Istarok

Több
19 éve 1 hete #251986 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Endóre írta: Én arra gondolok, hogy amikor Gandalfot visszaküldték, és találkozott a szövetség néhány tagjával, akkor azt mondta, azért küldték vissza, hogy elvégezze Szarumán feladatát(vagy valami ilyesmi).


Ezt most nem értem., de mindegy.
Azért küldték vissza, hogy befejezze a feladatát, amúgy minden Istarnak ugyan az volt a feledata, csak mással foglalkoztak.
Nem Szarumán feladatát kellett befejezni, de ha úgy vesszük, hogy Szarumán semmit nem akart végrehajtani amivel megbízták, ezért az is Gandalfra maradt.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251980 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: Istarok
Én arra gondolok, hogy amikor Gandalfot visszaküldték, és találkozott a szövetség néhány tagjával, akkor azt mondta, azért küldték vissza, hogy elvégezze Szarumán feladatát(vagy valami ilyesmi).

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251979 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Endóre írta: Szarumánnak mi volt a feladata Középföldén?


Ami a többi Istárnak, küzdeni Szauron ellen, segíteni az embereket és a tündéket a harcban.
Csak Szarumánt elkábította a hatalomvágy, és a saját hasznára kezdett ténykedni.
A Gyűrű készítést tanulmányozta, Szauron módszereit is, és egyéb "irodai" munkát végzett. Ő volt a Fehér Tanács feje.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251978 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Istarok

Endóre írta: Szarumánnak mi volt a feladata Középföldén?

Eredetileg azonos okból küldték Középföldére az istárok mindegyikét, így Szarumánt is. Aztán, hogy hogyan alaklult a helyzet a későbbiekben, arról gondolom "értesültél" :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251976 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: Istarok
Szarumánnak mi volt a feladata Középföldén?

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249723 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Beren Erchamion írta:

olorin.papa írta:

Gandalf írta:

Mint ahogy Gandalfot hazavitték halála után, erőt adtak neki, és vissza küldték, ezt Szarumánnal is megtehették volna, de nem is akarták.

Gandalfot nem a valák küldték vissza, hanem Eru. :wink:


Ezt te mondtad: "Meztelenül küldtek vissza..." itt többesszámot használsz, és ebből az következik, hogy a valák a tettesek... hacsak nem létezik "isteni többes". :roll:


A többes szám csak a fordításban van. Az eredeti szöveg így szól:
'Naked I was sent back – for a brief time, until my task is done.'
Vagyis durván fordítva: 'Meztelenül lettem visszaküldve.' :wink:


:oops: Bocsánat, de gyarló angoltudásom okán, csak fordított anyagból tudok dolgozni... :evil:
Eddigi írásaimban is az evvégett fellelhető hibákért elnézést kérek... :oops:

"a nyelvtudás hiánya lelkesedéssel nem pótolható... " :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249698 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Istarok

olorin.papa írta:

Gandalf írta:

Mint ahogy Gandalfot hazavitték halála után, erőt adtak neki, és vissza küldték, ezt Szarumánnal is megtehették volna, de nem is akarták.

Gandalfot nem a valák küldték vissza, hanem Eru. :wink:


Ezt te mondtad: "Meztelenül küldtek vissza..." itt többesszámot használsz, és ebből az következik, hogy a valák a tettesek... hacsak nem létezik "isteni többes". :roll:


A többes szám csak a fordításban van. Az eredeti szöveg így szól:
'Naked I was sent back – for a brief time, until my task is done.'
Vagyis durván fordítva: 'Meztelenül lettem visszaküldve.' :wink:

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249686 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Gandalf írta:

Mint ahogy Gandalfot hazavitték halála után, erőt adtak neki, és vissza küldték, ezt Szarumánnal is megtehették volna, de nem is akarták.

Gandalfot nem a valák küldték vissza, hanem Eru. :wink:


Ezt te mondtad: "Meztelenül küldtek vissza..." itt többesszámot használsz, és ebből az következik, hogy a valák a tettesek... hacsak nem létezik "isteni többes". :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249685 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok

Mint ahogy Gandalfot hazavitték halála után, erőt adtak neki, és vissza küldték, ezt Szarumánnal is megtehették volna, de nem is akarták.

Gandalfot nem a valák küldték vissza, hanem Eru. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249661 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Mint már írtam a Gyűrű Keresésében az állt (istar tanulmány) hogy Szarumán lelke nem térhetett vissza középföldére! Vagyis elvileg visszatért Valinorba, és gondolom ott ítéletet mondtak felette, hogy ez mikor volt azt nem tudom.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249657 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok
Fredegár!
" A közelben lévők ijedelmére, Szarumán holteste köről köd képződött, s mint tűzhelyről a füst, lassan fölszállt, föl-föl, egyre följebb, mígnem mint egy fehér lepelbe burkolt fakó emberalak, fölébe nem magasodott a dombnak. Ott lebegett egy darabig, de egyszerre hideg nyugati szél támadt, az alak felsóhajtott, szétfoszlott, és semmivé lett."

Miután Szarumánt megfosztották életétől, maia alakja kiszabadúlt, erőtlenűl, de mivel a szelek Manwe uralma alatt áltak, valszeg Ő küldte oda a nyugati szelet, hogy Szarumán szellemének még lehetősége se legyen nyugatra térni. (álítólag, az eredetiben az árnyalak a szétfosztlatása előtt nyugatra tekintett) Lehetséges az is, hogy amit a hobbitok a szélhangjának hallottak, az valójában Manwe hangja volt, szólt szolgájához. :roll:
Mint ahogy Gandalfot hazavitték halála után, erőt adtak neki, és vissza küldték, ezt Szarumánnal is megtehették volna, de nem is akarták.
Talán majd sok sok kor elteltével, mikorra a testetlenségben megtisztul teljesen.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249640 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Istarok

olorin.papa írta:

3.Aragorn írta: Tényleg Szarumánnal mi lett halála után? Tudom, hogy már vhol volt...


Ami Sauronnal!
Ereje javarészét elvesztve kellett középföldén maradnia, vezekelnie a bűneiért, amíg a valák meg nem bocsátanak neki.
Szarumánnak még az időmúlásával talán, de Sauronnak szvsz csak a korok végén.
Én nem tudnék nagyobb büntetést kitalálni nekik, akik óriási hatalommal bírtak, minthogy tehetetlenűl keljen nekik létezni-mivel halhatatlanok-talán az idők végezetéig.

Előbre ez már meg lett tárgyalva egypárszor... :roll:

Biztos ez?
Nem tért a lelke Tengerentúlra, ahol aztán egyfajta "ítéletet" mondanak fölötte?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249585 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

3.Aragorn írta: Tényleg Szarumánnal mi lett halála után? Tudom, hogy már vhol volt...


Ami Sauronnal!
Ereje javarészét elvesztve kellett középföldén maradnia, vezekelnie a bűneiért, amíg a valák meg nem bocsátanak neki.
Szarumánnak még az időmúlásával talán, de Sauronnak szvsz csak a korok végén.
Én nem tudnék nagyobb büntetést kitalálni nekik, akik óriási hatalommal bírtak, minthogy tehetetlenűl keljen nekik létezni-mivel halhatatlanok-talán az idők végezetéig.

Előbre ez már meg lett tárgyalva egypárszor... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249584 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Istarok
Tényleg Szarumánnal mi lett halála után? Tudom, hogy már vhol volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249583 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Gandalf írta: Meg Frodó Gyűrűhordozó volt, félig már a "szellemvilágban" is járt, nem hiszem, hogy akkora megrázkódtatás lenne számára Olórint maia alakjában látni.


Nem is kellett neki a való maia alakjában látni, mert már időtlen idők óta a valák és a maiák az tündék alakját magukra öltve éltek.
Esetleg Gandalf az öreg helyett, Olórin a fiatal jelent meg előtte, de e szeme egészen biztosan "gandalfos" marad... :P
Frodó már látott való maia alakot, amikor szarumán meghalt... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249582 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Istarok

Gandalf írta: Meg Frodó Gyűrűhordozó volt, félig már a "szellemvilágban" is járt, nem hiszem, hogy akkora megrázkódtatás lenne számára Olórint maia alakjában látni.

1-et értek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249579 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
Meg Frodó Gyűrűhordozó volt, félig már a "szellemvilágban" is járt, nem hiszem, hogy akkora megrázkódtatás lenne számára Olórint maia alakjában látni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249577 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Istarok
Szerintem még Frodó életében sor kerülhetett Gandalf "átváltozására".
Ha már itt ez a kis /dicső, tiszteletre méltó stb./ hobbit, miért ne tudja meg, ki is segítette valójában útja során. Ahhoz meg elég okosnak tartom Frodót, hogy megértse, Mithrandir több volt, mint egyszerű vénember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #248764 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok

Gandalf írta: Bilbó is hallott már a Fehér Tanácsról (lásd: A Hobbitban), Frodónak tehát mesélhetett róla valamennyit ő is!


Meglehet... bocs :oops: :oops: :oops:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #248348 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
Bilbó is hallott már a Fehér Tanácsról (lásd: A Hobbitban), Frodónak tehát mesélhetett róla valamennyit ő is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #248334 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok

Fehér Szarumán írta:

Alyr Arkhon írta: Többet tudott (asszem Gildortól is), de hogy ki is ő valójában azt nem. Vsz Bilbótól tudta, hogy Gandalf Középfölde legnagyobb hatalmú személyei közé tartozik (különben mit keresne a Fehér Tanácsban) de konkrétumot aligha.


Hát szerintem Frodó nem nagyon tudta, "mi fán terem" a Fehér Tanács, (azért azt biztos tudta, hogy ott valami nagy erejű személyek vannak) de azért tudta (vagy sejtette), hogy Gandalfnak nagy hatalma van.


Szerintem kb tudta.
Bilbó kapcsolatban állt a törpökkel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #248164 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok

Alyr Arkhon írta: Többet tudott (asszem Gildortól is), de hogy ki is ő valójában azt nem. Vsz Bilbótól tudta, hogy Gandalf Középfölde legnagyobb hatalmú személyei közé tartozik (különben mit keresne a Fehér Tanácsban) de konkrétumot aligha.


Hát szerintem Frodó nem nagyon tudta, "mi fán terem" a Fehér Tanács, (azért azt biztos tudta, hogy ott valami nagy erejű személyek vannak) de azért tudta (vagy sejtette), hogy Gandalfnak nagy hatalma van. :sarumane1: :gandalf2: :pippin4:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247877 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok
Többet tudott (asszem Gildortól is), de hogy ki is ő valójában azt nem. Vsz Bilbótól tudta, hogy Gandalf Középfölde legnagyobb hatalmú személyei közé tartozik (különben mit keresne a Fehér Tanácsban) de konkrétumot aligha.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247769 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Frodó biztos többet tudott Gandalfról mint a többi hobbit, de még mindig nem eleget, ahhoz hogy valóban fefogja mi is ő valójában! Aragorn szavaiból szerintem arra lehet következtetni (Ti csak a tűzijátékait ismeritek) hogy csak ő, vagyis Aragorn ismerte igazán. Meg persze Círdan, Galadriel és Elrond :D Nekem mindig is ez volt a meggyőződésem.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247759 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Istarok
Hiába, ő Zsákos, hiába nevelkedett azok között a habókos népek között! :frodo1: :frodo2: :mrfrodo:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247754 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: Az biztos hogy Frodónak megterhelő lett volna Gandalfot test nélkül látni, vagyis nemlátni :lol: , vagy pedig tündeként. Szóval addig biztos hogy nem vetette le, utána viszont szerintem is. Azt mondjuk nem hinném hogy túl sok mindent tett volna ezután, szerintem visszavonult és kipihente Középfölde terheit, Irmo kertjeiben...


Frodo pontosan tudta, hogy Gandalf sokkal több annál, mint amennyit megmutat hatalmából. Azt persze kevésbé foghatta fel (mi sem tudjuk elképzelni igazán), hogy mekkora lehet a teljes hatalma, de azt ne felejtsük el hogy Ő mégsem egy bolondos Tuk volt! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247691 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Istarok
Nem kárhoztatták, hanem arról volt szó, hogy ne keltsenek félelmet az emberekben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247668 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Tharkún írta: Én olvastam itt a tolkien.hu-n, hogy, mikor kirótták rá feladatát, Gandalf arra kárhoztatott, hogy azon túl öregember alakban kell járnia. Lehet, hogy ez örökre igaz maradt.


8O Ez így nem igaz! :( Javakorabeli emberként, vagy tiszteletet parancsoló bölcs öreg emberként kellett megjelenniük, hogy az emberek halgassanak rájuk. És figyelembe vegyék szavaikat... :)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247638 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Tharkún írta: Én olvastam itt a tolkien.hu-n, hogy, mikor kirótták rá feladatát, Gandalf arra kárhoztatott, hogy azon túl öregember alakban kell járnia. Lehet, hogy ez örökre igaz maradt.


Ez nem egészen igaz, vaszínűleg javakorabeli emberek képébn érkeztek, de szép lassan megöregedtek (Sarumanról pl explicite írja a GYK, hogy megérkezésekor hollófekete haja volt)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247617 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Azt azért nemhinném, hogy örökre. Csak amíg középföldén jár, mágusként. Egyébként az összes istarra ez vonatkozott.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.532 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére