Vimpár Gittegylet

Több
19 éve 11 hónapja #223677 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nekem nagyon tetszett, főleg az a vonal, amit David és Lestat beszélgetése kezdett el, és ami egészen átnyúl a Memnoch-ba. + Lestat emberként, és azok a beszólások.. imádom a humorát. :P 8)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223437 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

ainawethien írta:
Én alapból testrablónak fordítottam, és ezt szoktam meg.. szal ez ilyen megszokás kérdése már.. a tolvaj furán hangzik a rabló után.... amúgy a könyvet szeretem, ha Lestat-ra értetted a "szőkét". 8)

Mert az eredeti magyar fordítás szerint az valóban rabló is... különben csak a címekkel akartam picit kukacoskodni... Ja, a szőke télleg Lestat... elfelejtettem, hogy szegről-végről tk Marius is előfordul benne, de az hanyagolható... Most akkor teccik vagy se? *majorly confused*
[size=9:1pi22nts]Én most a Memnochot olvasom... kicsit érdekes...[/size]

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223345 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Kalibur írta:

ainawethien írta:
apropóa Testtolvaj nekem se jön be.. :roll: de ez van..[/color]

És a testrabló ...? 8) Amúgy miért? (azon kÍvül, hogy túl sok szó van benne a szőkéről?)



Én alapból testrablónak fordítottam, és ezt szoktam meg.. szal ez ilyen megszokás kérdése már.. a tolvaj furán hangzik a rabló után.... amúgy a könyvet szeretem, ha Lestat-ra értetted a "szőkét". 8)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223018 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

ainawethien írta:
apropóa Testtolvaj nekem se jön be.. :roll: de ez van..[/color]

És a testrabló ...? 8) Amúgy miért? (azon kÍvül, hogy túl sok szó van benne a szőkéről?)

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222942 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Phaedra/Namarie írta: Nekem a mostani részekben tűntek fel ezk az alakok.

3 évnél régebbi a Buffy?


Üdv vimpárok!

Hogy valamihez hozzá is szóljak.. 8) A Buffy-t amerikában '97-ben kezdték el vetíteni, a TV3 pedig kb '99-2000-ben vette át az első szezont, és adta le kb ezerszer.. a Via3, ha jól tudom, most fogja elkezdeni a 7., azaz az utolsó szezont... amit viszont már a Gy.U. film után forgattak le [már a 6. szezon is utána készült, amiből gondolom láttad a részt], úgyhogy ilyen téren előfordulhat hasonlóság, mert pl a 7. szezon végén lesz egy jelenet, ahol a Pokol Szája fullos lesz démonokkal, és az eléggé hasonlít az említett film egyes orkos jeleneteire.. de ahogy icke mondta, ami egyszer bevállt... 8)

apropóa Testtolvaj nekem se jön be.. :roll: de ez van..

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221853 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Alyr Arkhon írta:

Prérifarkas írta: a halloweenparty valszeg a CD-fűben lesz, szal jó kis hangulatos hely : )=


És drága...


Sok csóró ember kifizet egy drága helyet is! :P


Amúgy meg én a vámpírokat inkább gyönyörűeknek és vonzóknak képzelem, s egyben félelmesnek is. Ezt Stoker Drakulájában (a könyvben) fogalmazza meg igen találóan Jonathan Harker:

"szépségükbe, édességükbe ugyanakkor valami bántó keserűség is vegyült, mint a vér illatába..."

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221829 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Prérifarkas írta: a halloweenparty valszeg a CD-fűben lesz, szal jó kis hangulatos hely : )=


És drága...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221811 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Sil írta: OFF: Bizony, Frodó is azt mondja Aragornról, hogy az Ellenség kémeinek szebb lenne az arcuk, de kellemetlenebb a szaguk... :wink:


Off:
izé.... akkor mi honna vesszük azt, hogy Aragorn nem igazán mosdik????

Ellentmondunk Tolkiennek.. :!: :P

Vámpírok csúnyasága: talán egyszerűbb a félelmetest egyben randának elképzelni. Így megkönnyíti számunkra, hogy ne közelgessünk hozzá. Egy vámpírt pedig mindenképp ajánlatos jó messzire elkerülni..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221809 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
gillz: ne baszki!!! nemá, hogy nem érsz rá!! wazz.

a halloweenparty valszeg a CD-fűben lesz, szal jó kis hangulatos hely : )=

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221793 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
nyiiif. 30án Halloweeni buli? szomorú. bár kezdjük délután, úgy még...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221697 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Tényleg, lassan ideje van a Vimpár Találkozónak!
okt. 30 szombat. pont Halloween előtt


Felőlem is OK. :itscool:

Ahhoz mit szólnátok, ha a vimpártali a halloween-parti keretei közt lenne?


Nekem tetszik az 5let. [size=9:15obu2iw]Már én is gondoltam valami ilyesmire... melleseleg.[/size]Artemisz írta:

És persze megfelelő kosztümben!


Jajaja. :dance: :up:

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221464 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Prérifarkas írta: Ahhoz mit szólnátok, ha a vimpártali a halloween-parti keretei közt lenne?
mer harmincegyedikére nem lenne jó halloweenbulit csinálni, mert, ööö... hiperkarma koncert :P

Meg Cross Borns... :P ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221454 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Arden Borough írta: én asszem teljesen támogatom Galc ötletét :)
én mennék... : )=


Szintúgy csatlakozom! :P

Jó 5let! :up:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221452 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
én asszem teljesen támogatom Galc ötletét :)
én mennék... : )=

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221415 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ahhoz mit szólnátok, ha a vimpártali a halloween-parti keretei közt lenne?
mer harmincegyedikére nem lenne jó halloweenbulit csinálni, mert, ööö... hiperkarma koncert :P

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221391 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Vimpártali, vimpártali, jeeeeeeeeeeeeeeeeee! :twisted: :P :twisted:

Benne vagyok!

És persze megfelelő kosztümben! ;)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221378 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ezt ismeritek? Nekem sok új/érdekes dolog derült ki belőle:
users.net1plus.com/vyrdolak/artarch.htm
Üdv:
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221377 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Okt. 30 nékem pl tökéletes! Akkor épp fenn leszek Pesten... ( Minthogy utána levő hét szünet ) Cal ha aznap lesz (vagy az utánai héten ) ott leszek! ( Vagy ezer éve nem láttalak tikteket... :roll: : ) = )

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221339 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Nem tudom, én sose képzeltem csúnyának a vámíprokat.. mindig is lehangoltak és kiábrándítottak azok a leírások és filmek, amikben rojtos fülű, eltorzult arcú vámíprok lepték el az utcákat, vadászat céljából.. na ne mondja már nekem senki hogy így lehet vadászni


ezzel én is egyet értek. Nálam egy vámpír az Szép, és már Anne Rice előtt is az volt. A halál szépsége. Persze az még riasztóbb és megrázóbb, ha rájövünk, az a szép dolog ott belül rohad.

Dodiee, rondán is lehet vadászni... nem mindenki csábítja el előtte az áldozatát :lol: meg aztán egyes vámpírmítoszokban nem sokban különböznek a büdös zombiktól :D

Tényleg, lassan ideje van a Vimpár Találkozónak!
okt. 30 szombat. pont Halloween előtt :roll:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221295 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dodiee írta: ... helyes, szép, csak kegyetlen.

Van akit pont ez vonz ^^
Régi de igaz megállapÍtás, hogy a szépség is relatÍv...

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221229 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nem tudom, én sose képzeltem csúnyának a vámíprokat.. mindig is lehangoltak és kiábrándítottak azok a leírások és filmek, amikben rojtos fülű, eltorzult arcú vámíprok lepték el az utcákat, vadászat céljából.. na ne mondja már nekem senki hogy így lehet vadászni. hát kapsából arcon lövik az ilyet, nem? az már más kérdés, hogy létezhet kegyetlen szépség is. az, akinek az arcán látszik a gonoszsága. a filmek többségében is előre meg lehet mondani, hogy ki lesz a "vérgenya", mert olyan arca van. helyes, szép, csak kegyetlen.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221184 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
OFF: Bizony, Frodó is azt mondja Aragornról, hogy az Ellenség kémeinek szebb lenne az arcuk, de kellemetlenebb a szaguk... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221173 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ez igaz, Ery. Gondold el, Melkor egy darabig tudott szép alakot ölteni. Szauron is.
Ennyit a kalaokagathia elvéről. Kíváncsi vagyok, vajon a görögök mit szólnának...? :twisted:

Hogy ne legyek teljesen off, amennyire tudom a vámpírokat is szépnek ábrázolják általában.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221165 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lám-lám! Végre! Nemcsak egyedül vagyok azzal a véleménnyel, hogy az igazi sötét oldalnak nem jellemzője a testi rútság. Ez csupán egy régi téveszme. Hiszen a gonosz jobban tud csábítani esztétikailag szép köntösben...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221160 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dodiee írta: Imádom amikor az emberek végigolvassák a hozzászólásokat..

Namarie: arra a kérdésre, hogy van e olyan vámpír aki tud repülni, mondjuk olvasd el az előző 3-4 hozzászólást... kösz;)

Drizzt: na mert a thief-et nem lehet rablónak fordítani... és sztem nem lenne ennyire hülye a címe.. a testtolvajról egy hullarabló jut eszembe, a testrablóról meg valaki aki beleköltözik mások testébe, esetleg valami okkult célból csórja azokat.. de persze valszeg a hiba ismét csak az én készülékemben van:D


Dodiee: bocsánat, olvastam, de enyhén szétszórt voltam

Sil: köszönöm a választ.

Off:
Amúgy ezen a filmen tanultam meg, hogy az esztétikai szép nem feltétlenül jelenti azt, hogy az illető jó is.

15 évesen néztem, anyával, és az első kockáknál nem mertünk odanézni. Aztán megláttuk, megnyugodtunk benne, hogy ő a lány vőlegénye, nem lesz itt semmi baj. Aztán látjuk ám, hogy mászik felefele a falon.

Egymásra nézünk:
-Te, ez a vámpír!!!!
-Hát a jelek szerint.. De az esztétikailag szép akkor is esztétikailag szép marad.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221043 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
[size=9:3bg0in2o]A versek topicban van egy kis cuccosom, ami talán érdekel. [/size][size=9:3bg0in2o]Nyugodtan kössetek bele, ha hiba van benne.[/size]

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #220422 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Artemisz (Erenya) írta: Siiiiiil!
*/me a fejét fogja erőteljesen*

TUDOM, hogy benne van a sztoriban! Én is ismerem! Az elbűvölő logikát arra értettem, ahogyan ezt összekapcsolja a vámpírok nemzőképtelenségével... :shake: :x


Viszont a hozzászólásodból ez egyrészt nem derült ki, másrészt pedig esetlegesen lehetnek itt olyanok, akik nem oly szerencsések mint te, tájékozottságban alulmúlnak téged, és esetleg NEM tudták. Nekik értékes információ lehet.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #220421 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Drizzt írta: ..Hja igen, a Vámpírkrónikák 4. része végre megjelent magyarul is...Lehet előbb kellett volna szidni a Dáint a fórumon :)

Ha lehet még 1 utsó hozzászólás Anne Rice témában: Na ez e tipikus hajjdehurrá szituáció... Nekem 6 van meg a kb nyolc vámpÍrkrónikából, de a Kárhozottak királynőjén kÍvül mind eredeti nyelven, és tapasztalatból mondom, sokkal jobb, mint a magyar fordÍtás... Beleolvastam az Interview magyar változatába és ca 1 oldal végigszenvedése után aktÍv fejcsóválás közepette fénysebességgel raktam vissza a polcra... (Bár azt elismerem, hogy annak, aki nem tud angolul, sokkal de sokkal jobb, mint a semmi).
[size=9:1p3kcwru](Különben a Tale of the body thief naon tuti rész ^^)[/size]

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 napja #220313 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Boo!

Hajajj, a Drakula 2000 egy olyan alkotás, amelynek nagyon kevés közel van a 'reális' vámpír storyikhoz. Láttam anno moziban, és nem valami szemléletes.
Többek közt az a felfogás, hogy Judástól indulna ki maga a vámpír lét...
:evil:
A Bibliában tény, hogy ellentmondásos írásokra bukkanunk Judással kapcsolatban, de akkor sem annyira 'eredendő' bűnösre.
Érdekes, hogy a 4 evangélista közül 2 nagyon elitéli, kettő viszont mindössze azt mondja, hogy 1 a tantíványok közül. Pedig szintén az evangéliumokban olvasható az is, hogy tolvaj volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #220094 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Vasárnap ujabb vámpíros film lesz:Drakula 2000.
Remélem valamelyest kapcsolodik a témához! :oops:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.030 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére