A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 7 hónapja #216110 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

ainu írta: ... ami pontosan mi is? Mert én csak itt és most láttam. Mondd meg, kérlek! Jó?


Ez ;) : www.lotr-server.goracer.de/see/v ... trailer.rm

Figyelem! RealPlayer kell hozzá!


Érdekes ez az előzetes.
Azt a zenét ami kb a végén van, meg ami a RotK mozifilm trailerének a végén van, le lehet tölteni vhonnan?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215980 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

ainu írta: ... ami pontosan mi is? Mert én csak itt és most láttam. Mondd meg, kérlek! Jó?


Ez ;) : www.lotr-server.goracer.de/see/v ... trailer.rm

Figyelem! RealPlayer kell hozzá!
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215976 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az "utolsó hajó" - felvetéshez tennék hozzá pár szót. Szerintem ez itt két dolgot is jelenthet:
1. az utolsó, amit még telerek készítettek, és ami egyáltalán maradt. Aki ezután óhajt távozni, kénytelen maga építeni, lásd Legolas esetét.
2. az utolsó, ami noldát vitt haza - bár ez erőltetettebb magyarázat.

A fák óvjanak titeket!

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215972 Írta: ainu
ainu válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
... ami pontosan mi is? Mert én csak itt és most láttam. Mondd meg, kérlek! Jó?
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215603 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Láttuk. Benne volt az egyesített bővített-reklámban (a fan-made-ben)
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215600 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem tudom megnézni :bawling:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215593 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezt már láttátok? Legolas és gimli közti ivópárbaj :cheers: a bővítettről:

www.elflady.com/legolasgreenleaf ... g_game.wmv

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #215233 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az Xpress.hu-n már elő lehet rendelni a RotK bővítettet:
www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=2933
www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=2934
(Figyelem, a megjelenési idő és a többi infó továbbra sem hivatalos, csak tájékoztató jelleggel tüntették fel!)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214918 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja... akkor mostantól résen leszek! ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214878 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sorry, de én DVD újdonságokról, filmekről beszéltem...
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214862 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Ugyanis általában keddenként jelennek meg az újdonságok, és dec 7 kedd.


Igen? Ez vmi szabályszerűség? Mert eddig nem tapasztaltam...
Kivétel pl.:
Szept. 13. Ossian - Tűzkeresztség
Szept. 27. Rhapsody - Enchanted Lands II.
Mind2 hétfő...
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214827 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Lehet, de ez még midig nem a Warner dátuma...
(viszont emlékezzetek, az eddigieket már napokkal azelőtt be lehetett szerezni, mint pl. a tékákban!)


Ez valószínűleg most is így lesz. Egyébként dec 7 valamivel reálisabb, mint a 10-i dátum. Ugyanis általában keddenként jelennek meg az újdonságok, és dec 7 kedd.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214802 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lehet, de ez még midig nem a Warner dátuma...
(viszont emlékezzetek, az eddigieket már napokkal azelőtt be lehetett szerezni, mint pl. a tékákban!)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214724 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Senkit nem akarok feleslegesen izgatni, de lehet, hogy megvan a RotK bővített megjelenési dátuma: 2004. december 10.
Bizonyítékul itt az angol Amazon.co.uk megfelelő oldala:
Klikk ide


S ehhez a hírhez mit szóltok? :lol:

ROTK-EE Sale Date
8/25/04, 5:58 pm EST - maegwen

Ringer Spy SideshowHerb writes: I work at Best Buy and the in-store date according to our new release schedule is December 7th. This of course would allow the longest possible time for holiday shoppers to pick this one up. So there you have it everyone, the king comes home Dec. 7th!

Szóval DECEMBER 7?! :roll:

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214685 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: Ha már itt a Szürkerévnél tartunk, most vettem észre, hogy egész idő alatt (főleg az elején) lehet hallani a sirályokat. Ami persze tenger mellett nem meglepő. De hogy még egy nyanvadt madártollat sem raktak lencse elé, az már furcsa.


A sirályoknak, különösen a tengerieknek elég nagy hangjuk van ahhoz hogy messziről is hallhassák őket. És mivel úgy tűnik dagály volt, semmi keresnivalójuk nem volt a hajó környékén...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214681 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha már itt a Szürkerévnél tartunk, most vettem észre, hogy egész idő alatt (főleg az elején) lehet hallani a sirályokat. Ami persze tenger mellett nem meglepő. De hogy még egy nyanvadt madártollat sem raktak lencse elé, az már furcsa.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214621 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

Alyr Arkhon írta: Pennie: Az utolsó hajó cuccra továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a Szilmarilokban az van, Gandalf az utolsó hajóval távozott. Lehet hogy PJ véletlenül beleolvasott vagy ilyesmi.
A jelenet egyértelműen ennek a Ted Nasmith képnek a hatására készült:
www.aumania.it/fa/nasmith/049.jpg


Én is úgy emlékeztem ez az utolsó hajó, amivel Círdan is elment. (Bár kiderült, hogy Círdanról semmi bizonyíték nincs, hogy ment volna)
Meg aztán Celeborn volt az utolsó elhajózó (ill. Legolas meg Gimli, de ők Ithiliából indultak)


Meg Samu.
Meg még ki tudja hányan. Tolkien vsz nem dönötte el a dolgot magában.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214619 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Pennie: Az utolsó hajó cuccra továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a Szilmarilokban az van, Gandalf az utolsó hajóval távozott. Lehet hogy PJ véletlenül beleolvasott vagy ilyesmi.
A jelenet egyértelműen ennek a Ted Nasmith képnek a hatására készült:
www.aumania.it/fa/nasmith/049.jpg


Én is úgy emlékeztem ez az utolsó hajó, amivel Círdan is elment. (Bár kiderült, hogy Círdanról semmi bizonyíték nincs, hogy ment volna)
Meg aztán Celeborn volt az utolsó elhajózó (ill. Legolas meg Gimli, de ők Ithiliából indultak)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214612 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az utolsó hajócuccal nekem éppen nem volt bajom...persze szőrszálhasogatni mindíg lehet. Az, hogy a kikötő nem világvárosméretű nem baj, sőt...az egésznek a hangulata illik ahhoz a tényhez az az utolsó hajó...Alyrral értek egyet...inkább olyan széltől védett...menedék jellege van. A búcsúzkodásra pegig...mindenki képzelje oda magát, és a legjobb barátját...
Galadriel mosolyával még mindíg nincs semmi bajom, sőt :) .
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214599 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Pennie: Az utolsó hajó cuccra továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a Szilmarilokban az van, Gandalf az utolsó hajóval távozott. Lehet hogy PJ véletlenül beleolvasott vagy ilyesmi.
A jelenet egyértelműen ennek a Ted Nasmith képnek a hatására készült:
www.aumania.it/fa/nasmith/049.jpg

Szerintem nem romos szűk kikötő, csak széltől védett...

Dehát ugye ízlések és pofonok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214518 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Penngaladiel írta:

Ulmo írta: Pennie: a Szürkerévvel kapcsolatos kifogásodat kifejtenéd? Érdekelne, mi a problémád vele.

Sokminden.
Pl. hogy mit keres ott Celeborn? Aztán hogy "utolsó hajó"-ként emlegetik, de ez már a TTT-ben is zavart. Aztán az is benne van, hogy az én képzeletemben egész máshogy néz ki Szürkerév, ez a zárt, romos, szűk kis öböl nyomasztó volt.
De leginkább az, hogy az egész ROTK annyira csöpögős és érzelmileg túltupírozott, hogy azt az én gyomrom már nem veszi be, hiába van néhány jelenet tényleg csodásan és könyvhűen megcsinálva, elrontják azzal, hogy még fokozni akarják a hatást. A végén az a nagy összeborulás, Frodó ébredésekor - tudjátok, amikor gruppenben nyomják az ágyon, és szegény Samut kihagyják a mókából - már annyira sok(k), és a látvány annyira beleivódott az agyamba, hogy a könyv olvasásánál Szürkerév már nincs rám olyan hatással, mint korábban. Régen mindig sírtam rajta, mert annyira erőteljesen írta meg Tolkien azt a részt, de most, hogy PJ képi világa is ott van, ami inkább szirupos giccsözön (az egész búcsúzkodási jelenet), elveszett ez a hatás. És nem én vagyok az egyetlen, aki ezt tapasztalta.....

Aztán van még egy :P Hogy Dinendal barátunk is ott volt, de nem került bele a filmbe :twisted:


Valahol meg tudlak érteni, de azért legyél egy kicsit rugalmas. Ez még mindig közönségfilm, nem a hardcore rajongóknak akart megfelelni Pizsi. Ami a romos öblöt illeti: én csak az elhagyatottságot láttam, romokat nem. Ez pedig illik az "utolsó hajó" koncepcióhoz. Gandalfék az utolsók, akik távoznak innen, kész, vége. Kicsinek se mondanám az öblöt, jó, nem egy rotterdami kikötő, de nem is kell annak lennie. Egy zárt, védett kis zug, ahonnan el lehet indulni az utolsó nagy útra.
Celeborn valószínűleg azért van ott, mert kicsit furcsán venné ki magát, hogy az asszony hajóra száll, apjuk meg eltűnt, mint sinda szamár a ködben :)
A szirupossággal igazad van. De ha egy az egyben megcsinálják a Cormallen-mezei ünnepséget, abból is könnyen csöpögős rész lett volna. Kicsit eltúlozták az arányokat. Az igazat megvallva kicsit lükén nézett ki a "Frodó ébredése" jelenet, már azt vártam, hogy esetleg Papsajt, vagy maga Szauron is megjelenik :) A könyvbéli jelenet szerencsére teljesen más.
A szürkerévi búcsúzkodásban szvsz az a legjobb, hogy szinte alig beszélnek benne, minden az arcokra van írva. Ha a színészek nem túlozzák el a jelenetet, egész jó.
Remélem, hogy a RotK bővített részei majd kárpótolnak a sok csalódásért. Lesznek nagyon ütős részek ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214505 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Cerebrum írta: Mi bajotok Galadriel huncut mosolyával? Többet mond minden szónál... :)

Amúgy szerintem is az első a legjobb, de nem csak filmen, könyvben is...

Nekem az egyetlen olyan rész, amivel továbbra sem tudok kibékülni, az a tündék megjelenése Helm-szurdokban... :down: (Persze könnyen lehet, h. Szarumán halála is ide fog tartozni...)


Mivel kimarad a Megye megtisztítása, Szarumánt máshogy kell eltenni láb alól. Végülis csak a helyszín változik, a halál módja nem.


Szavam nem lenne, ha Szarumán esés közben eltűnne...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214476 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Pennie: a Szürkerévvel kapcsolatos kifogásodat kifejtenéd? Érdekelne, mi a problémád vele.

Sokminden.
Pl. hogy mit keres ott Celeborn? Aztán hogy "utolsó hajó"-ként emlegetik, de ez már a TTT-ben is zavart. Aztán az is benne van, hogy az én képzeletemben egész máshogy néz ki Szürkerév, ez a zárt, romos, szűk kis öböl nyomasztó volt.
De leginkább az, hogy az egész ROTK annyira csöpögős és érzelmileg túltupírozott, hogy azt az én gyomrom már nem veszi be, hiába van néhány jelenet tényleg csodásan és könyvhűen megcsinálva, elrontják azzal, hogy még fokozni akarják a hatást. A végén az a nagy összeborulás, Frodó ébredésekor - tudjátok, amikor gruppenben nyomják az ágyon, és szegény Samut kihagyják a mókából - már annyira sok(k), és a látvány annyira beleivódott az agyamba, hogy a könyv olvasásánál Szürkerév már nincs rám olyan hatással, mint korábban. Régen mindig sírtam rajta, mert annyira erőteljesen írta meg Tolkien azt a részt, de most, hogy PJ képi világa is ott van, ami inkább szirupos giccsözön (az egész búcsúzkodási jelenet), elveszett ez a hatás. És nem én vagyok az egyetlen, aki ezt tapasztalta.....

Aztán van még egy :P Hogy Dinendal barátunk is ott volt, de nem került bele a filmbe :twisted:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214460 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én Galadriel mosolya mellett szavaznék, mert szerintem nagyon sokat számít egy ilyen kis mosolyka, s színesebbé tette a karaktert. (ami a Szilmarilokban ki is derül!).

Az első részben is nagyon pozitiv volt a bővítettben az, hogy ott végre mosolygott, s akkor már senki nem gondolta, hogy gonosz :twisted:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214454 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Mi bajotok Galadriel huncut mosolyával? Többet mond minden szónál... :)

Amúgy szerintem is az első a legjobb, de nem csak filmen, könyvben is...

Nekem az egyetlen olyan rész, amivel továbbra sem tudok kibékülni, az a tündék megjelenése Helm-szurdokban... :down: (Persze könnyen lehet, h. Szarumán halála is ide fog tartozni...)


Mivel kimarad a Megye megtisztítása, Szarumánt máshogy kell eltenni láb alól. Végülis csak a helyszín változik, a halál módja nem.

Pennie: a Szürkerévvel kapcsolatos kifogásodat kifejtenéd? Érdekelne, mi a problémád vele.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214400 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azzal én is így vagyok... :sarumane1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214398 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mi bajotok Galadriel huncut mosolyával? Többet mond minden szónál... :)

Amúgy szerintem is az első a legjobb, de nem csak filmen, könyvben is...

Nekem az egyetlen olyan rész, amivel továbbra sem tudok kibékülni, az a tündék megjelenése Helm-szurdokban... :down: (Persze könnyen lehet, h. Szarumán halála is ide fog tartozni...)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214397 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Pont az???
Hobbitlánynak is elmehetett volna ott!!! :) :D ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214338 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem is az első és a harmadik.Szvsz a másod olyan összekötő és magyarázó jellegű,de ez nem is baj.Bár azt meg kell hagyni,hogy a Helm szurdok beli csata tényleg jó lett.
Szerintem Szürkerév olyan varázslatos,mint ahogy azt elképzeltem.Jó-jóGaladriel huncutkodó mosolya nem nagyon kellet volna,de úgy egészében jó.Nem szeretem Frodót,de az az utolsó visszatekintés nagyon találó és jól sikerült. 8O

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #214329 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Pennie: pont Szürkerév? Szerintem az Galadriel mosolyát kivéve egy igen jól megcsinált jelenet. Benne van mindaz, aminek benne kell lennie... (kivéve a tündéket, de itt PJ valszeg a Szilmarilok végére utalt, abban ugyanis tényleg az szerepel, hogy ez volt az utolsó hajó)

Nekem is az 1 meg a 3 tetszik legjobban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.108 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére