Tolkien Cafe

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34992 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Batti: az ötlet jó, de nem hiszem, hogy be lehet jelenteni azt hivatalos székhelynek...<br> tudod, ide érkeznek a hivatalos levelek, meg minden ilyesmi...<br> <br> De amúgy jó ötlet, és köszi a lehetőséget:)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34991 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
You can contact the Tolkien Estate through its solicitor: Mrs. Cathleen Blackburn<br> Manches & Co.<br> 3 Worcester Street<br> Oxford OX1 2PZ<br> U.K.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34990 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
A Tolkien Estate-nek írt hivatalos levél angolra való átírásában én is szívesen segítek. :) Szerintem sem mondanának nemet, miért tennék, nekik csak jó, ha a világ minél több pontján ismerik el és szeretik Tolkien apó munkásságát.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34989 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Nem baj, ha kesz van es en meg az orszagban vagyok, szolj es forditok barmit.<br> <br> Laegolas
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Lamorak mondanál még valamit az Estate-ről (cím, e-mail, web, bármi) esetleg szükség lehet rá.<br> Székhelyet nem tudok felajánlani, de a cégnél ahol dolgozom van megfelelő nagyságú term az összejövetelre. 20-30 embert simán letudunk ültetni asztal köré. Kis ügyességgel többet is. és ha jól viseljük magunkat máskor is megengedik. A hely a nyugati tértől kb 10 percre van.<br> Laegolas köszi a felajánlást de egyelőre még elképzelésem sincs a levél tartalmát illetőleg(helyesebben csak elképzelés van).
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Szóval!<br> Az biztos, hogy kel egy székhelyének lenni, és az nem lehet egy étterem, vagy kávézó<br> olyan hely kel, ahol lehet taggyűléseket tartani....<br> Nem tudom hol van ilyen hely....
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34986 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Szerintem az Estate-tel egyeztetni egy ilyen ügyben nem nagy dolog, úgyis engedélyezik, és még egy alapvető kapcsolatot is teremtünk velük. Épp ezért lehet, hogy akkor is meg kellene tenni, ha jogilag nem feltétlenül szükséges.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34985 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Batti,<br> <br> Ha kesz a level en le tudom forditani angolra ugy hogy megorizze a hivatalos mivoltat.<br> <br> Laego
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34984 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Engem meggyőztél:)<br> Egyébként szerintem ahoz nem kel sok, hogy alapítsunk egy társaságot, akár egyesület is lehetne!<br> Én úgy tudom, hogy az egyesülethez annyi kell csak, hogy legyen egy alapító gyűlés, egy alapító okirat, és be kell jegyeztetni!<br> Meg x időnként valamenyi tagdíjat is kel fizetni, de az akár 1 forint is lehet, tehát csak jelképes! <br> <br> Aztán lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem nem kell hozzá sok, és bárki alapíthat ilyet!<br> <br> JaMaN<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34983 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
elf:<br> <br> ez elég hülye kérdés volt :) <br> <br> De időnként benézek, csak közben dolgozom is.<br> Mi kellene?<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34982 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Az Új Akropoliszt mindenki valóban nagyon sürgősen felejtse el, egy nagyon-nagyon gázos társaság. A legnagyobb baj az, hogy néha Tolkienről is tartanak 'előadásokat'-- volt szerencsém kíváncsiságból ott lenni egy ilyenen, és nem csak egyszerűen dilettáns, hanem MINŐSÍTHETETLENÜL ROSSZ volt. Tul.képp arról szólt az egész, hogy úgy kezelték a GyU-t, mintha az valami 'szent irat' lenne, amiben a mélységes bölcsesség és igazság lakozik. Az 'egyesület által kiképzett filozófiai instruktorok' adták elő-- és én teljesen feljogosítva éreztem magam, hogy mélységesen gúnyosan és megalázóan mondjak véleményt a végén és tegyek fel kérdéseket. Az a fokú ostobaság, amivel ott találkoztam, még most is borzongásra késztet, de tényleg. Senki, soha, a közelükbe se menjen!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34981 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
A könyvkiadókhoz nem szívesen fordulnék tanácsért mert esetleg nálunk hamarabb lépne valamelyik valamijen feltételezett előny vagy a nem általa kontrollált társaságból származtatható bármijen hátrány miatt.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34980 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Olorin nem vagy itt?<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34979 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Batti:<br> <br> lehet, hogy meg kéne nézni az ilyen jogok HAZAI tulajdonosait, pl a kiadókat stb. stb.<br> Vagy ők csak könyvekre vonatkozó jogokat kapnak?<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34978 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Első körben megkérdezném a Tolkien society-t mit tanácsolnak. Azt gyanítom valamelyik Tolkien örököshöz vagy az jogok kezelőjéhez irányítanak. Ebben megakadályoz az a tény, hogy kevés az angol tudásom. De mindenképpen papíron írt levélben kérném az engedélyt természetesen az egyeztetések után. Az engedély kérésben feltüntetnék több személty mint leendő társasági tagot, márcsak az ügy komolyságát hangsúlyozandó is.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34977 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Batti:<br> <br> egyetértek.<br> Kik jönnek szóba a Tolkien névhasználattal kapcsolatban?<br> Mi ennek az útja?<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34976 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Azt gondolom elsősorban a Tolkiennel foglalkozókkal kellene a kapcsolatot keresnünk. A megalakulásig olyanokkal akiktől segítséget vagy a Tolkien név használatának az engedélyét kapjuk megalakulás után pedig mindenkiét akiket hasonló célok és gondolatok vezérelnek. Ön magukat mások elé helyező szellemi vagy vallási fanatikusokkal nemigen keresném a kapcsolatot. Szerintem előbb magunkat próbáljuk megszervezni.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34975 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Nagyon OFF:<br> <br> Hat en atneztem a listat es bizony van egy-ket dolog amivel nem osztom a site keszitoinek velemenyet. Pl. numerologia, MLM satobbi. Egy jo reszenel nem a realitast latjak, hanem azt amit innen-onnen hallanak, felelmek gyujtemenye, inkabb azt mondhatom.<br> Nekem egy-ket dologban szemelyes tapasztalatom is van es bizony csak meresztettem most a szemeimet hogy miket ossze nem hordtak.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34974 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
És ha már offolunk:<br> <br> mielőtt felvennénk a kapcsolatot egyéb bizonytalan szerveződésekkel, nem árt átfutni ezt a jókora listát:<br> <a href=http://www.stelling.nl/simpos/esotericism.htm> www.stelling.nl/simpos/esotericism.htm <br> <br> (angol)<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34973 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
További (baljós) információk:<br> <a href=http://www.stelling.nl/simpos/acropole.htm> www.stelling.nl/simpos/acropole.htm <br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34972 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Brandir:<br> <br> szóval szerintem ne keressünk kapcsolatokat az Akropolisszal, közük nincs semmi módon sem Tolkienhez, és gázosnak tűnnek...<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34971 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Jó, akkor előbb lássuk meg, aztán alakuljunk. :) )) Azt én is mondtam, hogy ne vaktában - természetesen legyen irányvonal, meg egy-két előre elkészített dolog, de azért a formának is meg kell lennie, nem? :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34970 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Afonya:<br> <br> pontosan azt írtam korábban, hogy NE az ''előbb alakuljunk meg, aztán majd meglátjuk'' stílusban csináljuk...<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34969 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Ja a fórum, ahonnan az idézett hozzászólás származik:<br> <br> <a href=http://www.globenet.hu/teozofia/TeoForum/regi2.html> www.globenet.hu/teozofia/TeoForum/regi2.html <br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34968 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Új Akropolisz:<br> <br> VIGYÁZAT!<br> <br> egy fórumról egy kérdés, ami ijesztő dolgokat villant fel:<br> <br>
<br> Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kérni Az Új Akropolisz elnevezésű társaságról. Egyik fő tevékenységükként foglalkoznak okkult tanítások továbbadásával. Szervezetten, egymásra épülő rendszerben teszik ezt. Igen kemény hierarchiát alakítottak ki és állítólag folyamatos agymosáson mennek keresztül a tagok még a végén teljesen elvesztik kapcsolatukat a realittásokkal. Magukat tartják a 6. faj megalapítóinak. Feltétlen engedelmességet követelnek, létrehoztak pl.egy fegyveres, harcművészetekkel foglalkozó egységet. Mindezt néhány ismerősömtől tudom, akik már évek óta oda járnak, és igencsak megváltoztak. Mit tudtok/gondoltok róluk?<br>
<br> <br> Más helyekről is hallottam már róluk, és nem is megnyugtató dolgokat. <br> Csak óvatosan!<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34967 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
MTT? Ez valami társaság? Egyesület? Csinálhatom majd az alapító okiratot? Olcsóér megszámítom! :) ))
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34966 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
de sok lett az 'úgy látom'... fogalmi dugóba keveredtem. :D
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34965 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Ja, még úgy látom, hogy szerveznek egy ilyen ún. 'Oxonmoot' nevű egész hétvégés szimpóziumot is, beszélgetésekkel, előadásokkal, diavetítéssel, meghívott vendégekkel, stb. ahogy az illik, és amire bárki eljöhet. Ez sem rossz ötlet. :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34964 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
Egyetértek Battival - 'És milyen kellemes érzés tolkient kedvelők körében elmondani, hogy az MTT rendes tagja vagy.' Ezért már magában megéri a dolog. :) <br> Egyébként szerintem is az a legfontosabb, hogy a kezd&#337; lépéseket megtegyük - a személyes találkozók alkalmával még b&#337;ven formálódhatnak a konkrétumok. El&#337;ször *induljunk el*, aztán majd kialakulunk. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy vaktában essünk neki, mint maci a málnásnak, de azt *pontosan* meghatározni, hogy mit is csinálna az MTT, még talán korai lenne. :) <br> Az angol Tolkien Society-hez: magukról azt írják, ami a mi célunk is lenne- 'Tolkien m&#369;veinek, értékeinek megismertetése és népszer&#369;sítése minél szélesebb körben.' Ahogy látom, ennek érdekében szemináriumokat tartanak, illetve publikációkat jelentetnek meg. Van egy részletes bibliográfiájuk, illetve úgy látom, hogy oktatnak is, mégpedig 7-8 éves gyerekeket. Nagyon még nem mélyedtem bele, ha még találok valami említésre méltót, akkor beírom. (Viszont &#337;k nem tudnak Babó újrafordítást csinálni, az nekünk plusz lenne, hah! ;PPP)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34963 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien Cafe
a tolkien.hu úgy tudom, nem Svindleré, ö csak fenttartja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.307 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére