Gondolatok

Több
21 éve 4 hónapja #83890 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman, ha lett volna más út Isten szerint, ami a megváltásunkat szolgálta volna, gondolod, hogy a halálba küldte volna a Fiát? Jézus többször is könyörgött a Gecsemáné kertben, hogy "Atyám, ha lehet, vedd el tőlem ezt a poharat" - gondolod, hogy a szerető Atya nem vette volna el, hagyta volna szenvedni a Fiát, ha lett volna más út?
Ha Jézus lejött volna a keresztről (a hatalma megvolt hozzá), sokan hittek volna Benne. De ő mégsem ezt választotta, hanem végigment az Atya által kijelölt úton. És számunkra sincs más.

Egyébként pedig a gondokat nem a szó szerinti értelmezés okozza, hanem éppen az, ha mindenfélét belemagyarázunk... Az igaz, hogy a (katolikus) egyház sokmindent magyarázott bele, hogy a hatalmát megerősítse, de tudod, a reformáció is úgy kezdődött, hogy valaki elkezdte olvasni, tanulmányozni a Bibliát, és rájött, hogy abban egész más dolgok vannak leírva, mint amit az egyház tanított...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83889 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Szméagol írta: De miért töltsem az időmet egy olyan világ megismerésével (gondolok itt a Biblia világára), ami nem biztos, és csupán "spekulációkon" (mondhattjuk így is) alapul.

Ezt a kijelentést mire alapozod? Szerintem félreértettél valamit...

Szméagol írta: Penngaladiel: Ugyanannyi esélye van Isten létezésének, mint nem létezésének, kérlek ezt tartsd szem előtt.

Beszélhetünk esélyekről, de Isten nekem számtalanszor bebizonyította, hogy létezik, és hogy törődik velem. Valóság a számomra, nem csak egy elképzelt valami, amiben jó hinni.

Szméagol írta: Tehát szintén egyenlő annak az esélye, hogy "hat nap" alatt teremtette a világot Isten, minthogy a természet maga, a tudomány teremtette meg a Földet Isten nélkül.

Én nem azt mondtam, hogy a "természet maga" hozta létre magát, hanem hogy a 6 nap jelenthet hosszabb időszakot is. A teremtő ugyanúgy Isten. A tudomány pedig a természet vizsgálata, nem teremtő erő :wink:

Szméagol írta: Én tisztelem a hívőket, mert tudom, hogyha bebizonyítanák, hogy nincs Isten (ami soha nem következik be) sokan összeomlanának.

Mint magad is írtad, ez nem következhet be :wink: Egyrészt, mert a tudomány nem tudja Istent felgfogni, másrészt azért, mert nem bizonyíthatod a nemlétezését Annak, Aki VAN.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83880 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman: ez nagyon szép!
Én azt szoktam látni, hogy ha van ey szent ember,akkor mindenki a kegyében szeretne lenni, bármi áron.
Tolonganak, fel lökik a másuikat, csak hoigy ők érjenek oda...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83874 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
" Dobban a szived: egyet, kettőt.
Számolni nem tudsz tovább,
Elfogy a levegőd.
Szemed becsukod,
A tested elernyed;
Börtönöd zára kattan.
Kinyílik előtted az,
Mi többé el nem vehető!
Az életed kitágul,
S te szállsz, amíg szeretnél,
Mert tested börtöne összedőlt,
S te újfent megismered Őt!

Lelkednek kovácsát,
Testednek fazekasát.

Szellemed látja Őt,
amint agyagból emel szobrot,
s fújtatóval fúj belé üres levegőt,
aminek szikrát adva a tűzből,
élővé lobbantja azt, mi eddig halott volt. "

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83873 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
" Várok egy életet,
amelyben boldog hősként élhetek.

Várok egy hónapot,
amikor egy női szívnek hódolhatok.

Várok egy napot,
amikor egyedül is boldogulhatok.

Várok egy órát,
hogy tudásomat másnak adjam át.

Várok egy percet,
amikor a csodálat megfagyasztja lelkemet.

Várok egy pillanatot,
amikor kimondhatom:

mennyire szeretlek..."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83868 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bocsi hogy beleszólok de erre nagyon felfigyeltem :)

Kincső írta: Isten igazságos, viszont a templomban azt tanítják, hogy csak aki nem hisz Jézusban, az nem üdvözülhet. És persze, mindenki vétkezett, éppen ezért aki nem hisz Jézusban, de attól még megbánja a tetteit, és szándékosan nem tesz rosszat , stb., az - sztem - még nem kell pokolra jusson!


Nekem úgy tanították hogy van a bocsánatos és a halálos bűn...És azt mondják Isten mindenkinek megbocsált...azaz még annak is aki nem hisz benne...Tehát van az embernek a "halál után" még egy esélye...A tisztitótűz..Szóval akiket Isten "odajuttatott" azoknak ugyanugy megbocsált mint akiket a pokolba "küldött"... És az a szándékosan nem tesz rosszat mit jelent? Lehet nem szándékosan embert ölni...De ez nem olyan egyszerü..mondhatod hogy véletlen volt, de azt itt lennn a Földön nem bocsáltják meg hogy:"Jólvan véletlenül halálra gázoltad a lányom,nem haragszom mert véletlen volt!" :roll:
Na ilyen nincs..ezzel szemben Isten megbocsálta...mert ö látja az ember lelke mélyén hogy megbánta a bünét stb.
Legalább is én igy gondolom :roll: :)

Kincső írta: És hány olyan ember van (vagy inkább volt), aki "hitt" Jézusban, mégis nyugodtan cselekedett rosszat!... (történelmi példák)
Mennem kell...


Ezek azok az emberek !részben! "Isten nevében" cselekedtek...mármint legalábbis ők ugy gondolták...és lehet egy gyilkos is vallásos..ez nem attól függ...manapság már csak nagyon kevés ember van aki nem szegi meg a 10 parancsolatot...És régen is voltak olyanok akik megszegték ezeket...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83859 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy jó példa arra, miért nem létezik a "bűn", biblikus felfogás szerint:

Vegyünk egy ártatlan kéthónapos csöppséget. A szülei berakják őt egy szamuráj képző iskolába. A gyermek egész életében azt tanulja, hogyan kell profin ölni a király megbízásából. Arra nevelik, hogy amit tesz, csakis az igazság nevében teszi, s hogy amit tesz, jó. Így aztán sorra megöli az áldozatait, hidegvérrel, mert amiben hisz, az rettenthetetlenné teszi őt.
Majd megöregszik és meghal. Isten elé kerül, s a következő történik:

1. Verzió:

Isten kérdi: szerinted jó életed volt, követted törvényemet, s aszerint éltél, amit én súgtam meg benned?
A szamuráj pedig válaszol: Tettem, amit tennem kellett, s mindazt amit tettem, jónak érzem s helyesnek. Így nincs bennem lelkiismeretfurdalás, ez volt számomra a helyes út.
Isten erre azt feleli: márpedig azt mondom neked, rossz utat követtél, s ezért bűnhődnöd kell: majd a szamurájt elküldik a pokolra / tisztítótűzbe.

2. Verzió:

Isten kérdi: szerinted jó életed volt, követted törvényemet, s aszerint éltél, amit én súgtam meg benned?
A szamuráj pedig válaszol: Tettem, amit tennem kellett, s mindazt amit tettem, jónak érzem s helyesnek. Így nincs bennem lelkiismeretfurdalás, ez volt számomra a helyes út.
Isten erre azt feleli: jöjj, s megmutatom tetteiddel mit okoztál másoknak.
A szamuráj pedig megtapasztalja áldozatainak világát, szenvedéseiket, életüket, ahogy ő hatással volt rájuk. Végül megmutatja neki Isten azt az embert, akinek egész életében szolgált. Ekkor a szamuráj rájön, hogy mit csinált rosszul, s rögtön tudja, mit kellett volna másképp. Azt feleli: Ó Istenem, ha mindezt tudtam volna, nem öltem volna meg egyiket sem.
Isten pedig boldogan simogatja meg a fejét mondván: Lám íme egy, a tékozló fiaim közül, akik megtértek, önszántukból, jertek ide mindnyájan.

A szamuráj pedig még aznap a mennybe ment...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83858 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jézus ezt mondta: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához, csakis énáltalam." Lehet, hogy minden vallás Istent keresi (kivéve a sátánizmust és hasonlókat ), és Isten felé próbál haladni, de csak Jézuson keresztül lehet eljutni Hozzá.

Szerintem nagy hiba mindezt szó szerint venni. Egyfelől azért mert amit olvasol, azt emberek írták, a maguk szűrőjén keresztül. Másrészt azért, mert több, ehhez kapcsolódó szövegrészt kivettek a Bibliából, s főként azért, mert az egyház célja a minél több követők elérése volt, s nem az Istenhez vezető út feltárása. Harmadrészt pedig szó szerint értelmezed a mondatot, ami szintént nagy hiba! Gondolod hogy Jézus csak és kizárólag egy utat jelölt meg? Gondolod hogy csak saját magát hitte követendőnek, másokat pedig elítélt? Gondolod hogy azt hitte magáról, ő az EGYETLEN út? Szerintem nem. Jézus nagyobb volt annál, mint hogy egyedüli megváltóként lássa magát. Sőt ha jobban megfigyeljük, szerintem nem is tekintett magára megváltóként. Csak egy üzenetet hozott. A kereszten pedig azért halt meg, mert ha nem tette volna, az üzenete is érvényét veszti.



Ezt diktálja az emberi logika, igen. De ezt nem mindig alkalmazhatjuk Istenre Az, hogy Ő az Alfa és az Omega, a Kezdet és a Vég, csak az anyagi világ szemszögéből mondható el, mert az Örökkévalóságban ennek nincs jelentősége. Isten nem csak az anyagi, teremtett világon áll kívül, hanem az időn is. Nem köti a mi időnk. Így nincs értelme annak a kérdésnek sem, hogy mi volt Isten előtt

Én az anyagból indultam ki, innen a logika, de ha te magad is belátod, hogy nem volt rajta kívül senki más, akkor még mindig nem értem miből veszed, hogy az anyagi világ kívül van az ő személyén, lényén...stb?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83853 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
A zsidóságról: nekem totál mindegy, ki milyen vallású (mohamedán, hindu, akár zsidó is lehet, engem nem érdekel, nem szokásom vallásról beszélgetni másokkal). Mindegy, milyen néven tiszteli az istent (Allah, Brahma, Jahve, stb...).
A wicca azt mondja, hogy isten egy hatalmas, soklapú gyémánt, aminek minden lapjára ráfér egy-egy vallás.
A zsidó is csak egy vallás a sok közül. :look:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83851 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Mint már mondtam én nem hiszek Istenben. Sokáig azt hittem, hogy meg se tudom magyarázni magamnak miért (csupán felületes példákkal) és lám, most, hogy így olvasgatom az "igaz hívők" hozzászólásait egyre jobban kezd körvonalazódni bennem a "miért?"-re a "mert" válasz. Én igazán elmondhatom magamról, hogy "felületes" ismerettséggel rendelkezem a témában, amire persze nem vagyok büszke. De miért töltsem az időmet egy olyan világ megismerésével (gondolok itt a Biblia világára), ami nem biztos, és csupán "spekulációkon" (mondhattjuk így is) alapul. Miért kéne egy bizonytalanabb világba menekülnöm ebből az amúgyis bzonytalan világból? Annyi érdekes felfedezni való van Ezen a világon, hogy nem lenne értelme egy másik világba utazásnak.
Penngaladiel: Ugyanannyi esélye van Isten létezésének, mint nem létezésének, kérlek ezt tartsd szem előtt. Tehát szintén egyenlő annak az esélye, hogy "hat nap" alatt teremtette a világot Isten, minthogy a természet maga, a tudomány teremtette meg a Földet Isten nélkül.
Én tisztelem a hívőket, mert tudom, hogyha bebizonyítanák, hogy nincs Isten (ami soha nem következik be) sokan összeomlanának. Kellenek a Hitek, hogy támaszt nyújtsanak ebben az egyre korcsosuló világban, de miért kéne egyre csak a szélsőségek felé hajlanunk? Hát nem arany a középút?
Zsidók:
Én mélyen elítélem az általánosítást.
Biztos vannak "rossz" zsidók, de biztos vannak "jók" is. És mindennel így van ez...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83837 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső írta: Hát éppen ez az! Isten igazságos, viszont a templomban azt tanítják, hogy csak aki nem hisz Jézusban, az nem üdvözülhet. :roll: És persze, mindenki vétkezett, éppen ezért aki nem hisz Jézusban, de attól még megbánja a tetteit, és szándékosan nem tesz rosszat, stb., az - sztem - még nem kell pokolra jusson! És hány olyan ember van (vagy inkább volt), aki "hitt" Jézusban, mégis nyugodtan cselekedett rosszat!... (történelmi példák)

1) Aki megismeri az igazságot és úgy utasítja el, az nem üdvözül.
2) Aki azt mondja, hogy hisz Jézusban, de gonoszat cselekszik, és bűnéből nem tér meg, az sem üdvözül. Akkor sem, ha a tetteit az egyház parancsára, "Isten nevében" követte el, és igazolva érezte magát.
3) Hogy azokkal mi történik, akik önhibájukon kívül nem hallhatták az evangéliumot, abban megoszlik a látás a különböző felekezetekben. Erről annyit ír a Biblia, hogy a saját lelkiismeretük alapján lesznek megítélve. Én abban hiszek, hogy Isten szerető és igazságos, ezért mindenkinek megadja az esélyt a megtérésre. Ha előbb nem, a halál pillanatában. De jobb még ebben az életben megbékülni Vele, mert így az életünkkel is szolgálhatunk Isten és az emberek felé. És különben is, annyi új kalandban volt részem, mióta keresztény vagyok :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83834 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Kincső írta: Például a keresztény vallásoknak az a hibája sztem, hogy azt mondják, hogy csak az üdvözülhet, aki hisz Jézus megváltásában. Szvsz aki másban hisz, de jó ember, az is üdvözülhet! Ez így igazságtalan lenne... :roll:

Isten igazságos.
De az, hogy valaki "jó ember", még nem elég az üdvösséghez:

[size=9:333osat7]Róm. 3.19-24
Tudjuk pedig, hogy amit a törvény mond, azt a törvény alatt élőknek mondja, hogy elnémuljon minden száj, és az egész világot Isten ítélje meg. Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik. Most pedig a törvény nélkül jelent meg Isten igazsága, amelyről bizonyságot is tesznek a törvény és a próféták. Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által.
[/size]


Hát éppen ez az! Isten igazságos, viszont a templomban azt tanítják, hogy csak aki nem hisz Jézusban, az nem üdvözülhet. :roll: És persze, mindenki vétkezett, éppen ezért aki nem hisz Jézusban, de attól még megbánja a tetteit, és szándékosan nem tesz rosszat, stb., az - sztem - még nem kell pokolra jusson! És hány olyan ember van (vagy inkább volt), aki "hitt" Jézusban, mégis nyugodtan cselekedett rosszat!... (történelmi példák)
Mennem kell... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83830 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Istenhez nem egy út vezet, hanem végtelen. Aki nem hisz Jézus Krisztusban, az is Isten fele megy. Aki hisz, természetesen az is. Mert midőn mondá hogy Isten az Alfa és az Omega, azaz a Kezdet és a Vég, minden út tőle indult, és minden út hozzá vezet.

Jézus ezt mondta: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához, csakis énáltalam." Lehet, hogy minden vallás Istent keresi (kivéve a sátánizmust és hasonlókat :wink: ), és Isten felé próbál haladni, de csak Jézuson keresztül lehet eljutni Hozzá.

Darkman írta: Amikor látsz egy házat, arra gondolsz, nini, de szép, itt áll előttem, megfoghatom, létezik: azaz a ház maga egy valós létező. De mielőtt létező lett volna, valakinek a gondolatában meg kellett hogy jelenjen a ház fogalma, s csak miután megjelent lehetett hozzáfogni a megépítéséhez. Tehát eme logika azt mondja, minden létező előtt kellett lennie egymásik létezőnek, akinek eszébe juthatott a soron következő létező.

Ezt diktálja az emberi logika, igen. De ezt nem mindig alkalmazhatjuk Istenre :wink: Az, hogy Ő az Alfa és az Omega, a Kezdet és a Vég, csak az anyagi világ szemszögéből mondható el, mert az Örökkévalóságban ennek nincs jelentősége. Isten nem csak az anyagi, teremtett világon áll kívül, hanem az időn is. Nem köti a mi időnk. Így nincs értelme annak a kérdésnek sem, hogy mi volt Isten előtt :wink:

Más:
A bibliai kánonról feltettem egy írást ide

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83827 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az ismeretekről: mit ér a vallásos nevelés és a többévi hittanra járás, ha végül nem ismered meg Istent magát? Ha ismernéd Őt annyira, amennyire a Biblia és a személyes közösség alapján megismerhető, nem így írnál Róla Ezzel pontosan azt jelentetted ki hogy tiéd az egy igaz út, s azoké, akik ezt követik. Aki mást mond, az nem ismeri egészen Istent. Ez szerintem alapvető tévedés.
Istenhez nem egy út vezet, hanem végtelen. Aki nem hisz Jézus Krisztusban, az is Isten fele megy. Aki hisz, természetesen az is. Mert midőn mondá hogy Isten az Alfa és az Omega, azaz a Kezdet és a Vég, minden út tőle indult, és minden út hozzá vezet.



Erre írtam még az elején, hogy Isten nem lenne Isten, ha nem lenne képes bármire. Neki nincs szüksége anyagra, amiből gazdálkodnia kellene. Egyszerűen megteremti. Nem szükséges, hogy önmagából hozzon létre bármit.
Lejjebb nem a megfelelő verset írtam be, de ezt olvasd el:


Akkor gondolkozz el egy picit ezen:
Amikor látsz egy házat, arra gondolsz, nini, de szép, itt áll előttem, megfoghatom, létezik: azaz a ház maga egy valós létező. De mielőtt létező lett volna, valakinek a gondolatában meg kellett hogy jelenjen a ház fogalma, s csak miután megjelent lehetett hozzáfogni a megépítéséhez. Tehát eme logika azt mondja, minden létező előtt kellett lennie egymásik létezőnek, akinek eszébe juthatott a soron következő létező.
Vegyük akkor az életet. Az élet valós, megfogható, mi magunk is benne élünk. Az élet egy csoda, egy mestermű, de valakinek mindez eszébe kellett jutnia, hogy megvalósíthassa, s hogy az élet azzá legyen, ami most: kézzelfogható, tapasztalható ! ! ! Ehhez kellett valaki, nem is mondom mekkora tudással....S ahhoz is kellett valaki, hogy azt a valakit, aki az életet kitalálta, kitalálja. S ezt így folytathatnánk a végtelenségig, amíg el nem érünk a Semmihez. A Semmit, mivel a léte a semmi, nem tudta senki se kitalálni, így maga a semmi volt az első - viszont a semmiben belefoglaltatik az is, hogy bármi legyen belőle, vagyis a semmiben belefoglaltatik a Minden. Innen hát Isten szavai: Vagyok a Kezdet és a Vég, a Mindenség Ura, az Alfa és az Omega. Mivel csak Ő volt, senki más, akkor még mindig nem értem, miből gondolod hogy a protonok és elektronok, amelyekből felépül az egész anyagi világegyeteme nem Isten maga? Túl szép lenne? De nem is értem...amit nem itat át Isten fénye, az nem is létezik, mivel Istenen kívül semmi sem létezhet. Kíváncsian várom válaszod ;)

Darky

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83822 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső írta: Pennie: Már nem azért a kétfillérért, de miért gondolod, hogy Te olyan tökéletesen ismered Istent? Szvsz szerintem Őt nem lehet "tökéletesen" megismerni, ahogy az általa teremtett világot sem! És miért gondolod, hogy mindünknél jobban ismered Őt? És egyetértek angelinával, szerintem itt senki nem akar senkit (Téged sem) "meggyőzni" a maga igazáról, csak beszélgetünk, így Te miért akarsz "meggyőzni" másokat? Ebből semmi jó nem sülhet ki... :roll:


Nem állítom, hogy tökéletesen ismerem Istent. Nem fellengzős magasságból állítottam a vitapartnereimről, hogy felületesen ismerik Istent vagy a kereszténységet, ha így tűnt, ezért bocsánatot kérek. De abból, amiket és ahogy írtak, számomra nyilvánvaló volt, hogy nem rendelkeznek bizonyos fontos információkkal, és ezek nélkül állítanak olyan dolgokat, amelyek épp a hiányosság miatt nem állnak meg.

És hogy miről akarom meggyőzni az embereket? Ha figyeltél, arról, hogy ismerjék meg jobban Istent, a Bibliát, a kereszténységet, mielőtt olyan kijelentéseket tesznek, hogy "az egész kereszténység így meg úgy" és "Isten ilyen meg olyan".

Angelina, az, hogy elmondom a véleményemet, és hogy én mit hiszek, nem jelenti azt, hogy megmondom, mit higgyenek mások. Csak azt mondom, ismerjék meg jobban, mielőtt döntéseket hoznak.
Az ismeretekről: mit ér a vallásos nevelés és a többévi hittanra járás, ha végül nem ismered meg Istent magát? Ha ismernéd Őt annyira, amennyire a Biblia és a személyes közösség alapján megismerhető, nem így írnál Róla :wink:

[size=9:igk1cd3j]2Kor. 5.17-21
Ezért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre. Mindez pedig Istentől van, aki megbékéltetett minket önmagával Krisztus által, és nekünk adta a békéltetés szolgálatát. Isten ugyanis Krisztusban megbékéltette a világot önmagával, úgyhogy nem tulajdonította nekik vétkeiket, és reánk bízta a békéltetés igéjét. Tehát Krisztusért járva követségben, mintha Isten kérne általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg az Istennel! Mert azt, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk őbenne.
[/size]

Kincső írta: Például a keresztény vallásoknak az a hibája sztem, hogy azt mondják, hogy csak az üdvözülhet, aki hisz Jézus megváltásában. Szvsz aki másban hisz, de jó ember, az is üdvözülhet! Ez így igazságtalan lenne... :roll:

Isten igazságos.
De az, hogy valaki "jó ember", még nem elég az üdvösséghez:

[size=9:igk1cd3j]Róm. 3.19-24
Tudjuk pedig, hogy amit a törvény mond, azt a törvény alatt élőknek mondja, hogy elnémuljon minden száj, és az egész világot Isten ítélje meg. Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik. Most pedig a törvény nélkül jelent meg Isten igazsága, amelyről bizonyságot is tesznek a törvény és a próféták. Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által.
[/size]

Akik pedig nem ismer(het)ték meg Jézust:

[size=9:igk1cd3j]Róm. 2.11-16
Mert Isten nem személyválogató. Akik ugyanis törvény ismerete nélkül vétkeztek, a törvény nélkül vesznek el, és akik a törvény ismeretében vétkeztek, azok a törvény alapján kapják meg majd az ítéletet. Hiszen nem a törvény hallgatói igazak Isten előtt, hanem a törvény megtartói fognak megigazíttatni. Mert amikor a pogányok, akik nem ismerik a törvényt, természetes eszük szerint cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmaguknak szabnak törvényt. Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe. Erről lelkiismeretük és egymást vádló vagy éppen védő gondolataik együtt tanúskodnak majd, azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek rejtett gondolatait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által.
[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83821 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Ne keverjük a dolgokat, Fimbrethil nem így értette. Eccerűen gondold végig azt, hogy miből gazdálkodhatott a Jóisten akkor, amikor megteremtette a világot, s benne lények százezreit. Ha istennek végtelen alakja van, akkor az anyagit nem lenne szabad rajta kívül helyezni.

Erre írtam még az elején, hogy Isten nem lenne Isten, ha nem lenne képes bármire. Neki nincs szüksége anyagra, amiből gazdálkodnia kellene. Egyszerűen megteremti. Nem szükséges, hogy önmagából hozzon létre bármit.
Lejjebb nem a megfelelő verset írtam be, de ezt olvasd el:
Zsidókhoz írt levél 11:3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83817 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes a zsidóság helyzete...

Azokat a zsidkat határozottan NEM szeretem, akik nem tartják magukat magyaroknak! Akik azt tartják magukról hogy ők a felsőbbrendű nép, s mi pedig az úgynevezett " Gojok ". Na tudják mit, pumpálják ki a pénzt az országból és várják a nagy messiást hogy elvigye őket innen a mennybe de csak őket - hah, nevetséges, de sajnos a mi országun sínyli meg.
S ugyanígy NEM szeretek egyetlen külföldit sem, aki lenéz minket és többnek tartja magát, Mint pl. Danone francia vezetőségét, bleeeeee :evil: :evil: :evil:

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83815 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mi itt a forumon csak eszmet cserelunk;nem dontunk el teologiai es vallasfilozofiai kerdeseket;mert ahhoz asszem nem lennenk elegek...

Angelina :)

Néha úgy érzem a nagy teológiai viták mit sem érnek, és a filozófiát is sutba lehet dobni, ha a kicsikénknek nem engedjük meg hogy játsszon a homokozóban és hogy szégyelljük, hogy 20 évesen is bújocskázzunk néha az őszi parkban...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83814 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Fimbrethil írta: Darky:egyetértek
ha egyszer Isten teremtette a világot és Ö a teljhatalmu ura a világ minden apro rezdülése(és ezek a gondolatok is itt) Istent tükrözik,akkor Isten=világ

Azonos-e a tükör az emberrel, aki előtte áll?


Ne keverjük a dolgokat, Fimbrethil nem így értette. Eccerűen gondold végig azt, hogy miből gazdálkodhatott a Jóisten akkor, amikor megteremtette a világot, s benne lények százezreit. Ha istennek végtelen alakja van, akkor az anyagit nem lenne szabad rajta kívül helyezni.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83813 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Darkman írta: De akkor még mindig nem tudom hogy miBŐL van a természet? :)

Tudod, elektronok, protonok stb... 8)


És a protonok és elektronok miBŐL vannak?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83811 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Végre ide is eljutottam :roll: :)
Szerintem létezik Isten, és éppen ez a csodálatos benne, hogy olyan tökéletesen megteremtette ezt a világot, minden apró részletét (ugye a protonok, a neutronok meg az elektronok :) ).
És ha Ő három személy egyszerre (Atya, Fiú, Szentlélek), és olyan hatamas, hogy el sem tudjuk képzelni, szvsz az összes teremtményében benne van egy kis része.

Pennie: Már nem azért a kétfillérért, de miért gondolod, hogy Te olyan tökéletesen ismered Istent? Szvsz szerintem Őt nem lehet "tökéletesen" megismerni, ahogy az általa teremtett világot sem! És miért gondolod, hogy mindünknél jobban ismered Őt? És egyetértek angelinával, szerintem itt senki nem akar senkit (Téged sem) "meggyőzni" a maga igazáról, csak beszélgetünk, így Te miért akarsz "meggyőzni" másokat? Ebből semmi jó nem sülhet ki... :roll:

Az egyházak semmiképpen sem tökéletesek. :wink:

Szerintem egy Isten van, csak mindenki máskéépen nevezi. Sajnos sokan erre nem jöttek (jönnek?) rá, és egymást marják csak a más vallás miatt. :roll: De Isten belénk teremtette az istenkeresést, ezért valamiben mindenki hisz... És ugyanabban - csak másképp.
[size=9:3myvpijc](Nem igaz, mindig elfelejtem, mit akarok írni, mert anyu itt nézi mellettem a TV-t :roll: )[/size]
Például a keresztény vallásoknak az a hibája sztem, hogy azt mondják, hogy csak az üdvözülhet, aki hisz Jézus megváltásában. Szvsz aki másban hisz, de jó ember, az is üdvözülhet! Ez így igazságtalan lenne... :roll:
Na inkáb abbahagyom mert már azt sem tudom mit írok, annyira fáradt vagyok. :roll: :wink:
De nem menekültök tőlem, mihelyst lesz időm, visszetérek... :twisted: :) :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83810 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amilgade:engem nem sertettel meg :wink:
Tesem,Pennie,de azert neha meggondolhatnad,miket irsz!Tudod szerintem az azert eleg eros,hogy mindenkinek megmondod,hogy mit higgyen...
Az embernek maganak kell megtalalnia a hitet,onmagat,es Istent(aki nem feltetlenul egy szellem :nono: )Es hogyha valaki mashogy lat valamit,nem kell feltetlenul kioktatni!
En borzasztoan tisztellek azert,hogy ilyen oszinte es toretlen a hited,es toleralom azt,ahogy Te a Bibliat ertelmezed;viszont ez nem jelenti azt,hogy az szerintem is ugy van!
Es ne hidd,hogy "tajekozatlan" vagyok;vallasos neveltetest kaptam gyerekkent,evekig jartam hittanra es alapvetoen tisztaban vagyok a dolgokkal.
Es egyaltalan honnan lenne akarki is tajekozatlan??A hithez nem szukseges lexikalis tudas;ez nem errol szol!
Mi itt a forumon csak eszmet cserelunk;nem dontunk el teologiai es vallasfilozofiai kerdeseket;mert ahhoz asszem nem lennenk elegek...
Isten mindenkinek Az,amiben hisz;egy felsobbrendu Leny,egy Szellem,maga a Termeszet,a Szepseg,a Szeretet,vagy az ember Onmaga........

Mas;a mai napon egy eleg faraszto vendeglatason vagyok tul ,viszont a reggeltol estig tarto mulatozasba becsuszott nekemegykis bosszusag.
Ebednel ugyanis a baratunk(a csaladfo :) ) elkezdett zsidozni.
Hogyha nem lettem volna olyan kaba a sok pezsgotol,valszeg elkezdek szenvedelyesen vitazni vele,de igy most veletek osztom meg a velemenyem,es nagyon kivancsi vagyok a tietekre is :D !
Nem tudom,Ti hogy gondoljatok,de en erzek abban valami orditoan pejorativat,amikor valakire azt mondjak,hogy ez egy ZSIDO.Es azert duhit ez olyan nagyon,mert az eddigi eletemben engem csupa zsido ember vett korul;zsido iskolaba jartam es maig is a barataim nagyresze zsido.
Es ez olyannyira termeszetes szamomra,hogy eszre sem veszem a kulonbseget ember es ember kozott,es teljesen ledobbenek,mikor ilyen szitkozodast hallok,szinte mar magamra is veszem..
Mert ugyan honnan veszi valaki a batorsagot ahhoz,hogy eliteljen egy egesz nepcsoportot?!?!??Az egyes szemelyrol lehet velemenyt mondani,de hogy valaki soktizezer emberrol allitson biztosan valamit....!
Ez olyan egy kicsit,mint azok a kozhiedelmek,amiket az egyes nemzetekrol alkotnak/alkotunk.pl. hogy a franciak onteltek,az angolok huvosek es prudek,stbstb..es a soksok eloitelet megoli a bizalmat!
gondoljatok csak arra,hogy pl.hanyszor iteltek meg titeket kizarolag a kulsotok alapjan!

nah,joejt;asszem nem artana egy kis alvas :D

CUPP

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83788 Írta: Amilgade
Amilgade válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az én véleményem szerint Isten létezik!
Valami vagy valaki létrehozta ezt az univerzumot, és most is működteti. Bár lehet, hogy ez a valami/valaki egy bonyolult fizikai+kémiai folyamat összessége, amiből megszületett a világegyetem velünk együtt.
Számomra a kérdés az, hogy ki vagy mi indította el ezt a folyamatot?!
Nekem ez az "erő" az Isten, ami/aki mozgatja a világot. Én ebben hiszek.

Bocsi, ha valakinek a hitét/érzéseit megsértettem. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83774 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az őskorban a villámlásról is azt hitték h vmi emberfeletti erő.A középkorban az embereket irányítani tudták "Isten megbüntet ezé meg azé..." cím szó alatt.Mondjuk magasabb lenne a bűnözés stb ha nem lennének egyházak: ilyen szempontból jó.Az embereknek megnyugvást, lelkibékét nyújt a hitük.Én meg vagyok keresztelve, de ettöl függetlenül nem hiszek Istenben és nem itélem el azokat akik mélyen vallásosak.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #83771 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: Darky:egyetértek
ha egyszer Isten teremtette a világot és Ö a teljhatalmu ura a világ minden apro rezdülése(és ezek a gondolatok is itt) Istent tükrözik,akkor Isten=világ

Azonos-e a tükör az emberrel, aki előtte áll?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83769 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: De akkor még mindig nem tudom hogy miBŐL van a természet? :)

Tudod, elektronok, protonok stb... 8)

Zsidók 11:1

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83767 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: A vallásokat és egyházakat az ember találta ki, nem hiszem hogy Istennek bármiféle áldozatra és humbugra szüksége volna.
Erre az embernek van szüksége.
És mint minden ami emberi, gyarló ez is.

Ez igaz. Ezért szoktam mondani, hogy a kereszténység nem vallás :wink: , és ezért hőzöngök, ha valaki egyenlőségjelet tesz a kereszténység és a (katolikus) egyház közé.

Alyr Arkhon írta: Mind az egyházak, mind a vallások tartalmaznak hibákat.
a Biblia pedig képletes mű.
{...}
Ha szó szerint értelmezzük az sok badarságot szül.
Az evolúció sokkal nagyszerűbb, semhogy ne lenne igaz. Éppen ezen a bonyolultságon látszik Isten hatalma.

Persze, nem lehet betűről-betűre szó szerint venni a Bibliát, de teljesen képletesen sem, mert az is tévútra visz.
Én abban hiszek, hogy okkal és céllal lett így megírva, a Szentlélek ihletésével és felügyeletével, és hogy a szó szerinti értelmezés az elsődleges szempont. Viszont rengeteg hasonlatot, képet használ a dolgok jobb megismertetésére, ezenkívül azt is figyelembe kell venni, hogy elsősorban Isten ismeretére és "tanításra, feddésre, megjobbításra, az igazságban való nevelésre" szolgál, és nem pontos természettudományi leírásra. Ettől függetlenül a régészet is már több ponton igazolta, hogy a Bibliában levő ilyen témájú leírások is pontosak.
Én azt tartom, hogy az evolúció is csak elmélet, és csak a fajon belüli fejlődést tudtuk eddig megfigyelni, így ezt a részét bizonyítottnak is fogadom el. De abban, hogy a világ hogyan keletkezett... Nem voltunk ott, ebben minden csak spekuláció. Én azt is el tudom hinni, hogy Isten 6 nap alatt teremtett mindent, és azt is, hogy a napok korszakokat jelentenek. De nem ez a fontos. Jézus Krisztus a lényeg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83722 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Darkman írta: Ha szerintetek Isten kívül van a természeten, akkor felteszem nektek a kérdést: akkor miBŐL van a természet? ? ?

Istent nem lehetne Istennek nevezni, ha nem lenne képes bármire :wink: Miért olyan nehéz tehát elfogadni, hogy az Isten Szellem, mi pedig részben anyagi, részben szellemi lények vagyunk? Isten felette áll mindennek. Bármit megtehet és bárhogyan. A keze munkája benne van a teremtésben, de Ő maga kívül van azon.


De akkor még mindig nem tudom hogy miBŐL van a természet? :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83680 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm...
Isten mindenütt ott van. (már ha egyáltalán létezik) és sehol sincsen. Nem hiszem, hogy ne törődne a saját teremtményeivel...
Valamilyen szinten törődik, és igenis beleavatkozik a világ sorsában... csak nem közvetlenül.
Számtalan esetben mentette meg az emberiséget egy-egy hirtelen jött ötlet.
Ha azt kérdezzük, miért engedte a világháborúkat, mért engedte hogy kiválasztot népe ennyit szenvedjen, a többi emberről nem beszélve.... fel kell azonban tennünk a kérdést, vajon nem egy nagyobb rossztól mentett-e ez minket?
Nem lehet tudni. Számtalan út áll előttünk, a jövő végtelen lehetőséget rejt, de ebből csak az egyik valósul meg.


Persze ez csak arra az esetre igaz, ha Isten létezik.

A vallásokat és egyházakat az ember találta ki, nem hiszem hogy Istennek bármiféle áldozatra és humbugra szüksége volna.
Erre az embernek van szüksége.
És mint minden ami emberi, gyarló ez is.
Mind az egyházak, mind a vallások tartalmaznak hibákat.
a Biblia pedig képletes mű.
a hat nap hat korszakot jelent
(hiszen az első napon még nap se volt)

Ha szó szerint értelmezzük az sok badarságot szül.
Az evolúció sokkal nagyszerűbb, semhogy ne lenne igaz. Éppen ezen a bonyolultságon látszik Isten hatalma.


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83679 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darky:egyetértek
ha egyszer Isten teremtette a világot és Ö a teljhatalmu ura a világ minden apro rezdülése(és ezek a gondolatok is itt) Istent tükrözik,akkor Isten=világ

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.594 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére