Kérdések

Több
18 éve 7 hónapja #272139 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések
A teler és sinda történetet magam is olvastam, de hogy nolda lett volna arról még nem hallottam.
Olyan változata is létezik Galadriel és Celeborn történetének mi szerint ők ketten a noldák lázadásától függetlenül jöttek Középföldére. (ez a teler verzió)
Egy másik szerint pedig Elwe és Olwe legkissebb testvérének unokája Celeborn: edhellond.uw.hu/img/elwe%20olwe.jpg (nekem ez a változat tetszik leginkább :) ) Itt valóban Thingol rokona de, mint sinda.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272130 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Noldaként elég nehezen lehetett Thingol rokona, mivel Doriath ura szívből gyűlölte ezt a nemzetséget (kivéve Finarfin gyermekeit)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272120 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Gerthan Celebgil írta:

Ecthelion írta: Nos mivel Gil-galadnak nem volt utóda, így gondolom ez a cím is vele szállt a sírba. Ha lehet ezt mondani, akkor Elrond maradt az eldák nagykirálya, illetve Celeborn. (Ha pedig Celeborn nolda származásu volt - ami nem biztos- akkor szerintem eivdens hogy ő. :? )


Nekem úgy rémlik, hogy Celeborn teler volt, bár nem vagyok benne biztos...


Több féle változata van Celeborn és Galadriel történetének, erről bővebben a Gyűrű Keresésében lehet olvasni. ;) Van olyan szöveg változat mely szerint Celeborn tényleg teler volt, viszont van amiben (például a Szil. szövegében is) noldaként ismerjük meg őt (Thingol rokonaként).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272116 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Nos mivel Gil-galadnak nem volt utóda, így gondolom ez a cím is vele szállt a sírba. Ha lehet ezt mondani, akkor Elrond maradt az eldák nagykirálya, illetve Celeborn. (Ha pedig Celeborn nolda származásu volt - ami nem biztos- akkor szerintem eivdens hogy ő. :? )


Nekem úgy rémlik, hogy Celeborn teler volt, bár nem vagyok benne biztos...

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272094 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Nos mivel Gil-galadnak nem volt utóda, így gondolom ez a cím is vele szállt a sírba. Ha lehet ezt mondani, akkor Elrond maradt az eldák nagykirálya, illetve Celeborn. (Ha pedig Celeborn nolda származásu volt - ami nem biztos- akkor szerintem eivdens hogy ő. :? )


Szvsz Gil-galad halála után olyan mértékben lecsökkent középfölde noda népessége, hogy nem volt szüksége nagykirályra
Vezérnek és Bölcsnek ott volt Elrond, királynőnek meg Galadriel

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272089 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Nos mivel Gil-galadnak nem volt utóda, így gondolom ez a cím is vele szállt a sírba. Ha lehet ezt mondani, akkor Elrond maradt az eldák nagykirálya, illetve Celeborn. (Ha pedig Celeborn nolda származásu volt - ami nem biztos- akkor szerintem eivdens hogy ő. :? )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #272087 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Ki lett a noldák nagykirálya Gil-galad után?
Hiszen, ha ő átjött, bizonyosan Gondolin menekültjei is vele jöttek.
Vagy kihalt a család?
A sindák és telerek, pedig ugyebár eme címet, nem örökölhtték. :oops:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265332 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Völgyzugolyt mikor alapították?


Másodkor 1697.évében (Gyűrűk Ura Függelék)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265331 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Völgyzugolyt mikor alapították?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265283 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem is jó. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265146 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Angwen írta:

Felagund írta: Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Én maradnék az "Anor lángjának forgatója" megoldjásnál. Vagyis, némileg szimbolikusabban értelmezve, ő képviseli a Nap erejét.


Bár én nem vagyok se angolszakos, se bölcsész :) , mit szólnátok az "én hordozom Anor lángját" megoldáshoz? Nem szószerinti, de talán értelmes.


Én se vagyok egyik se, de nekem megfelel :P :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265139 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Felagund írta: Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Én maradnék az "Anor lángjának forgatója" megoldjásnál. Vagyis, némileg szimbolikusabban értelmezve, ő képviseli a Nap erejét.


Bár én nem vagyok se angolszakos, se bölcsész :) , mit szólnátok az "én hordozom Anor lángját" megoldáshoz? Nem szószerinti, de talán értelmes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265134 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Felagund írta: Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Én maradnék az "Anor lángjának forgatója" megoldjásnál. Vagyis, némileg szimbolikusabban értelmezve, ő képviseli a Nap erejét.


Igen, valami hasonló, de a "forgatni" csak kardra vonatkozik magyarban, így elég hülyén hangzik... :roll:

(hülye mgayar nyelv... :? )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265075 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Felagund írta: Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Én maradnék az "Anor lángjának forgatója" megoldjásnál. Vagyis, némileg szimbolikusabban értelmezve, ő képviseli a Nap erejét.


Már akkor itt tovább mennék, ugyanis "Anor lángja" tiszta fény, amit a gonosz nem tudott bemocskolni, és a saját alantas terveinek felhasználni, így "Én táplálom Anor lángját" úgy is érthető, hogy én vagyok a "tisztaság és becsületesség közvetítője" középföldén

Szvsz :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265045 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Én maradnék az "Anor lángjának forgatója" megoldjásnál. Vagyis, némileg szimbolikusabban értelmezve, ő képviseli a Nap erejét.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264916 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Na, mielőtt mélyfilozófiai eszmefuttatásokba kezdenénk: SZÓ SINCS táplálásról, az angol eredetiben "wielder of the flame of Anor" van, ami magyarra nagyjából úgy fordítható, hogy Gandalf a Nap fényét használja fegyverként...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264915 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: Van egy új kérdésem: Mit jelent valójában Anor lángja (amit gandalf táplál)? Hisz' anor elvileg felkelő napot jelent, de hogy jön ez Mória balrogjához?


Ezek szerint Gandalf a nap lángját táplálja? Én ezt sokkal szimbolikusabban értelmeztem: ő képviseli a világban Iluvatart, az Olthatalan Lángot. (Tudom, nem feltétlenül egy Iluvatra és az Oltahatlan Láng, de van közük egymáshoz. )

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264835 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: Van egy új kérdésem: Mit jelent valójában Anor lángja (amit gandalf táplál)? Hisz' anor elvileg felkelő napot jelent, de hogy jön ez Mória balrogjához?


Gandalf ezzel a tiszta (Anor) és a bemocskolt (Udún) tűz közötti párhuzamot fejezi ki.

SW fanoknak: Én az Erő Jó oldalán állok, te Sith...
Kb ennyi ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264797 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Kérdések
Van egy új kérdésem: Mit jelent valójában Anor lángja (amit gandalf táplál)? Hisz' anor elvileg felkelő napot jelent, de hogy jön ez Mória balrogjához?

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264332 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Melyik lovas? Én mindig úgy tudtam, hogy Melkor maga vadászott a quendekre, és ezért tévesztették őt később össze Oroméval. :? Persze szellemeket is küldött, de ő is vadászhatott rájuk.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264330 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: A Nazgúlok lovait nem hiszem, hogy mearákból torzították, de a Szilmarilok elején van az a (vsz nagyobb hatalmú) Lovas, aki a fiatal qendekre vadászik, annak lovát lehet, hogy Melkor mearábol tenyésztette. De nem tom, kissé apróságnak tűnik ez is egy ötlet... :wink:


Vagy a lova szimplán egy kisebb maia volt. (mint a váltott farkasok pl)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264329 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Kérdések
A Nazgúlok lovait nem hiszem, hogy mearákból torzították, de a Szilmarilok elején van az a (vsz nagyobb hatalmú) Lovas, aki a fiatal qendekre vadászik, annak lovát lehet, hogy Melkor mearábol tenyésztette. De nem tom, kissé apróságnak tűnik ez is egy ötlet... :wink:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262869 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Ecthelion írta: Nem tudom elképzelni, hogy a mearak (Orome lovai) megtűrték volna magukon őket. Tehát szvsz nem ;)


Hacsak fogságba nem ejtették, és el nem torzították őket, mint anno a tündéket. De én is kevésbé tartom valószínűnek, azt viszont igen, hogy akár az egyszerű lovakkal is machináltak valamit, hiszen élő állat nem bírja el a nazgulok közelségét.


A GY.U.-ban, ha jól emlékszem Éomer mondja, hogy az orkok többször megtámadták a méneseiket, és lovakat hajtottak el tőlük. Főleg fekete lovakat. Ezeket némi "trenírozással" rá lehet venni, hogy a nazgúlok lovai legyenek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262860 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Nem tudom elképzelni, hogy a mearak (Orome lovai) megtűrték volna magukon őket. Tehát szvsz nem ;)


Hacsak fogságba nem ejtették, és el nem torzították őket, mint anno a tündéket. De én is kevésbé tartom valószínűnek, azt viszont igen, hogy akár az egyszerű lovakkal is machináltak valamit, hiszen élő állat nem bírja el a nazgulok közelségét.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262853 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimrocco mirimafea írta: Lehet hülye kérdés,de a nazgulok fekete lovai mearák voltak?


Nem! Egyszerű fekete lovak voltak, a maerák mindig világos színűek voltak.
Nem is vot belőle sok, esetleg lóöltőként egy-egy.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262850 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudom elképzelni, hogy a mearak (Orome lovai) megtűrték volna magukon őket. Tehát szvsz nem ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262849 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet hülye kérdés,de a nazgulok fekete lovai mearák voltak?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #262770 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Raia Aiwart írta: Százötvenegynehány évesen ki nem lenne fáradt? :!:


Csak 131 éves volt :)
És csak azért volt ennyire fáradt, mert már nem hatott rá a Gyűrű.


Vagy inkább hatott rá, vagyis foglakoztatta a hiánya...
Gollam is hasonló tünetegyüttesről panaszkodott. :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #262768 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Raia Aiwart írta: Százötvenegynehány évesen ki nem lenne fáradt? :!:


Csak 131 éves volt :)
És csak azért volt ennyire fáradt, mert már nem hatott rá a Gyűrű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #262745 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Kérdések
Százötvenegynehány évesen ki nem lenne fáradt? :!:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.081 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére