Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Több
21 éve 2 hónapja #100798 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Kincső írta: Olvastam egy cikket, hogy Viggo annyira szerette a lovat, hogy a forgátásközi szünetekben is vele volt, hogy jobban összeszokjanak, ...


Ez a Viggo! Nem gondoltam volna, hogy még jobban meg tudom szeretni, erre tessék! :D :itscool: (Kellene egy puszit dobós emotion is. :wink: )

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100794 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Gildor: Üdv az új tündének! :wink: Egyetértek, én is úgy érzem, hogy sokkal jobb, hogy előbb olvastam a könyvet (igaz kb. 1 hónappal :) ). De van, aki pont fordítva gondolkodik... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100773 Írta: Gildor
Gildor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Üdvözlök mindenkit, most kapcsolódtam be a fórumban, ez az első bátortalan kísérletem, ha nem túl sikeres előre is bocs!
A TTT-ben eleinte furcsáltam a tündék kürtvári akcióját, de később arra gondoltam, hogy hátha ezzel akarja bemutatni a rendező azt, hogy a Gyűrűháború minden népet érintett. A könyv 3. kötetének függelékeiben utal Tolkien a suhatagi csatára (Brand és Vaslábú Dáin), valamint Thranduil és a lórieni tündék harcaira, Dol Guldur bevételére. Nem láttam előzeteseket a harmadik részből, lehet, hogy lesz benne utalás erre is, de ha jó a megérzésem, akkor nem is mondanak annyira ellent a könyv szellemének a Helm -szurdok történései. Láttam eddig mind a két részt és nagyon tetszett. Valahogy nem törekedetem arra, hogy a bakikat, furcsaságokat keressem. Ritkán tudok eljutni moziba, ezért inkább megpróbáltam felhőtlenül élvezni a műsort. Sikerült. Jackson nagy szolgálatot tett néhány könyvkiadónak, hiszen a filmjének köszönhetően több, mint egy éve a sikerlista első 15 helyén szerepel a regény folyamatosan, és ez nem semmi. Egyébként a véleményem az, hogy először a könyvet kellene elovasni, és csak utána a filmet megnézni, mert sokkal izgalmasabb ha először saját magad képzeled el a legenda alakjait. :D

Gildor Inglorion
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100290 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hát igen. A filmes sztereotípiákat nem nagyon lehet kihagyni. :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100275 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Nagy írta: Nem vágom miért kellett Aragorn mű halálát így megcsinálni, teljesen felesleges, aki tudja a harmadik rész címét, már tudhatja, hogy úgyse hal meg

Igaz, de én pl egy teljesen LotRtudatlan barátnőmmel voltam először megnézni a filmet, és a végén mesélte, hogy tökre izgult, hogy meghal-e a barna hajú pasi... :wink: A női szíveket megdobogtató hősnek minden filmben szenvednie kell, ez már csak így van...

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100205 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
:!: Én nem is írtam azt hogy a filmben szó van róla! :!:
De valahogy zavar ez az eltérés a könyvtől!
Mindenesetre köszi az infot!

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100192 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Olvastam egy cikket, hogy Viggo annyira szerette a lovat, hogy a forgátásközi szünetekben is vele volt, hogy jobban összeszokjanak, és "jutalmul" PJ berakott még pár lovasjelenetet... Erre mondtam a barátnőmnek, hogy "tudom már, miért "hal meg" Aragorn"... :roll: :? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100189 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
bersel: a filmekben sehol nem volt szó arról, hogy az Andúril Aragornnál van. A harmadik film a Kard újrakovácsolásával fog kezdődni (állítólag :roll: ), tehát az még mindig Völgyzugolyban van.

Lightfoot: az a hámnyomot én is láttam Keselyüstökön. Eléggé furcsa volt...
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100184 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nekem azt mondja meg vki, hogy miért nincs még mindig aragornnál a kettétört kard? Ha megnézitek a kettétört kard és Aragorn eddigi kardjának markolatát, akkor látszik a különbség! :?:

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100108 Írta: Nagy
Nagy válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Nem vágom miért kellett Aragorn mű halálát így megcsinálni, teljesen felesleges, aki tudja a harmadik rész címét, már tudhatja, hogy úgyse hal meg
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #100079 Írta: Lightfoot
Lightfoot válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Tényleg csak nekem tünt fel, hogy amikor elöször látjuk meg Keselyüstököt, látszik rajta a szügyhám nyoma?! Ez azért elég gáz egy olyan lónál, aki köztudottan nem tür meg nyerget a hátán!!! Nem volt elég ló a közelben és fel kellett használni más jelenetnél? De legalább rendesen letakaríthatták volna!
Egyébként a rengeteg változtatás ellenére jó a film.
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99655 Írta: Reinatha
Reinatha válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Megint az easterlingekkel jovok :D - de annyira szep a pancelzatuk & fegyverzetuk:

www.theargonath.cc/pictures/misc ... ers117.jpg

Official Keeper Of Dinendal, Silent Scout Of Lothlorien
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99635 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Kincső írta: Hmm... Másodszor (ami már másfél hete volt) én is direkt figyeltem azt a részt, pont emiatt a "telepata" dolog miatt, és úgy láttam, hogy Elrond az ablakban áll, és mögötte ott van Galadriel, azaz egyszerre látszanak. Lehet, hogy csak összevágták, és csak :elrond1: képzelődik :) , vagy én nagyon h***e vagyok... :roll: :look:


Hát nem tudom, de szerintem Elrond VZ-be van, Galadriel meg Lothlórienbe... :roll:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99561 Írta: Reinatha
Reinatha válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Ery írta: Ezt akartam mondani én is.


Helyes :itscool:

Official Keeper Of Dinendal, Silent Scout Of Lothlorien
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99534 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hmm..most majf lehet utálni... :)

AMugy nem akarok nagyonkukacoskodni, de egyre jobbane ltugaszkodik a film a konyvtol. Persze, vannak benne részek, mik tényleg lélegzetelállitoak - pl gondolokmost a Gandalf vs. Balrog rangadóra (Gandalf: Balrog 2:1 a második félidőben, Gandalf kiütéssel győz) vagy Osgiliath teljesen CG romjaira, esetlegesen arra NEM 10.000 sokkal inkább 100.000 orkra.

És sajna itt jönnek azok, amiket erősen sajnálok. Szoval a CGIt én se ma kezdtem, de azért ha már ekkora alkotás lenne a kezeim közt nem kellene ennyi bakit elkövetni, mint pl az anyagtalan ork esete...vagy ne is beszéljek Legolas shield-boardozásáról...meg a lóra felugrásról...

A legfájóbb meg a harci jelenetek... na szivesen kiállok harmadmagammal egy ember ellen... kiváncsi lennék ki nyerne..de nem fogadnék az ellenefeleimre....na midegy...remélem a harmadik jobb lesz.

Mert persze ezt a filmet megint a látvánnyal adták el... :)

Plusz, hogy mindenki megutáljon..Arwen. A legnagyobb szálka a szememben...nem mintha Liv Tyler nem tetszene, sőt! Mint a noi nem nagy rajongója :) tetszik...de nem ebben a filmben. Vajon Tolkien miért is hagyta ki? Könyörgöm, ha ő öli meg a Nazgul Lordot tuti falnak megyek... Pedig nagyon ugy néz ki, a buckamanóktól zsákmáynolt fegyverek hiján...

Na jo, elég mára ennyi belolem :) ))

Adios,

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99533 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hmm..most majf lehet utálni... :)

AMugy nem akarok nagyonkukacoskodni, de egyre jobbane ltugaszkodik a film a konyvtol. Persze, vannak benne részek, mik tényleg lélegzetelállitoak - pl gondolokmost a Gandalf vs. Balrog rangadóra (Gandalf: Balrog 2:1 a második félid&#337;ben, Gandalf kiütéssel gy&#337;z) vagy Osgiliath teljesen CG romjaira, esetlegesen arra NEM 10.000 sokkal inkább 100.000 orkra.

És sajna itt jönnek azok, amiket er&#337;sen sajnálok. Szoval a CGIt én se ma kezdtem, de azért ha már ekkora alkotás lenne a kezeim közt nem kellene ennyi bakit elkövetni, mint pl az anyagtalan ork esete...vagy ne is beszéljek Legolas shield-boardozásáról...meg a lóra felugrásról...

A legfájóbb meg a harci jelenetek... na szivesen kiállok harmadmagammal egy ember ellen... kiváncsi lennék ki nyerne..de nem fogadnék az ellenefeleimre....na midegy...remélem a harmadik jobb lesz.

Mert persze ezt a filmet megint a látvánnyal adták el... :)

Plusz, hogy mindenki megutáljon..Arwen. A legnagyobb szálka a szememben...nem mintha Liv Tyler nem tetszene, s&#337;t! Mint a noi nem nagy rajongója :) tetszik...de nem ebben a filmben. Vajon Tolkien miért is hagyta ki? Könyörgöm, ha &#337; öli meg a Nazgul Lordot tuti falnak megyek... Pedig nagyon ugy néz ki, a buckamanóktól zsákmáynolt fegyverek hiján...

Na jo, elég mára ennyi belolem :) ))

Adios,

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->
Téma zárolva.
Több
21 éve 2 hónapja #99477 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ezt akartam mondani én is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98919 Írta: Reinatha
Reinatha válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Ery: Faramir a haradrimekre tor ra, mielott Frodoekat foglyul ejtene. Del-keletiek, bar maga HARAD jelentese 'del', :arrow: " Gondortol es Mordortol messze delre fekvo videkeket neveztek igy, meglehetosen pontatlanul " (by 'A gyuru keresese' nevmagyarazata).

Az esterlingek keletrol jonnek, Rhun videkerol. Szoval ok keletlakok, ezen mi nem stimmel?
Frodoek oket a Fekete Kapunal latjak bemasirozni Mordorba.

Official Keeper Of Dinendal, Silent Scout Of Lothlorien
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98915 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Megnézem megint és döntök.
Apropó! Faramirék ilyen fegyverzet&#369; csapatot vertek szét? Ha igen akkor Haradiak, ha nem akkor Keletlakók.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98887 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Reinatha írta: Sziasztok, ez gyors lesz:

szerintem nagyon jo az esterlingek oltozete/harci fegyverzete ill. 'szerkoja' is, meg meg valami, amit mar masodszorra szeretnek ideirni, de megint kiment a fejembol :?


Nemrég elhatároztam, hogy engedetlenségi mozgalom keretein belül az a csapat mostantól nálam haradi, és nem keleti. Kisebb részben, mert ránézésre inkább arabok, mint ázsiaiak, nagyobb részben, mert DÉLR&#336;L jönnek, nem keletr&#337;l. Akar valaki csatlakozni?
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98876 Írta: GondoljRámVirág
GondoljRámVirág válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Ezüstliliom írta: " ... Ha a Filmet nézed meg eloször, mi marad a fantáziádnak? ... "


Nem csak a fantázia miatt, sok apró finom részlet, utalás felett elsiklik az, aki nem ismeri a könyvet és elozményeit.

Simbelmyne

"Nyugi! Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül ..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98864 Írta: tunderegi
tunderegi válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Én csak(egynlőre) az első részt láttam, de az nagyon tetszett. A könyvet most olvasom. Lányom és az ex férjem megnézte a Két Tornyot is. Az ex úgy indult neki, hogy a gyerek kedvéért kibírja. Ehhez képest közölte, hogy a film fantasztikus volt, és mostmár megnézné az első részt is. Pedig a fantasy olyan távol áll tőle,mint Makó Jeruzsálemtől.

Life is a mystery.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98861 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Kedves Bonnie!
Teljes mértékben egyetértek Veled.
Én azok közé tartozom, akik a film után olvasták el a könyvet.
A könyv tényleg csodálatos, de megfogadtam, hogy a harmadik részt csak a film után olvasom el, mert így jobban fogom élvezni a filmet.

Én is megértettem mindent a filmen anélkül, hogy a könyvet olvastam volna.
A második résznél úgy ültem másodjára a moziba, hogy az általatok felvetett hibákat meg akartam figyelni.
De a film annyira magával ragadott, hogy eszmbe sem volt a hibakeresés.
És nem is fogom keresni, mert én az élményért megyek megnézni.
Szerintem PJ jól tette, hogy bizonyos dolgokban változtatott, mert ha szigorúan a könyvet vitte volna filmre, nagyon elbaltázta volna.

Továbbra is fenntartom a véleményem, miszerint a 2.rész jobb,mint az elso. Órákig a hatása alatt voltam és vagyok.
Ilyen fantasztikusan jó filmet nem minden nap látunk, úgyhogy kit érdekelnek a hibák?
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98833 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Ulmo írta:

Kincső írta: Különben meg Galadriel Elrond háta mögött áll, szóval nem értem, miért hiszik azt sokan, hogy csak a távolból beszélgetnek. :roll: :elrond1: :thranduil1:


Kincs&#337;, elárulnád, hogy ezt honnan veszed? Megnéztem a kérdéses jelenetet, Völgyzugolyban Elrond mögött csak a függöny van :) Galadriel mögött a háttérben a lórieni fák. A kivágott jelenetek szerint is Lórienben lesz a tündetanács, ahol döntenek a harcról.

Egyébként a két Gy&#369;r&#369;&#337;rz&#337; lehet telepata is. Amikor Aragorn megkoronázása után hazafelé tartanak Minas Tirithb&#337;l, egyik éjjel Gandalf, Galadriel és Elrond hangok nélkül beszélget.


Hmm... Másodszor (ami már másfél hete volt) én is direkt figyeltem azt a részt, pont emiatt a "telepata" dolog miatt, és úgy láttam, hogy Elrond az ablakban áll, és mögötte ott van Galadriel, azaz egyszerre látszanak. Lehet, hogy csak összevágták, és csak :elrond1: képzel&#337;dik :) , vagy én nagyon h***e vagyok... :roll: :look:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98831 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Én azért maradok azon véleményemnél, hogy el&#337;bb a Könyv és aztán a Film. :) Még akkor is, ha így a változtatások miatt bosszankodik is az ember. Ha a Filmet nézed meg el&#337;ször, mi marad a fantáziádnak?
Én speciel amellett, hogy állandóan morgok Jackson ilyen-olyan változtatásain, merem állítani, hogy az egyik legjobb filmadaptáció ez. :up: :hello: Nagyon ritka, hogy jó könyvb&#337;l jó filmet készítsenek. Úgyhogy minden hibájával együtt (amib&#337;l a legtöbb mellesleg szubjektív :wink: ) elmondhatjuk, hogy utánozhatalanul jól oldotta meg P. J. a feladatát. :itscool:

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98702 Írta: Bonnie
Bonnie válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Szerintem hülyeség elveszni a részletekben ,ha tényleg ezzel foglaljátok le magatokat megérdemlitek ,hogy nem tudjátok eléggé élvezni a filmet. Én szándékosan nem olvastam el el&#337;tte a könyvet (bár nem volt könny&#369;)Szerintem rossz sorrend ,ha el&#337;ször a könyvet olvasod és utána a filmet(bár aki már olvasta úgysem tud ellene mit tenni). Erre a barátn&#337;im azt mondták ,hogy azért jobb ha el&#337;tte elolvasod a könyvet ,mert anélkül nem érted a filmet. Ez nem így van!Én mindet értettem ,amit kell. Sokan mondták azt is ,hogy a könyvben kihagyták a tájleírást ,unalmas részeket,stb. Számomra pedig ezek is ugyanolyan izgalmasak voltak ,mint a legfélelmetesebb jelenet ,hiszen ez új felfedezés volt. Másfel&#337;l pedig volt már el&#337;ttem egy vizuális kép olvasás közben (ez általában hátrány szokott lenni ,de ez esetben szerintem nem az ,hiszen biztos ,hogy a könyv szerepl&#337;it nem gondoltam volna ilyen helyesnek :wink: stb.) Nem tudom nálatok mennyire volt probléma az ,hogy másként képzeltétek el a könyv szerepl&#337;it ,mint amilyenek a filmben stb. De a legnyomósabb oka annak ,hogy miért nem olvastam el a másik két kötetet ,az az volt ,hogy miután elolvastam az els&#337;t ,megnéztem a filmet otthon videón és SZÖRNY&#368; VOLT! El&#337;ször is: kb. 10 percesnek t&#369;nt az egész film ,hiszen el&#337;tte egy napon át olvastam a könyvet és ahhoz képest a filmben túl gyorsan pörögtek az események ,másodszor: végig azon problémáztam ,hogy a könyvben nem is így volt stb. TEHÁT MINDENKINEK JAVASLOM AKI MÉG NEM OLVASTA EL A HARMADIK KÖTETET NE IS TEGYE CSAK A FILM MEGNÉZÉSE UTÁN :!: (bár gondolom itt nem akad ilyen senki)
u.i.: gondolkoztatok már azon ,hogy mi lett volna ha TÉNYLEG valami förtelmes filmet készítettek volna?Akkor hogy ki lennétek akadva! Mostanában meg állandóan azon jár a fejem ,hogy mi lesz ,ha már A Király Visszatér-t is láttam...nem lesz folytatás ,és ez a tudat teljesen elkeserít :bawling: (ilyenkor örülök ,hogy csak évente adnak le egy részt). Remélem nem bántottam meg senkit ,legyetek jók!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98316 Írta: Aragorn
Aragorn válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok!
Végre!!Én is láttam a filmet.(vidéken nemkönny&#369; moziba járni)
Nemrég érkeztem haza.
az els&#337; benyomásaim a következ&#337;k.
Nekem tetszett,bár a könyvhöz hasonlitva más,csak az alap maradt meg,de végülis látványosra sikeredett.
Kevés filmnél éreztem hogy íly gyorsan repül az id&#337;,tehát a figyelmemet lekötötte.Szinte minden eddigi hozzászólást elolvastam itt,és reális dolgokat irtatok.
Gollam nagyon jó volt,így megformálni,nemsemmi.
A csata látványos,nagyhorderej&#369;.A jellemek ábrázolása jó,bár a könyvhöz képest vannak eltér&#337;ek.Az els&#337; résszel szemben ez sokal akciódúsabb volt,de nemvolt roszabb.Annak megvolt a misztikuma,ahogy elindul a csapat,összekovácsolódnak,itt inkább a harc volt a jellemz&#337;.
A változtatások ,ha már belekerültek akkor nemvoltak rosszak,ha nem akarjük mindenáron a könyvhöz hasonlitani.
Persze felmerül a kérdés,ez egy könyvadaptáció akar e lenni,vagy mi?
PJ.Nagyszer&#369; dolgot vitt véghez,&#337; mert vállakozni erre a lehetetlen feladatra,és ha elnézzük neki a változtatásokat akkor jólvégezte dolgát.
Eddig 6 órát láttunk ebb&#337;l,on kiváncsi vagyok a 3. részre mi lesz benne.
Jójó a könyvet azért olvastam,de mi lesz bel&#337;le,és hogyvalósitja meg.
Így els&#337;látásra és még friss élményekkel jó volt,hogy ezt is láthattam.
Szerepl&#337;ket nemelemzem ezt sokan megtették el&#337;ttem,nekem nemvolt senkivel sem bajom.Éowyn jó volt,meglepett.Jómagam is :) .Szóval mindenki hozta a formáját,vagyis azt amit PJ.elvárt t&#337;lük,elvégre rájukosztották a szerepeket.
Mégegyszer ez egy klasszis film,de ezt leginkább Tolkiennek köszönhetjük,hogy megírta ezt a remek történetet.
Üdv minden rajongónak!
Ha feldolgoztam a filmet,azaz aludtam rá egyet,majd még irok.
A 3.részben már Király leszek :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98228 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Kincső írta: Különben meg Galadriel Elrond háta mögött áll, szóval nem értem, miért hiszik azt sokan, hogy csak a távolból beszélgetnek. :roll: :elrond1: :thranduil1:


Kincs&#337;, elárulnád, hogy ezt honnan veszed? Megnéztem a kérdéses jelenetet, Völgyzugolyban Elrond mögött csak a függöny van :) Galadriel mögött a háttérben a lórieni fák. A kivágott jelenetek szerint is Lórienben lesz a tündetanács, ahol döntenek a harcról.

Egyébként a két Gy&#369;r&#369;&#337;rz&#337; lehet telepata is. Amikor Aragorn megkoronázása után hazafelé tartanak Minas Tirithb&#337;l, egyik éjjel Gandalf, Galadriel és Elrond hangok nélkül beszélget.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98195 Írta: GondoljRámVirág
GondoljRámVirág válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Sziasztok!

Igy, ha kellöen felkészül az ember a kevésbé sikerült részekre, nem is olyan szörnyüek, és jobban tud azokra koncentrálni, amik tényleg nagyon jók lettek :

- Szméagol kettos énje
- a troll meghajtásos fekete kapu
- a tündeköpeny mint szikla
- a vízesés és a tiltott tó
- az olifántok
- a szem

Ami nagyon nem tetszett :

- Faramir jellemének megváltoztatása
- az "ördögüzös" jelenet
- Elrond, ahogy megpróbálja visszatartani Arwent.

Az entek . Hm, hm. Hát a lábaikat tényleg túlméretezték egy kissé, de az ent tanács, ahol csak az arcok látszottak, meg felettük a csillagos ég, az nagyon jó volt.

Azért Haldírért még mindig fáj a szivem. :-(

Simbelmyne

"Nyugi! Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül ..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #98176 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Elza írta: Egyébként azt észrevettétek, hogy Gimlinek harc közben két élű a csatabárdja, de amikor az övére van fűzve akkor mind a két filmben egy élű a csatabárd?


Gimli a kétfejü bárdját a hátán "cipeli". Az övében levök hajítószekercék - amib?l egyet Gandalf...hmm..."elrontott :wink: - , a kezében levö pedig egy negyedik, amit mindig a kezében visz, ha hirtelen harcolni kellene.

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.399 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére