Kérdések

Több
21 éve 7 hónapja #74214 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo:Köszi!
Végülis Isildur volt az idősebb( :arrow: szakállas),de attól még Anárionnak is lehetett szakálla :? És a szakállasnál van kard a másiknál meg nincs. :confused2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #74160 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithil Iarfeniël írta: Lenne 2 kérdésem:
Ki az a Szálsudár?
Argonathnál a két királyszobor közül melyik Isildur és melyik Anárion? :hein:


Fimbrethil a Szálsudár.

A két szobron már én is gondolkoztam. Talán Anárion a szakáll nélküli, de ez csak tipp :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #74113 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Lenne 2 kérdésem:
Ki az a Szálsudár?
Argonathnál a két királyszobor közül melyik Isildur és melyik Anárion? :hein:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73606 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések
Valaszok Ragoran-nak
Azog a moriai orkok vezere volt, es Dain olte meg. Levagta a fejet meg ifju torpkent.
Feanornak 7 fia volt (Maedhros, Maglor, Celegorm, Caranthir, Curufin, Amrod, Amras)
Frodo 15 evvel idosebb Samunal.
Gil-galad landzsajanak neve: Aiglos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72260 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát olyan sötétbarna szemekből ( :heu: ) elég nehéz kéket csinálni & sztem nem volt rajta állandóan a kontaktlencse mert akkor nem látott volna elég élesen ahhoz, h olyan pontosan célozzon :D :cool2: :roll: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72257 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Kérdések
Most néztem bele a filme, és megállapítottam, hogy van azért több szereplő is akinek sötét a szeme ugymint: Elrond, Bilbó, Samu, Boromir, Sarumán, sőt még Legolas is! Direkt figyeltem az övét, és teljesen sötét...
De megjegyzem nagyon jól áll neki a kék szem is! :)

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72256 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Kicsit eszelős rajta szegény! 8) :eek4: :o h: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72244 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Szarumánnak barna szeme van.
Nézzétek:
images.www.tolkienonline.com/gal ... _thumb.jpg
most nem találtam jobb képet, de tuti h barna a szeme :blackeye:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72238 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem azért kék a szemük, mert a szereplők mindegyike az árja fajból való:))
De komolyra fordítva a tündék (egy részének) és az istarok szeme sztem azért kék mert láták Valinor csodálatos fényét. Ez az én véleményem, aki jobbat tud cáfolja meg!
De lehet, hogy csak egy filmes fogás az egész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72068 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszíí!

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72065 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Minerva írta: Tudja vki, ki az a Silinde?

Én ilyenre nem emlékszem a könyvből, de nézd meg ezt a lapot, eszerint az egyik tünde a Tanácsban.
groups.msn.com/MrMysteriousElf/s ... snw?Page=1

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #72058 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudja vki, ki az a Silinde?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71910 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Kérdések
Pippinnek zöld nem? :roll:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71905 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Kérdések
A Fellowship of the Ring-ben is mindenkinek kék a szeme. Egyedül Gimlinek nem, meg talán Szarumánnak (de az utóbbi nem biztos).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71901 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Kérdések
Én azt nem értem, hogy a Two Towersben miért lesz mindenkinek kék szeme? :) :oops: :?: :lol:

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71815 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudom, hogy már uncsi vagyok... :) De tud vki vmit a Fekete Szilmarilokról? Bocs, lyukas az agyam, már elfelejtettem, mi van... :oops: :oops: :oops: :oops:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71747 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm a segítséget!

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71486 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Kösz az infót!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71464 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta: Igen, volt egy olyan koncepciója Tolkiennek, ami szerint Amroth Galadriel és Celeborn fia, de ezt valószínűleg elvetette, mert a Gy.U.-ban ennek nincs nyoma.


Egészen pontosan ez a koncepció a Gy.U. utáni írásokban került végleg elvetésre. A Gy.U. még explicit módon nem mond ellent neki...
Ennek a kérdéskörnek (illetve Galadriel és Celeborn történetének) az összes verziója legrészletesebben valóban a Gyűrű keresésében van kifejtve. A HoME sem tartalmaz további részleteket...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71335 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, a Gyűrű keresésében van rolla szó... :roll:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71334 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Elrond: Igen, volt egy olyan koncepciója Tolkiennek, ami szerint Amroth Galadriel és Celeborn fia, de ezt valószínűleg elvetette, mert a Gy.U.-ban ennek nincs nyoma. Valahol lehet erről olvasni, azt hiszem, a Gyűrű keresésében.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71312 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Svindler írta: Kedves Elrodn, a sajat sogorodat sem ismered? :D


Középföldén sok a rejtély... :D :D

Komlolyra fordítva a szót: www.glyphweb.com/arda/c/celeborn.html
Itt Galadrielnek, és Celebornnak csak Celebrían a gyermeke.
Amroth pedig: www.glyphweb.com/arda/a/amroth.html
Faterja Amdír és nem Celeborn.

De ez mást ír: www.annalsofarda.dk/annals-of-arda/Elves.../Elves/Galadriel.htm

Kissé eltérnek.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71291 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések
Kedves Elrodn, a sajat sogorodat sem ismered? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71277 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Most olvastam egy oldalon ( www.annalsofarda.dk ), hogy Celebornnak még egy gyermeke volt Celebríanon kívül: Amroth, Lothlórien korábbi ura, Nimrodel kedvese, ki hk. 1981-ben tűnt el, blablabla... :D An viszont az Encyclopdeia of Ardán azt olvastam, hogy valami Amrath, vagy Amrad fia. Mi itt az igazszág :?: :?: :?:

Sajnos 17-étől nem leszek, megyek két hétre nyaralni. Hogy fogom ezt kibírni... :D

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71239 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
a zipek jelszava: tolkien (kisbetűvel)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71238 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Kérdések
Ancalimon: KÖSZÖNÖÖÖM!! :hello:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71197 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithilgalad írta: Mi a címe annak az oldalnak (asszem orosz :? ) ahonnan angolul letölthető A GyU, A babó megegyebek??? :?:


tolkien.ru/texts/eng/


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71195 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Kérdések
Mi a címe annak az oldalnak (asszem orosz :? ) ahonnan angolul letölthető A GyU, A babó megegyebek??? :?:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71155 Írta: AK
AK válaszolt a következő témában: Kérdések
És ha a tündék nem bírnak a "varázslattal", akkor majd a halandók ?..

Azért, lehet, hogy Neked van igazad !

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71149 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Elrond írta: Lórienben? Én úgy tudom, hogy Völgyzugolyba Celeborn.

:oops:
Persze, Völgyzugolyba.

Ezt kicsit elírtam... :? (Most látom kétszer is.) Előtte éppen a Cerin Amroth-ról olvstam, és a fejem tele volt Lóriennel. Bocs... :oops:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.978 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére