, nem az illető munkájáé.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378252 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Sziasztok!

Ismét nagy élmény volt segítőnek lenni :) Köszönet érte a csapatoknak, és a társaknak.

Itt is megragadnám az alkalmat, hogy mindenkinek gratuláljak, aki jelmezben jött, szépek voltatok, és látványosak :)

És csatlakozom SÚhoz, reklámozom a tábort :D Ha ez tetszett, a tábort imádni fogjátok, gyertek, nagyon jó lesz! :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378248 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hahó!

Egy élmény volt! :)
Képeket majd töltök föl picasara, coming soon.

Grt: Mert tavaly esett kicsit az eső és nagyon kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz az idő. Ha például egész nap zuhog, akkor elmarad a döntő? Így biztosabb volt. :)

A sütik meg... Örülök, hogy a kajazsűri tagja lehettem!!!:D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378247 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
SÚ: jók a képek!!!!!!:) & köszönöm, h társAnnatar lehettem! jó volt veled dolgozni!

Kincső: jó volt nagyon ez a nap! nagyon köszönöm! boldog lettem tőle.

Alew: ;) :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378245 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszönjük, hogy ott lehettünk, jövőre is megyünk! Nagyon jó volt, főleg az a két cuki sárkány az udvaron, meg az a sok finom kaja :D De, hogy valami kevésbé jót is mondjak, szerintem jobb volt, hogy tavaly az Orczi kerben voltunk. Idén miért a Szabó Erivn Könyvtárban rendeztétek a döntőt?

Az orkok akik azt mondják:"BuráRUM": Tünde

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378244 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Elemmíriel: szerintem igen, akár a fordulókban is, akár a döntőben.

Más: a képMutatón már láthatóak a TLV-döntőről készített képeim . Nagy segítség lenne, ha a csapatok kommentbe odaírnák magukat azokhoz a képekhez, amin ők látszanak (akár személyenként nevesítve, akár csak csapatnévvel is). Ha nem megy (lehet, hogy csak regelt tagok írhatnak kommentet), akkor
  1. meg lehet keresni itt a fórumon a publikus reg adatait, és azzal beírni
  2. el lehet küldeni a kép fájlnevét és a neveket nekem privát üzenetben
  3. be lehet regisztrálni, ami viszont hosszabb dolog, mert a spam regisztrációk nagy száma miatt kénytelen voltam adminisztrátori jóváhagyáshoz kötni a regelést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378236 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Még egyszer köszönöm szépen ezt a mai napot az egész csapat (s talán korántsem túlzás kijelenteni, hogy mindösszes jelenlévő) nevében. Remélem ízlett, amit kisütöttünk nektek :P

M.a.E.
(Ó, és a jövő esztendőben netán nyújthatnék segédkezet (mind a két balt, és esetleg egy jobbat is)?:D)

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378233 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
lexilver, Talárion, veszter: Ha ez tetszett, szorozzátok meg nagyonsokkal: olyan lesz a tábor. Gyertek! (Nem felejtettétek el, ugye, hogy a TLV-döntősök kedvezményt kapnak?) Én, öreg róka létemre, tavaly voltam először táborban. Idén ki nem hagyom! (Igen, már a jellapot is leadtam.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378228 Írta: veszter
veszter válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szerintem is jó volt. meg a tesóim szerint is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378226 Írta: Talárion
Talárion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Tiszta jó volt ma a TLV döntője:P:D:Dalig várom, hogy jövőre is legyen:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378225 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Kérek szépen egy beszámolót minimum öt, maximum húsz sor erejéig priviben. :) Köszönöm!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378223 Írta: Csaszi
Csaszi válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szeretném ismét megköszönni, ezt a csodálatos napot! Bár nem szeerpeltem valami jól, nagyon élveztem:) Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378222 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Egy nagyon jó TLV-t tudhatunk a magunkénak! :D Köszönöm mindenkinek aki ott volt,és azt is hogy ott lehettem,segíthettem! És az összes csapatnak nagyon gratulálok,mindenki igazán ügyes volt!

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #378213 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
szerintem abból van a könyvtárban is :P

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hete #378122 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Felagund, a döntőn már MINDENKIT le kell nyűgöznie, ne is próbáld kisajátítani a kenőpénzt, khm, karamellát... :)
Más, szervezőfélék, tudna vki hozni egy Ciceró 4. kiadás A babót?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hete #378094 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Én is megyek, és én nagyon szeretem a karamellát, csak mindig összeragad tőle a szám. :)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hete #378090 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Srácok-srácok... Elemmírielnek _engem_ kell lenyűgöznie, nem titeket :D (nolda lévén :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hete #378086 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
SÚ, Meta, ha a többi kaja mellett éhenmaradtok, akkor csak gratulálni tudok majd :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.658 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére