Gondolatok

Több
16 éve 4 hónapja #350748 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köszönöm a sok okosságot. Egyébként igazából már jó ideje nem tudnak kiakasztani(csak és kizárólag azzal, ha a barátaimat bántják.bár azt hiszem ha ott az egész csapat akkor a fizikai megnyilvánulásokat mérsékelik. mintha valakitől tartanának.), csak nagyon unalmas. Meg az is előfordul, hogy pl bioszon (ami nekem az egyik legfontosabb lenne) a fél órát nem hallom, mert nem bírnak csendben maradni. :? Ütöttem illetve rúgtam már vissza...eredmény: gondolom hasba akart rúgni, csak útban volt neki a kezem ami majdnem eltörött. továbbá tiszta kék-zöld lett a lábam is. Nem figyelek oda a beszólásokra, szánalmasnak tartom, és nevetek rajta. Mást nem igen teszek. Már jó ideje fontolgatok egy jó nagy orrbavágást, de tudom, hogy ha nem úgy sül el, ahgoy szeretném, a gyerek szó szerint agyonverne. És akkor már édesmindegy, hogy mit lép az iskola, vagy a tanárok. Ha esetleg sikerül, biztos, hogy én szívnék nagyobbat, lehet, hogy elküldenének a suliból. (Szombathely elitnek mondott iskolája. amúgy egy vicc :? )
Elmenni nem akarok, valakiket túlságosan is szeretek ahhoz. Nem bírnám elviselni ha nem láthatnám őket minden nap.
Na mindegy, eddig is túléltem, gondolom ez után is menni fog. Akármilyen is az osztályunk, mégsem siettetem az érettségit. Szeretek középiskolás lenni.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350744 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr: aki alapvetően nem ilyen típus, annak évekig kell gyúrnia erre, utána meg neki lesz lelkifurdalása.

Inkább azt javasolnám, hogy kezdj el üvölteni torkod szakadtából, és azt fejezd ki vele, hogy neked iszonyúan fáj, mait csinálnak. Mivel lány vagy, férfitanár közelében, ha lehet.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350741 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta: Hát én egyszer visszaütöttem, erre addig rúgták a sípcsontomat, hogy két hétig sántikáltam, jobb nem lett, de legalább alapot adott újabb megalázó beceneveknek.


Mert túl kicsit ütöttél.
Acélbetétessel sípcsonton, erőből. (ha nincs acélbetétes akkor pl fém tolltartóval is orron csaphatod. Tudok csúnyábbat is de iskolában ennyi elég sztem)

Viszont azért nem az erőszak az egyetlen megoldás. Ami nem jó:
- A tanárhoz szaladni. Soha nem moshatod le magadról hogy egy gyáva kis stréber vagy ha ilyet teszel. (bár a gyáva kis stréberek legalább túlélik, úgyhogy végszükség esetén...)

- Sírni. (főleg fiúknak)

- Hagyni magad.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350736 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem üss vissza. Eredményt nem biztos hogy elérsz vele, de legalább kimegy a feszültség.

Egyébként meg próbálj meg nem odafigyelni az ilyenekre. Tudom hogy nehéz a jelenben megélni ezeket, de egyszer majd ezek a gonosz emberek visszakapják az élettől ezt a sok szemétséget.
Engem évekik csúfoltak és megvertek idősebb diákok az általánosban, borzalmas volt. Aztán pár éve egyik nyáron pultos voltam egy bárban, és éjszaka bejött az egyik ilyen csaj. Komolyan mondom, csak ránézni is elégtétel volt: egy szakadt lotyó, fiatal alkoholista, megkeseredett buta senki lett belőle. Megpróbált velem jópofizni, én meg kiröhögtem.
(Ha már elégtétel, zaccból főzni a kávéját, muhaha, az is jó volt, kicsinyes ördög vagyok, de akkor is.)
Szóval előbb vagy utóbb visszaköszönnek nekik ezek, ne aggódj miattuk.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350734 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát én egyszer visszaütöttem, erre addig rúgták a sípcsontomat, hogy két hétig sántikáltam, jobb nem lett, de legalább alapot adott újabb megalázó beceneveknek.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350730 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Vagy kérdezd meg egyszer nagyon komolyan, hogy miért csináljátok ezt? Miért kell folyton bántani engem?
Megszeretni nem fognak, de legalább békénhagynak.


Ezzel nem fog menni semmire. Legföljebb csak azt éri el, hogy kiröhögik.

Inkább üss vissza, ahogy Rabyn. Mutasd meg, hogy veled ezt nem lehet csinálni. Ha hagyod magad, akkor még tovább és tovább merészkednek és többet engednek meg maguknak. Ha egyszer visszaütsz akkor látják majd, hogy ezt többet nem csinálhatják veled. Hidd el, saját tapasztalat.. Csak egyszer kellett ráborítanom egy fiúra a padot és aztán mindjárt más lett a helyzet.
:oops: :lol:
Gimi végére már el is tudtunk egymással beszélgetni:-)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350720 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Engem 4 évig utáltak az osztálytársaim gimiben. Az első évben odáig fajult a dolog, hogy dobáltak, meg akartak verni. Nos... én visszaütöttem. És a tanárok is látták, hogy valami gáz van és jobban odafigyeltek és meglettek a szankciók is azok felé akik megérdemelték.
Én azt mondom, (bár az erőszak ronda dolog) de üsd meg őket!, hitszizz, csinálj jelenetet egy tanár előtt és akkor a tanárok segítenek... Tényleg.
ESetleg válts iskolát az is segíthet. Vagy kérdezd meg egyszer nagyon komolyan, hogy miért csináljátok ezt? Miért kell folyton bántani engem?
Megszeretni nem fognak, de legalább békénhagynak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350714 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nessa írta: Igen, én is erre gondoltam, és egyelőre sikerült visszafognom magam. De azért nehéz megállni, hogy nyugton maradjak amikor órán dobálnak vagy nyakonöntenek vízzel.. Ezek még az enyhébb dolgok. Azt viszont nem tűröm, hogy megrúgjanak... :? és nem csak engem. bárkit. milyen ember az ilyen? :evil:


Nessa: osztályfőnökként a belét kitéptem annak, aki rugdosódni mert. Egy darabig ment a hiszti, de rájöttek, hogy nagyon komolyan gondolom. (Az első olyan kettes - hármas magatartásnál, ahol előtte a gyerek ötös volt, rend lett ezen a téren.)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350699 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr írta: A "tartsd oda a másik orcádat is"

Meg a kő-kenyér elv is...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350657 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tanuljatok kungfuzni. :D

De tényleg. Nem azért, hogy aztán lerúgdossátok őket mint Linda a filmben (ő egyébkéntis taekwondo-zott) hanem mert ezzel együtt megtanultok határozottan fellépni és eltűrni ha mások ilyet csinálnak. Nagyobb lesz a tűrőképességed, az önkontrollod és az önbizalmad.
Másrészt ha benned van a "le tudom csapni" érzés az egész kb annyira lesz zavaró mintha elfelejtenél esernyőt vinni egy esős napon.

Egyébként állítólag lesznállnak az emberről ha látják hogy nem érdekel, nem tud lázba hozni amit csinálnak. Azért mondom, hogy állítólag, mert minden okos ezt mondja de nálam anno nem vált be.
Az vált be, hogy rájöttem, mennyire sekélyes lehet az értelmük ha ilyen "győzelmekkel" kell bizonygatniuk maguknak, hogy érnek valamit. Hah tényleg, bántani tudnak egy náluk gyengébbet és ez az egyetlen örömük?

Egyébként manapság szeretik hangoztatni, hogy jaj az agresszió csúnya dolog, nem szabad bántani a másikat, mert az is ember és neki fájni fog.
Ez szerintem marhaság. Az agresszió természetes emberi önvédelmi reflex, nyugodtan vissza lehet ütni, ne sajnáld, ha ő kezdte akkor te csak reagáltál egy az ő szintjén lévő kommunikációs formával. Van aki csak ebből ért. (meg azt is szoktam volt mondani, hogy ha valaki megtámad akkor ezzel a cselekedetével eljátszotta a felebaráti szeretetem, vessen magára)
A "tartsd oda a másik orcádat is" elv csak akkor jó ha van annyi agysejtje az illetőnek, hogy elgondolkodjon ennek hatására, hogy érdemes-e ilyet csinálni. Nagyon sokan nem gondolkodnak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350647 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nessa írta: Igen, én is erre gondoltam, és egyelőre sikerült visszafognom magam. De azért nehéz megállni, hogy nyugton maradjak amikor órán dobálnak vagy nyakonöntenek vízzel.. Ezek még az enyhébb dolgok. Azt viszont nem tűröm, hogy megrúgjanak... :? és nem csak engem. bárkit. milyen ember az ilyen? :evil:


Hát sajnos nem tudok tanácsot adni... :( Ha olyan dolgot csinálsz ami pl. nem szoktál akkor az általában visszafogja őket. Lásd: Nem szokásom kiabálni. Egyszer valaki szintén órán ilyen idióta papírdarabkákkal dobált, amikor rászoltam elkezdett gúnyolódni. Előszőr csak röhögtem rajta, hogy biztos, ...mindegy...ez ment az nap még folytonosan. Egyszer aztán elkezdtem vele "vitatkozni"Meg mondtam, neki, hogy ő se jobb semmivel sem, ezt is csak kigúnyolta, és itt pattant el a húr...Elkezdtem vele szószerint ordítani, amire az egész osztály ilyen (Úristen!) arcot vágott ...azóta se csinálja. :twisted: :oops: :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350597 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Olyan ember, aki nem bírja elviselni, hogy valaki más is lehet, mint ő. Ilyenből sajnos túl sok van. Akinek olyan beszűkült a látóköre, hogy nem bírja elviselni, ha valaki nem pont olyan, mint ő. De ne aggódj: lehet, hogy most még ő az, akit követnek, de idővel mindenkit elmar majd maga mellől, és csak akkor veszi észre, hogy nincs senki mellette, amikor már késő lett. Még sajnálni is lehetne az ilyet, ha nem saját maga tehetne róla.
(Illetve, mondjuk van olyan is, amikor nem maga tehet róla, hanem a körülmények teszik ilyenné..)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350595 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, én is erre gondoltam, és egyelőre sikerült visszafognom magam. De azért nehéz megállni, hogy nyugton maradjak amikor órán dobálnak vagy nyakonöntenek vízzel.. Ezek még az enyhébb dolgok. Azt viszont nem tűröm, hogy megrúgjanak... :? és nem csak engem. bárkit. milyen ember az ilyen? :evil:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350571 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gondolom nem kéne ilyesmit tennem, de akkor mondja meg valaki, mit csinálhatnék? Ha eltűröm azzal csak rosszabb lesz. Beszélni nem lehet velük, mert meg sem hallgatnak. Semmi nem hat rájuk. És ez minde évben csak rosszabb lesz...
Hát nem nagyon tudom hogy mit csinálnak, így segíteni se tudok de szerintem a bosszútól lesz rosszabb, lealacsonyodsz a szintükre, és akkor már jogosnak is fogják kérezni a dolgot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350556 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm...hát engem jelenleg jó sok ember szeretne eltaposni(van aki szó szerint megtenné).az elején még elgondolkoztam rajta, hogy talán igazuk van és nem vagyok jó semmire, de aztán valami(pontosan nem tudom, hogy mi) rávezetett, hogy ez hülyeség és már miért is lenne olyan "embernek" igaza, aki senkire nincs tekintettel, nem ismeri azt a szót, hogy becsüet vagy akár hogy tisztelet, segítőkészség stb..
Sosem fogom megérteni, hogy miért kell azért bántani valakit szavakkal vagy akár fizikailag, mert kicsit más a gondolkodása, mint a mai átlagnak.
Általában nyugodt tudok maradni az ilyesmivel szemben. Ha rólam van zó, engem szídnak. Ütésre, rúgásra (sajnos :oops: ) hasonlóval reagálok ha néha elszáll az agyam. De csak néha. Viszont ha olyat bántanak, akit szeretek, akkor nagyon be tudok gurulni. Bármire képes lennék. Jelenleg is "bosszúra" készülök. Gondolom nem kéne ilyesmit tennem, de akkor mondja meg valaki, mit csinálhatnék? Ha eltűröm azzal csak rosszabb lesz. Beszélni nem lehet velük, mert meg sem hallgatnak. Semmi nem hat rájuk. És ez minde évben csak rosszabb lesz... :? :evil:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350521 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Szerintem nincsen olyan ember a földön aki soha nem gondolt arra, hogy mennyivel könnyebb lenne meghalni. Nekem volt egy bő fél évem amikor minden összeesküdött ellenem. A legjobb barátom akkor hagyott cserben amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá, mindenki utált az iskolában, egyedül éreztem magam. Aztán valahogy mégsem ugrottam ki az ablakon, mégsem mentem neki a vonatnak, nem ugrottam le hidakról sem. Pedig erősen gondolkodtam rajta. De valami itt tartott. Az, hogy nekem még feladatom van az életben. Ha az égiek azt szeretnék, hogy ne éljek tovább elintéznék, nem kellek ahhoz én is.
Szerintem aki öngyilkos lesz az nem gondolkodik.
Egyébként azt tanultuk pszihoból, hogy az ember énképe alapvetően negatív és csak nagyon nagy harcok árán válik pozitívvá, főleg egy nagyobb depi után.
Szvsz az sem korfüggő, hogy ki, hogyan gondolkodik az öngyilkosságról. Az Anyukám megjárta a poklokat és mégis ittvan még, sosem próbálta meg megölni magát, mert valami itt tartotta.
Azt egyébként észrevettétek, hogy azok közül akik hisznek valamiben sokkal kevesebben lesznek öngyilkosok?


Rabyn: ellentmondok: előfordulhat, hogy nagyon is sokat gondolkodik. Két évig kezeltek, kísérletem, hála Istennek, nem volt, bár közel jártam hozzá. Tudjátok, mi tartott itt: hogy az utolsó pillanatokban beugrott, hogy nincs jogom ezt tenni a családommal, és a barátaimmal. Tényleg a Jóisten volt velem ekkor, és ő hordozott a tenyerében, és tudom, hogy segít.

Az imént írtam a beszélgetősbe, hogy amikor elmesélték nekem, hogy mely nagyon is értéktelen vagyok én, és mennyire nem kellek a világban, akkor már egyfelől voltam olyan erős, hogy hjarcoljak ezellen a romboló kijelentés ellen, hacsak belülről is, másfelől pedig azonnal beugrott, hogy a Jóisten szemében nem vagyok értéktelen. És ez megmentett. Ember nem kelt akkor a védelmemre, mert édesanyám, aki ezt hallotta, szegény úgy megdöbbent, hogy szóhoz se bírt jutni, én védtem magam, ahogy tudtam. De a jelek szerint sikerült. Jó, hogy vagytok ti, akik élő példái vagytok annak, hogy igenis van, kai az elesetett, a ygengét felemeli, és bátorítja, és vannak pszichológusok, papok, orvosok, akik uygaezt teszik. Soha nem szabad azt elhinni, hogy mi nem kellünk. De igen, kellünk, és Rabyn: hála Istennek, hogy Te is felismerted ezt!

Igazad van: aki tudja, hogy a Jóisten és az ő anygalai és szentei vele vannak, az már sebzhetetlen. Engem, mint nőt is sokszor nagyon csúnyán megaláztak, mert nem vagyok hajlandó kelletni magam. (Nem a sminkről van szó, mert azt már részint a Ti hatásotokra, szoktam), de egyfelől láttam, hogy itt nem rúgnak belém, másfelől opedig rájöttem, hogy van egy férfi, aki soha nem bántott meg nőt, és minden nőt, legyen bármilyen bűnös, megért: Jézus.

Sokat segítenek az állatkák is. Azt etetni kell, el kell neki menni ételért, stb. És érzed, hogy ő szeret. Hát, röviden ennyit. 8)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350496 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aki hisz valamiben, annak erőt és reménységet ad az, hogy az, akiben hisz, segít neki és vigyáz rá. Így kevesebb az esély arra, hogy öngyilkos lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350495 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez sok mindenben így van, ha hiszel valamiben, vagy akár egy gondolat, amiről tudod, hogy az jó, segíthet. A legjobb az ha tudod, hogy mindig ott van melletted valaki akiben tudod, hogy bármikor feltétel nélkül megbízhatsz. Ők azok akikért, hogy úgy mondjam élni kell.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350493 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: igen, tényleg. Talán ha hiszel valamiben, az megkönnyíti a nehézségeket, és kevésbé gondolsz arra, hogy feladd. Persze, vannak kivételek...

Egyébként, általában valóban nem gondolja teljesen komolyan az öngyilkosságot, aki sokat emlegeti. De itt is akadnak kivételek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350485 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem nincsen olyan ember a földön aki soha nem gondolt arra, hogy mennyivel könnyebb lenne meghalni. Nekem volt egy bő fél évem amikor minden összeesküdött ellenem. A legjobb barátom akkor hagyott cserben amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá, mindenki utált az iskolában, egyedül éreztem magam. Aztán valahogy mégsem ugrottam ki az ablakon, mégsem mentem neki a vonatnak, nem ugrottam le hidakról sem. Pedig erősen gondolkodtam rajta. De valami itt tartott. Az, hogy nekem még feladatom van az életben. Ha az égiek azt szeretnék, hogy ne éljek tovább elintéznék, nem kellek ahhoz én is.
Szerintem aki öngyilkos lesz az nem gondolkodik.
Egyébként azt tanultuk pszihoból, hogy az ember énképe alapvetően negatív és csak nagyon nagy harcok árán válik pozitívvá, főleg egy nagyobb depi után.
Szvsz az sem korfüggő, hogy ki, hogyan gondolkodik az öngyilkosságról. Az Anyukám megjárta a poklokat és mégis ittvan még, sosem próbálta meg megölni magát, mert valami itt tartotta.
Azt egyébként észrevettétek, hogy azok közül akik hisznek valamiben sokkal kevesebben lesznek öngyilkosok?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350479 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr: mint írtam volt, én sem tudom, hogy mi játszódik le ilyenkor egy ember fejében. De azt nem tudom elképzelni, hogy valaki gondol egyet hirtelen, és a vonat elé ugrik. Biztosan van valami előzménye, és ahogy Tünde is írta: nem biztos, hogy ezt észreveszik, vagy ha akadnak is jelek, nem fordítanak kellő figyelmet az illetőre.
Bezzeg miután megtörténik a dolog, és újra visszagondol a hozzátartozó/barát az elmúlt hetekre/hónapokra, hogy hogy viselkedett, mit mondott az áldozat, akkor utólag összeállhat a kép, hogy igenis voltak előjelek. Ekkor viszont már késő.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350476 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
már nem idézek, mert sok lenne, de....

van ám olyan is, amikor évekig nem tudják az emberről, hogy a mezsgyén jár, tud úgy viselkedni, hogy eszükbe sem jutna róla, aztán amikor megteszi, mindenki csodálkozik, nade miért is? nem minden öngyilkosságra gondoló reklámozza, pont azok nem, akik komolyan is gondolják...
és az sem biztos, hogy az vezérli neki vagy akár másoknak jobb legyen, lehet úgy látja, ő már megtett mindent amit megtehetett, elfogyott az ötlete a probléma megoldására, és az még mindig fennáll, viszont kikerülni sem tudja, és ez felőrli, és itt a patt...
(és mielőtt azt mondod kérjen segítséget, van olyan hogy nincs kitől, legalábbis abban a pillanatban vagy helyzetben... ) a pszichológs pedig kívülállóként adhat jótanácsokat, csak nem biztos, hogy kivitelezhető

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350475 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta:

Remzymama/Tünde írta: Alyr: gondolkoztál már az öngyilkosságon? Ha igen, mi tartott vissza? Ha nem, akkor honnan tudod? (ez most egy halálosan komoly kérdés)


Igen.

(meg utána is olvastam elég sokat)
Csakhogy én továbbgondolkodtam.


No ez az. Én is. És csak a fiaim tartottak vissza.
És nem azért akartam, mert futottam valami elől, hanem mert kilátástalannak, céltalannak és jövő nélkülinek láttam a további éveket. És csak az lebegett a szemem előtt, hogy minek élni akkora szarban, mint amekkorában vagyok.


Tehát a kilátástalan jövő elől akartál menekülni :)
Mindenki más elől "fut" már persze ha ez helytálló kifejezés. A menekülés jobb.

Olosta: És te gondolatolvasó vagy? Honnan tudod, hogy nem hirtelen felindulásból lesz valaki öngyilkos?

Persze ez nem azt jelenti hogy ma még megnyerem a lottót, flörtölök féltucat modellel meg porschéval furikázok, holnap meg egy hirtelen úgy döntök hogy ez az egész rossz és beugrom a vonat alá. Ilyen is van, de azt nem véletlenül pillanatnyi elmezavarnak szokták hívni.
Jönnek egymás után a rossz dolgok, egy idő után már minden dolog rossznak tűnik (az embernek alapból kitűnő érzéke van ahhoz hogy úgy érezze, még az eső is csak azért esik hogy neki rossz legyen) az ember vagy magát kezdi okolni mások rossz sorsáért, vagy másokat a sajátjáért. (esteleg mindkettő)
Szép lassan eljut odáig, hogy ha ő már nincs, akkor mennyivel jobb neki is és másoknak is. Ő meghal, szépen eltemetik gond nélkül (hiszen úgy érzi senkinek sem fontos ergo senkinek nem okoz fájdalmat az eltűnésével, csak saját magának, esetleg előre pityereg is egy kicsit a saját temetésén, mennyire szörnyű, senki se fog elmenni...) és minden jobb lesz.
De ahhoz hogy _most_ legyen az a pillanat amikor vége, azt általában a pillanat szüli.
Lehet hetekig tervezgetni, de akkor is a pillanat szüli az elhatározást hiszen bármikor leteheti a borotvát mert "majd inkább holnap".

Aki túl sokat mondonagtja, hogy "márén nemleszek" meg "jövő héttől nem fogtok látni" az nem akar öngyilkos lenni igazán, csak segítséget kér, azt hogy lebeszéljék róla, vagy ilyesmi. ( De sokszor - és ez nagyon fontos, ha ilyen szituációba kerültök segítő részről - nem tudja hogy nem akar igazán meghalni. Ő azt hiszi, hogy márpedig de. Ha azzal kezdi az ember, hogy "jaj hát te úgyse" akkor csakazértis megteszi. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350451 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az, hogy a világnak nem mutatja, attól még lehet, hogy régóta fontolgatja az öngyilkosságot. Aki igazán öngyilkos akar lenni, az nem terjeszti, mert nem akarja, hogy megakadályozzák benne. (Különösen, hogy az öngyilkosok nagyobbik része depressziós, azaz beteg.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350450 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olosta írta: Egy ember általában nem hirtelen felindulásból lesz öngyilkos.


Ez se okvetlenül biztos. A szomszédunk pl. pont egy éve lett öngyilkos. Szombeton még beszerelte magának az ágymelegítőt, kiváltotta az új szemüvegét. Másnap pedig megtalálták a ház végében levő kútba. Ha ez nem hirtelen felindulás akkor mi??? Nem szeretnék vitatkozni, de mind a kettőre hatalmas esélyek vannak. Egyén függő, van aki meggondolja, va aki egyik napról a másikra.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350449 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

Attila írta:

Olosta írta: Mi van, ha mégis átgondolják? Nem tudhatod, hogy mi játszódik le egy ember fejében, mielőtt öngyilkos lesz. Én sem tudom, senki sem tudja.


Ha átgondolnák a helyzetet, akkor nem az lenne, hogy 10-ből 8 ember öngyilkos lesz.


Mond, te gondolatolvasó vagy? Vagy mi?
Egy ember általában nem hirtelen felindulásból lesz öngyilkos.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350448 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olosta írta: Mi van, ha mégis átgondolják? Nem tudhatod, hogy mi játszódik le egy ember fejében, mielőtt öngyilkos lesz. Én sem tudom, senki sem tudja.


Ha átgondolnák a helyzetet, akkor nem az lenne, hogy 10-ből 8 ember öngyilkos lesz.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350442 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Remzymama/Tünde írta: Alyr: gondolkoztál már az öngyilkosságon? Ha igen, mi tartott vissza? Ha nem, akkor honnan tudod? (ez most egy halálosan komoly kérdés)


Igen.

(meg utána is olvastam elég sokat)
Csakhogy én továbbgondolkodtam.


No ez az. Én is. És csak a fiaim tartottak vissza.
És nem azért akartam, mert futottam valami elől, hanem mert kilátástalannak, céltalannak és jövő nélkülinek láttam a további éveket. És csak az lebegett a szemem előtt, hogy minek élni akkora szarban, mint amekkorában vagyok.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350441 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: Alyr: gondolkoztál már az öngyilkosságon? Ha igen, mi tartott vissza? Ha nem, akkor honnan tudod? (ez most egy halálosan komoly kérdés)


Igen.

(meg utána is olvastam elég sokat)
Csakhogy én továbbgondolkodtam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350439 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

Attila írta: Szerintem, aki kiveti magát egy emeletes ház tetejéről, a választható öngyilkossági formák legrosszabbikát válassza. Mi történik akkor, ha rájön, hogy igen, lehet, hogy rosszul döntött? Mi történik akkor, amikor érzi, hogy már csak másodpercei vannak vissza az életéből? Mi történik akkor, ha végiggondolta volna, hogy amit tesz az

Alyr Arkhon írta: egoista

dolog?

Ezek olyan kérdések, amiket nem gondolnak át, mielőtt ezt megcselekszik.


Mi van, ha mégis átgondolják? Nem tudhatod, hogy mi játszódik le egy ember fejében, mielőtt öngyilkos lesz. Én sem tudom, senki sem tudja.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.520 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére