Kérdések

Több
17 éve 10 hónapja #295531 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta: sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?


www.fantasya.hu/index.php?modul= ... 4&kezdes=0

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295514 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta: sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?


Miért? Eleged van? :eek4: :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295481 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295042 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Feanor Faelivrin/Ranyaron írta: akkor olvasd el csak hagyd ki az utolsó 20 oldalt :wink:


Lehet, hogy jó ötlet, de úgyse fog menni. :)
Ha már addig elolvastad, akkor tetszett a könyv. És mivel még nem sok olyan emberrel találkoztam, aki közömbösen olvasta volna (értsd: vagy imádta, vagy az első 60 oldal után messzire hajította), szerintem nemhogy abbahagyod az utolsó 20 oldalnál, de minden apró betűt elolvasol a függelékben is, mert eléggé elkap a könyv hangulata. :lol: Najó, utóbbi nem biztos, de sztem egy jó könyvet nem lehet a vége előtt letenni. :wink:
Bocsi az OFFér :oops:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294561 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Estelioval arra jutottunk, hogy a fórum már régen megérett arra, hogy minden topic - főként a Középföldével foglalkozók - rendelkezzen egy saját GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) részleggel.

Arra kérnék mindenkit, aki tud és szeretne segíteni egy ilyen adattár elkészítésében, az jelezze nekem privátban vagy emailben.

Az sem baj, ha csak kérdéseket tudsz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294560 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Gandalf írta: Egyébként az 50. évfordulóra kiadott A GYU díszkiadás amerikai és angol változata csak a megjelenésében különbözik (ha jól látom, egyik kék, másik piros és másmilyen rajta az ábra meg a felirat), vagy van tartalmi különbség is közöttük?

Tartalmi különbség tudomásom szerint nincs. Az amerikaiban nagyobbak a kihajtható térképek, igazi bőrbe van kötve és aranyozottak a lapok szélei. Az angol verzió kötése bordó és világosszürke, és úgy általában jobban odafigyeltek a minőségére (ennek megfelelően valamivel drágább is). De szvsz ízlés dolga, kinek melyik a szimpatikusabb.


Szép is lenne, ha tartalmi különbség lenne köztük... Ámerikának a PC jegyében Boromir afroamerikai lesz, Faramir meg nem Éowynra vet szemet, hanem Aragornra...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294559 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Izabell írta: A film vége eléggé lehangolt ,nem gondoltam volna,hogy elmennek galadrielék,és mivel tudom a történet szomorú végét,ezért nem szeretném elolvasni a könyvet mert csak még jobban elszomorítana.


Szerintem pont ez a szép a könyvben.
Illetve ez is.
Nem mellékesen általában a hőseposzoknak sem vidám a vége.

Szerintem mindenképpen megéri elolvasni, számtalan olyan dolog van a könyvekben, ami sokkal szebbé teszi a történetet a filmbélinél.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294558 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Egyébként az 50. évfordulóra kiadott A GYU díszkiadás amerikai és angol változata csak a megjelenésében különbözik (ha jól látom, egyik kék, másik piros és másmilyen rajta az ábra meg a felirat), vagy van tartalmi különbség is közöttük?

Tartalmi különbség tudomásom szerint nincs. Az amerikaiban nagyobbak a kihajtható térképek, igazi bőrbe van kötve és aranyozottak a lapok szélei. Az angol verzió kötése bordó és világosszürke, és úgy általában jobban odafigyeltek a minőségére (ennek megfelelően valamivel drágább is). De szvsz ízlés dolga, kinek melyik a szimpatikusabb.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294549 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Egyébként az 50. évfordulóra kiadott A GYU díszkiadás amerikai és angol változata csak a megjelenésében különbözik (ha jól látom, egyik kék, másik piros és másmilyen rajta az ábra meg a felirat), vagy van tartalmi különbség is közöttük?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294433 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó ötlet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294432 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Kérdések
akkor olvasd el csak hagyd ki az utolsó 20 oldalt :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294422 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
A film vége eléggé lehangolt ,nem gondoltam volna,hogy elmennek galadrielék,és mivel tudom a történet szomorú végét,ezért nem szeretném elolvasni a könyvet mert csak még jobban elszomorítana.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294418 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Kérdések
Izabell: Érdemes lenne elolvasnod a könyvet (úgy emlékszem még nem tetted) és úgy nagyon sok olyan dolgot is megtudhatsz amire még nem is gondoltál hogy megkérdezd.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294411 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
A búcsú biztos,hogy nehéz lehetett.Ha tünde lennék,és középföldén éltem volna én szerintem nem tudtam volna elhagyni a népemet és az emberek világába élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294408 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Kérdések

Izabell írta: Ezt mondom én is,nem Frodó kedvéért mondott le Valinorról.


Bocsi, mégegyszer visszanéztem, végülis te is ezt irtad előtte. Azért nehéz választás volt. És senki nem volt tanúja az apjától való búcsúnak, ami örökre szólt.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294406 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezt mondom én is,nem Frodó kedvéért mondott le Valinorról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294405 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Kérdések
De igen, de nem Frodó miatt. Ő már lemondott Valinorról, amikor Aragornt választotta, ahelyett, hogy az apjával maradt volna. Ha nem ezt tette volna, Elronddal együtt hagyja el Középföldét.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294386 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Tehát akkor a lényeg a lényeg,hogy Arwennek nem kellett volna lemondania a Valinorba való utazás jogáról,mert azt Frodó meg a többiek,mivel gyűrűhordozók voltak,automatikusan megkapták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294377 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv!
Én azt hiszem, a tündék és a valák másképp is cseréltek eszmét, a gondolataikkal. Amikor Arwen felajánlotta, hogy Frodó menjen el, ha eljön az ideje, tudta, hogy megteheti, a valák rábólintottak. Arwen tudhatta, hogy ez eleve a valák szándéka is, ő csak tudatosította Frodóban. Arwen lemondását én inkább gesztusnak látom, hiszen ugyanakkor megemlíti azt is, hogy Bilbó már nem vállalkozik több nagy útra, csak egyre. Bilbó helyett pedig nem lépett vissza senki. Elrond is tudta, amikor azt mondta Frodónak, hogy jövő ilyenkorra Bilbó vele együtt a Megye erdejében lesz. Frodó ekkor már értette, hogy miről van szó, mert nem válaszolt. Ezeket a dolgokat valahogy tudták, nem kellett mindig kimondani. A jelzést sem szóbeli üzenetben kapta Frodó, hogy itt az idő, most kell kimenni az útra, mert épp most fordulnak be a sarkon a Szürkerévbe tartó tündék.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294374 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Izabell írta: Tehát akkor Frodó meghívást kapott?És ezek szerint Arwen feleslegesen mondott le Frodó javára?Mondjuk ő úgyis a halandóságot választotta volna Aragorn miatt.De akkor ezekszerint nem kell valaki javára lemondani,hogy az Valinorba mehessen.


Tegyük helyére a dolgokat. Frodó nem meghívást kapott, hanem pusztán lehetőséget, hogy az önfeláldozásáért cserében Valinorba mehessen, ahol végre megpihenhetett, hiszen az egészsége alaposan ráment a küldetésre. Teljesen mindegy, milyen rangú tünde mondja le a valinori hajójegyét, azt már nem lehet átíratni senkire, ha fogalmazhatok ilyen profánul. Ha a Valák valakit ott akarnak látni maguk előtt, értesítik, ha meg nem, kár erőlködnie.
És az is igaz, hogy miután Arwen a halandóságot választotta, már nem tünde volt, tehát már amúgy sem lett volna mit "átadnia".

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294369 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Tehát akkor Frodó meghívást kapott?És ezek szerint Arwen feleslegesen mondott le Frodó javára?Mondjuk ő úgyis a halandóságot választotta volna Aragorn miatt.De akkor ezekszerint nem kell valaki javára lemondani,hogy az Valinorba mehessen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294367 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Izabell írta: Gvendil ezt írta:
Egyébként emlékezetes az a jelenet, amikor Arwen átadja a jogát Frodónak a Valinorba menetelhez. Tehát Arwen elajándékozta jogát, persze Valinorban bármikor szívesen látták volna.
Akkor most hogy is van ez?Kell meghívás valinorba v nem?


Meghívás kell, de minimum egy Valától. :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294350 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Gvendil ezt írta:
Egyébként emlékezetes az a jelenet, amikor Arwen átadja a jogát Frodónak a Valinorba menetelhez. Tehát Arwen elajándékozta jogát, persze Valinorban bármikor szívesen látták volna.
Akkor most hogy is van ez?Kell meghívás valinorba v nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294348 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: A másik, hogy Arwennek volt kiváltsága, mivel Arwen tünde volt, tehát ő elmehetett Valinorba.

Arwen nem volt tünde. Választania kellett, mint a többi féltündének.

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Aragorn is annak örült volna, hogyha az ő halála után Arwen Círdanékkal és még az ott maradt tündékkel együtt elhajózik Valinorba, de Arwen nem így tett.

Akkor már nem mehetett. A választás nem vonható vissza. Elros se nyavalyoghatott öregkorában, hogy ő mégis inkább tünde sorsot akar...


nem tudom, de ezt a rész valahogy mindig is úgy értelmeztem, hogy Arwen elmehetett volna még Aragorn halála után is Valinorba (elméletileg) de ott is csak halandóként élhetett volna.

iszonyatos lehett Arwennek, míg meghal, iszonyatos fájdalom, de talán ott volt benne a remény: találkozhat Aragornnal- és ezt én teszem hozzá- Arda megtisztítása után a többiekkel is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294347 Írta: Simbelmyne_nrogara
Simbelmyne_nrogara válaszolt a következő témában: Kérdések
Arwen nem Frodo javára mondott le, hanem azért, hogy Aragornnal maradhasson.

- Simbelmyne -

" A hajnal mégis az emberek örök reménye " (Aragorn)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294336 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Én úgy tudom,Valinorba csak a tündék léphetnek be illetve kivételes esetben olyan személyek akik vmi nagy dolgott tettek.Hisz ezért rejtették el Valinort,h csak a tündék találják meg.Na meg azért,h a múlt ne ismétlődön meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294335 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor viszont nem értem,hogy Arwen mért mondott le Frodo javára Valinorrol,ha őt ugyis beengedik,hisz gyűrűhordozó volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294334 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: A másik, hogy Arwennek volt kiváltsága, mivel Arwen tünde volt, tehát ő elmehetett Valinorba.

Arwen nem volt tünde. Választania kellett, mint a többi féltündének.

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Aragorn is annak örült volna, hogyha az ő halála után Arwen Círdanékkal és még az ott maradt tündékkel együtt elhajózik Valinorba, de Arwen nem így tett.

Akkor már nem mehetett. A választás nem vonható vissza. Elros se nyavalyoghatott öregkorában, hogy ő mégis inkább tünde sorsot akar...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294333 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Izabell: Tudtommal ez nem olyan kvótás rendszer volt, hogy x lény mehet Valinorba, é ha plusz emberkét vinnél be, akkor valakinek le kell mondania a jogáról. Jól mondja Panni: Azért mehettek, mert Gyűrűhordozók voltak.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294332 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Kérdések

Izabell írta: sajnis nem olvastam a könyvet,ezért kérlek nézzétek el nekem,a hiányosságaimat.Szóval Arwen lemondott a jogáról,h Valinorba mehessen,de akkor Bilbó és Samu hogy léphettek be Valinorba?Az ő javukra ki mondott le?

Ha jól emlékszem, akkor Bilbó és Samu ugyanolyan alapon mehetett Valinorba, mint Frodó, vagyis egy ideig viselték a Gyűrűt, illetve a Gyűrűháborúban való "aktív" részvétel miatt.

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.035 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére