Gollam

Több
21 éve 3 hete #114902 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam

gollamka írta:

Cerebrum írta:

verya olórea írta: Ugye szméagol és Déagol is pasik voltak?


Így van. De nézd meg magad is:
www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... is3_17.jpg :wink:

Ez a kép honnan van? A FOTR bővített DVDjéről?(nem láttam :oops: )


Ez a kép állítólag a Király Visszatérből van. Szméagol első lépése a Gollammá válás felé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114879 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

gollamka írta:

Cerebrum írta:

verya olórea írta: Ugye szméagol és Déagol is pasik voltak?


Így van. De nézd meg magad is:
www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... is3_17.jpg :wink:

Ez a kép honnan van? A FOTR bővített DVDjéről?(nem láttam :oops: )



Húúúh, Gollam eléggé félelmetesz, drágaszágom.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114825 Írta: Bregalad
Bregalad válaszolt a következő témában: Gollam
Írták is a Gy.U.-ban,hogy mindennek a "gyökere"érdekelte... :? Szerintem mondjuk elég szomorú és megalázó élete lehetett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114660 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Gollam
Lenne egy ötletem!

Írjunk valami verset, beszólást, vagy valamit gollamnak, vagy gollam nevében valakinek

milyen?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114656 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam családjáról én úgy tudom, hogy együtt éltek, mint a hobbitok nagycsaládjaiban. És nem
nagyon bírta őket, és viszont...

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114622 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gollam
Nem-nem! Ez vagy a TTT bővítettben, vagy a RotK-ban lesz benne.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114519 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam

Cerebrum írta:

verya olórea írta: Ugye szméagol és Déagol is pasik voltak?


Így van. De nézd meg magad is:
www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... is3_17.jpg :wink:

Ez a kép honnan van? A FOTR bővített DVDjéről?(nem láttam :oops: )

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #113567 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hát nem voltak toppmodellek az tény.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #113473 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam

verya olórea írta: Ugye szméagol és Déagol is pasik voltak?


Így van. De nézd meg magad is:
www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... is3_17.jpg :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113291 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam családjáról hivatalosan semmit nem tudni :( A nagymama is azért lett megemlítve, mert ő volt a családfő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113280 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Gollam
Én úgy tudom/legalábbis azt hallottam/hogy a szülei elhagyták a testvérével együtt és a nagyszülei nevelték őket!De azt olvastam az egyik honlapon hogy vannak szülei és egy házban laktak a szülei a nagyszülei meg Gollam meg a testvére...de mi az igazság?..Belsőhang:az igazság oda át van? :roll:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113259 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem árva volt legalábbis vhonnan az rémlik.. :roll:
Tök mind1,hogy mért rakták bele szegény Gollit,de borzalmas!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113253 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szörnyű meg minden csak arra nem tudok rájönni, hogy hogy jön ez Gollamhoz :hein: ...

Tényleg! Az tény, hogy volt nagyanyja, de hol voltak a szülei? Talán árva volt, mint Frodó...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113170 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Rago:jujj,eccer régebben már láttam...gutát is ütötten... :eek2:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113135 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Rég jártam erre,ne haragudjatok,de örömmel látom,hogy jók voltatok,mint mindíg! :wink:
Bregaland:Én bírom mind a két "pofiját"..
verya:Sztem igen.
n8n:mért ne lett volna Nagyija?Ez tökre kiderül a könyvből.. :roll: asszem
Ezt találtam Nektek és sztem szörnyű:
ezt csak ien képeslap formára lehetett beszúrni,boccs

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113082 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
persze, hogy volt nagyanyja, a könyvben Gandalf világosan elmondja


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113070 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gollam
Ulmo: köszi :wink: benneteket is
akkor tényleg volt vmiféle nagyija? akkor jó... jaj, elvont fazon, az biztos :D és még a Gyűrű után milyen elvont lett :roll:
szerintetek lett volna esély arra, h a végén végülis a "jó-Gollam" győzzön?[size=9:39pudlsc] (nagyon lerágottbone?) [/size]

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113064 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Zsoffija! Remek megfogalmazás. :lol:
Mondjuk szerintem a Gyűrű előtt olyan csodabogárnak számíthatott, mint Frodó a Megyében. ("Mindennek a gyökere érdekelte.")
A nagymamája pedig nem lehetett vele nagyon undok. Abból következtetek erre, hogy elment vele madár fészket kifosztani, majd késségesen megtanulta unokájától, hogy hogyan is kell kiszívni a tojásokat... :D :wink:
Utána már tényleg nagyon sokat bántották... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113057 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Már előtte is elég elvont figura lehetett... :roll:
Ugyi Déagol volt az egyetlen barátja?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113011 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
n8n, it's good to see you again :)

Valószínű, hogy Szméagol és Déagol is férfi volt. A film szerint legalábbis azok voltak :roll: Tény és való, hogy Szméagol a Gyűrű megszerzése után nagyon nemkívánatos lett a família üregeiben :shake: .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #113004 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gollam
ööö... sztem igen... (ugye? :oops: )
milyen volt Gollam élete azelőtt? háát, hömm, hmm.... túl sok mindent nem tudok, csakh ugyebár hobbitfajta volt (szinte hallom a meglepett kiáltásokat! [size=9:3eay9jql]enyhe irónia[/size] 8) ) és h azok között, akik között élt sem volt vmi túl népszerű (ha nem így van szóljatok, valah ez dereng...) és volt vmi nagymama, v vezető, v. mi :oops: lehet h most hülyeségeket beszélek itt összevissza, de az a lényeg, h miután eltűnt, nem nagyon hiányzott senkinek....

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112926 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam
Ugye szméagol és Déagol is pasik voltak?
Úgy értem, Szméagolt tudom, de Déagolban nem vagyok biztos.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111475 Írta: Bregalad
Bregalad válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam kicsit negatív szereplő,és kicsit pozitív is.Amikor jó akkor cuki,amikor gonosz akkor nagyon randa. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111370 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ulmo írta: Szméagol, biztos vagy benne, hogy a vadászatban zavarta a Gyűrű? Szerintem csak szeretett volna szabadulni tőle, de nem tudott.


Igen, igazad van. De az általam említett ok is közrejátszott, szvsz. Vagy talán csak ezzel hitegette magát... Gondolj csak bele, hogy milyen harc lehetett Gollam és Szméagol között. Gondolom Gollam miatt nem dobta el, no meg persze azért is, mert félt az orkoktól, hogy megtalálják őt láthatatlanul.
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen élete lehetett a Gyűrű eljövetele előtt. De erre csak homályos utalások vannak és tudtommal nincs róla több a jelenleg még angol nyelvű könyvekben sem. Vagy van? És, ha igen, mi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111155 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ulmo drága:Én is épp ezt mondtam,hogy az árnyéka látszott,akkor ennyi erővel a szeme +"világa" mért ne látszhatott volna? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111144 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Szméa:köci a felvilágosítást :D :wink: :? jajj,ez így TÉNYLEG zavaró...
:roll: :arrow: :evil: :arrow: :roll: :arrow: :heu: :arrow: :rmad2: :arrow: :crazy: :arrow: :roll: :arrow: :idea:
:arrow: Akkor világított és kész! :evil:
:D

de az bictos a Gyűrű műve... 8)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111128 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
A Fullénk is világított a gyűrű viselte alatt.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111123 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol, biztos vagy benne, hogy a vadászatban zavarta a Gyűrű? Szerintem csak szeretett volna szabadulni tőle, de nem tudott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #111083 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

zsoffija írta: de sz'tem nem úgy világított a szeme,mint egy szeblámpa...hogy teszem azt látszódjon a falon,ha odanéz... :roll: (bár ezt asszem senki nem mondta... :heu: )


De bizony mondta A Professzor! A Babóban (The Hobbit), mikor Bilbó követi (Ulmo?). Épp ez zavar meg minket (legalábbis engem).

De a vége felé már nem használta annyit a Gyűrűt... Kiélesedett a hallása, látása, szaglása és ezért eltette, mert zavarta őt. Csak azon csodálkozom, hogy közel 500 év után így letette, egy olyan "apróság" miatt, hogy zavarta a vadászatban... Gondoljatok bele mi lett volna, ha nála van a Gyűrű, mikor találkozik Bilbóval! 8O Brrr...
Az utolsó években már csak a tava mellett vadászott orkra... :roll: Ki tudja meddig nem látott még fáklya fényt sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #110947 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam
Háát, ez a világít a szeme elég hasonlatgyanús...
Nekem is szokták mondani, hogy úgy nézek, hogy mindjárt felgyújtok valakit...
És különben is: amikor Isildur felhúzta a gyűrűt, azt írta a mester, hogy az a kő, amit viselt (azt hiszem a kő neve Elendirmo volt, de lehet, hogy ez hülyeség :oops: )
annak még amikor láthatatlan volt, akkor is látszott a vörös ragyogása...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.636 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére