Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 10 hónapja #61547 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem nagyon nem tetszett, hogy kihagytak vagy megváltoztattak részeket, de hát mi mit tehetünk???!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61522 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ki az a Balbadilló????? Nem Bombadil????? :lol: Biztos elírtad..... :lol: Ez tetszik, Balbadilló!!!!!! A kimaradt részek kár, hogy nem voltak benne. (Na, ezt jól megmondtam! :) )Bombadil nekem is hiányzott, és az se tetszett, hogy nem volt benne az összeesküvés!
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61497 Írta: Egy fangorni
Egy fangorni válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Én csak 1x láttam a filmet , akkor is feliratosan. Nem volt rossz, mert hozzá vagyok szokva, de szinkronnal biztos élvezhetőbb.
Most fejeztem be a könyvek olvasását, de hamarosan elkezdem ujra.
A filmben csalódtam egy kicsit, Sok minden ki lett hagyva belóle( Balbabilló Toma, Az ajándékozás), de ahogy hallom a DVD változatban lesz egy kis kárpótlás, kb. +30 perc. Majd meglátjuk! Ti mit szóltok a kimaradt részekhez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61353 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ok, nektek bármit, szinte bármit elhiszek. Azért eredetiben sem rossz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61322 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Undómiel: Nagyon jó!
Nekem van egy ismerősöm, aki olvasta a GyU-t, de még nem látta a filmet!!!!! Egyáltalán!!!!!! Pedig ő is GyU rajongó!!!!!!
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60829 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én csak eredetiben láttam itthon, még a moziba se jutottam el, mert mire időm lett volna, Győrben már nem játszották. Milyen volt a szinkron?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60725 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én a filmet 3x láttam szinkronizálva, 3x feliratosan, és 9x felirat nélkül itthon... :oops: :oops:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60392 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Én csak 2x látam a filmet szinkronizálva, és meg akartam volna nézni feliratosan is, de sajnos már nem játsszák. Feltehetőleg a barátnőmmel ezen a hétvégén fogjuk megnézni harmadszorra. (MOZIBAN! :) ) Igaz ő nem olyan nagy rajongó, meg a többi oszt. társam se, de szeretik a GYU-t. Én vagyok közülük aki él-hal mindenért, ami a GYűrűk Urával kapcsolatos :D :oops: , és hál' Istennek ez őket majdnem teljesen hidegen hagyja. Szerintem egyedül az zavarja őket, ha megtudom, hogy egy újságba Orly vagy Elijah poszter/cikk van, és én máris sikítva rohanok az megvenni azt. :o :wink: Mellesleg én is szivesen megnézném akár 13x is, ha nem többször! Úgyhogy ne aggódj Butty! MI is imádjuk a GYU-t, és ha vk.-nek az ellen panasza van, hogy szeretünk egy könyvet/filmet, és ezt szóvá is teszi, akkor szerintem azzal nem kell foglalkozni. Nem éri meg! :)

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58193 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudjátok, mi a furcsa? Hogy a SW I. részét már ötször láttam, de a GyU-t még csak kétszer. Pedig nem is vagyok kifejezett SW rajongó. (Na jó, most egy kicsit igen. :) )
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58052 Írta: Butty
Butty válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Köszi mindenkinek aki reagált. Velem nagyon kedvesek az ismerőseim, úgy gondolják nem is én lennék, ha nem volnék GYU fanatikus. Én meg élvezem, eszem ágában sincs megváltozni. Az tartja bennem a lelket, hogy hétvégenként leülök és olvasgatom a hozzászólásaitokat. Ilyenkor tudom, hogy nem vagyok egyedül. Jó, hogy ennyien vagyunk! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57389 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Butty: Én is csak 3x láttam :( ,. de szivesen megnézném 13x! Jó neked!
Az én osztálytársaim már tök hülyének néznek. Elneveztek GYU buzinak... Dehát annyira nem tud érdekelni! Nehogy már ők szabják meg, hogy mi érdekel! Meg lehet, hogy van benne vmi! :P
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király....'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57384 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Butty, moziba én csak 3x mentem el (nem egyedül), ez pedig a te 13-ad
mellett semmi.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56715 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Butty: én moziban sajnos csak egyszer láttam. Azért nem néztem meg többször, mert nagyon drága a jegy, és szerintem nem éri meg ennyit kiadni érte. Úgyis kijön előbb-utóbb DVD-n, akkor meg is lehet venni, és annyiszor nézem meg, amennyiszer akarom. Ne érts félre, nem vagy fanatikus, talán csak egy picit. Én is egy kicsit fanatikusnak számítok az osztályban, mivel csak én nézek ilyen oldalakat, és ráadásul mindig ezt. Egy iciripicirit hülyének is néznek miatta, de engem nem zavar. Ez érdekel, és kész!!!!!! :) Nem??????
Csillaglány, te pedig feltétlenül ovasd el a könyvet!!!!!!!! Nem szabad kihagyni!! :lol:
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55875 Írta: Butty
Butty válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy nem a fórum témájához szólok hozzá, de a segítségeteket szeretném kérni. :?:
A szobatársam meg van róla győződve, hogy nincs még egy olyan őrült &#8222;A Gyűrűk Ura&#8221; rajongó, mint én. Ezt arra alapozza, hogy 13-szor láttam MOZIBAN a filmet (10-szer szinkronizálva, 3-szor eredeti hangon). Én mondtam neki, hogy korántsem vagyok olyan fanatikus, hogy ne lenne nálam még olyanabb. :D
Segítsetek bebizonyítani!
:!: Légy szíves írjátok meg, hogy TI hányszor láttátok a filmet. Egyetlen kritérium, hogy csak a MOZIBAN látott előadások száma számít. (Azért, mert barátnőm azon van kiakadva, hogy adhatok ki pénzt ugyanannak a filmnek a megnézésére 13-szor.)
Előre is köszönöm, ha reagáltatok rá! További jó beszélgetést!
Butty

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55003 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De még mennyire hogy mond! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54994 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
csillaglany írta:
A filmbéli Legolasra pedig a női rajongók... :) [/quote]

Hát, csillaglany, mondasz valamit.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54890 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Csillaglány:szerintem se foszd meg magad a könyv fantasztikus élményétől!Rengeteget veszíthetsz.Tolkient elsősorban olvasni kell.Ez persze talán nehezedre eshet,miután láttad a filmet(és már azokkal a szereplőkkel képzeled el-sajnos),de hidd el,megéri.És különben is:"A világ két részre oszlik:azokra,akik olvasták Tolkient,és azokra,akik majd fogják..."
Szóval nincs menekvés!!(kellően rád ijesztettem?hálás leszel érte,ha elolvastad...)

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52852 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, bocsi!!!
Úgy akartam írni, hogy fiatal korukban!!
Vagy fiatalabb...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52850 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És Aragorn is 20 éves volt... az gyerek még? nem hiszem, na de mindegy!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52849 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát, szerintem Arwen már akkor se volt gyerek... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52845 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az ajándékozást tényleg leforgatták és a DVD változatban benne is lesz!

Az Arwen-Aragorn szerelemről nekem az a véleményem, hogy Tolkien igenis jól írta meg. Sztem Aragornnak nem egy '' vetélytársa'' van szüksége, aki ugyanúgy csatázik, mint ő, és akivel sztem ellentmondásba is kerülhetne, hogy ne harcoljon, hanem egy biztos háttérre, akiről tudja, hogy minden csata után ott várja őt hűen, akivel végre meg tud feledkezni a csaták, vagy a kormányzás terhéről! Sztem ezért sem lehettek volna tökéletes pár Éowynnal. És azt sem szabad elfelejteni, hogy ők még gyerekkorukban találkoztak először Völgyzugolyban, odáig nyúlik vissza a szerelmük, azóta szertik egymást, és egy ilyen szerelmről nem lehet csak úgy megfeledkezni!

Ja, és csak Arwen tud ilyen jól zászlót varrni! ;) :lol:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52842 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Csillaglány: én azért tanácsoltam, hogy előbb olvasd el (legfeljebb vizsgaidőszak után :wink: ), mert más (és szerintem jobb). Áfonya írta egyszer, hogy a film a könyv kiegészítése (kb.). Együtt jó a kettő. És azzal nem lövöd le a poént, ha úgy ülsz be a moziba, hogy tudod a történetet. (szerintem a legtöbb filmet úgy nézzük meg - Te is, én is, mindenki - hogy ismerjük a storyt) Lehet, hogy az egy picit más ha a végét nemcsak sejted, hanem tudod is. De hidd el nekem, hogy én is maximálisan tudtam élvezni (még ötödjére is) a filmet, hogy előtte olvastam a könyvet (nem is egyszer).
...még egy indok: ha szervesen a fórumhoz szeretnél tartozni, vagy csak gyakran olvasgatod, vagy ha nem is gyakran, de a legtöbb hozzászólást, akkor úgyis kiderül, vagy ha nem annyira felkelti az érdeklődésed, hogy úgyis elolvasod.
Remélem meg tudtalak győzni - ez volt a célom. :wink: :lol: De ha még ezek után is azt mondod, hogy nem, akkor ígérem tiszteletben fogom tartani. :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52829 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ne kísérts, Cicafül! Jön a vizsgaidőszak! :wink:
Egyébként sokat gondolkoztam azon, hogy tovább olvassam-e, de én a filmből szerettem meg a történetet, és nem akarom megfosztani magam az újdonság varázsától a moziban.
Ne hidd, hogy könnyű döntés volt! Nem vagyok mazochista alkat! :P
És lehet, hogy nem leszek elég állhatatos...

No, egyébként abban igazatok van, hogy Galadrielnek a kedves oldalát is bemutathatták volna pl. az ajándékozós jelenetben, ami a filmből kimaradt. (Szerintem leforgatták, csak nem fért bele az időkeretbe. :cry: )

Viszont Arwen jobb így. Sokkal jobban el tudom képzelni, hogy Aragorn egy határozott, bátor nőre bukik, mint holmi visszafogott leányzóra.
A filmbéli Legolasra pedig a női rajongók... :)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52767 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bár azt nagyon szeretném látni, ahogy még a csatában is tréfálkoznak és versenyt lődözik az orkokat! :lol: És nagyon remélem hogy azt se hagyják ki mikor Gimli "eltűnik" és Legolas aggódik érte. Olyan szép a barátság!! :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52652 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez olyan mint hogy Frodó meg nincs Samu nélkül...
Egyébként ezt mindkét kapcsolatra értem (Frodó-Samu, Legolas-Gimli):

nagyon remélem, hogy a következő részekben jobban ki fogják hangsúlyozni őket, és a sok látványos csatajelenet nem fogja elnyomni őket :!: :!: :!:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52614 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyvben nincs Legolas Gimli nélkül, s ez fordítva is igaz, ám a filmben eléggé szétválasztották őket... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52560 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igazán nekem se tűnt fel Legolas...
Nem igazán csinál semmit, amivel kitűnik a többi közül.

A Filmben sem emelték ki annyira, szerintem...

Orliról meg az a véleményem, hogy jó, szeressétek, én attól még mindig nem fogom jó pasinak tartani (ne öljetek meg!! 8O ).
Ízlések és pofonok. Nekem akkor is Elijah teccik :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52556 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Áfonya! Vigyázz!
*Most beméri a célt... Igen megvan... Ééééés lő! A fene! Mellé!*
Hiába! Még gyakorolnom kell! :D
De viccet félretéve Legolassal kapcsolatban nálam az első és második kötet határán volt a fordulópont! Először nekem is teljesen jelentéktelennek hatott; aztán kezdett feltűni a bölcs mondásaival; a második kötettől már nagyon szerettem; mióta pedig Orlando alakítja egyenesen imádom! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52527 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sesy: teljesen egyetértek. (gyorsan apró kis bokorrá zsugorodik a Legolas-rajongótábor nyilai elől) Legolas nekem sem tűnt fel annyira a könyvben. (Talán mert nem rá fókuszáltam, de nagyon kevés olyan alkalom volt, amikor azt mondtam, "wow, Legolas, ez már igen!" :? )
És nem igazán tecc, hogy háttérbe szorítanak miatta másokat... de ez már csak így van - a tündéket favorizálják. (lásd Arwen...) :? :?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52472 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, de nekem ott sre volt fontos.
Amugy meg, nekemazért lett a filmben unszimpi (Legolas-rajongük nyilkaitól, ment meg, oh Elbereth! :) hogy még a plakáton is fontosabbnak tüntetik fel, mint Samut! Pedig Samu az egyik főfőszereplő! :cry:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.674 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére