Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 1 hónapja #116769 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta: Elanor :

Azt hiszem Svindler írta be azokat a híreket valahova hogy a TTT bővítettben lesznek a Helm-szurdokban entek. Úgyhogy azért annyira csak nem lesznek mellőzve a huornok. Vagy tévedek?


Én erről lemaradtam :) de nagyon örülök neki!!! Remélem tényleg így lesz! :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116765 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elanor :

Azt hiszem Svindler írta be azokat a híreket valahova hogy a TTT bővítettben lesznek a Helm-szurdokban entek. Úgyhogy azért annyira csak nem lesznek mellőzve a huornok. Vagy tévedek?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116762 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valószínüleg igazatok van, nagyon sokminden ki fog maradni a Rotkból. Tulajdonképpen ez egyértelmű hisz az első kettőből is sokminden ki lett hagyva. Eddig mindent sikerült megbocsájtanom a Pj-nek látván az az emberfeletti munkát amit beleölt a filmbe. De ha ki meri hagyni a megye megtisztítását akkor azt hiszem nagyon elpártolok tőle. ..

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116761 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Barahir:
az első kettővel (a rohírok útja, Pippin megismerkedése Beregillel és a Várossal) egyetértek, de sztem az biztos benne lesz, ahogy Éowyn csatába akar menni! Hiszen annak már láthattuk egy előrevetítését (az a híres-hírhedt kardozós jelenet), meg sztem az egy eléggé fontos momentum ahhoz, hogy kihagyják.
A Megye megtiszításáról már ezer évet beszéltünk, eleinte olyanokat lehetett hallani, hogy semmilyen formában nem lesz benne, de a legutóbbi pletykák szerint benne lesz, csak erősen megrövidítve.
Huornok: mivel a TTT-ben sem tűntek föl (pedig ott azért elég nagy szerepük van), nem hinném, hogy a RotKban látnánk őket :(
Éowyn, Faramir: nem tudom, mennyire lesz rövidre fogva, de kár lenne érte, az biztos. Frodó kiszabadítása: ez az egyik kedvenc részem a könyvben, és megölöm PJ-t, ha elszúrja! :evil:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116737 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Egy nagy zacskó pipafűbe fogadnék, hogy ezek tutira nem lesznek benne
a RotK-ban (egy részük a bővítettben se):
a rohírok útja, Pippin megismerkedése Beregillel és a Várossal, Éowyn csatába akar menni, a Megye megtisztítása. A huornok, Éowyn és Faramir egymásra találása,
Frodó kiszabadítása pedig szerintem nagyon rövidre lesz fogva.
És ami biztos lesz: csaták (sztem gigásziak lesznek, de nekem a hel-szurdoki után cseppet sem hiányoznak), Aragorn és Arwen :oops: , Cormallen mezeje, Szürkerév, Trufa esküje
stb.
Van egy olyan érzésem is (nem rémiszgetésnek),hogy kószák és dúnadánok nem lesznek max. a bővítettben egy rövid jelenetre.
Mit gondoltok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116700 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Arwen nem mehetett egyedül a Helm-szurdokba, Haldír elkísérte... :twisted: Ez is egy lehetséges ok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116698 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sorel írta: A történet lényege, hogy magukra maradva az emberek nem érnek semmit, összefogás kell, tehát szükség volt ott Gimli bátyó fejszéjére, Legsie bébi nyilacskáira és tünde íjjászokra/begurult huornokra.

Gandalf írta: Ugye most a filmről beszélsz, nem a könyvről?

Csodálatosan szép jelenet volt, de teljesen hamis...
P. J. esetleg előre gondolt a Craig Parker rajongókra.


Mondjuk, azért nem hiszem, hogy az 1. rész közepén már tudta, hogy a tündéi tuti befutók lesznek a World Fan-versenyen :) Viszont épp ezért, mivel gondolom nem hollywoodi rajongói megfontolásból került bele Haldír a folytatásba, kell lenni valami koncepciónak, ami igazolja ezt.
Nekem sokatmondó volt, mikor megérkezik Kürtvárba és beszél Théodennel, hogy volt hajdan egy szövetség... (háttér: Elrond és Galadriel "tanácskozik" - magára hagyják-e Középföldét), utána egyértelműen Aragorn felé fordul, és közli hogy az ő őseinek hűségét (Elendil) jöttek "meghálálni". Vagyis mintha valami utolsó próbálkozása lenne a tündéknek, hogy segítsenek az embereknek, de aztán el is hullanak egy szálig a csatában...ez szerintem plusz dimenziót ad a cselekménynek (és nemcsak a CParker fanoknak! :) ). Utána már tényleg csak magukra számíthatnak az emberek: a gondoriak, a rohaniak, az umbari kalozók volt rabszolgái...ja, és az a maroknyi kósza! de mind-mind emberek...a tündék és törpök szerepe lassan elenyészik Középfölde történelmében. :cry:

Ja, és forrón remélem, lesznek kószák (fantasztikusak a könyvben!) a ROTK-ban, és tán még lesz Imrahil fejedelem is (szintén nagy kedvencem - nekem kicsit Faramirhoz hasonlít).

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116677 Írta: Eleira
Eleira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem iszonyat sokmindent ki fognak hagyni a III.-ból is. Lehetetlen lenne úgy visszaadni mindent. Kezdek beletörődni. Sokat gondolkoztam a TTT-ről is, mint filmről. Filmnek szenzációs, de nekem mégiscsak sokkal többet ad a könyv. Már nem is igazán idegesít a sok kihagyás. Az egyik egy film, a másik egy könyv. Két különböző dolog. A filmből kihoztak (szinte) mindent, ami kell egy 21.századi "műalkotásba" és valljuk meg, hű Tolkien fantáziájához, a többi meg benne van a könyvbe, nem?
De azért azt lehet mégis a szívemre venném, ha kihagynák Halbaradot, a ,,komor kezű kószát". Eddig nem nagyon hallottam róla, hogy benne lesz. Ti igen?

Maybe I can find a place
I can call my home
Maybe I can find a home
I can call my own

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116658 Írta: zsuelanor
zsuelanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat, de még kellene néhány!

Kérdőív pár oldallal vissza, légyszi töltsétek ki!

Előre is hála!

"For not we but those who come after will make the legends of our time."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116616 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sőt, én még nem adom fel a reményt, hogy egyszer kiadnak valami elképesztő adag forgatási anyagot és még több kivágott jelenetet - majd valamikor a film megszületésének egyik évfordulóján, mikor újfajta díszdobozokban adják ki a 3 filmet egyszerre. Sok filmnél csinálják ezt, de az is igaz, hogy azokból nem készült bővített változat közvetlenül a moziban lejátszott film kiadása után. :?

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116612 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Őszintén szólva én már beletörődtem abba, hogy van-e átírás vagy nincs, tényleg nem kell törődni vele ahogy Dez mondta, csak élvezzük!!


(Ghargoqurk Elanor is Szentendrei. )

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116360 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gandalf ezzel én is így vagyok. A film az nem az amit a moziban látunk hanem az amit a bővített nyújt. Hisezn PJ-ék sem a simát bővítik ki hanem a bővített vágják meg! Szóval az számít mi van a bővítettben.

Nem akarok offolni de ki az Dez ? :D

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116337 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem úgyis a Bővített Változatok számítanak A Filmnek, tehát elég, ha csak abba raknak bele mindent! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116335 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az biztos, hogy rengeteg dolog lesz kivéve a harmadik részből, ezért a helyetekben nem tekintenék elé semmilyen várakozással, mert akkor csalódni fogtok. De ha nem törődtök vele, mik hiányoznak majd, akkor nagyon jól fogtok szórakozni! :wink: Mert ugyanez volt a FotR-gel és a TTT-szal: aki nem olvasta még sosem, annak tetszett - már ha a műfaj nem áll tőle messze.

Ghargoqurk: én is ismerek egy szentendreit Aranymagon kívül. :D

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116227 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Aggódom, hogy túl kapkodós lesz a harmadik rész. Bár ugye az a legrövidebb terjedelemben, de úgy érzem, a két csatára lesz kihegyezve az egész, és majd Szürkerév vezeti le a feszültséget, mint PJ kedvenc része. Nemrég elolvastam megint, és egyszerűen hatalmas az anyag, a cselekmény időrendje szerintem filmmel teljesen összeegyeztethetetlen. Így, ha Jackson és csapata jól teljesíti a feladatát, bizony azért az egy részért is megérdemlik az Oscart. Jaj, csak el ne szúrják :roll: ! Úgy félek... Ami (aki)viszont nagyon ígéretes -ahogy azt hiszem Gandalf is mondta-, az John Noble, vagyis Denethor. Sokat várok tőle.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116223 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kössz Ery. Akkor tényleg megnyugszom. De akkor nem értem mi értelme volt annak hogy Trufáék találkoztak a filmben Gandalffal a Fangornban. Itt biztos hogy lesz valami a bővítettben. Az is majdnem biztos hogy Arwenes jelenetek lesznek még, ami szerintem már senkinek sem hiányzik.
Aranymag ! te vagy az első szentendrei akit itt látok....meglepő

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116163 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gandalf írta
A történet lényege, hogy magukra maradva az emberek nem érnek semmit, összefogás kell, tehát szükség volt ott Gimli bátyó fejszéjére, Legsie bébi nyilacskáira és tünde íjjászokra/begurult huornokra. Nem beszélve egy vén, kujon maiáról, aki öregembernek öltözve pattogott a helyszínen. A rohírok tök egyedül elvesztek volna...



Nos nekem erről a csatáról az a véleményem, hogy nem kellett volna ennyre eltérni a könyvtől( pl: Tündék) ,de igenis gyönyörű jelenetek vannak benne( Haldír halála), de vannak egy kissé Hollywoodiak is( Lego le snowboardolása kürtvából).

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116154 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megnyugodhatsz, benne lesznek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116079 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Biztos vagyok benne hogy a Helm-szurdoki csata még tartogat nekünk valamit. De kérdés mit tartogat a Rotk? Továbbra is azt mondjátok hogy megnyugodhatok és benne lesz a Rotk-ban a Palantír és Vasudvard?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #116073 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: A történet lényege, hogy magukra maradva az emberek nem érnek semmit, összefogás kell, tehát szükség volt ott Gimli bátyó fejszéjére, Legsie bébi nyilacskáira és tünde íjjászokra/begurult huornokra. Nem beszélve egy vén, kujon maiáról, aki öregembernek öltözve pattogott a helyszínen. 8) :wink: :wink: :wink: A rohírok tök egyedül elvesztek volna...


Ugye most a filmről beszélsz, nem a könyvről?

Csodálatosan szép jelenet volt, de teljesen hamis...
P. J. esetleg előre gondolt a Craig Parker rajongókra.


Ja, és moderátorok, munkára fel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115994 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Agoura írta: Nem akarok kötözködni,de akkor mozi változatból csakúgy eltüntették az erdőt,mintha ott se lett volna??


Nem, inkább csak direkt nem mutatták. Persze ez, hogy lesznek huornok a bővítettben egyáltalán nem biztos, csupán megvan rá az esély...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115991 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem akarok kötözködni,de akkor mozi változatból csakúgy eltüntették az erdőt,mintha ott se lett volna??

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115989 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Agoura írta: De akkor hol fog jönni Gandalf a rohírokkal :?:


Hát, át a huorn-erdőn...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115987 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De akkor hol fog jönni Gandalf a rohírokkal :?:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115975 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta: Természetesen én is sokkal jobban értékeltem volna ha a tündék helyett inkább huornok kerülnek oda de ezen már nem lehet változtatni :cry:


Még ne kiabáljuk el! :wink: A helm-szurdok-i csata úgy ér véget a filmen, hogy látjuk, amint orkok százai menekülnek a győztes rohirok elől. Talán, de mondom csak talán elképzelhető, hogy egyenesen a hurornok karjai közé futnak... :roll: És ez talán benne lesz a bővítettben. Jó lenne! :heu:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115969 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tudom mi a célotok, lehet hogy csak én nem értem de egyébként van chat is a tolkien.hu-n menyjetek oda ha nagyon nem bírtok magatokkal. Mert ez az Off túl sok Ok?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115968 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mimóna&amp;Rándzsa írta: Elmenjünk??????????????


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Rándzsa mindjárt bőg........... a röhögéstől............
De igazam van , vagy nem????


Légyszíves hagyjátok abba az OFF-olást!!!!!!!! :x

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115967 Írta: Mimóna&Rándzsa
Mimóna&Rándzsa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elmenjünk??????????????


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Rándzsa mindjárt bőg........... a röhögéstől............
De igazam van , vagy nem????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115966 Írta: Mimóna&Rándzsa
Mimóna&Rándzsa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Rándzsa meg nem tud helyesen írni!!!!!!!!!!!!!
Ciki!!!!!!!!!!

Mondjuk felvállalom, hogy én írok, mert én nem tagadom, nem úgy, mint
ez itt mellettem!!!!!!!!!!!!

Tök elvagyunk, mi?????????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #115964 Írta: Mimóna&Rándzsa
Mimóna&Rándzsa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta: Szerintem nem itt kéne szőkeségeteket megbeszélni ! :evil: :D De hát ti tudjátok...


Még jóhogy nem!!!!!!!!!!!!!!!


Mimóna ír !!!!ÉN ártatlan vagyok.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.118 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére