Galadriel (Cate Blanchett)

Több
21 éve 2 hónapja #126067 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nemhiszem, hogy PJ félvállról vette volna a lórieni részt, inkább máshogy élte át, s más szempontokat vett figyelembe a szereplőválogatásnál. Az "igazi Galadriel" mindenkinek más, olyan, mint ahogy a könyv alapján elképzelte-a filmben PJ Galadriele van. Mondjuk én később olvastam a könyvet, mint láttam a Fotr-t, így az én Galadrielem Cate maradt :) (olvasás közben akaratlanul is bevillannak filmes jelenetek).

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125974 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Corwin írta:
hahó!

előrebocsátom, kissé elfogult vagyok, mivel én nagyon kedvelem Cate-t. Igyekszem tárgyilagos lenni :)
Könyv:
SZóval arra gondoltál már, hogy Galadriel az érett szépséget testesíti meg? nem az fiatal, "ártatlan" szépség, mint Arwen...
Átélt közel három kort, látta és látja népe lassú bukását (bár két tünde-birodalom gyorsabb bukását is átélte - gondolok itt Doriathra és Eregionra), nem lehet gondtalan.
Film:
Arra, hogy ki lett volna alkalmasabb, még ezer és egy variáció van. Gondolj bele: ott áll PJ, és kell neki egy olyan színésznő, aki megközelíti a benne élő Galadriel-képet. DE: Ennek a színésznőnek hónapokra ott kell hagynia HW-ot, nincs másik szerződés, amíg tart a forgatás stb.
Tehát PJ-nek igen sok indokot mérlegelnie kellett, amikor választott... és tudod, szerintem (persze neked biztos más a véleményed) igenis jól választott. Engem megérintett Cate alakítása - bár PJ más szemszögből közelítette meg, mint az én képzeletem, de Őt, ezt a Galadrielt is szeretem. Hiszen Galadriel - és a többi szereplő is mindannyiunknak másképp él a képzeletében.

Off:
ha kérhetek tisztelettel mindenkit, a "bűnronda" kifejezést talán igyekezzünk mellőzni. Mondjátok, hogy "nem tetszik", vagy bánomisén... de azért a "bűnronda" kicsit erős, nem? :evil: :shake:


Belegondoltam, hogy Gladriel érett szépség, de a tündék szépsége az idők folyamán kiteljesedett, nem pedig megcsúfultak. Netmom, értesz-e, most ilyen korán reggel nem tudom jobban megfogalmazni. A könyvben is írták, hogy csa a szeme mutatta, valójában milyen idős.
Amit PJ-ről írtál, az mind jó és szép, csak asszem kezdem azt hinni, hogy neki se túl jó az ízlése nő ügyben, és arra is gondoltam már, hogy nem fogta meg őt a könyvbeli Galadriel, és nem értette az egész lórieni részt (vagy még én képzelem el sokkal szebbnek, mint ahogy Tolkien leírta :wink: )
A másik: oké, nem mondom rá, hogy bűnranda, de szerintem Cate igenis csúnya. A FotR-ben pedig... (nem mondom, mer megkértél rá, hogy szépen fejezzem ki magam.) Most csak annyit mondok, hogy a tünde-füleivel egyszerűen rémesen néz ki, az külön rontott még a helyzeten. hogy a TTT-ben hogy nézett ki, azt már írtam. Én nem tudom, mit tartotok benne szépnek, ha meg tudjátok mondani, annak nagyon örülnék. Mert én nem látok benne semmi szépséget.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125972 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: Lalaith: hát szerintem Cate-nek abszolút nincs galadrieles kisugárzása... inkább olyan élőhalott kisugárzása van néha...


hahó!

előrebocsátom, kissé elfogult vagyok, mivel én nagyon kedvelem Cate-t. Igyekszem tárgyilagos lenni :)
Könyv:
SZóval arra gondoltál már, hogy Galadriel az érett szépséget testesíti meg? nem az fiatal, "ártatlan" szépség, mint Arwen...
Átélt közel három kort, látta és látja népe lassú bukását (bár két tünde-birodalom gyorsabb bukását is átélte - gondolok itt Doriathra és Eregionra), nem lehet gondtalan.
Film:
Arra, hogy ki lett volna alkalmasabb, még ezer és egy variáció van. Gondolj bele: ott áll PJ, és kell neki egy olyan színésznő, aki megközelíti a benne élő Galadriel-képet. DE: Ennek a színésznőnek hónapokra ott kell hagynia HW-ot, nincs másik szerződés, amíg tart a forgatás stb.
Tehát PJ-nek igen sok indokot mérlegelnie kellett, amikor választott... és tudod, szerintem (persze neked biztos más a véleményed) igenis jól választott. Engem megérintett Cate alakítása - bár PJ más szemszögből közelítette meg, mint az én képzeletem, de Őt, ezt a Galadrielt is szeretem. Hiszen Galadriel - és a többi szereplő is mindannyiunknak másképp él a képzeletében.

Off:
ha kérhetek tisztelettel mindenkit, a "bűnronda" kifejezést talán igyekezzünk mellőzni. Mondjátok, hogy "nem tetszik", vagy bánomisén... de azért a "bűnronda" kicsit erős, nem? :evil: :shake:

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125957 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Undómiel írta: Na, akkor hadd vitatkozzak! Charlize tényleg szép, de kreol a bőre. És egyébként rózsaszín Barbie kategóriában fut Hollywoodban. Claire tényleg fiatal, de túl karakteres az arca, nem lágy, nőies (Cate-é sem az, nekem ez a gondom, de nem akkora, hogy kiszeressek belőle, már amennyire ez lányoknál lehetséges :wink: ). Renének pedig gagyi a hangja... :wink: És szerintem nem szebb mint Cate, de ez megint más topic. Egyébként becsületedre legyen mondva, kritizálni nagyon könnyű, de ez a Charlize-dolog kezd tetszeni... :wink:

Letámadniiiiiii? Kicsoda? Itt értelmes emberek vitatkoznak, nem hurrogásról van szó, namá! Bátran, ide, antitábor! :wink:


Amiket írsz, valamilyen szinten igazak, én is mondtam, hogy most így fejből ők jutnak az eszembe, de egyik sem tökéletes. Szerintem Claire-nek sokkal tündésebb arca van, mint Cate-nek, de ez szubjektív (múltkor láttam egy képet, ahol teljesen tünci a csaj, de a link most nem jut eszembe). Az, hogy Renéé-nek gagyi a hangja, nem lehet akkora probléma, hisz állítólag Cate hangját is manipulálták (ez nem biztos, de hallottam ilyet). Mindenesetre ha találok valakit, aki szerintem ideális Galadriel lenne, egyből megmutatom nektek!

Oké, kicsit durva volt, hogy letámadnak minket, télleg nem egészen így van. De! Először leírtam tök normálisan a véleményemet, erre válaszképp megpróbáltak meggyőzni, hogy Cate mégis szép és hú de jó lett Galadrielnek meg minden... Ezért folytattam a vitát. Bocsánat, ha néha durva voltam, de ha már elkezdtük, folytassuk is, legalább van élet a topicban :D
És szerintem egész jól elvagyunk így vitázgatva, nem? :?:

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125956 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nekem speciel tetszik Cate. S megfelelően formálta meg a szerepét.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125947 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta:

Lalaith írta: Szerinted ki lett volna Catenél alkalmasabb a feladatra? :!:


Tudom, elég nehéz a kérdés. Akit el tudtam volna fogadni: Charlize Theron; ha mondjuk egy csöppet idősebb lenne, akkor Claire Danest is, gondolkoztam René Zellwegeren is, de arra a megállípításra jutottam, hogy ő sem lenne az igazi (bár még mindig ezerszer szebb, mint Blanchett). Mindenesetre egyik sem közelíti meg azt a Galadrielt, akit én elképzelek magamnak, de sokkal szebbek, mint Cate. Más most nem jut szembe. Ha megtalálom azt, aki tényleg jó lett volna Galadrielnek, első dolgom lesz ide beírni.


Na, akkor hadd vitatkozzak! Charlize tényleg szép, de kreol a bőre. És egyébként rózsaszín Barbie kategóriában fut Hollywoodban. Claire tényleg fiatal, de túl karakteres az arca, nem lágy, nőies (Cate-é sem az, nekem ez a gondom, de nem akkora, hogy kiszeressek belőle, már amennyire ez lányoknál lehetséges :wink: ). Renének pedig gagyi a hangja... :wink: És szerintem nem szebb mint Cate, de ez megint más topic. Egyébként becsületedre legyen mondva, kritizálni nagyon könnyű, de ez a Charlize-dolog kezd tetszeni... :wink:

7thSon írta: Egyébként nem én vagyok az egyetlen, akinek nem teccik Cate. Ott van Telcontar, Shaira, Teron, Éomer, Erwianne, Mike, és biztos vannak még sokan, akik szerint Cate csúnya, csak nem mernek írni ide, mer félnek, hogy őket is le fogjátok támadni, mint minket :roll:


Letámadniiiiiii? Kicsoda? Itt értelmes emberek vitatkoznak, nem hurrogásról van szó, namá! Bátran, ide, antitábor! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125929 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Lalaith írta: Nos, Charlize Theron és Renée Zellwegger valóban sokkal szebb, mint Cate, és tehetséges mindkettő, de nemhiszem (lehet, hogy azért, mert nem láttam ilyesmi szerepben őket), hogy egy Galadriel kaliberű nő szerepére alkalmasak lennének. Cate szerintem elég érett egy ilyen feladatra (már tudom, hogy tudod) , a szépség-ügy meg teljesen szubjektív...

Kicsit offolok: :wink:
fan.theonering.net/rolozo/collec ... l/?hide=-9


Asszem már leírtam, miér lenne szerintem jó más Cate helyett Galadrielnek, akár ők is.
A képek nem offok! Szerintem a legjobbak Howe, Lee és Nasmith Galadriel képei. Különösen a Howe és a Nasmith kép teccik, az a kettő tényleg igazi Galadriel :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125928 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Dace írta: miért próbáljátok még mindig elhitetni a másikkal, hogy a saját véleményetek az igaz?!


Mert emberek vagyunk, és érveinkkel megpróbáljuk meggyőzni a másikat... :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125924 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Dace:nem kell filmezéssel foglalkozni ahhoz, hogy meg tudd állapítani, ki mennyire hitelesen alakít.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125918 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nos, Charlize Theron és Renée Zellwegger valóban sokkal szebb, mint Cate, és tehetséges mindkettő, de nemhiszem (lehet, hogy azért, mert nem láttam ilyesmi szerepben őket), hogy egy Galadriel kaliberű nő szerepére alkalmasak lennének. Cate szerintem elég érett egy ilyen feladatra (már tudom, hogy tudod) , a szépség-ügy meg teljesen szubjektív...

Kicsit offolok: :wink:
fan.theonering.net/rolozo/collec ... l/?hide=-9

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125917 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
OFF

hogy érted azt, hogy Liv Tyler épp hogy csak eljátszotta a szerepét. Már bocs, de mit értesz te hozzá?!

ON

az meg, hogy Catenek milyen nemű szépsége van, már ezerszer leírtátok, hogy szubjektív

OFF

miért próbáljátok még mindig elhitetni a másikkal, hogy a saját véleményetek az igaz?!

ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125913 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Lalaith írta: 7thson:neked jobban megfelelt volna egy bábu, ami "igaz, hogy nem tehetséges, de legalább szép"?(Charlize Theronnal és Renéé Zellweggerrel nincs bajom, ne értsd félre).


Nemegészen. Félreértesz. Csak azt mondom, hogy találhattak volna olyasvalakit, aki szép, még akkor is, ha nem olyan tehetséges, mint Cate. Ott van pl. Arwen. Igaz, hogy Liv Tyler nem egy őstehetség, a szerepét éppenhogycsak úgy-ahogy eljátszotta (azt, hogy PJ mennyit rontott, abba nem akarok belemenni), de mint Arwen nagyon szép volt. És bennem az maradt meg, hogy az Aragorn csaja tök szép, ami többé kevésbé elfogadható, mert Arwen a könyvben télleg csak szép volt meg Aragorn nője. De hogy a filmbeli Galadrielről mi maradt meg bennem, azt már leírtam, és nem akarom leírni még egyszer. Mondom, ez alapvetően a rendezés hibája, nem azért lett ilyen, mert Cate nem tehetséges. Ha megfigyeled, én sohase mondtam, hogy tehetségtelen lenne, sőt. Az viszont, hogy szerintem és még egy csomó ember szerint csúnya, azért elgondolkodtató. Persze ez sem az ő hibája. Inkább PJ-vel kellene megbeszélni, hogy miért így csinálta a dolgokat.
Egyébként szerinted Charlize Theron és Renéé Zellweger nem szebb, mint Cate Blanchett? (Ne értsd félre, nem kötekedek ezzel, csak kíváncsi vagyok a véleményedre.)

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125907 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
7thson:neked jobban megfelelt volna egy bábu, ami "igaz, hogy nem tehetséges, de legalább szép"?(Charlize Theronnal és Renéé Zellweggerrel nincs bajom, ne értsd félre).

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125885 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Undómiel írta:

7thSon írta: Undómiel: miért kellene moderálnom magam? Semmi csúnya nem volt a hozáászólásomban! Legfeljebb szerinted nem randa Cate. Szerintem meg igen! Szubjektív vélemény.


Naná, hogy nincsen, Drágaságom, de volt, csak mivel bele tudok nyúlni a hozzászólásodba, szalonképesebbre cseréltem.

Ennek a nyilatkozatodnak az utolsó mondatára gondolok! Elküldve: H Jún 02, 2003 9:19 am. De jó lenne, ha nem kellene minden adandó alkalommal járatnom a számat. A véleményed miatt (még ha az az enyémtől különböző is) nem foglak felszólítani, hogy moderáld magad!!! Olyan jól vitatkoztok, hadd ne kelljen ilyen csacsiságokkal agyonvágni a topicot.

Ja, és a humorodat pedig értékelem! :D


Ezer bocsánat, igazad van!

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125861 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: Undómiel: miért kellene moderálnom magam? Semmi csúnya nem volt a hozáászólásomban! Legfeljebb szerinted nem randa Cate. Szerintem meg igen! Szubjektív vélemény.


Naná, hogy nincsen, Drágaságom, de volt, csak mivel bele tudok nyúlni a hozzászólásodba, szalonképesebbre cseréltem.

Ennek a nyilatkozatodnak az utolsó mondatára gondolok! Elküldve: H Jún 02, 2003 9:19 am. De jó lenne, ha nem kellene minden adandó alkalommal járatnom a számat. A véleményed miatt (még ha az az enyémtől különböző is) nem foglak felszólítani, hogy moderáld magad!!! Olyan jól vitatkoztok, hadd ne kelljen ilyen csacsiságokkal agyonvágni a topicot.

Ja, és a humorodat pedig értékelem! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125838 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Még egyszer elmondom: a tehetség ebben a filmben sajnos nem sokat jelent, mert hiába nagyon nagy tehetség Cate Blanchett (ezt én sohasem tagadtam), az egész PJ rendezése, az ő Galadriel-képe került a vászonra, és ez a PJ-féle Galadriel Cate minden tehetsége ellenére el lett baltázva. Az jött ki, hogy Galadriel egy "gonosz tünde boszorkány". A bővítettben ezt valamelyest ellensúlyozták, de az egyszerű ember, aki csak a moziban látta a filmet, ezt nem így éli meg. A másik meg, hogy Cate bűnranda. Mikor megjelent a Két toronyban, komolyan, úgy nézett ki, mint egy kifehérített múmia. Komolyan, a filmbeli Celebornt nem értem. Hogy lehet annyi ezer évet egy ilyen csúnya nő mellett leélni? :D (Jó, talán humornak ez egy kicsit erős.)

Lalaith: hát szerintem Cate-nek abszolút nincs galadrieles kisugárzása... inkább olyan élőhalott kisugárzása van néha...


nenya: itt nem a mellbőségről van szó... Ha megnézed, kiket írtam, egyik se tejcsarnok! :wink: Másrészt amit írtál, az nagyobbrészt helyénvaló, de te még csak a belső szépségről szóltál, Galadriel pedig nemcsak lelkileg, hanem külsőre is szép! Az is igaz, hogy a belső szépsége még átütőbbé teszi a külső szépségét is, de attól még a külseje is szép. Cate-é pedig nem az.

Lehet, hogy kéne nyitni egy "Nekem az igazi Galadriel kell, nem Cate Blanchett!" topicot. :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125824 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Hahó!
Erre jártam, és természetesen nem bírom ki, hogy bele ne kotyogjak egy kicsit... :lol:

A könyv alapján úgy gondolom, Galadriel szépsége különleges szépség, túl az emberi szépségfogalmakon, mivel idôtlen és belülrôl fakad. Benne van több ezer év tapasztalata és bölcsessége, mély nôiesség (természetesen a hozzá tartozó csipetnyi egészséges hiúsággal - ezt PJ tökéletesen megfogta), fájdalom és fenség, ami valóban félelmetes is lehet. Mindezt kifejezni pedig színészi játék kérdése, és nem a külsôn múlik. Cate Blanchett titokzatos, szeszélyes, kiszámíthatatlan: igazi nô, ugyanakkor valami plusz sugárzik belôle, ami az összes többi nôi szereplô fölé emeli. Kár lett volna ezt a szerepet csak mellbôség alapján kiosztani...

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125822 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Férfiak...
Mondok erre egy másik példát. Mikor egyik kedvenc könyvemet, a Scarlettet megfilmesítették, kezdetben énse örültem, hogy a könyvben gyönyörűnek leírt nőt egy kevésbé esztétikus színész játssza. De mivel jól alakított, és olyan "scarlettes" kisugárzása volt, végül örültem, hogy ő kapta a szerepet.
Szóval szerintem a tehetség előbbrevaló, mint a kinézet.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125821 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Lalaith írta: Szerinted ki lett volna Catenél alkalmasabb a feladatra? :!:


Előre leszögezem, hogy most a dolgot a szépség felől közelítem meg. (Leírtam már ezerszer, hogy teljesen lényegtelen a színész játék, mer PJ miatt eleve rossz a karakter.)
Tudom, elég nehéz a kérdés. Akit el tudtam volna fogadni: Charlize Theron; ha mondjuk egy csöppet idősebb lenne, akkor Claire Danest is, gondolkoztam René Zellwegeren is, de arra a megállípításra jutottam, hogy ő sem lenne az igazi (bár még mindig ezerszer szebb, mint Blanchett). Mindenesetre egyik sem közelíti meg azt a Galadrielt, akit én elképzelek magamnak, de sokkal szebbek, mint Cate. Más most nem jut szembe. Ha megtalálom azt, aki tényleg jó lett volna Galadrielnek, első dolgom lesz ide beírni.
A könyvben Galadriel volt a kedvencem, szinte teljesen belezúgtam (pont mint Gimli :D ), ezért vagyok annyira kiakadva, hogy lehetett ilyen ronda színésznővel eljátszatni.
Egyébként nem én vagyok az egyetlen, akinek nem teccik Cate. Ott van Telcontar, Shaira, Teron, Éomer, Erwianne, Mike, és biztos vannak még sokan, akik szerint Cate csúnya, csak nem mernek írni ide, mer félnek, hogy őket is le fogjátok támadni, mint minket :roll:

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125783 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerinted ki lett volna Catenél alkalmasabb a feladatra? :!:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125733 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Undómiel: miért kellene moderálnom magam? Semmi csúnya nem volt a hozáászólásomban! Legfeljebb szerinted nem randa Cate. Szerintem meg igen! Szubjektív vélemény. Ezért mondom, hogy valaki olyasvalakit kellett volna választani, aki tényleg legalább az emberek 80%-a szerint szép. Komolyan, nagyon sok embert ismerek, akik szerint Cate Blanchett csúnya, rajtatok kívül mindössze egy csaj áradozott Cate szépségéről. Mivel a filmbeli Galadriel Peter Jackson miatt lett melléfogás, a színészi játék ezen már nem oszt, nem szoroz, szerintem inkább játszotta volna el Galadrielt egy valóban szép színésznő, még akkor is, ha nem akkora nagy tehetség, mint Cate. (Ez fontos: nem a tehetségét, hanem a szépségét nem ismerem el!)

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125693 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ha ez kell! 7thSon, ha kérhetlek moderáld magad, nem szeretnék több oda nem illő szót olvasni a hozzászólásodban. Ez vonatkozik mindenki másra is, de nem jellemző, hogy itt bárki alpári módon káromkodni kezdjen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #125618 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Lalaith írta: Az, hogy Galadriel egyesek szerint félelmetesre sikerült, nem Cate hibája, az ő játékában nincs semmi kivetnivaló.


Ezért mondom, hogy tök mindegy, ki játszotta volna Galadrielt, az olyan lett volna, ahogy PJ akarja, elzöldüléssel meg félelmetes pillantásokkal. De könyörgöm, legalább valaki télleg szép kellett volna játssza! Mer így az marad meg az emberben, hogy egy "félelmetesen randa tünde-boszorkány" :D , ha meg valaki szép lett volna, akkor meg az, hogy egy "félelmetesen gyönyörű tünde boszorkány" :D
Komolyan, amikor először láttam a FotR-t, nem tudtam eldönteni, hogy Galadriel jó-e vagy gonosz. Ez ugyebár PJ hibája. Azt viszont egyből láttam, hogy a csaj randa. (Utána kaptam kedvet a könyvhöz, és érdekes módon bennem még így is a könyv adta élmény az uralkodó.)
Tök mindegy, én még mindig azt mondom, hogy a film el lett rontva, és hogy akármennyire jó színésznő Cate, nem ő kellett volna Galadriel legyen.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125398 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Az, hogy Galadriel egyesek szerint félelmetesre sikerült, nem Cate hibája, az ő játékában nincs semmi kivetnivaló. Szerintem jól visszaadta a "félelmetes és gyönyörű"-t, az meg, hogy ki szép és ki nem, teljesen szubjektív.
Arwennél meg átestek a ló túlsó oldalára a tehetségtelen, de szép színésznővel (ez inkább másik topic).

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125386 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem maga a fogalom, hogy kibírhatatlanul gyönyörű és imádnivaló is érdekes. Ajánlom a hurrogóknak, hogy gondolkodjanak el rajta... Milyen az a kibírhatatlanul gyönyörű? Ha ezt bárki az anticate-k közül megmondja nekem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125319 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
No jó, imádnivaló talán nem, de gyönyörű igen. S ha úgy vesszük jól oldották meg a jelenetet.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125309 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Abban a jelenetben Galadriel kifejezetten félelmetesnek látszik. Olyan, mint valami élőholt árnyék.
De hogy kibírhatatlanul gyönyörű és imádnivaló... hát annak nem...

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125279 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Artemisz írta:

Ery írta:

Artemisz írta: A megkísértés pedig..... hmm-hmm, hatásos volt, igaz, de köze sem volt a könyvhöz!


Ellent kell, hogy mondjak. Benne van a könyvben. Majdogynem szó szerint.

A könyvben így van benne:
"kibírhatatlanul gyönyörűnek látszott, félelmetesnek és imádnivalónak"
Nos, amint ezt ha jól emlékszem, már megtárgyaltuk ugyanitt, a filmben ebből nem sok jön vissza, max. a félelmetes!


Pontosítsk a dolgot, a könyvben így szerepel:
"A Sötétség Ura helyére Királynőt állítasz. És én nem leszek Sötét, de szépséges és lenyűgöző, mint a Pirkadat és az Éjszaka! Mocsoktalan, mint a Tenger, a Nap és a Hó a hegyek csúcsán! Félelmetes, mint a vihar és a villám! Erősebb, mint a föld fundamentuma. S imádni, félni fog minden!
Fölemelte a kezét, gyűrűjéből fény áradt, de az csak őt világította meg, minden más sötétben maradt. Ott állt Frodó előtt, mérhetetlen nagynak látszott, kibirhatatlanul gyönyörűnek, félelmetesnek és imádnivalónak."

Ez pedig nagyjából szöveg szerint egyezik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125244 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: szerintem Cate abszulút rossz választás volt. Sőt: szerintem az egész film egy reménytelen próbálkozás! Egy ember sohasem fog tudni egy több tízezeréves, gyönyörű tünde-királynőt eljátszani! Még Cate sem! Szóval tök mindegy, ki mekkora tehetség, hibátlanul úgysem tudta volna elvégezni a feladatot. Akkor meg már raktak volna be olyasvalakit, aki télleg szép is. Mert hiába relatív a szépség, vannak abszulút szépségek is. (Példát most nem írok, mer nem jut eszembe most egy se - hiába, reggel van, nem fog az agyam... :D )

Abban igazad van, hogy nem lehet teljesen élethűen visszaadni azt, amit Tolkien leírt. (És itt nem csak a tündékre gondolok) De nekem tetszett Cate ebben a szerepben. Jó, igaz, vannak nála szebbek is, de szerintem kifejezetten jól játszotta a szerepét.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125234 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Niphredil/Szméagol írta: 7thSon: szerezd be a bővítettet mindenképpen! Talán azért nem találtál megfelelőbbet Galadriel szerepére, mert ő a legjobb :wink:
Hoztam 2 illusztrációt:
By Maura Boldi
By Meredith Dillman


Félreértesz, szerintem Cate abszulút rossz választás volt. Sőt: szerintem az egész film egy reménytelen próbálkozás! Egy ember sohasem fog tudni egy több tízezeréves, gyönyörű tünde-királynőt eljátszani! Még Cate sem! Szóval tök mindegy, ki mekkora tehetség, hibátlanul úgysem tudta volna elvégezni a feladatot. Akkor meg már raktak volna be olyasvalakit, aki télleg szép is. Mert hiába relatív a szépség, vannak abszulút szépségek is. (Példát most nem írok, mer nem jut eszembe most egy se - hiába, reggel van, nem fog az agyam... :D )

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.689 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére